Keresés

Részletes keresés

hunestfin Creative Commons License 2022.10.13 -3 0 101


Az arubai strandok szuperek,viszont sehol nincs zuhanyzó.Állandóan fúj a szél. Drága minden(egy retúr buszjegy Oranjestad-Eagle beach 6 usd).Egyszer meg lehet nézni

 

denesvin Creative Commons License 2022.08.30 -4 0 100

Valaki Arubán mostanában? Friss infó valakitöl?

Rebbus Creative Commons License 2019.01.20 -4 0 99

Sziasztok!

 

aki esetleg járt Bonaire-n milyen internetezési és telefonálási lehetőség van?

tudom-tudom nem ez a fontos mert nyaralás kikapcsolódás, de sajnos fontos hogy el tudjanak érni!

Csaba Varga84 Creative Commons License 2017.11.12 0 0 98

Különleges oka nem igazán volt.Talán Én voltam kicsit felületes repjegy kereséskor de ha jól emlékszem a 2.verzió az lett volna,hogy Párizsból Air France-el Atlanta és több mint 1 nap várakozás.Ez egy nagyon hosszú és töredelmes út lett volna.(elképzelhető,hogy ezen kívül vannak más alternatívák is)

2.kérdésedre a választ megpróbálom megadni..Azért mondom így,mert mi a mindennapokban is kerülünk minden luxust és fölösleges kiadást, szóval KLM-el kapcsolatban sem voltak nagy elvárásaink valamint ilyen hosszú úton még nem is igazán voltunk így nincs összehasonlítási alapom.Amit viszont tudok javasolni,hogy mindenképpen ablak mellé vegyetek jegyet ,mert minket az odaúton beültettek a középső sorba.Itt 4 ülés volt egymás mellett és nekem is és barátnőmnek is át kellett mászkálni másokon,illetve szólni,ha Wc-re,büfébe akartunk menni. Ez nagyon kényelmetlen volt.Alapjában véve sem negatív sem pozitív véleményt nem mondanék a KLM-ről.Az út az hosszú és töredelmes volt de az lett volna másik légitársasággal is szerintem(maximum ha buisness osztályra veszel jegyet akkor lehet nem az)

3.kérdésedre:Első két nap már reggel 8 kor lent voltunk a  parton mert nem tudtunk aludni.Ilyenkor még a napozó ágyas bérlés sem működött,mert 10-kor nyitottak.Páran már napoztak a parton így én is elvettem 2 napozó ágyat és délig úgy feküdtünk.3.nap derült ki,hogy fizetősek a napozó ágyak.Ez strandtól is függ, hol mennyi.30-70$ közt mozogtak. Na mondom fasza,akkor 2 napot mi ingyen használtuk, mert hogy én 30 $-t sem adok érte az fix.Ezután csak egy nagy plédet használtunk.

Parton nem voltak sokan,bőven el lehetett férni.Talán az Eagle beach ahol kevesebben vannak.majd megpróbálok képeket is feltenni de olyan strandképet,mint a Balatonon (hogy egy törölközőt sem tudsz letenni) mi nem tapasztaltunk.Bőven el lehet férni.Eagle beachen simán van 10-10 méter szabad hely is van a másik strandolóig,nincsenek egymás hegyén hátán az emberek.Remélem kielégítő a válasz mert ebbe a "tömegtúrizmus" fogalomba elég sok minden belefér.Strandokon ugyan úgy van minden más mint nálunk Európában.Lehet jetsky-t bérelni,hajókázni,búvárkodni stb.

Összességében pozitív élményekkel távoztunk.Saját véleményem az,hogy még egyszer már nem mennék ilyen hosszú útra csak Flamingókat nézni meg strandolni. Én azért járok külföldre nyaralni,mert útálom az itthoni időjárást nyáron,hogy előre nem lehet 1 hét szabit kivenni úgy,hogy biztosan 30 fok legyen és ne essen az eső. Na most ennek a célnak nekem tökéletesen megfelelt Dubai,ezek után is oda fogunk járni.Arubán azért már könnyebb elázni,borús időt kifogni bár ismét hozzáteszem a trópusi eső nem vészes, nem hül le a víz,nem tart sokáig az eső.Ha további kérdésed van vagy nem arra kaptál választ amire szerettél volna akkor kérdezz rá kicsit konkrétabban.Üdv.

