Keresés

Részletes keresés

Enikő1969 Creative Commons License 2022.09.04 0 0 25

Tisztelt Fórumozók!

Györffy Enikő vagyok, az RWS Life Sciences amerikai fordító cég nevében írok. Klinikai kérdőívek magyar fordításának nyelvi teszteléséhez, javításához keresünk 15 gyereket, akik IBs-ben (Chron, colitis) szenvednek - valamint az ő szüleiket. A módszer: online interjú a szülővel, gyerekkel. Juttatás: 100 USD. Adatvédelmi nyilatkozat kitöltése kötelező. Várom a jelentkezőket a a 20-21-55-413-as telefonszámon, vagy a gyorfek@gmail.com email címen.

 

Enikő1969 Creative Commons License 2022.09.04 0 0 24

Tisztelt Fórumozók! 

Györffy Enikő vagyok, az IBS leigazolható tanára. Az RWS Life Sciences amerikai fordító cég nevében írok. Klinikai kérdőívek magyar fordításának nyelvi teszteléséhez, javításához eresünk 15 gyereket, akik IBs-ben (Chron, colitis) szenvednek - valamint szüleiket. A módszer: online interjú a szülővel, gyerekkel. Juttatás: 100 USD. Adatvédelmi nyilatkozat kitöltsée kötelező. Várom a jelentkezőket a a 20-21-55-413-as telefonszámon, vagy a gyorfek@gmail.com email címen.   

Törölt nick Creative Commons License 2019.03.16 0 0 23

Amiert 1000 halam persze...koszonom.

Előzmény: Törölt nick (22)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.16 0 0 22

forgione1 valahol tudunk beszelni? Lenne egy ket kerdesem ha megengeded, latom kened a temat elegge. Es ha bovebben kifejtenem talan erdemlegessel is tudnal szolgalni.

Előzmény: forgione1 (20)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.09 -1 0 21

Tisztában vagyok vele, de hátha.

3 hónapja magyarázom a dokinak, hogy bélférges vagyok de minden egyes szavamat leuti mondvan azzal, hogy a tenyesztes negativ. Akkor ez mi?

https://photos.app.goo.gl/Xsjp4muRFNgzGirv5

Valoszinuleg ez is psziches...

forgione1 Creative Commons License 2019.03.07 0 1 20

Ez a Zapper csak a pénzről szól :-)

Jó nagy marhaság.

Előzmény: Törölt nick (19)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.07 0 0 19

Idaig en is eljutottam sajnos :/ a doki adott kolcson egy Zapper k100-as keszuleket. Nem nagyon hiszek azbalternativ gyogymodokban de majd kiderul. Jobbat ugy sem tudok jelenleg :/

Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2019.03.07 0 0 18

Ez vmi feregszerunek es a peteinek tunik. Arra tippelek a cicatol kutyatol kaptad.

Előzmény: Törölt nick (0)
forgione1 Creative Commons License 2019.03.01 0 0 17

785, írtam levelet

 

Előzmény: Lyanora (16)
Lyanora Creative Commons License 2019.02.28 0 0 16

panna.p@freemail.hu

 

köszi ! :-)

Előzmény: forgione1 (15)
forgione1 Creative Commons License 2019.02.27 0 0 15

Menjünk át privátba.

Írj valami másodlagos email címet.

 

Jód akkor lenne kerülendő ha a pajzsmirigyed túlműködik, de neked alul teljesít.

Előzmény: Lyanora (14)
Lyanora Creative Commons License 2019.02.27 0 0 14

Szia, köszönöm szépen a gyors választ!

Kiskunhalason lakom, nagyvárosok közül Szeged, Kecskemét van közel.

Szerinted a pajzsmirigy miatt fájhat a torkom?

Mintha az endokrinológus azt mondta volna, hogy jódot ne szedjek. Vagy ez a Lugol más jellegű/összetételű gyógyszer? 

Előzmény: forgione1 (12)
forgione1 Creative Commons License 2019.02.26 0 0 13

Majd az epekövet meg az állítólagos refluxot is megoldjuk.

De jódpótlás most a legfontosabb.

Előzmény: Lyanora (11)
forgione1 Creative Commons License 2019.02.26 0 0 12

legtöbb orvos annyit mond, hogy az ő szakterülete negatív.

