Keresés

Részletes keresés

Emiliácska Creative Commons License 2022.10.20 0 0 20

Helló!

 

Segítséget szeretnék kérni.

 

Hetek óta puffadok folyamatosan, a hasam és a felette lévő rész is teljesen puffadt. Nagyon kellemetlen érzés. További tünteim  kiütések jelennek meg szinte minden nap különböző testrészeimen, lábon, bokán, karon és esetenként a hátamon is. Híztam is pár kilot, amin a diétázás se segít, semmit se tudok leadni belőle. Odafigyellek az étkezésemre, zöldséget, gyümölcsöt fogyasztok, valamint teljes kiörlésű lisztből készült kenyeret eszek már hetek óta. Voltam ECO-n is,  de ott azt állalpították meg, hogy kivülről minden szervem jól müködik, rendben van. Voltam laborvizsgálatokon is (vér, széklet), de ott is azt mutatják az eredményeim, hogy nagyjából rendben van minden. A családorvosom kizárásos alapon arra tippel, hogy vastagbélgyulladásom van és gyógyszert is írt fel, de még semmi változás sincsen, már egy hete szedem. 

 

 

Köszi a segítséget mindenkinek. 

Spanos Creative Commons License 2019.11.08 0 0 19

Hali! Van itt még valaki?

Előzmény: KerdesekKerdese (18)
KerdesekKerdese Creative Commons License 2019.03.31 0 0 18
Egyébként a candidasist hogy tudjak kimutatni? Szekletbol ez legetseges? Mert akkor elso dolgom az lesz.
KerdesekKerdese Creative Commons License 2019.03.27 0 0 17
Megmondom a frankot erzem is, hogy szenvedek.
Ezesetben mi a teendo? Kit keressek, mit mondjak?
Hogyan lehet ebbol kijonni?
Előzmény: Spanos (15)
Spanos Creative Commons License 2019.03.27 0 0 16

A bélcandidiasis tünetei

Leggyakrabban a belekben a Candida albicans szaporodik el, és igen sokféle tünetet idéz elő, valamint sok más betegség tüneteit utánozza. Egyes tünetek kialakulásának mikéntje tudományosan már megmagyarázható, de többségüknek még nincs tudományos magyarázata. A panaszokat a belekben a gomba fizikai jelenléte, valamint az általa termelt és felszívódott méreganyagok okozzák*. Ezenkívül a bél nyálkahártyájára tapadt gombatelepek felszívódási zavart és a következményes hiányállapotot idéznek elő. A hiányállapothoz a nem megfelelő táplálkozás és az esetleges hasmenés is hozzájárul. Ezekhez a panaszokhoz valamennyi betegnél allergia is társul. A gombák elszaporodása nem biztos, hogy a tünetek megjelenése előtt történt. Például, évekkel (vagy évtizedekkel) ezelőtt egy vagy több alkalommal szedett antibiotikum, majd a későbbiekben fogamzásgátlók szedése elősegítette szaporodásukat, de a jól működő immunrendszernek sikerült őket féken tartani. Viszont egy aktuális stresszhelyzet után ez a védelem legyengül, és a tünetek megjelennek.

 

*májad= szenved

Előzmény: Spanos (15)
Spanos Creative Commons License 2019.03.27 0 0 15

De, opció.

 

Utána olvastál már, hogy Candida fertőzés?

 

Amit leírtál, az meg egy jó adag bélgyulladás, amit MINDEN és BÁRMI is okozhat. Értsd: gomba, baci, vírus, féreg, autoimmun betegség.

A nyálka, a görcs, a puffadás, az mind mind bélgyulladásra ad okot.

 

:(

 

 

Előzmény: KerdesekKerdese (8)
KerdesekKerdese Creative Commons License 2019.03.26 0 0 14
Na azert alljunk meg 😀

En nem bolondultam meg(bizom benne)es nem evek ota tart nalam ez a dolog. Kb. 3 honapja vagyok ugy, hogy szar a kozerzetem. Azokat a dolgokat azert irtam hatha tobb kiderul belole. Es nekem nem az a legfobb problemam, hogy miket produkalok csupan csak az, hogy tovabbra is szarul vagyok.
Előzmény: kikacagány (9)
apeeng Creative Commons License 2019.03.26 0 1 13

szia. 

