Keresés

Részletes keresés

Ati_66 Creative Commons License 2020.05.23 0 0 8

Ez a kiindulás, de azt tapasztaltam hogy ha az ember már nem elég laza és megrövidültek a combhajlítók azaz ha a láb teljes kinyújtása nem megy csak a comb erőteles megfeszítésével, akkor jobb egy kicsit alacsonyabban. A porckopás miatt fájós térdem pedig azt szereti, ha minnél közelebb ülök a középcsapágyon áthúzott függölegeshez.

 Így a térdkalácsom több cm-rel a pedáltengely elé kerül a hajtókar vízszintes pozíciójában az előlévő pedálnál is. Ha aklasszikus országúti verseny beállításban ülök akkor nagyobb terhelés hajlamos térdfájást okozni. 

Előzmény: O/O (7)
O/O Creative Commons License 2020.05.23 0 0 7

Talppárna a pedálra alsó állásban ne legyen teljesen nyújtva a láb. Folyamatos tekerésnél ne billegjen a csípő a magas ülés miatt, talán röviden ennyi. :) 

Előzmény: Csempa (5)
O/O Creative Commons License 2020.05.23 0 0 6

Nehéz ezt pontosan meghatározni, talán nem is lehet, ez is elég egyedi. Nekem az vált be hogy beállítottam picit alacsonyra és a szokott 26 km-és körömön tekertem. Minden alkalommal fél

cm feljebb emeltem, mikor kényelmetlen lett visszaengedtem fél cm-t és így használom. De pl. stopliból is van több féle egy rendszeren belül is, azt mondta nekem egy hozzáértő hogy még az is számít pont a térd fáját miatt. Ráadásul én azt tapasztaltam, hogy a térd fájdalomra jobban kihat a kozépcsapágy elhelyezkedese a nyereghez képest, mennyire alatta-előtte van. Nálam pl 30

perc  szobabicikli okozott térdfájást, oútim meg egész nap sem. Viszont feleségem ezen a szobabicón rehabilitálta a romos térdkalács törésre tökéletesre. Gyógytornász ha engedi szerintem terhelés nélkül fokozatosan tekerjen. ha fáj pihenjen vagy változtasson beállítások on és folytassa turelemmel! Jobbulást neki, hajrá!

Előzmény: Csempa (5)
Csempa Creative Commons License 2020.05.23 0 0 5

Adjatok tanácsot bringa nyeregmagasság kérdésben, legyetek szívesek!

Egy ismerősömnek térdproblémái vannak egy kisebb baleset miatt, de szeretne továbbra is mozogni. Azt hallottam, hogy nagyon nem mindegy a nyereg magassága, ilyenkor meg főleg. Hogyan kell ezt beállítani, mi az ideális?

O/O Creative Commons License 2020.05.23 0 0 4

Megjött a csomagom, leírás hozzá később

Spenót Creative Commons License 2020.02.19 0 0 3

Jó 5let. Szerintem (egyszer majd) pörögni fog a topic, mint az állat. :)

Előzmény: Mr Long (-)
gurtnis Creative Commons License 2018.09.28 0 0 2

egyelőre fejben bringázó vagyok

bessera Creative Commons License 2018.09.28 0 1 1

mennyiben lesz más, mint a "nagy" bringás topik?

 

KERÉKPÁROS TOPIK 2.0

Spenót Creative Commons License 2018.09.28 0 0 0

Nulla :-) 

Mr Long Creative Commons License 2018.09.27 -12 0 topiknyitó

Mivel ma felmerult a testvertopikban, hogy igeny volna ra, igy megnyitom!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!