Siemens113 Creative Commons License 2017.11.10 0 0 97

Köszi szépen nagyon hasznos,érdekes beszámoló.

 

Volt valamilyen különleges oka hogy Amszterdamból indultatok? (mostanában elég sokat promozta a KLM, BUD-ról is elérhető volt egész jó áron)

 

A KLM szolgáltatását milyennek találtátok ár-érték arányban?

 

A partok illetve a hely mennyire volt számotokra autentikus és/vagy tömegturizmust idéző?

 

összességében milyen benyomásokkal távoztatok?

 

köszi szépen!

Előzmény: Csaba Varga84 (96)
Csaba Varga84 Creative Commons License 2017.11.09 0 1 96

Idén Októberben voltunk Arubán. Megpróbálom röviden érthetően a lényeget:

Utazás: Wizz Air:Budapest-Eindhoven. Eindhovenben 1 nap szállás.Másnap Intercityvel Amszterdamba.

KLM: Amszterdam-Aruba.

Szállást mi a Bookingon foglaltunk. Palazzio Studio apartments.(vannak rejtett költségek így nem sikerült a Booking által reklámozott áron foglalni de kb így is 7 éjszakát 130 ezer Ft-ból megúsztunk 2 főre.Önellátás.Majdnem elfelejtettem,hogy a KLM oldalán reklámozott repüllőjegyre is jöttek még plusz költségek mire sikerült lefoglalni 220-230 ezer ft volt.Szállás viszonylag közel volt a parthoz.Ár-érték arányban szerintem megérte,mi nem riadtunk meg 1km sétától minden nap.Part menti Hotelek kb 300 ezer ft/7 éjtől vannak,kevesebb mint a feléből megúsztuk.Fő szempont az ésszerű költekezés volt úgy,hogy közben strandoljunk és megnézzük a fő látványosságokat. Falmingók egy privát szigeten vannak ami a Reneszánsz hotel tulajdonában van.Ide a belépő 100$/fő és 1 étkezést tartalmaz.

Taxival nem volt gond,igaz csak a megérkezésünk napján taxiztunk mert a kulcsot máshol kellett felvenni.

Part mentén sűrűn közlekednek a buszok,mi azokat használtuk.

Anyagiak:Vásárlás szempontjából mindent lehet kapni a szigeten amit itthon egy Auschanban vagy Tescoban.

Super Food nevű bevásárló központban vásároltunk.Nagy általánosságban elmondható ,hogy kb az itthoni árak 2-2,5*-vel kell számolni.Mintha egy autópályás benzinkúton vásárolnánk itthon,kb olyan árak vannak.(szerinetm 1 hétig bírható simán)Grill csirkét többször is vettünk.Elég frissnek tűnt és valóban az is volt. kb 1500 ft-nak megfelő dollárba került. Ebből mindketten jól laktunk. Ha egy minimumot kellene mondanom akkor kb fejenként 350 ezer forintból kihozható így minden(utazás,szállás,kaja)mi összesen olyan 800 ezer ft körül költhettünk mindennel együtt.Időjárás:7 napból 5 nap sütött a nap egész nap,2 nap borult volt az idő és esett is.Eső nem volt vészes,akkor is 28 fok volt.

Dióhélyban ennyi. Ha valakinek van kérdése szívesen válaszolok.

platinaszöke Creative Commons License 2017.03.18 0 0 95

Sziasztok! Aruba &flamingo érdekelne.Strandokon voltak flamingok? Köszönöm előre. 

mrd3an Creative Commons License 2014.06.24 0 0 94

sziasztok,

felhozom. oktober masodik felere tervezunk egy utazast curacaora, van mar valakinek tapasztalata az ev ezen idoszakara?

