Keresés

Részletes keresés

RnD Creative Commons License 2019.09.13 -1 1 762

A moderátorok azért nem törölnek hozzászólásokat, mert valaki nem tudta azokat megcáfolni. Takó Vikiről nagyon jó véleményem van most is, remélem jó éve lesz a NEKÁ-ban. Vitához meg érvek kellenek és az itt tőled nem volt. Röviden ennyi.

Előzmény: tsun (761)
tsun Creative Commons License 2019.09.13 -1 0 761

Te meg a komoly vita? Aki kitörli a másik hozzászólását, mert s badarságával beégett és nem tudja megcáfolni? Keresd már meg pl. Takó Vikiről miket írkáltál!

Akkor már megírtam, hogy az óvodás kié az utolsó szó engem nem érdekel, meghagyom neked.

Előzmény: RnD (758)
RnD Creative Commons License 2019.09.13 -2 1 760

Három percet kapott nagyjából, egy átlövését a kapus védte, utána beállt helyette Jovovic. Ő is elhibázott lövéseket, de ő pályán maradt.

 

Mindegy, reméljük ez csak a kezdet és játszik még az NBI-ben Petra.

Előzmény: RnD (759)
RnD Creative Commons License 2019.09.13 -1 1 759

Koronczai Petra a pályán a Fradi elleni NBI-es meccsen (9-8-nál 20. perc). Húha....

RnD Creative Commons License 2019.09.13 -1 1 758

'...Ilyen alapon például a Fradiban játszania kellene egy ifjú hölgynek, aki rendkívüli lövéshatékonysággal rendelkezett néhány éve, az egész bajnoki évadot tekintve. Kis gond volt volt csak a statisztikájával, nevezetesen az, hogy szinte kizárólag csak a hétméteresek lövésekor volt a pályán, mint végrehajtó...'

 

Azért őrizzük meg a vita komolyságát. Szerited az h valaki az NBI-ben maximális hatékonysággal lövi a heteseket, jobban mint mások, egyenértékű azzal hogy valaki nagyon jó hatékonysággal lő mezőnyből gólokat, jobban mint a posztján a többiek...?

 

Ez két teljesen különböző dolog. Aki mezőnyből sokkal jobb százalékkal lő, az egyértelmű h egy világbajnokságon első számú játékos lesz a poszton, mert fontos hogy minél több gólt lőjünk, minél kevesebb hibával. Ettől lesz a csapat játéka eredményes. Aki csak a hétméteresek gólra váltásánál nagyon jó, azt csak a hétméteresekre kell beküldeni. Ez két teljesen különböző adat. Ne hasonlítsuk össze az almát a körtével.

 

Ami a statisztikát illeti: van egy véleményem Woth Vikiről és a másik két balátlövő játékáról. Én ennek bizonyítására felhoztam tényeket is. Neked is van egy véleményed, aminek bizonyítására tényeket nem hoztál fel. Ezek után én nem érvelnék azzal hogy a statisztika így meg úgy nem minden. Valóban nem minden, de a semminél - mert tőled tényeket nem hallottunk - azért több...

Előzmény: tsun (757)
tsun Creative Commons License 2019.09.13 -2 0 757

Igaz, senki sem tette fel a kérdést amire állítólag válaszoltál, de neked ez nem számít. A lövéshatékonyság meg nem egyéb mint statisztika, ami a pályán nyújtott teljesítménynek csak az egyik és nem is a legfontosabb mérőszáma. Ilyen alapon például a Fradiban játszania kellene egy ifjú hölgynek, aki rendkívüli lövéshatékonysággal rendelkezett néhány éve, az egész bajnoki évadot tekintve. Kis gond volt volt csak a statisztikájával, nevezetesen az, hogy szinte kizárólag csak a hétméteresek lövésekor volt a pályán, mint végrehajtó. De fájdalom, a szuper lövéshatékonyság ellenére alig-alig került a pályára és nem is tartottak rá igényt. Ennyit a statisztikai mérőszámok önmagukban való fetisizálásáról. Nem vitatom hogy Woth a védekezésben szuper lehetett, de a támadójátékban egyáltalán nem nyújtott elfogadható teljesítményt. A csapat is megsínylette ezt. Az, hogy a többiek mire lettek volna képesek, nem derülhetett ki, mert alig-alig kaptak a jobblövő poszton játékidőt.