 

azt javaslom hogy ne fogyassz répa, vagy nádcukrot semmilyen formában. igyál naponta egyszer egy Actimelt, esetleg egy natúr kefírt is ehetsz. erős-csípős ételt még véletlenül sem. éhség ellen a jól megsütött csirke, vagy sovány sertés, marhahús.

 

aztán előbb-utóbb tisztul a bélés.

 

járj szerencsével.

 

(esetleg még napi egy szem supradyn drazsé)

Előzmény: Creativus (1)
Creativus Creative Commons License 2019.03.26 0 0 12

"ez nem egy olyan dolog ami minden masodik emberrel megtortenik"

 

Ehhez még annyit, hogy ki kell ábrándítsalak! Sajnos a mai világban az a helyzet, hogy ha nem is mindig ilyen konkrét formában, de hasonlók megtörténte nagyon gyakori. Csak senki sem beszél róla.

 

Előzmény: KerdesekKerdese (8)
Creativus Creative Commons License 2019.03.26 0 1 11

Szerintem lehetnek különbözők is, s a fórumon kívül sok ember van ilyen. Közös jellemzője ennek a széles társadalmi rétegnek az állandó, krónikus szeretethiány. Nem érzik magukat szeretve, és szeretetpótlékként próbálják elérni a rájuk vonatkozó figyelmet. Szeretetet adni pedig elfelejtettek (Valójában meg sem tanulták, mert kitől? A szintén szeretethiányosoktól, akik szintén nem tudnak adni?) A társadalmi probléma komoly, sokkal komolyabb mint ezek a számunkra nevetséges esetek, amelyek meglétét azonban komolyan kell venni.

 

Előzmény: kikacagány (9)
Creativus Creative Commons License 2019.03.26 0 0 10

Mint már korábban említettem, a mai orvostudomány elkanászodott, vagy durvábban szólva prostituálódott. És vannak ugyan még kivételek (különösen az idősek köréből, és néhány lelkes fiatal), de nem a betegségre, az ember beteg állapotára figyel, hanem a tünetekre, és az azokból lexikonszerűen kihámozható konkrét részjelenségekre. S erre financiális választ ad, azaz a válasz mögött pénzünk költése húzódik.

Téged is ebbe a szemléletbe rángattak bele, amelyből nagyon nehéz kikászálódni, mert az élet más területein is ugyanez a helyzet. Mintha az ember nem is egy-egy önálló indívidum lenne, hanem egy nagy működő rendszer parányi eleme, akár csak az élő test sejtjei.

Az ettől mereven elzárkózó, s más szemléletű orvoslás (ebből kizárva számos, szintén a pénzre menő és természetgyógyásznak, vagy paratudománynak nevezett kóklerséget) az emberre figyel, és néhány különlegesebb más eset kizárásával a betegségek nagy részét lelki eredetűnek tartják, jól meghatározható traumás sokk előfordulása következményeként.

Ha valaki nem akar a mai "gyógyítási" körből kiszállni, akkor számíthat rá, hogy élete végéig betegségtudatban ragad - noha nincs is semmi baja - amiben, valós tüneteket produkál, és azokra a pénztárcáját könnyítő megoldásokat kap. A rövid megnyugvás utáni újra idegeskedés erre utal.

Az emberiség nagy része tényleg néhány tipikus lelki eredetű kórban szenved, és emiatt kiváló jövedelmezési forrássá vált ez a "tudományos(?)" terület. Hogy mindennek mi a kiinduló oka, hogy mi az ami már ötven éve fejti ki "áldásos" hatását, s rombolja mellékesen az egészségünket is, szerencsére nem ide való, különben is hosszú lenne azt megérthető formában vázolni.