 

arikok Creative Commons License 2013.12.04 0 0 93

Ha még aktuális, annyi lenne a hozzáfűznivalóm, hogy Arubára télen és tavasszal érdemes menni. Voltam párszor, imádom. Mint a többiek is írták de ez nem Maldiv, ide inkább a látnivalókért mennek, nem az egy hét napozásért. Nem fog tetszeni aki egy luxus környezetre vágyik, bármilyen jók is a szállodák. Tudomásul kell venni, hogy egy aránylag szegény karibi sziget, majdhogynem számottevő vegetáció nélkül. Megosztó. Van aki imádja, van akinek nem jön be. Érdemes nagyon átgondolni amikor valaki egy hétre szeretne menni. 

k125k125 Creative Commons License 2013.09.30 0 0 92

A szigeten az egyetlen kifejezett AI hotel a Sunscape, ezen kívül nézem a dertour rendszerét, ott van AI board a Renaissance-ban, a Santa Barbara Beach resort-ban, és a Marriott-ban. Csak ezek nagyon drágák. Jelenleg még a június nem látszik, ezek áprilisi lehetőségek.

Előzmény: Mézike84 (90)
k125k125 Creative Commons License 2013.09.30 0 0 91

Ismételten a saját szempontokat kell elővenni.

Willemsatadban belvárosában tulajdonképpen nincs olyan szálloda, aminek lenne tengerpartja. Ez itt, egy nem elhanyagolható szempont. A Pundai oldalon az első olyan hotel, ami még belvárosinak mondható, és van tengerpartja, az Avila hotel. De már ez is kb. 1 km-re van a belvárostól.

A másik oldalon, a Hilton és a Marriott, az első ilyen szállodák, de azok már nem mondhatók belvárosinak.

Westpunt, Lagun a sziget északnyugati részén van. Csendes, nyugodt környezet, fürdés, romantika, snorkelling szempontjából ezek a legjobbak. Viszont ide autó kell, ha valamerre el akartok menni, csak azzal fog működni.

Sint Michiel Willemstadhoz sorolható. Mint írtam, én itt nem mentem le a partra, mert a google maps alapján, nem láttam értelmét.

Willibrordus a sziget közepén van. Néhány nagyon jó strand a parton. Gyönyörű, falusias hangulat.

A másik fő szempont, amit előtérben kell tartani a választással kapcsolatban, hogy az ellátás, hogyan lesz megoldva nektek, és mik az igényeitek. Erről is írtam sokat.

A repjeggyel kapcsolatban nehéz okosat írni. Kiszámíthatatlan előre.

Előzmény: Mézike84 (89)
Mézike84 Creative Commons License 2013.09.30 0 0 90

Sziasztok!

 

Tud valaki segíteni nekem abban, hogy hol találnék olyan szállást a szigeten, ahol júniusban van all inclusive ellátás? Én sehol sem találo, maximum csak reggelivel. Lehet, hogy mivel már nem főszezon, így nem lesz ilyen? Köszi a válaszokat

Mézike84 Creative Commons License 2013.09.26 0 0 89

Köszönöm kimerítő válaszaidat:) böngészem a repjegyeket és a szállásokat. Most jelenleg 190 ezernél olcsóbbat nem találok, nem tudom, hogy érdemes lenne e még várnom (nehogy később lemaradjak erről is). Még  hezitálunk a szállás hol legyen, a fővárosban vagy valahol máshol. A bookingon Sabana Westpunt, Lagun, Dorp Sint Michiel, Willibrordus és Willemstad-on vannak szállások. Erről esetleg vélemény?

Előzmény: k125k125 (88)
k125k125 Creative Commons License 2013.09.25 0 0 88

Szállás: Booking. Vagy nekem sikerült extra ajánlatot találnom már többször is, a Dertour.at oldalon. Mivel nem főszezon, amikor mész, mindig vannak akciók igazán jó helyekre is. Át kell bogarászni, aztán összehasonlítani, a különböző weboldalak ajánlataival. Ha pedig AB-nel fogsz repülni, akkor mindenképen az ő ajánlataikat is hasonlítsd össze a többivel. Mint írtam, a mi esetünkben, ők voltak magasan a nyerők. A repjegyet ha nézed, az oldal alján, felajánl egy lehetőséget, hogy szállással együtt milyen ajánlatok vannak.

 

Tetszik, nem tetszik kérdés.

Én írtam, hogy nekem nagyon bejött. Itt nagyon fontos, hogy ki mit látott már. Az tény, hogy hivatalos megfogalmazásban, félsivatagos a sziget klímája.

Szándékosan nem fogok olyat írni, hogy szerintem menjetek ide, vagy ne menjetek ide. Ezt nektek kell eldönteni.