 

 

Fúúúúú. de utálom ezt.

Az a baj, hogy csak az orrukig látnak, vagy addig se.

 

Pesti vagy? Vagy melyik nagyvároshoz laksz közel?

 

Hacsak a tartós torokfájást mondtad volna akkor is egyből Lugolt ajánlottam volna.

Pontosabban 5 %-os gyógyszerkönyvi Lugolt, ami elemi jódot is tartalmaz. De a többi tüneted minderre további megerősítés.

 

Azért kérdezem hol laksz, mert alig van pár olyan patika az országban ahol tisztességgel elkészítik. Legtöbb helyen sehogy. Még más patikákban hanyagul és ponttalanul.

 

Amíg nincs Lugol szerezz be Szelént, Cinket, Magnéziumot C vitamint ezeket majd szedni kell vele párhuzamosan.

Előzmény: Lyanora (11)
Lyanora Creative Commons License 2019.02.26 0 0 11

Szia!

Beleolvastam a fórumba, talán Neked van ötleted a problémámra.

Lassan nyolc hónapja iszonyúan fáj a torkom. Állandóan. Mindig be van duzzadva, hol jobban, hol kevésbé. És fáj, mintha szét akarna szakadni, néha égő érzésem is van. Emellé napi szinten vannak rosszulléteim, émelygek, hányingerem van, gyenge vagyok, időnként nehezen veszek levegőt.  Szinte minden napom a túlélésről szól.

Az elmúlt hónapokban mindenféle vizsgálaton voltam már, kardiológia, tüdőgyógyászat, fül-orr-gége, gasztroenteorológiai, allergia, autoimmun, fogászat, szerológiai és egyéb vérvételek, nyaki MR, CT, neurológia.

Refluxra diétáztam, ppi-t szedtem, de a vizsgálatok nem igazolták a refluxot.

Kb 10 éve van pm alulműködésem, a pm az átlagosnál kisebb,   1 éve találtak egy 17 mm-es göböt a bal lebenyben, ami kb ugyanakkora azóta is.  125 mg Letroxot szedtem, azt lecsökkentettük az utóbbi hónapokban 75-re, mert fogytam 15 kilót. /A fogyás leállt kb 4 hónapja/. Az endokrinológus szerint kizárt, h a göb miatt fájna a torkom.

A szerológiai vérvétel lezajlott mycoplasma és légúti clamydia fertőzést mutatott. UH-on egy borsónyi epekövet találtak, ami nem okoz tipikus tüneteket (görcs).

Utoljára egy pesti gasztrós dokinál voltam, aki szerint esetleg gyomorürülési probléma, Itopride-ot szedek három hete, de nem lett jobb.

 

Már nem tudom, hogy mi lehet ez, hová menjek, milyen orvoshoz? A legtöbb orvos annyit mond, hogy az ő szakterülete negatív.

Köszönöm előre is, ha tudnál tanácsot adni!

Előzmény: forgione1 (9)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.23 0 0 10

De kedves vagy :-)

forgione1 Creative Commons License 2019.02.22 0 0 9

Ezt én sem zártam ki, ezért kérdeztem rá a külföldi útra és mosatlan gyümölcsre.

Viszont a székleted negatív lett.

 

De mivel kérésem ellenére sem válaszolsz pontosan, hát hajrá az ajánlott dokival.

De aztán ne panaszkodj ha mégsem válik be :-)

Előzmény: Törölt nick (8)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.22 0 0 8

Persze, hogy megragom. Puha jellegu volt. A vizben szet zselesedett. Delben ettem fokhagyma levest es meg most is azt böfögőm fel savasan. 

Figyelj. Kb 20 éves vagyok, soha semmi bajom nem volt. Hulye sem vagyok még...legalább is... ez az egesz 2 honapja kezdodott le is irtam, hogy hogyan. Mielobb tul szeretnek lenni mar ezen mert elegge horrorisztikus az elmeny...ma beszeltem egy masik orvossal akit erosen ajanlottak nekem. A 2 honap alatt az elso orvos akinek legalabb csak otlete van, hogy mi lehet ez...szerinte bakterialis vagy amobas fertozes.

forgione1 Creative Commons License 2019.02.22 0 0 7

Húzás után fogaid milyen állapotban vannak?