Ahogy mások is javasolták, jobb lenne nem ennyire ragaszkodva önmagunkkal foglalkozni - noha a külső nyomás ezt a beállítódást kényszeríti ránk -, és ne minden gondolatunk akörül forogjon, hogy "én", "én", ÉN, ÉN, ÉÉÉÉÉN!

Előzmény: KerdesekKerdese (8)
kikacagány Creative Commons License 2019.03.26 0 0 9

Tartok tőle, hogy ugyanez a problémázós figyelemreéhes valaki. :-( 

 

https://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9240063

KerdesekKerdese Creative Commons License 2019.03.26 0 0 8
Rendben van :) És az nem opció esetleg, hogy valami gombát feltoltam? Hiszen a bilirubin szintem az tovabbra is magas. Es sok mas olyan enzim dolgozik meg ami hatarertekes vagy *-os bizony de keresgeles/kutakodas utan kiderult, hogy ezek fertozes eseten dolgoznak a szervezetben. Valljuk be igazandibol ez nem egy olyan dolog ami minden masodik emberrel megtortenik. Ezert meg is ertem, hogy ha valami valoban van akkor azt nem lesz egyszerundiagnosztizalni. Es igazandibol szekletben is csak bakteriumokat kerestek. Es nem attol vagyok ugymond szarul, hogy ezt megcsinaltam. Egyszer megtortent de soha tobbet, nem igazan ert traumakent az eset. Sikerult tul tettem rajta magam egyszerre. Ez olyan elfogadtam, sirba viszem dolognak indult. Igazandibol olyan erzes mint ha valamitol nem lennek 100%-os. Nem mentalisan erzem a gondot hanem fizikailag. Leginkabb olyan melankolikus az erzes, vagy nem is tudom. Nehez szavakkal leirni azt ami tirtenik velem de ijeszto nagyon. Felborult az emesztesem es aztan 2 het alatt lettem szarul. Es mivel egy ideje szarul vagyok kisse be vagyok parazva, hogy hogyan tovabb. Attol, hogy megnyugszom semmi sem valtozik, ugyan olyan erotlen vagyok. Es a topikot se azert nyitottam leginkabb, hogy kiadjam ezt magambol hiszen mar tul tettem rajta magam csupan mindennel jobban erdekelne, hogy erre az egeszre mi lenne a gyogymod. Amikor ez megtortent hihetetlen mod kiakadtam magamra, ilyen intenziv es eros stressz hatast meg eletemben nem ereztem, vegig ment az egesz hasamon. Aztan ra par pillanatra megnyugodtam, elfogadtam es ugymond "feltettem a polcra". Ha valoban fertozes van ahogy allitom (bar jobban orulnek ha psziches lenne valoban) akkor ezt hogyan lehetne kiirtani belolem? Annyira probalom megerteni, hogy mi lehet ez. Az elejen lazasan kerestem a megoldast de vagy 500 diagnozist allitottam fel magamnak internet alapjan. Kicsit be is voltam sz@rva. Es azota eleg sok betegsegrol megtudtam sok mindent. Soha nem hittem volna, hogy ez valaha is megtortenik velem. A pozitiv dolgokra visszaterve pedig rengetek stand-up ot nezek amiken joizuen nevetek. Probalom lekotni magam, sot(!) meg jobban is mint ezelott. Voltam mar megborulva pszichesen, az a kozelebe nem volt ennek. Es altalaban nem tartottak ennyi ideig. Mondjuk az is erdekes, hogy mar 3 honapja ez van de nem vagyok szarabbul csak szarul. Bar az elejen 2 hetig agyhoz voltam kotve es a keringesem is nagyon rossz volt. Valami miatt be van gyulladva a hasam. Es a majam is dolgozik valami ellen. Volt, hogy full fekete volt a szekletem. Volt, hogy az un. szurok jott ki belolem. Aztan volt, hogy hofeher/sarga nyak jott ki. De olyan is elofordult, hogy uveggolyo nagysagu zsirdarabok jottek ki. Egyik pillanatban vizes, nyakos hasmenes a masik pillanatban szekrekedes. Es sokszor viszketem is illetve teli vagyok kiutesekkel is. Szoval ez szerintem jozan paraszti logikaval is messze all a psziches dolgoktol de kovezzetek meg ha nem igy van! Szoval ja.. jelenleg mindennel jobban meg akarok gyogyulni es nevetni mar ezen az egeszen.
Dizzying Feeling Creative Commons License 2019.03.25 0 0 7