Mi, többiek abban tudunk segíteni, hogy felhívjuk a sziget előnyeire és hátrányaira a figyelmet, hogy a lehető legreálisabb képet össze tudd rakni magadban, és hogy ésszerű érvekkel tudj döntést hozni.

Tehát ne azt várd, mint Maldívon, vagy Punta Cana-án. A leghosszabb összefüggő homokos partszakasz is néhány száz méter. Amiben nem vagyok biztos, hogy természetes szakasz, lehet, hogy mesterségesen lett kialakítva az egész. Curacaón teljesen tagolt a partszakasz, gyönyörű öblökkel a déli részen, északon pedig a számomra életem egyik legnagyobb élményét nyújtó Boca Tabla.

Ha megnézel Curacaóról szóló videókat, mindenhol az öblöket látod, a vontatóhajó roncsot, a sok mindent megélt belvárost, a búvárkodást, és a Boca Tabla-át, meg a Curacao likőrt. Szóval nem egy tipikus karibi élményt fogsz itt kapni, de pont ezért különleges, mert mást ad, egyedi. Ha fel vagy készülve, hogy milyen a hely, eldöntötted magadban, hogy tetszik, meglátod benne a különleges dolgokat, akkor biztos, hogy nagyon jól fogjátok érezni magatokat.

Azért minden ide utazónak tisztában kell lennie azzal, hogy egy hatalmasnak mondott olajfinomító van a szigeten, ami ha minden igaz a venezuelai olajat finomítja. Igazából, ahogy láttam két fő része van, de egyik sem zavaró, a reptérről befelé jövet láthatod a Schottegati részt. A google mapson jól látszik, hogy az öböl körbe van építve. De ha bent vagy a városban, onnan már nem látszik, én nem is láttam többet, csak amikor megérkeztünk, mert visszafelé az öböl bal oldalán mentünk a taxival, onnan már nem látszott.

Szóval nézegess videókat, egyéb infót sok mindent leírtam, hogy mi mit tapasztaltunk, mire lehet számítani.

Előzmény: Mézike84 (86)
k125k125 Creative Commons License 2013.09.25 0 0 87

Szia Andi!

 

Na, az időjárás, hát te is tudod mennyire nehéz dolog, nem lehet okosat írni ezzel kapcsolatban. Azt tudom leírni, amit a beszámolómban is leírtam már, hogy nekünk milyen volt. Egyszer volt nappali esőcske, kb. 20 perc, meg kétszer volt hajnalban, ami egy kis felfrissülésre volt jó.

Igazából, ami inkább a problémát jelentheti, az a sok felhő, meg a viszonylag erős szél. Sok helyen voltam, már hasonló időszakban, és szerintem nekünk itt volt a legtöbb felhő. Na de mielőtt megijednél. Én mindenhol megjegyeztem már idáig magamban, hogy nem tudom, mi lenne velünk, ha nem lenne felhő az égen. A leégés így is biztosan garantált minden nap. Mi viszonylag barna bőrűek vagyunk, de hiába egy kis szolizás itthon, amikor viszonylag fehéren kimegyünk ilyen helyre Európából, bizony kell, 4-5 nap mire bebarnulunk annyira, hogy jöhetne egy kicsit több nap, de akkor sem tudsz egész nap kint lenni. (persze ez attól is függ ki mivel meg mennyit keni magát). A képeken is jól látszanak a felhők, hogy voltak bőven. Szóval ez nem probléma szerintem. Inkább, ami ténylegesen fent áll, és állandó, az a viszonylag erős szél, jobban hullámzó tenger, de ebben az időszakban ez ugyanúgy igaz Maldívra, Dominikára, Kenyára, Curacaóra. Ez zavaró lehet valaki számára, ezt egyénileg kell eldönteni. Minket nem zavar. Igazából azt is csak az tudja felmérni pontosan, akinek van összehasonlítási alapja, de a nagy melegben az egyetlen felfrissülés a szél, úgyhogy a nélkül is nehéz lenne kibírni.

