Keresés

Részletes keresés

Csalitszeráf Creative Commons License 15 perce 0 0 231877

Nekem két piros, egy sötétbordó* (az van rajtam) és egy zöld-barna átmenetes van most. :) Ja, meg a dioptriás napszemüveg, az fekete-kék, barna lencsével. A legutóbbi magyar keretvásárlásomkor csupa vacak keretből kellett kiválasztanom azt a hármat, ami még úgy-ahogy elment. :)

 

Raen Mabel Oxblood Crystal

 

De ez a kedvencem, csak persze, az enyém piros. A szára viszont tök ugyanez, mert ezt rendelték meg, amikor reparálásra szorult, a pirosat már nem gyártjás sajnos, pedig a hollandoknak is írtam ez ügyben.

Előzmény: the gandhies (231875)
Csalitszeráf Creative Commons License 30 perce 0 0 231876

Nekem a tavalyi évben semmi se sikerült, aminek kellett volna és sok emberben is csalódtam. :(

Előzmény: Nexie (231873)
the gandhies Creative Commons License 30 perce 0 0 231875

Az én szemüvegem rózsaszín. :) Totál komolyan. :) Régóta.

Volt egyszer piros keresem.

Előzmény: Will Sexpir (231867)


Nexie Creative Commons License 3 órája 0 0 231874

Engem nem zavar a szemüveg, eszembe sem jut szinte soha, hogy én szemüveges vagyok, szebb lennék-e nélküle stb.

 

A mostani emberem modnott párszor ilyesmiket, hogy szemüveg nélkül mennyivel jobban tetszem neki, kcisit rosszul is esett, pedig kedvesen modnta (mint  mindent), persze nem hőbörögtem, hanem magamban processzáltam ,hogy nem bántóan gondolta. Az összes hapsi, akihez közöm volt mondott ilyeneket, apró változatásokat rajtam, amivel jobban tetszenék. Idegesítőek ezzel :-), régen jobban drámáztam rajta, nyilván önbizalom hiány miatt.

Előzmény: Bodza*** (231860)
Nexie Creative Commons License 3 órája 0 0 231873

Nekem is van ilyesmi, ha szar kedvem van, sokszor hetekig iylen vagyok, hogy midnenki hülye.

 

PErsze nem mutatom, csak magamban gondolom :-)

Előzmény: Csalitszeráf (231852)
Nexie Creative Commons License 3 órája 0 0 231872

Pont amiatt lőtték le az Apollo programot korábban, mert nem volt rá pénz. Elértek persze sok mindent, részben a diktatúrával való verseny miatt.

 

Állami űrkutatás az olyan csak mint az állami oktatás, állami egészségügy stb.

 

De egyébként szeritnem, ha kiderülne, hogy pl. pont 2000 év múlva meg fog semmisülni a Föld, akkor is nehéz lenne egy demokráciában megszavazntatni a rendes  űrkutatást.

Pl. tegyük fel most midnen 100. ember megszavazná, hogy fordítsnakak komoly erőforrásokat erre - így soha nem lesz. De mdien 100. milliárdos áldoz rá.

 

Aztán kiderül, hogy  2000 év múlva meg fog semmisülni a Föld... ekkor sokan már fontosnak tartanák a komoly erőfeszítéseket, pl. midnen harmadik ember. A demokráciában még midnig nem szavaznák meg, viszont midnen harmadik milliárdos erre költené a vagyonát. 

 

Szeritnem a mostani átlag nép is nagyobn nagoyn sokat profitál az őseik (ezer évek alatt)  felhalmozott tudományából. Enélkül még a legtehetségesebb, szorgalmasabb zsenik is sokkal rosszabbul élnének. ÚGyhogy nem elvárható, hogy midnenki jobban élhessen, mint a szülei. Ez egy óriási lehetőség, nem jog.

 

 

Előzmény: the gandhies (231849)
Csalitszeráf Creative Commons License 3 órája 0 0 231871

Csavargóban vagyunk a puccosék szigetén, és itt a biciklis, pónilovas* és gyalogos közlekedés a menő. :) Keddig kell túlélnünk ilyen "civilizálatlan" körülmények között. Szerencsére van net és mobilnet is. :) A pónikakába a hotel felé sétálva sikerült belelépnem, de amúgy nem én voltam az első, szóval nem lett dzsuvás a cipőm tőle, lehet, hogy ilyenkor nem is hoz szerencsét.