Félreértések elkerülése érdekében, azért mert most az EB-n elégedetlen voltam a támadásoknál nyújtott teljesítményével, és nem értettem miért nem kap lehetőséget a többi balkezes játékos, tiszta szívemből kívánom, hogy az ifjú hölgy bizonyítsa be, hogy nem csupán az atyai hátszél miatt kapott jobblövőként olyan sok játékidőt a válogatottban a többi rovására. Jövőre jön a világbajnokság,  remélem semmi nem jön közbe és bebizonyítja, hogy ő ott a legjobb. Előre mondom, nagyon szívesen fogom dícsérni, ha okot ad rá. 

Előzmény: RnD (753)
fransancisco Creative Commons License 2019.09.13 -1 2 756

Attól mentsen meg minket a jóisten, hogy Kim itthagyja a magyar válogatottat.

Trombozis2 Creative Commons License 2019.09.13 -2 0 755

Szerintem Vova nem fogja átvenni a 2002-eseket, legalábbis nem hiszem, hogy ez az elsőszámú terv. Ifj. Kis Szilárdék sem hiszem, hogy a sikerek után át akarnák engedni őket egy másik edzőnek. Szerintem Vovát a magyar szövetség arra készíti fel, hogy átvegye a felnőtt válogatott irányítását az olimpia után. A szövetség olimpiai ciklusokban gondolkozik és korántsem biztos, hogy Kim maradna még négy évet úgy, hogy kizárólagosan a magyar válogatottal foglalkozzon. Ez eddigi eredményei alapján ez nem is lenne feltétlen indokolt, persze bízunk benne, hogy a köv. két világversenyen lesz előrelépés. Abban lenne ráció, hogy Rasmussen után Vova vegye át a felnőtteket, hiszen pont azt a korosztályt (1998-2001) ismeri a legjobban, akik a válogatott gerince kell, hogy legyen a következő ciklusban. Egyébként Vova feladata a juniorokkal pont a következő nyáron jár le hasonlóan az MTK-s szerződéshez, valamint kijelentett ambíciója, hogy edzőként olimpiát szeretne nyerni hamár játékosként nem sikerült. A fiatal korosztályokat csúcsra vezette, a játékosok kedvelik, illetve szakmai szinten is elfogadják. Ha Kim távozik, akkor szinte biztosnak érzem Vova kinevezését, megérdemelné már, hogy egy igazán jó játékerőből álló csapat legyen a kezei alatt.

RnD Creative Commons License 2019.09.12 -1 0 754

Jövőre ifj. Kiss Szilárddal mennek Kínába az U18-as vb-re. Aztán hogy utána mi lesz, ki tudja....

Előzmény: jamaica2 (752)
RnD Creative Commons License 2019.09.12 -1 2 753

A hozzászólásban, amelyikre válaszoltam, arra kérdeztek rá hogy miért ültek a padon balkezes játékosok és miért Woth Viki volt a kezdő jobblövő: ezért hasonlítottam össze őket hármukat (és nem másokat).

 

A statisztikából egyértelműen kiderül - és ez független a játékidőtől - hogy közülük Woth Viki volt a legmegbízhatóbb és a leginkább hatékony a helyzetek értékesítésében. Persze mindenki összeállíthatja a saját statisztikáját, és beírhatja ide. Majd ha lesz ilyen, arról is beszélhetünk.

Előzmény: tsun (751)
jamaica2 Creative Commons License 2019.09.12 -1 3 752

Woth Viki fél év játék kihagyásból jött vissza, Horváth is sérült volt. Van 1 év szezon meglátjuk ki ér be az ifi VB-re, majd Vova veszi át őket 2020 őszétől.

Előzmény: tsun (751)
tsun Creative Commons License 2019.09.12 -3 2 751

A statisztika jó dolog, csak egy baj van vele, amit egy híres ember is megfogalmazott nagyon tömören, kb. valahogy úgy, hogy "csak annak a statisztikának hiszek, amit én állítottam össze". Nem véletlenül mondta.