Ahogy írtam is, a helyiek szerint, amikor ott voltunk, nem volt túl jó az idő. Hangsúlyozom, hogy szerintük, vagyis nekik. Tehát elvileg ettől csak jobb szokott lenni az átlag szerint. Ami biztos, hogy mi jó barnán jöttünk haza, 1 hét után. 2 hét alatt csoki barna lehetsz. :)

Nekünk a felhők egy problémát okoztak, mégpedig fotózás közben, azért az az igazi, ha süt a nap, így nem lettek olyan jók a fotók, mint verőfényes napsütésben, de így is különlegesek és gyönyörűek.

Szóval összefoglalva, én már nem igazán szoktam foglalkozni az egyenlítő közeli célpontoknál, hogy milyen az idő. Egy átlag európai embernek, azt hiszem, minden túlzás nélkül ki lehet jelenteni, hogy bármikor jó idő van Curacaón. Azzal meg nem tudsz mit csinálni, ha esetlegesen kifogsz egy több napos esőt, amit kétlek, hogy egyáltalán van ott olyan. Mert az egy nem normális, nem átlagos dolog ott, vagyis nem lehet előre kalkulálni, számolni vele. Ami elvileg még szóba jöhetne az egy hurrikán, de ennek is jól utána olvastam, és állítólag ez a rész mindig kimarad belőle, mert már elég délen van hozzá.

Repjeggyel kapcsolatban majd szétnézek. De kíváncsiságból mindig ránézek az Air Berlin oldalára, de a közel múltban 220.000 volt a legjobb ajánlat. Arubára volt most KLM akció 160.000-ért.

Ja, ha eljuttok odáig, hogy mentek, majd szóljál, mert hoztam több ingyenes kiadványt, vagy 4 darab van, amiben van használható térkép is, abból majd tudok neked küldeni, ha kell.

 

Üdv

Gábor

Előzmény: Mézike84 (83)
Mézike84 Creative Commons License 2013.09.25 0 0 86

Köszönöm a válaszokat!

Én úgy hallottam, hogy nem lehet elhagyni a repteret Miamiban, de akkor utána nézek ennek a nagykövetségen.

Szállás ötlet foglalás a booking-on kívül van valakinek?

És igazából arról nem olvastam még itt a fórumon, hogy kinek hogy tetszett a sziget, valóban szép e, ami persze szubjektív lehet.

Előzmény: egerszegi (85)
egerszegi Creative Commons License 2013.09.25 0 0 85

http://weatherspark.com/averages/33734/Oranjestad-Aruba-Aruba

 

Miamiban 10 ora az NAGYON JO, ki kell menni a varosba, annyi idora 50$ alatt kapsz egy berelt autot, megnezed a beachet es bevasarolsz.

 

Amugy matrix.itasoftware.com, a legjobb kereso, csak ebbol nem lehet kozvetlenul foglalni.

 

 

Előzmény: Mézike84 (83)
bar v eck Creative Commons License 2013.09.24 0 0 84

Szia!Tavaly május-június voltam,egy napot sem esett az eső,szerintem nyugodtan foglalhatsz...

Mézike84 Creative Commons License 2013.09.24 0 0 83

K125125!

 

Érdekelne, hogy milyen idő volt amikor ti mentetek Curacaora?

Mi is jövő június első 2 hetére tervezzük nászútnak, de addig nem merek foglalni, még valaki nem mondja meg milyen időre lehet számítani. Ez már nagyon a monszunos idő kezdete?

Én a pelikánon tudtam csak nézni eddig repjegyet, mivel az air berlinen még jövő júniusi indulásokat nem hoz be...Sajnos a pelikánon 3 átszállással hozott csak kijáratot, visszafele pedig 10 órás várakozási idő lenne Miamiban, ami borzasztó hosszú. Valami egyéb ötlet? Köszi a válaszod. Andi

Előzmény: k125k125 (80)
lucita Creative Commons License 2013.06.28 0 0 82

Arubán mi is fotóztunk rendszámot. Rá van írva a sziget "jelmondata", a One happy island. :)

 

De Curacao-n is láttunk is jópofa feliratot, egy nagy tábla hirdette, hogy We have sunshine, smile. :) Nem tudunk nem elmosolyodni rajta. :)

 

Köszi a képeket!