 

* Kiszálltunk a kisvasútból, és istállószag volt már rögtön. De gyorsan akklimatizálódtunk a lóvizeletszaghoz, ma már nem is éreztem (ti. most keltem fel, és még nem mertem kimenni reggelizni).

Előzmény: the gandhies (231853)
Éire Sassenach Creative Commons License 3 órája 0 0 231870

ha csak sima ismeros akkor egyszeruen epitsd le. Meg ird meg neki elotte, hogy te egy szivesseget kertel tole, amire lehet nemet mondani, viszont nem tanacsot meg kritikat kertel (mansplaining lol).

 

Ha meg barat, hat akkor beszelgess el vele (ha erdemes megmenteni a baratsagot). Igazi baratok nem rombolnak. Es (meg mielott idiotak kiforgatjak) nem arrol van szo, hogy kamuzzanak meg kamu dicseretek, de egyszeruen nem lehuznak. Senki sem tokletes aki hus-ver valos ember ... mindenkit lehet kritizalni, de nem tanacsot kertel pozokhoz meg beallasokhoz, ilyen egyszeru.

 

Sajnalom, ha meg mas is igy kiboritott meg osszejott, remelem hamar tul leszel ezeken, a negativ embereket epitsd le, akik csak bantani, kritizalni tudnak (foleg keretlenul). 

Előzmény: Bodza*** (231856)
Csalitszeráf Creative Commons License 3 órája 0 0 231869

Legközelebb nekem küldd el! ♥

Előzmény: Bodza*** (231856)
Gabika(nem értelmiségi) Creative Commons License 4 órája 0 1 231868

 volt már piris meg kék szárú is,

 

nekem is az olvasoszemuvegeim pont ilyen szinuek voltak eddig :)

Előzmény: Will Sexpir (231867)
Will Sexpir Creative Commons License 5 órája 0 0 231867

Én kb 48 éve szemüveges vagyok.

És akkoriban rémes szemüvegek voltak, jaj.

Korábbi képeimen el tzdok borzadni :)

 

De ma már nagyon jó szemüvegek vannak. Én egy ideje már kicsit divatozok is vele, volt már piris meg kék szárú is, most épp kék-sárga. 

 

Volt, amikor zavart, ma már egyáltalán nem.

 

A fülem az jobban zavar, na azt nehéz volt elfogadni

Előzmény: Bodza*** (231860)
the gandhies Creative Commons License 12 órája 0 0 231866

Szerintem ugyanaz.

Előzmény: Bodza*** (231864)
Bodza*** Creative Commons License 12 órája 0 0 231865

Nekem még megy a simaval az alkalmazkodás a szememnek.

Előzmény: the gandhies (231863)
Bodza*** Creative Commons License 12 órája 0 0 231864

Nézem

 

A multifokalis és a progresszív közt mi a kul.

Előzmény: the gandhies (231863)
the gandhies Creative Commons License 12 órája 0 0 231863

Nekem nagyon bejött a multifokális szemüveg. Sokan nem tudnak hozzászokni, de én kb. három pillanat alatt szoktam hozzá.

Előzmény: Bodza*** (231861)
the gandhies Creative Commons License 12 órája 0 0 231862

Bocsi, azt nem vettem észre, hogy válaszoltál. :)

Kicsit összevissza vannak a mailboxaim. :)

Előzmény: Bodza*** (231860)
Bodza*** Creative Commons License 12 órája 0 0 231861

Pár éve még simán ilyen szódásszifonos szemmel is elmászkáltam szemüveg, lencse nélkül utcán, de mostanra nem igazán megy, befut a szemem, stb....

 

 

Előzmény: Bodza*** (231860)
Bodza*** Creative Commons License 12 órája 0 0 231860

hát ez külön szar volt, h nekem amúgy is szemüveg parám van, mikor hogy jelenjek meg benne, stb.....

 

évtizedekbe telt túllendülni és még most s e teljesen....

 

meg, meg is köszöntem, és csekkolom :)

Előzmény: the gandhies (231859)
the gandhies Creative Commons License 12 órája 0 0 231859

Igazad van, persze.

 

Amúgy meg jól is állhat a szemüveg.

 

Erről jut eszembe, amúgy írtam neked e-mailt a napokban, megkaptad?

