Keresés

Részletes keresés

vonakodó Creative Commons License 2019.10.28 0 0 44

Előzmény: rosssi46rossi (43)
rosssi46rossi Creative Commons License 2019.10.28 0 1 43

Köveer A megzakkant!

vonakodó Creative Commons License 2019.10.28 0 0 42

Talán nem véletlenül?!:)

Előzmény: fidelio-Pyrandus (37)
vonakodó Creative Commons License 2019.10.28 0 0 41

Orbán-homály nem észre venni a kísérteties hasonlóságot!

Előzmény: nagyanyo5:1 (40)
nagyanyo5:1 Creative Commons License 2019.10.28 -2 0 40

Náci szokás:(((( Bírálni a kinézetet!!!!!

Előzmény: Kata` (39)
Kata` Creative Commons License 2019.10.27 0 0 39

Olyan mint egy nyúlszájú (attól a hülye bajszától).

Előzmény: martinaxe7 (24)
Kata` Creative Commons License 2019.10.27 0 0 38

Tényleg! :)

Előzmény: fidelio-Pyrandus (37)
fidelio-Pyrandus Creative Commons License 2019.10.27 0 1 37

Profilból az érett Dzsugasvili.

Előzmény: vonakodó (33)
vonakodó Creative Commons License 2019.10.27 0 0 36

Kövér az ország házában úgy viselkedik, mint egy kiherélt kiskakas a saját szemétdombján!

Valaki szólhatna neki, hogy már nem a KISZ-KB-ban óbégat!

Előzmény: báró_Münchausen (35)
báró_Münchausen Creative Commons License 2019.10.27 0 1 35

Amikor ilyeneket olvasok (nem 2 napja), akkor mindig felmerül bennem a kérdés, hogy vajh miért akart engem meggyőzni valamiről, amiről nekem is meg van a sommás véleményem?

Illetve miért akar valaki félkegyelműnek nézni, ha nem igazodom az övéhez?

 

Kövér kőbunkóként viselkedik. Ez a véleményem. Ezt bátorkodom gondolni 50x évesen. Mit kéne még hozzátennem?

Előzmény: lxt (29)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.27 0 1 34

kisfröccs

nagyfröccs

hosszúlépés

 

házmester

vonakodó Creative Commons License 2019.10.27 0 1 33

vonakodó Creative Commons License 2019.10.27 -1 2 32

Kövér elvtárs oly mértékben járatja le az Országgyűlés tekintélyét, hogy erősen megkérdőjelezhető az alkalmassága ill. a mentális állapota! Ez az ország nem egy ilyen kiszfiút érdemel!

lxt Creative Commons License 2019.10.24 0 0 31

Az idővonal, mint/amiként a múlttól független jelen történései eleve determinálják a jövőt, bennem mély nyomokat hagyott - kedves Blanka.

 

Na jó, bevallom, olvastam még a (Blanka szerint tanulható) 'okosság'(ok)ról is: jelesül, Zuckerberg és a lacikonyha, kontra kebabos bódé viszonylatai szerint értelmezetten.

Ezért (se) nincs értelme a (ki)képzett idiótákkal vitatkozni. Egy tálib (hite szerint) férfival megvitatni azt, hogy a felesége nem személyes tulajdona?

Ez rögzült, ezt/ennyit tud.:-)

Előzmény: vonakodó (30)
vonakodó Creative Commons License 2019.10.24 0 2 30

Kedves Kövér László!

A történelem folyamán számos olyan alkalom volt már, amikor a diákok fontosabbnak érezték azt, hogy a saját szabadságuk érdekében tegyenek valamit, mint hogy bent üljenek a tanórán. Így történt ez 1956-ban is. Persze rettenetesen fontos az iskola. Amikor én ezeket a sorokat írom, a holnapi államelmélet-órámra kellene készülnöm. De nem. Jelenleg fontosabbnak éreztem azt, hogy helyre tegyek egy-két dolgot.

Anno pár srác az egyetemről felszólalt az akkori elnyomó rezsim ellen, néhány fiatal mert nemet mondani. Merte azt mondani, hogy „térdre csuhások”. Mertek beszólni az öltöny-nyakkendős politikusoknak, akik földesúrnak képzelték magukat. Ma már ezek a fiatalemberek azok, akik ellen nekem és a kortársaimnak kell fellépnünk, mert azt érezzük, hogy maguk megkeserítik a jövőnket, ellehetetlenítenek minket azáltal, hogy lopnak, csalnak, hazudnak. Kizárják a generációmat azokból a döntésekből, amik minket érintenek igazán. Ellopják a pénzt, amit a jövőnkbe tudnánk fektetni. Romba döntik az oktatási rendszert, az egészségügyi rendszert pusztán azért, hogy valahol a világban bulizhassanak egy nagyot. Az én generációm nyugdíjról nem is mer álmodni, és rengetegen kilátástalannak találják a helyzetük.