Nincs feltüntetve, hogy Woth, Kürthi illetve Horváth (ha már ez a három ember lett megjelölve) mennyi játékpercet töltött a pályán, és az sem, hogy melyik pozícióban. Jobbszélsőként vagy jobb oldali átlövőként szerepelni egy mérkőzésen nagyon nem ugyanaz a helyzet. No de sebaj, van aki mindent megmagyaráz. De minek? 

Előzmény: RnD (747)
jamaica2 Creative Commons License 2019.09.12 0 1 750

Woth Viki kijelentette, hogy egyértelműen a NEKA célja a női vonalon az NBI!

Előzmény: jamaica2 (749)
jamaica2 Creative Commons License 2019.09.12 0 0 749
Előzmény: RnD (747)
RnD Creative Commons License 2019.09.12 -2 1 748

.....Horváth Niki meg messze van az U16-os önmagától, persze (nem a 2016-ostól:)

RnD Creative Commons License 2019.09.12 -2 3 747

'...Azért az elgondolkoztató, hogy Woth volt a kezdő jobbátlövő úgy, hogy a balkezes Horváth vagy Kürthi a padon volt...'

 

???

 

Ennek egyszerű a magyarázata: Kürthi a jelenlegi formájában jóval több hibával játszik mint Woth Viki, Horváth Niki meg messze van a 2016-os önmagától, a hosszú kihagyás + rehab után húsz percnél többet elöl nem lehetett rábízni egy-egy meccsen (így is kapott azért elég játékidőt).

 

De nézzünk néhány tényt is:

 

Az ifi EB-n:

 

--Woth Viki 8 gólt lőtt 10 lövésből 80% lövőszázalékkal + 5 hetest is kiharcolt

--Kürthi Laura 15 gólt lőtt 24 lövésből 63% + 1 hetes

--Horváth Niki 12 gólt lőtt 23 lövésből 52 % + 0 hetes

 

Az ifi EB-n a három legfontosabb meccsen (SWE, DEN, SWE):

 

--Woth Viki 5 gólt lőtt 7 lövésből 71% lövőszázalékkal + 1 hetest is kiharcolt

--Kürthi Laura 7 gólt lőtt 12 lövésből 58%

--Horváth Niki 1 gólt lőtt 5 lövésből 20 %

 

Ebből kiderül h Woth Viki volt a legbiztosabb megoldás ezen a poszton, ezért játszott ő a legtöbbet. A lövőszázaléka a legjobbak között volt végig és hetesek kiharcolásában (5) gyakorlatilag ugyanolyan hatékony volt mint Koronczai (6) vagy Farkas Johanna (5), messze megelőzve a másik két jobblövőt.

Előzmény: Trombozis2 (746)
Trombozis2 Creative Commons License 2019.09.11 -2 0 746

Woth Viki ugye irányító lenne alapból, de ott van Kajdon és Farkas személyében két korosztályos klasszis. Plusz Kukely is megérkezett idő közben. Vikinek ott már sehogy nincs hely, még a csere cseréjeként sem, így került ő jobbátlövőbe. Egyébként ne vegyük el Viki érdemeit, védekezésben kiváló, támadásban azért lennének bőven jobb opciók helyette. Azért az elgondolkoztató, hogy Woth volt a kezdő jobbátlövő úgy, hogy a balkezes Horváth vagy Kürthi a padon volt. Az idő választ fog arra adni, hogy jogos- e a kis hátszél, amit kap.

Előzmény: tsun (745)
tsun Creative Commons License 2019.09.11 -3 1 745

Az ifjúsági EB-vel kapcsolatban értetlenkedtem, hogy a jobb oldali átlövő posztján miért erőltetik Woth-ot, amikor kapura is alig néz. Most, hogy kíváncsi voltam a csapatra és megkerestem a játékosok fotóját, megtaláltam a választ (igaz az én hibám, hogy korábban nem néztem utána). A NEKA oldalán olvasható, hogy ott Dr. Woth az egyik főember. Így már érthető, hogy miért erőltetik a leánykáját akkor is, ha ez a csapat és a többi potenciális jobb oldali átlövő rovására történik. Nem számít, hogy az egész női kézilabdában a jobb oldali átlövő poszt az egyik legkritikusabb pont. A NEKA nagy utnpótlásnevelési szózata is magyaros módra csak megbicsaklott. Ezer szerencse, hogy a csapat elbírta ezt is.

