Keresés

Részletes keresés

NoNickNo Creative Commons License 2020.08.04 0 0 22

Gondolom az amerikaikat!

Break Break béka Creative Commons License 2020.08.03 0 0 21

meg a foma 1

Előzmény: leckonszev (-)
Terépcsecseőy Lw. Bogumil Creative Commons License 2019.08.25 0 0 20

Ez melyik futball? Az amerikai foci vagy a soccer?

Laja73 Creative Commons License 2019.08.25 0 0 19

Zavarni nem zavar, ingyenes portál azt tesz a címoldalára amit akar. De nekem is van pár haverom aki többes szám első személyben beszél az eredményekről, győztünk, jók voltunk, stb, szívatják egymást attól függ "melyikük" csapata mit játszik.

 

Szotyiköpködő kurvanyád focikultúra van itt ha tetszik ha nem, minden más megmosolyogtató.

leckonszev Creative Commons License 2019.08.24 -1 0 18

Nem, nem konkrétan az egyetemifutball híre okoz lelki gyötrelmet, hanem általában a magyar újságírás. Kezdeném ott, hogy nem ingyenes az index. Akkor lenne ingyenes, ha karitatív munkaként írnák a cikkeket az újságírók. De nem így írják, hanem pénzért, a kapitalista rendszer részeként. Az olvasók fizetnek érte, csak nem bepötyögik a bankkártyájuk számát, hanem más módon. Aztán gondolom közpénzből tanulták az egyetemen az újságírást az újságírók. A magyar dolgozó nép azért fizette az oktatásukat, hogy később írjanak nekik normális újságokat. Normális alatt nem csak azt értem, hogy ne rakják a hobbijukat a címoldalra, hanem tükröződjön az újságban az egyetemi végzettség. Mert ha nem tükröződik, akkor felesleges fizetni az oktatásért. Az anyagi részéről ennyit.

 

Az újságírók gyakran úgy tekintenek magukra, hogy nekik szakmájukból kifolyólag jobban számít a véleményük. Ott van például Puzsér, aki bölcsész végzettséggel újságírónak hívja magát, de kizárólag véleménycikkeket ír. Tévékbe is rendszerint egymást hívogatják be az újságírók. Sőt sokszor még magukról is beszélgetnek. Szabadfogásban gyakran önálló téma, hogy éppen melyik újságíró mit csinált. Tulajdonképpen olyanok, mint a jogászok. Ők a parlamentet sajátítják ki, mondván a törvényhozásba törvényeket ismerő emberek kellenek.

 

Az újságírók szavahihetősége se túl meggyőző. A hvg előfizetéséhez korábban járt valami magazin is. Továbbá volt valami kérdőív, aminek kitöltését szintén magazinnal díjazták. Egyik se érkezett meg máig. És mivel nem a postás hozza nem keveredett el. Hanem előfizetőknek egyszerűen behazudták. A hvgben még egy normális diagramot se tudnak megcsinálni. Vagy ellentmondásban van a szöveggel vagy hiányzik néhány jelmagyarázat vagy teljesen értelmetlen az egész ábra.

Előzmény: Dr Systole (14)
nyman Creative Commons License 2019.08.24 0 0 17

Azt latom, hogy sok amerikai focis hir van az indexen. De mivel nem erdekel, nem kattintok ra. 

 

A topiknyito kerdesre megadtam a valaszt, engem nem.

 

Gyanitom sokan vannak igy egy rakas tematikus hirrel.

 

Engem jobban zavar az, hogy tele vannak szakmaiatlansaggal, egyoldalusaggal az indexes hirek. De hat gyanitom hogy igen nagy szamban azok a hulyek mennek el ujsagironak, akik piaci korulmenyek kozott a tudasukkal nem tudnanak megelni es a cikkek stilusa alapjan nagypofaju bunkosagukkal leplezik, hogy mennyire hulyek. 

Előzmény: leckonszev (-)
seymour_ Creative Commons License 2019.08.24 0 0 16

Ez azért van, mert Magyarország visszasüllyed a 90-es évek hírzárlatába. Mivel a politika nem kommunikál semmit az emberek felé, és mégsem írhatnak nap mint nap a Fidesz korrupciós ügyeiről, meg arról, hogy az ország úgy ahogy van süllyed lefelé, ezért ilyen langyi hírekkel töltik ki a teret. Ilyen már volt a 90-es években, most van újra.

Előzmény: leckonszev (-)
u.kovacs Creative Commons License 2019.08.24 0 0 15

engem érdekel

inkább mint a migránsokkal kitömött magyar foci

Dr Systole Creative Commons License 2019.08.24 0 0 14

Nem a foci érdekel, hanem hogy a topiknyitónak mi okoz lelki gyötrelmet. Nem is az amerikai fociról szól a topik (lásd cím), hanem az érdeklődési irányáról, ami egyébbként méltányolandó mint problémák forrása amikor az a valóságos világgal konfrontálódik.  Mivel mindig is érdeklődtem az emberek viselkedése és érzései iránt, komolyan foglalkoztat, hogy mit vár el valaki egy ingyenes  bulvárportál szerkesztési elveivel kapcsolatban - mit szeretne olvasni és mit nem, mit hajlandó ezért áldozni és mit nem.  De annyit nem ér a dolog, hogy én keressek utána az ő problémáinak.

 

Előzmény: Törölt nick (11)
Dr Systole Creative Commons License 2019.08.24 0 0 13

De! :-)

Előzmény: Törölt nick (11)
MrJones512 Creative Commons License 2019.08.24 0 1 12

Irigylem a nyomorodat, vazze.

Előzmény: leckonszev (-)
Dr Systole Creative Commons License 2019.08.24 0 0 10

Látod, én ezt észre sem vettem. Van link róla?

Előzmény: leckonszev (-)
lxt Creative Commons License 2019.08.24 -1 0 5

Egész eddigi életem során, értetlenséggel fogadtam a futball, és egyáltalán minden öncélú tevékenység közkeletűen közérdekű voltát; gondoltam, velem van a baj: miért is kellene nekem értenem mindenek leglényegét.

Ebből kifolyólag, egész életemben arra koncentráltam, hogy jelentéktelenségem – ami ugye a versenysportok terén megmutatkozó hiányosságaim eklatáns példája (is) –, nem személyes problémám. Erre (mára) az derül ki, hogy de.

Valamiből többet (a legtöbbet) kellett volna kihoznom – mint (az elvárt) minimum.

De most mit tegyek, ha soha senkit nem akartam legyőzni? Meg nem mondom miért.

Mert soha nem akartam senki mellkasa közepére helyezve lábfejem, győzedelmesen, villanásnyi időre tündökölni? És ezt vajon miért nem akartam?

Most kérjek elnézést azoktól, akikkel ezt nem akartam (és mert nem is tudtam volna) megtenni, vagy én kérjek elnézést azoktól, akik ezt megtették velem?

Tök elveszettnek érzem magam – ha nem is vesztesnek.... de e legyen/maradjon a győztesek problémája.:-)

leckonszev Creative Commons License 2019.08.24 -3 0 topiknyitó

Csak én gondolom, hogy Orbán Viktornál is jobban rá vannak izgulva a sportra az index újságírói? Most se találtak fontosabb hírt a főoldalra, csak valami marhaságot az amerikai egyetemifutballról. És rendszeresen tesznek ilyen hírt címlapra. Magyarországon hányan tudnak felsorolni egy amerikai egyetemifutballistát? Hányan tudják, hogy utoljára melyik egyetem nyerte a bajnokságukat? Vagy hányan tudnak mondani egyetlen részt vevő csapatot?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!