Előzmény: k125k125 (78)
balatoni1 Creative Commons License 2013.06.25 0 0 81

Köszi, ez aztán tényleg alapos és részletes volt.

k125k125 Creative Commons License 2013.06.20 0 0 80

Na igen, mi olyan típusok vagyunk, hogy nem szeretünk sokat a napágyakon heverészni, inkább a lehető legtöbbet megnézzük az adott területből. De minden ember más, mindenkinek más az ami jó, úgyhogy az a lényeg, hogy mindenki csinálja úgy, ahogy neki a legjobb.

Előzmény: Utas2 (79)
Utas2 Creative Commons License 2013.06.18 0 0 79
Jók a képek, jó a beszámoló is - ti lényegesen aktívabbak mozogtatok...
Előzmény: k125k125 (78)
k125k125 Creative Commons License 2013.06.18 0 0 78

Egyelőre ennyi. A leglényegesebb fotókat feltöltöttem. Remélem, segítség lesz valakinek a szervezéshez. 

k125k125 Creative Commons License 2013.06.18 0 0 77

Strandok, partok

 

Vontatóhajó roncs, Caracas baai

 

 

Playa Kalki, Westpunt, a Sandton Kura Hulanda Lodge előtti part, az étteremből fotózva

 

 

Playa Piscado

 

 

Playa Forti, kilátó pont. Hátul Playa Piscado látható.

 

 

Playa Abou

 

 

Playa Lagun

 

 

Playa Santa Cruz

 

 

Playa Porto Marie

 

 

Vaesenbaai, Kokomo Beach

k125k125 Creative Commons License 2013.06.18 0 0 76

Boka Nemzeti Park

 

Boka Wandomi

 

 

Boka Wandomi, Natural Bridge

 

 

Boka Tabla

 

 

Boka Kalki

 

 

Boka Pistol, nyugalmi helyzetben

 

 

Boka Pistol, amikor jön a víz

 

 

Boka Grandi

 

 

Boka Grandi és Boka Braun között a természetes jacuzzik

 

 

Boka Braun

k125k125 Creative Commons License 2013.06.17 0 0 75

Hotelek

 

A Hilton kis homos partja.

 

 

Marriot.

 

 

Lions Resort a vízből.

 

 

A Lions partja.

 

 

A Mambo beach.

 

 

Az összefüggő Cabana, Mambo beach. Háttérben a Royal Sea Aquarium Resort. 

 

 

Kontiki Resort kertje.

 

 

Sunscape Resort a vízből.

 

 

A Sunscape előtt a vízben.

 

 

A Renaissance Hotel medencéje.

 

 

Tálalva a Keshi Yena.

 

 

A Kura Hulanda Hotel medencéje Willemstad-ban.

 

 

Fish and Chips. Jókora adag volt. Önmagában is elég lehet egy vacsinak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

k125k125 Creative Commons License 2013.06.17 0 0 74

Városi képek

 

 

Likőr manufaktúra.

 

A színes házak, balra tőle a vizi piac, előtérben pedig az Insulinde, amivel vitorlázni voltunk.

 

 

Látkép a Queen Juliana hídról.

 

 

Az a bizonyos Taxi állomás, amiről írtam.

 

 

Egy kis érdekesség, a curacao-i rendszám.

 

 

Ez egy jobb kinézetű benzinkút, a bérkocsival, jobbra oldalt kellett fizetni az ablaknál.

 

 

A delfinúszás. Két csoportban voltak bent az emberek a delfinek között.

 

 

A Wilhelmina parkban, található a nagy kiírás.

 

 

Fénykép a nyitható gyalogos hídról. Előtérben az a hajó, amivel szállítják az embereket, ha a gyalogos hidat kinyitják egy hajó miatt.

 

 

 

 

k125k125 Creative Commons License 2013.06.17 0 0 73

Először néhány kép, melyeken különböző infók találhatók.

 

Dolpin Academy, shuttle busz menetrend

 

 

Cabana beach, akció

 

Renissnce hotel, Nautilus étterem étlap részlet, árak

 

Hűtőmágnes variációk

 

Dolpin Academy, belépő árak

 

 

Punda egyik éttermének ajánlata

 

 

Meki kirakat

 

 

Sznori lehetőség, ez volt a legolcsóbb amit én látam

 

 

k125k125 Creative Commons License 2013.06.14 0 0 72

Szia!

 

Jönnek azok is nemsokára, csak dolgozni is kell közben. :)

Még egy kis türelem. :)

 

Üdv!

Előzmény: lucita (71)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!