Ja és a megilyedtem, az megijedtem..ezt jegyezd meg egy életre :)

Előzmény: KerdesekKerdese (4)
KerdesekKerdese Creative Commons License 2019.03.25 0 0 6
Köszi! És akkor, hogy ha valami fertőt össze is szedtem volna azt már tükrözéskor látták volna igaz? Vagy esetleg a székletből ki mutatták volna?
ghepard Creative Commons License 2019.03.25 0 0 5

Akkor én is megtoldom, hogy még jobban legyél - Creativus nagyon jól körül írta a problémát. Tehát pozitívan állj a dolgokhoz, az erősíteni fog - a negatívakat meg ne hadd kibontakozni, mert azok gyengíteni fognak. Ha így teszel, akkor a tested megoldja  - csak hagyni kell és segíteni a jó érzelmekkel, meggyőződésekkel stb.....

Előzmény: KerdesekKerdese (4)
KerdesekKerdese Creative Commons License 2019.03.25 0 0 4
Fuu köszönöm! :))

Leginkább nagyon megilyedtem, hogy valami fertozest feltoltam magamnak. Folyamatosan szarul voltam(vagyok) es ezt nem tudtam hova tenni. Igy, hogy elolvastam amit irtal picit jobban erzem magam, koszonom :))
Tombolda Creative Commons License 2019.03.25 0 0 3

Semmi gond. Bármi baromi erős hashajtó pici túladagolása segít.

Creativus Creative Commons License 2019.03.25 0 0 2

Szagérzetet sok minden befolyásol, gyakran torzító irányba.

 

Interneten olvasható pl. a csemegeként fogyasztható fenyőmag esete, melyből egyes kínai fajták téves íz és szagérzetet okoznak hetekig.

 

De ugyanez megtörténhet pszichés alapon is, Ne ijedjünk meg a "pszichés" jelzőtől!. Az egész fejlett civilizációs kultúránk területén élő emberek többsége ma már olyan pszichés torzulásokat él át gyerekkorban, amely jelentősen megkülönbözteti őket a III. világ egyedeitől (akik azonban gyerekkorban civilizálatlanul nőnek fel, és felnőttként nagyon nehéz asszimilálódniuk). S ezek a torzulások olyan gyakoriak, hogy nem ismerjük fel, s azt hisszük ez a normális. (Mint H. G. Wells "Vakok országa" novellájában, ahol a vakok a normálisak).

 

 

Előzmény: KerdesekKerdese (0)
Creativus Creative Commons License 2019.03.25 0 0 1

Az nem csodálandó, hogy majd mindenki pszichés okokat feltételez mögötte. Ugyanis - különösen az idősebb orvosok - valamit megéreznek az igazságból, amelyet a mai világ legszívesebben mélyen a szőnyeg alá söpörne.

Ugyanis létezik ma már olyan - lenézett, lefikázott, marginális területre szorított - tudományterület, amely szembe megy a jelenlegi tüneti kezeléses, mindenre gyógyszert javasló, nem a gyógyulást szorgalmazó orvosi(?) eljárásokkal. Ő magát a legfejlettebb módszereket használó egészségügyi szektornak gondolja, és abban igaza is van, hogy legfejlettebb abban a tekintetben, hogy az emberek zsebéből minél több pénzt kicsikarjon, ha máshogy nem, hát a dotált gyógyszerek állami támogatásával, melyet a társadalom minden tagja "boldogan" fizet ki. A fiatal orvostanhallgatók ebbe születnek bele, és azt hiszik gyógyítani fognak, nem pedig gazdasági érdekeket kiszolgálni. S rengeteg idős, sőt a mai fiatalokból is egyre többen betegként csatlakozik ehhez a táborhoz.