Megrágod rendesen az ételt?

 

Tudod egy falat legalább 50-szer, de akár 70-szer is megkell rágni mielőtt lenyeled, így nem terheled túl az emésztőrendszered.

Különben simán átjutnak az emésztőrendszeren ételdarabok. A képen akár ez is lehet, vagyis egy félig emésztett ételdarab.

 

De lehet máj illetve epe által termelt zsíros göb is vagy valami hasonló képződmény. Képről ezt nem lehet megmondani.

Felülete kemény? Szóval nincs neki egy viszonylag szilárdabb külső rétege? Belseje nyilván képlékeny ha feltudtad szúrni.

Előzmény: Törölt nick (6)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.22 0 0 6

Rengeteg fokhagymat megettem foleg az elejen. Miert beszelnek ossze vissza? Nagyon be v@gyok szarva, hogy ez mi ez ami megtortenik velem es egy tukrozesnel megallt a doki tudomanya. Mar elnezest.. 5 percel ezelott voltam vegezni a dolgom mert barmit eszek legyen az fott etel vagy szendvics kb. 20 perc alatt keresztul megy...da latom te eleg jol kened a temat mond mar el, hogy ez mi kerlekszepen.

https://photos.app.goo.gl/wheCWe2Tv676xWf96

forgione1 Creative Commons License 2019.02.22 0 0 5

Vagyis? Pontosan milyen az étkezésed? Mit iszol? 

 

Máskülönben ha a gyógyszer nem segít minek szeded? Az nyilván csak fokozza a tüneteket.

 

Fokhagymát egyél ha bírja a gyomrod. Házi alma ecetet tiszta vízben hígítva. És igyál diófa levél teát.

 

Legfőbb probléma, hogy nem hiteles amit és ahogyan előadsz. Nem véletlen, hogy az orvosok is már előre idegesek ha felőled hallanak :-)

 

Szóval ha valamit kérdezek, arra másfél oldalas részletes esszét írj.

 

Miből gondolod, hogy korábbi étkezésed jó volt, ha ide vezetett?

Foghúzás, rejtett gyulladás? Húzás helye, rendbe jött 1 héten belül? Fáj még mindig? Dörzsölgetted fogkefével, hogy tisztuljon, akár úgy is hogy közben vérezzen?

 

Hasmenés mellett, hogy gyenge vagy nem csoda, hiszen a tápanyagoknak nincs idejük felszívódni.

 

Tünetek előtt jártál valahol külföldön?

 

Esetleg fogyasztottál mosatlanul nem szezonális gyümölcsöt vagy zöldséget? Bármilyen mirelit készítményt hőkezelés nélkül?

 

Jó lenne a legfrissebb teljes vérkép labor, minden személyes adatot kitakarva, nem csak néhány érték leírva.

 

 

Előzmény: Törölt nick (4)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.22 0 0 4

Ugyan ugy etkezem mint eddig, bar amikor elkezdodott fogytam rovid idon belul viszonylag sokat az etvagytalansagtol. Valami tuti van bennem mert folyton fajnak az izuleteim...a gyulladt fogam kihuzasa ota meg vissza is jott a nyakos hasmenes(de nem is szokvanyos hasmenes). Plane ugy, hogy eszem a Linexet.

forgione1 Creative Commons License 2019.02.22 0 0 3

Akkor először jó takaríts ki, hogy álmodban se kutyaszőrt, se hajszálakat ne tudjál lenyeldesni, meg még ki tudja miket.

Legalább ahol alszol legyen patika tisztaság és semmi lenyelhető.

 

Mit szoktál enni? Mennyit és mikor? 

 

Előzmény: Törölt nick (2)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.22 0 0 2

Igen van. Es ugy nez ki a dogok mig aludtam jot hempereghettek mellettem. Jo kis karacsonyi ajandek mondhatom...

forgione1 Creative Commons License 2019.02.21 0 0 1

Mi az, hogy a szád teli volt kutyaszőrrel?

 

Van otthon kutya/macska?

Törölt nick Creative Commons License 2019.02.21 0 0 0
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.21 0 0 topiknyitó

A válaszokat mielőbb köszönöm! SOS a téma..

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!