RnD Creative Commons License 2019.08.21 0 0 744

Az U17-es válogatott - vagyis a 2002-es korosztály -. összes válogatott mérkőzését még az EB előtt felsoroltam itt:

 

https://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=152052589&t=9241159

 

Igen ám, de közben újabb meccseket találtam:

 

-- 2018 szeptember:  Magyarország U17-Szlovénia U17 36-16 és 41-23

-- 2019 február:  Magyarország U17-Hollandia U17: 33-28

 

Ez azt jelenti hogy a jelenleg rendelkezésünkre álló infó szerint az U17-es Európa-bajnokság előtt 33 győztes meccsünk volt, és most az EB után már elmondhatjuk h 40 mérkőzésen veretlen az ifiválogatottunk:)

 

Szóval még jobbak vagyunk mint gondoltuk....:)

 

 

RnD Creative Commons License 2019.08.20 0 0 743

'...Kukely Anna egyértelműen több játékidőt érdemel.....főleg Juhász Grétával szemben nagy a különbség, szerencsére ezt az edző is felismerte a döntőre...'

 

Ifj. Kiss Szilárd ezt szerintem mindig is tudta, Kukely Annát és Juhász Grétát nem egymás riválisainak gondolta. Már régóta terv hogy 'magasabbá' tegyük az U17-es válogatottat, Gréta és Nagy Laura is ezért került be az 'A' csapatba. Egy éve amikor Gréta először volt a válban többen is a fejünket fogtuk, látva a játékát. De azóta nagyon sokat javult, az átlövései szerintem már teljesen rendben vannak, viszont kell neki egy év hogy belenőjön a balátlövő posztba. Önbizalom kell még, és ehhez megfelelő játéklehetőség. Ezt Kiss Szilárdtól meg is kapta az EB-n, a meccseknek általában az első tíz percében (érthető módon még nem a végjátékban). Remélem a következő szezonban sokkal többet lesz majd pályán a felkészülési tornákon is és akkor jövő májusra teljesen rendben lesz már Gréta.

 

Kukely Anna meg egyértelműen alapember lesz az 'A' válogatottban szeptembertől. Efelől semmi kétségem.

Előzmény: Trombozis2 (720)
Trombozis2 Creative Commons License 2019.08.19 -1 0 742

Kürthi Laura all star tagsága kicsit váratlan volt mindenki számára. Bár Laurának voltak jó periódusai szélsőként, az átlövőjátékában inkább bizonytalan elemeket lehetett felfedezni. Testalkatából adódóan Laura felnőtt szinten jobbátlövő kellene, hogy legyen, a képzését is abba az irányba kellene specializálni. Szélsőként ő már a korosztályában is lassúnak számít, technikai képzettségben sem kiemelkedő. Minél tovább játszik a szélen annál nagyobb hátrányokat szenved azt illetően, hogy egyszer majd átlövőként vegyék számításba. Reméljük erre odafigyelnek mind az ETOban, mind pedig a válogatottban (még akkor is, ha szerkezetileg éppen jobbszélső hiány van).

Előzmény: RnD (740)
Trombozis2 Creative Commons License 2019.08.19 0 0 741

Aranyos interjú, látszik mennyire szerény kislány Anna. Pedig lehetnének vérmesebb elvárásai saját magával szemben. Kukely nem csak az egyik, hanem az egyik legtehetségebb tagja az U17es gárdának. Nem véletlen, hogy az EYOFos teljesítménye után ifj. Kiss Szilárd pont őt hívta be utólag az 'A' keretbe. Erre egyébként az nb1-es teljesítményével már korábban rászolgált, de nem ' NEKAsként' kicsit nehezebb oda kerülni. Ami egészen zseniális Annában, hogy annyira gyorsan és hirtelen le tudja vinni a súlypontját, hogy szinte bekúszik a falba. Jól cselez, átlő, prímán védekezik. Szerintem az nb1es szereplése meg fogja hozni azt az önbizalmat, amire a későbbiekben tud majd építeni. Békéscsabán abszolút jó helyen van fejlődés szempontjából, már 16 évesen látszott rajta, hogy ez a kislány különleges képességekel van megáldva. Nagyon kevesen képesek arra, hogy ilyen korban felnőtt mezőnyben villanjonak úgy, hogy izomzatilag Anna nyílván sokkal elmarad a felnőttektől. Csak a sérülések kerüljék el!