Tudja, kedves házelnök úr, ma már az én generációm mondja azt maguknak, hogy „térdre csuhások”. Maguk már semmi olyan értéket nem képviselnek, ami elméletileg a Fidesz. Se nem fiatalok, se nem demokraták, se nem keresztények, és még csak véletlenül sem konzervatívok. Maguk egyszerű, öltöny-nyakkendős csalók, akik azt hiszik, hogy övék a világ. De nem. Tudja, én a héten beszélgettem egy rendkívül intelligens, fiatal, Fideszt támogató úriemberrel, és ha hiszi, ha nem, rengeteg mindenben egyetértettünk. Legfőképp abban, hogy elegünk van abból, hogy nincs párbeszéd, hogy mi nem szólhatunk bele a jövőnkbe, elegünk van abból, hogy ma a politika inkább civakodás, mintsem logikus érvek által felépített diskurzus.

Én úgy gondolom, hogy a politika mindenkié, nem egy adott csoporté, akik azt gondolják, hogy okosabbak, mint Zuckerberg, vagy hogy egy lacikonyha mellett nem fér el egy kebabosbódé. Ma már más idők járnak. Meg szeretnénk ismerni a saját kultúránkat amellett, hogy más népek szokásaiból is ismereteket szerzünk. Személy szerint ugyanolyan büszkén viselek egy nemzeti színű kokárdát, mint amilyen büszkén kihúzom magamat az Örömóda hallatán.

Nem Fidesz-ellenes vagyok, hanem rezsimellenes. Ha bármelyik más párt csinálná azt az undorító aljasságot, amit maguk itt művelnek, akkor azt az adott pártot is ugyanúgy megvetném. Nem a személyekkel van a bajom, hanem a személytelenséggel. Azzal, hogy maguk mindenben a lopási lehetőséget látják. A munkájukkal van a bajom. Azzal, hogy valami a triplájából készül el, mégis silányabb a minősége. Azzal van a bajom, hogy kihagynak minket a jövőnkből.

19 éves vagyok, és igen büszke vagyok arra, hogy politizálok. Nem érzem magamat fiatalnak ehhez, hiszen senki sem érezheti magát fiatalnak, ha a jövőjéről van szó. Mondtam, amit mondtam. Hogy bántotta-e ez a szépérzéket? Igen. Hogy megbántam-e? Nem. És pontosan azért nem, mert ha csak egy egyszerű beszédet mondtam volna el, akkor ma nem írhatnám meg ezt a levelet önnek. Akkor ma szegényebb lennék azzal, hogy nem ismertem volna meg annyi embert, véleményt és álmot. Tudja, kedves házelnök úr, ebben is különbözök maguktól. Engem 19 évesen jobban érdekel az emberek jövője, az emberek jóléte, mint magukat bőven 50 felett, és ez nem a korról szól, hanem az emberségről.

Szóval stílusosan csak annyit üzennék: álljanak hátrébb eggyel, és hagyjanak fel a politikával. A maguk ideje lejárt. Az én generációm uszítások helyett párbeszédet akar, civakodás helyett érveket, korrupció helyett tisztességet, és hazugságok helyett pedig igazságot. Én ezen szeretnék dolgozni. Elsősorban országot kell építeni, nem pártot – szokta mondani egy nagyon kedves barátom. Én a párbeszéd híve vagyok. És önök? Mi szívesen tárgyalunk magukkal. És önök szívesen tárgyalnának a generációmmal? Ha igen, akkor kerítsenek rá alkalmat.

Üdvözlettel: Nagy Blanka

lxt Creative Commons License 2019.10.24 -1 0 29

A topikindítóban linkelt cikk tartalmára reagálva – amennyiben ez lehetséges.

 

Számomra az nem probléma – főként nem meglepetés –, hogy a cikkben idézett(en kiragadott) kijelentések (egyesek szerint kinyilatkoztatások) többekben is, pusztán a nyilatkozó személye (mármint világnézete, pártállása, továbbá az idő során foganatosított határozatai) iránt érzett ellenszenv okán kelt indulatokat.

 

Ugyancsak nem az én problémám: már megint nem arra figyelnek az önmagukat, így saját(?) véleményüket is mérvadónak, olykor meghatározónak tartó egyének, hogy mit hallottak/olvastak, hanem arra reflektálnak, hogy ki nyilatkozott – (számukra szinte) mindegy miről.