Előzmény: Bodza*** (231856)
Bodza*** Creative Commons License 12 órája 0 0 231858

(ez itt már saját megállapításom volt)

Előzmény: Bodza*** (231857)
Bodza*** Creative Commons License 13 órája 0 0 231857

A másik, hogy pl. ha mosolygok, nyilván már nekem is full ráncba fut az arcom, másmilyen mód, mint régebben.

 

(Holott a szépségklinikás nő meg kerek-perec megmondta, hogy jobb állapotú mimikai ráncilag a bőröm, mint a korombélieknek, nincs bebotoxolva?.)

 

Lassan már ott tartunk, hogy nem lehet természetesnek lenni, nem akar az ember a fejére faceappot és társait....

Előzmény: Bodza*** (231856)
Bodza*** Creative Commons License 13 órája 0 0 231856

Egyiket leírom....

 

Szombaton voltam egy kiránduláson és csináltam magamról egy-két képet és ilyenkor néha küldök ismerősöknek. És az egyik* elkezdte részletezni, hogy majd ő csinál rólam és nőknél nem előnyös ez a szög közelről és szemüveg nélkül jobb és összenyomja a fejet....

 

 

*tőle kértem egy szívességet, hogy szedje le az orromnál az árnyékot, ami sztem egy orrszőr volt sztem, ennyi lett volna a "feladata".

 

És akkor sima segítség helyett jöttek ezek.

Hidd el nekem, hogy jobb egy kép messzebbről, és szemüveg nélkül

 

 

Biztos nem a legjobb kép volt és persze, amit más csinál, annál jobb a perspektíva, oké. 

 

DE ha nekem ez a kép tetszik és amúgy nem is szar, ennyi önkritikám van..... akkor olyat fogok kitenni.

Ha meg szemüveges IS vagyok, akkor az is.

 

Az életben mindig tökéletes szögből látszódunk??

 

Előzmény: the gandhies (231855)
the gandhies Creative Commons License 13 órája 0 0 231855

Mi a baj?

Előzmény: Bodza*** (231854)
Bodza*** Creative Commons License 13 órája 0 0 231854

olyan csalódás van rajtam....

Előzmény: Bodza*** (231850)
the gandhies Creative Commons License 13 órája 0 0 231853

Hol vetted?

Előzmény: Csalitszeráf (231852)
Csalitszeráf Creative Commons License 13 órája 0 1 231852

Tavaly egész évben. De ma ballábbal pónikakába léptem, hátha megtöri az átkot.

Előzmény: Bodza*** (231850)
Skarlát Boszorkány Creative Commons License 14 órája 0 0 231851

Az elsőt igen, a másodikat nem.

Előzmény: Bodza*** (231850)
Bodza*** Creative Commons License 14 órája 0 1 231850

Ti éreztetek már olyat, h mindne összeesküdött ellenetek?

 

Hogy az összes(majdnem) barátotok "hibás", nem jó?

the gandhies Creative Commons License 15 órája -1 1 231849

Igen.

A 60-70-80-as években az ember ténylegesen elérte a Holdat, többször megkerülték, stb. Nem csak diktatúrában, hanem az USA-ban.

 

Nem hiszek ebben, hogy ehhez kell egy ember kezében felhalmozódó vagyon. Még ha nagy dolgokat is ért el, akkor is jut rá ötvenszer annyi vagyon (mások kezében), amiből semmilyen kutatás nincs finanszírozva. Ez nem hatékony.

 

50 éve, ha előre néztél, azt gondoltad - és úgy is lett -, hogy a gyerekeid jobban fognak élni, mint te. Ma ez nincs. Akkor lecsúsztak-e? - Arányaiban mindenképpen lecsúsztak. És akkor még nem beszéltünk arról, hogyan csúszott ki az emberek pénzügyi lehetőségeiből is a gyerekvállalás. Mondhatni, azon az áron tartja még magát valahogy azon a jóléti szinten a tömeg, ahol van, hogy eggyel kevesebb gyereket vállalnak a párok.

 

Az igaz, hogy a nyugdíjasok 40-50 éve nem éltek ilyen jól.

Előzmény: Nexie (231847)
Nexie Creative Commons License 18 órája 0 0 231848

Nem hiszem, hogy a halálával semmissé lenne, amit elért.

Sokat lökött ezeken a dolgokon.

Kell ezekhez az egyéni érdek, egó is, úgy tűnik.

Előzmény: the gandhies (231846)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!