Keresés

Részletes keresés

NevemTeve Creative Commons License 2010.10.09 0 0 10
A bekezdések jelölésére bevált eszközök vannak, úgymint a beljebb kezdés, a helykihagyás; itt most a párbeszédjelekről van szó, amiket — legyen szabad ítt megemlítenem — az angolok/amerikaiak nem használnak, náluk 'egyszeres' és "kétszeres" idézőjelek jelzik a szereplők szavait.
Előzmény: tcs52 (8)
NevemTeve Creative Commons License 2010.10.09 0 0 9
Elnézést, hogy nem teljesítettem könyvügynöki kötelességeimet...
Fülöp János: Bors I-II, Zrínyi Katonai Kiadó Bp., 1983-1985
Előzmény: Törölt nick (6)
tcs52 Creative Commons License 2010.10.09 0 0 8

Szerintem az író dolga, hogy előre jelezze az újabb bekezdést, és ne nekünk kelljen utólag találgatni, ki is mondta.

 

Persze pl. egy "kortárs" mű esetében lehet, hogy épp ez a cél vagyis, hogy teljesen megzavarodjunk...

 

Előzmény: NevemTeve (-)
Fabrik Creative Commons License 2010.10.09 0 0 7
Nekem ez helyesnek tűnik.

Az "amerikai"-zó kollégának: már a 80-as évek elején így tanultam, bár lehet, hogy akkor is az amcsikat majmoltuk. Bár akkor a mai dátumot még így írtuk volna:
2010. X. 9.

És nem 2010. 10. 09. :) :(
Előzmény: NevemTeve (-)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.08 0 0 6
Tudom, hogy bosszantani akarsz, de azért az író nevét megadhattad volna, ha már a kiadót és az évszámot nem...
Előzmény: NevemTeve (5)
NevemTeve Creative Commons License 2010.10.08 0 0 5
Off: Két kötetben jelent meg, az első világháborúval kezdődik, és a márianosztrai röpcédula-nyomtatással ér véget (illetve szakad félbe a fejezet, ahol meghalt az író:(
Előzmény: Törölt nick (4)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.08 0 0 4
Újabb off, bár mégsem:
Ha szíjjal vernek, sem tippeltem volna arra a lehetőségre, hogy a "Bors" könyv-, ill. írásos formában is létezik. Vagy csak te rögtönözted? Nem baly. (ez is modoros)
Előzmény: NevemTeve (-)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.08 0 0 3
Off: "Valós kérdés" = nekem modoros, merev. Én így mondanám: "egy igazi kérdés", "egy jogos kérdés". nem baly.
Előzmény: NevemTeve (-)
lábatlan Creative Commons License 2010.10.08 0 0 2
Egyetértek. A köcsög angolok szokták így használni a gondolatjelet.
Előzmény: PETYUS (1)
PETYUS Creative Commons License 2010.10.08 0 0 1
Szerintem így nem jól van írva. Teljesen értelemzavaró.
Előzmény: NevemTeve (-)
pofonofon Creative Commons License 2010.10.08 0 0 0
Válaszolni nem tudok , inkább szóvá teszem , mennyire piszokul idegesítő olvasni olyan szöveget , aminek az írója a pont és a vessző , stb . elé is szünetet ( space-t ) tesz . Mint én teszem most . Brrrr !
;) akarom mondani ; )
NevemTeve Creative Commons License 2010.10.08 0 0 topiknyitó
Rögtön egy valós kérdés:
Ha egy dialógusban az egyik szereplő szavai több bekezdést töltenek ki, akkor az első utáni bekezdések elejére tegyünk-e párbeszédjelet? Ha igen, akkor úgy hat, mintha valaki más beszélne, ha meg nem, akkor meg olyan, mintha narratíva lenne.

Pl:
— Dániel Ede?! — tajtékzott Zentay Dezső. — Az a legrosszabb mind között!

— Persze csak ha Bors Mátét nem számítjuk — tette még hozzá egy kis szünet után.

(ugyebár itt csak az írói kommentárból derül ki, hogy nem Ormándy Oszkár válaszolt, hanem Zentay maga folytatta a szöveget)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!