 

Miután ez (jól érzékelhetően) nem egy vita topik, csupán a következő javaslattal élnék.

Akinek ideje engedi, olvassa el figyelmesen/értőn a cikkbéli idézeteket, majd tegye próbára saját (kognitív) képességeit; ha másként (az ajánlottnál összetettebben) nem megy, akkor egyszerűen negálja a kijelentések értelmét, majd igazolja (értelmezze) az így előállt (szerinte lehetséges) állításokat.

(Csak remélem, hogy lesz legalább egy ember…:-))

 

Ugyanakkor elkerülhetetlen, hogy tegyek ide egy megjegyzést aminek óhatatlan következménye (nyilván) az lesz, hogy én is egy, a mások farvizén élethosszig sodródó, az elődeink eredményeit magaménak valló(an, azt, és csakis annyit tudó), a környezetembe önfeladóan beolvadó, iciri-piciri, szeretetre és elismerésre éhes emberke vagyok. Így tehát, amit a Fidesz vagy akárcsak a házelnök úr mond… hát persze hogy az az én véleményem is, persze hogy annyit is érek.

 

Legyen már saját véleményetek! (De ki mondja ezt?) Legalább a véleményetek legyen független függetlenül annak elfogadottságától (a szomszédtól, az állampárttól vagy az index.hu-tól); már amennyiben a többség elfogadása, nem feltétlen garancia számotokra… mert különben miről is beszélünk; milyen szabadságról… meg milyen abszolutista demokráciáról?

 

De legalább a műfaj megvan?:-)

pk1 Creative Commons License 2019.10.24 0 1 28

Az apja nem volt jó magyar (mert 3-nál kevesebb gyereke volt).

Előzmény: vonakodó (27)
vonakodó Creative Commons License 2019.10.24 0 0 27

Előzmény: Kata` (12)
fidelio-Pyrandus Creative Commons License 2019.10.24 0 0 26

A Porondmester.

Előzmény: martinaxe7 (24)
fidelio-Pyrandus Creative Commons License 2019.10.24 0 0 25

Rájöttem, a topikcímre gondolsz. (Máskor segíts is...)

Előzmény: egykét46 (19)
martinaxe7 Creative Commons License 2019.10.24 0 0 24

Hááát....

 

fidelio-Pyrandus Creative Commons License 2019.10.24 0 0 23

Mindig jelöld, melyik hsz-ra reagálsz. Amit mondasz, most értelmezhetetlen. Sorry.

Előzmény: egykét46 (19)
drdezinf Creative Commons License 2019.10.24 0 0 22

https://168ora.hu/itthon/nagy-blanka-kover-laszlo-level-176181

 

👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏

pk1 Creative Commons License 2019.10.24 0 0 21

1956 tragédiája bohózatként játszódott újra 2006-ban.

Előzmény: kibújtaszög (14)
Trazom64 Creative Commons License 2019.10.24 0 1 20

Konyorgom, akasszuk fel magunkat?

egykét46 Creative Commons License 2019.10.24 0 0 19
De miért a kérdőjel?
fidelio-Pyrandus Creative Commons License 2019.10.23 0 0 18

Pukkadj, Kövér.

Előzmény: fidelio-Pyrandus (17)
fidelio-Pyrandus Creative Commons License 2019.10.23 0 0 17

Kövér: buta úr.

Előzmény: fidelio-Pyrandus (7)
King_of_Giants Creative Commons License 2019.10.23 0 0 16

 Nem is gondoltam hogy Kövér erre meakulpázni fog

Attol még a véleményemet leirom

"Mi, akik most itt ülünk, talán nemsokára ennek a társadalomnak a vezető pozícióiban találjuk magunkat – akár tetszik ez nekünk és az előttünk járóknak, akár nem, feljebb vagy lejjebb meghozott döntéseinkkel, munkánkkal egyének, csoportok, s rajtuk keresztül az egész társadalom sorsát befolyásoljuk."

Aki '19-ig visszavezetheti a családfáját, legyen is vezető

Előzmény: püfffneki (11)
mávtelep2 Creative Commons License 2019.10.23 -2 3 15

A nagy pofont Orbántól  kaphatta, engedély nélkül akarta lemondatni Borkait.Ezért fizetnie kell...)))

Másrészt -  sztem Orbán saját  dugájába dőlt, ha eltávolítja Borkait,lehet elveszti Győrt,de nem ad muníciót az ellenzéknek.

Előzmény: fidelio-Pyrandus (1)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!