Előzmény: RnD (739)
RnD Creative Commons License 2019.08.19 0 0 740

Kürthi Laurával egy sokkal rövidebb beszélgetés a Kisalföldből:

 

"Természetesen nagyon örülünk ennek a sikernek, sokat dolgoztunk ezért, mondhatni beérett a rengeteg elvégzett munka. A legnagyobb erényünk éppen az volt, hogy csapatként működtünk együtt, s közös erővel, egymást segítve értünk fel a csúcsra" – kezdte a fiatal játékos, akit meglepett, hogy bekerült az EB válogatottjába. "Úgy vélem, nem játszottam rosszul, de nem számítottam rá, hogy egyénileg így elismerik a teljesítményemet. Azt azért látom, hogy van még hova fejlődnöm. Az elmúlt időszakban inkább a jobbszélső pozícióban kaptam szerepet, de az igazi posztom a jobbátlövő, a jövőben ott is szeretném megmutatni, mire vagyok képes" – folytatta Kürthi Laura, aki az általános iskola 3. osztályában kezdett kézilabdázni.

 

"A nagypapám vitt el egy edzésre, s megragadtam. Azóta az ETO-ban játszom, Kun Attila és Róth Kálmán voltak az edzőim. Nagyon jó lenne, ha később a felnőttcsapatban is meghatározó tudnék lenni, jövőre azonban még az ifjúsági bajnokságban és az NB I/B-ben lesz inkább feladatom. Emellett pedig érettségi előtt állok, s szeretnék majd továbbtanulni is" – tette hozzá a Bercsényi-iskolában tanuló fiatal játékos, akivel a győri klub még 2018-ban kötött hosszú távú, 2022 nyaráig szóló szerződést.

 

 

 

RnD Creative Commons License 2019.08.19 0 0 739

Interjú Kukely Annával a nyári up-világversenyekről:

 

  Szebbnél szebb érmek! Az EYOF-bronz mintha fényesebb lenne, mint az Európa-bajnoki arany.

  Igen, valahogy az nekem is jobban tetszik, és jóval súlyosabb, mint a másik.

 

   Nagy ünneplést csaptatok a döntő után?

   Hát megünnepeltük a győzelmet. A celjei döntő után a laskói szállásunkra mentünk, a buszon végig énekeltünk, majd még aznap este a rendezők központilag szerveztek egy zenés bulit, ahol persze mi vittük a prímet, de a franciák is nagyon jó hangulatban voltak. Ez a korosztály még nem nyert Európa-bajnokságot a lányoknál, ami növeli a sikerünk értékét. Nagyon boldog vagyok, életem legnagyobb sikerét értem el a kézilabdában.

 

  Ifj. Kiss Szilárd nagyon megdicsérte a csapatot a döntő után?

  Nagyon örült ő is, és mindenkit megdicsért. A dánok elleni elődöntő után szépen levette a terhet a vállunkról, s csak annyit  mondott, hogy „Semmi kézilabda!”. A svédek elleni finálé előtt nem is edzettünk különösebben, csak bringáztunk egyet.

 

   Már lezajlott a csoportkör, amikor bekapcsolódtál az Európa-bajnokság küzdelmeibe. Mennyire ért váratlanul az hogy behívtak?

   Még Bakuban, az Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon szóltak, hogy elképzelhető, ki kell majd mennem Szlovéniába. Itthonról persze követtem a válogatott mérkőzéseit és nagyon szurkoltam a lányoknak. Aztán egyszer csak jött a jelzés, hogy menjek, s pont annyi időm volt csak, hogy csomagoljak.

 

   Nehéz volt felvenni a ritmust?

   Az elején nem volt könnyű, de a svédek elleni középdöntőben így is dobtam egy gólt. Igyekeztem azonban kivenni a részemet úgy a védekezésben, mint a támadásban.

 

   Egyetértesz azzal, hogy a döntőben játszottál a legjobban?