A valóság azonban teljesen más. Hajlamosak lettünk elfelejteni azt, hogy az ember a testének és az értelmet is megvalósító agynak a komplex egysége. A testben lévő szervekről még tudunk, de azt, hogy abban egy komoly, és csak nagyon töredékesen ismert biokémiai rendszer is - egyfajta szervként, szervrendszerekként - működik, figyelmen kívül hagyjuk! A gyógyszerekről azt tudjuk, hogy van hatása és mellékhatása is, ám nem fogjuk fel a valóságot, hogy maga az amit hatásnak vélünk, csupán az egyik mellékhatás (amiért szedjük), s a többit talán nem is észleljük, hanem csak évek, évtizedek múlva derül ki, hogy miként borította fel, és változtatta hibás működésűvé a biokémiai szerveinket.

Ugyanígy hajlamosak vagyunk az agyunkat csupán a gondolkodás eszközének tekinteni, és azt hisszük hogy az agyunk nem más mint az ÉN-ünk, azaz a teljes személyiségünk. Közben elfelejtjük, hogy az állatoknál ez nem így van, és az agynak számos olyan funkciója van, amely mindenféle tudatosodás nélkül hat a testünkre, szerveinkre.

Az új - alig ismert - szemlélet (amely már kb. 40 éves!) fontos összefüggéseket tár fel az embert ért pszichés hatások (különösen a traumáknál) és a test működése közt. Sokkal többet, mint amit a mai - dicsőített - orvostudomány eddig feltárt, és mellékesen elképzelhetőnek tart. A traumák bizonyos esetben áttevődnek az agy értelemtől független régiójába, majd a biokémia rendszeren át egyfajta öngyógyító mechanizmust indít el, amely evolúciósan alakult ki évmilliók alatt az állati szervezetekben. Ha a traumát nem dolgozzuk helyesen föl, s beleragadunk, akkor a kezdeti tünetek után szervi elváltozásokban is megnyilvánulhat, és semmiféle gyógyszeres kezelés nem hat, hanem csak a traumák helyes feldolgozása segít. (utóbbi esetben  az agy átvált az általa okozott "károk" visszacsinálására, amelyet ugyanúgy betegségként szoktak diagnosztizálni, pedig az maga a gyógyulás).

Ha a trauma (penészes répa) váratlanul(!) ért, felkavaró(!) élményt okozott, s nem sikerült kibeszélni(!) akkor sokaknál ez valós tüneti érzeteket produkál egy bizonyos idő múltán. Amennyiben ezt a topikot - ösztönösen - éppen a kibeszélés miatt nyitottad, és elhiszed a fentebb leírtakat, akkor az már maga a gyógyulás kezdete, bár számítani kell arra, hogy a gyógyulás további szakasza időnként testi fájdalmakat is okoz kb. ugyanannyi ideig, amennyi eddig az "öngyógyító mechanizmusból" lezajlott.

Rengeteg betegség lenne így gyógyítható, de helyette boldogan ömlesztjük a pénzünket a gyógyszeripar szereplőihez, akik meg röhögnek a markukba.

(Megj.: Természetesen konkrétan súlyos tünetek esetén alkalmazhatók, az azon enyhítő szerek, de csak korlátozott ideig, nehogy a biokémiai egyensúly felbomlása tartóssá váljon. Ugyanígy lehetnek olyan súlyossá váló elváltozások, amelyek más kezeléssel szintén enyhítést igényelnek)

Előzmény: KerdesekKerdese (-)
KerdesekKerdese Creative Commons License 2019.03.24 -1 0 0
És még talán annyi, hogy ilyen furcsa édeskés szagú a székletem. De van amikor olyan mint ha erjedne bennem. Es a belem is gazosodik.
KerdesekKerdese Creative Commons License 2019.03.24 -1 0 topiknyitó
.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!