   Igen, nagy élményt jelentett. A csapat első gólját én szereztem, amit ki is videóztunk, egy lépésből sikerült elérnem.

 

   Ilyen nyárról álmodtál? Két világverseny, két érem?

   Nem hittem volna, hogy ez történik velem, ami egy mese! Nem is gondoltam volna, hogy kijutok az EYOF-ra, az meg még nagyobb örömet jelentett, hogy a csapattal bronzérmes lettem. Az EB-re való meghívást előzetesen meg tényleg remélni sem mertem.

 

  Nagy volt a különbség a két világverseny színvonala között?

  Az Európa-bajnokságon sokkal gyorsabb volt a játék, itt az utolsó négy meccset a nagyon gyors kézilabdát játszó skandináv csapatok ellen vívtuk.

 

  Hétfőn jöttél haza Szlovéniából, de kedden már edzőmérkőzésen kellett pályára lépned Debrecenben. Nem hiányzik egy kis pihenés?

  Vártam már a klubedzéseket, a felkészülési mérkőzéseket és a bajnokságot. Az előző szezon után volt két hetem a pihenésre, még ha az aktív is volt, hiszen egy-egy futóedzést be kellett iktatni.

 

(Forrás: beol.hu)

RnD Creative Commons License 2019.08.19 0 0 738

De azt hiszem erről a témáról már így is túl sokat beszéltünk...

RnD Creative Commons License 2019.08.19 -1 1 737

Viszont ha a magyar válogatottság bármikor is célja volt - akár a felnőtt válogatottság - akkor ezt nem segítette elő azzal h a szerb válogatottban játszott utánpótlás EB-n és vb-n. A hároméves szabályt figyelembe véve ezzel egyre távolabbra és távolabbra került a lehetőség h valamikor is magyar válogatott legyen.  Azaz ha már fel is adta azt h a mi csapatunkban játsszon - átlövő poszton erre egyébként lett volna esélye még a 2000-eseknél is - akkor jobb lett volna ha hagyja a szerb korosztályos válogatottat is.

 

 

Előzmény: hatosfalat (736)
hatosfalat Creative Commons License 2019.08.19 0 0 736

Jovovics 2017 nyarán még csak 15 éves volt (2001 decemberi), akkor volt a 2000-2001-es korosztálynak az első ifi világversenye. Praktikusan valamikor akkor költözhetett át, amikor Kácsorék már hozták az EYOF aranyat, meg az eb bronzot. Ráadásul mivel 2001-es, ezért eleve gondolom gyengébb volt jóval, mint a 2000-es amúgy kiváló magyar játékosok. Semmi esélye nem volt akkor az up magyar válogatottságának.

Előzmény: RnD (735)
RnD Creative Commons License 2019.08.19 -1 1 735

...és? Tizenöt évesen csak régióválogatottak voltak az ő korosztályában és tizenhat évesen sem alakult még ki a végleges keret. Lett volna esélye, ha éppen akarja.

 

A lényeg: aligha játszik Jovovic a magyar válogatottban, a felnőttben sem. Állampolgárság ide vagy oda.

Előzmény: hatosfalat (734)
hatosfalat Creative Commons License 2019.08.19 0 0 734

Most ezt úgy mondod, mintha tudnád, hogy Bohus akarta behívni őt anno. Kevésbé tartom valószínűnek, hogy Kácsor, Kuczora, Pál, Kellermann, Tóth Niki, Vámos mellé még egy akkor valószínűleg magyarul szinte semmit nem beszélő játékosban gondolkodott volna. Pláne, hogy valamikor 2017 nyarán jöhetett át, tehát eleve az első világversenyen nem is lehetett neki más opció, mint a szerb válogatott. Utána meg sztem ha akar, akkor sem játszhatott volna a magyar up válogatottban.

Előzmény: RnD (733)
RnD Creative Commons License 2019.08.19 0 0 733

...ha annyira kísértést érzett volna, megpróbált volna magyar up-válogatott lenni. Pláne figyelembe véve h 15 éves kora itt él Magyarországon. Ezt mégsem tette, ezek után szvsz egyértelműek a preferenciái. (Amivel nekem semmi bajom egyébként, csak az Újváros-honlap 'sejtetéseit' szeretném korrigálni.)

Előzmény: hatosfalat (732)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!