Keresés

Részletes keresés

sün!sün! Creative Commons License 2010.01.31 0 0 685
Na ebből is látszik, mekkora faszfejek. Ugyanis amikor a házat eladtad, akkor ugyanúgy hozzájuk futott be erről a dokumentum.
Előzmény: JEFFREY (684)
JEFFREY Creative Commons License 2010.01.31 0 0 684
Na ebben van valami.Velem is megtörtént, mint kis halacska.Az APEH, majd hogy rabosított és négy órán keresztűl faggatott, hogy adóhátralékom van és miből.Én meg mondtam, hogy minden illetéket befízetem, hogy őrököltünk, de az is rendezve van egyebek.A csaszi kezdte magát kinosan érezni, mert a nagy dumában kíderűlt, hogy mit csinálok, hol dolgozok egyebek.Egyszercsak elment és visszajőtt a egy Doszéval és mondotta, hogy lényegében arról van szó, hogy én adót nem fízettem be és "nagyértékű" ingatlant vettem, igaz az ill.rendben, de miből volt a pénzem.Na erre közöltem, hogy miért nem ezzel kezdte, mert 5 perc alatt el lehetett volna intézni.A végén már a csajszi szégyelte magát.Az ingatlan bundán egy Villalakás(újépítésű) volt kerek 32 milláért, amit egy budai őnálló kertes családi ház eladásából fedeztem, s maradt is valami.Ezt bármikor megtehetnék valóban, de nem ilyen trükkös eljárással, hanem egyenes beszéddel.
Előzmény: sün!sün! (682)
bean Creative Commons License 2010.01.31 0 0 683
Ez nem így van.

Ha a házastársak közös tulajdonában van egy 30 millás ingatlan, az ingatlanadó alá akkor is estek volna.
Előzmény: enginer (681)
sün!sün! Creative Commons License 2010.01.31 0 0 682
Már sokszor leírtam, de még egyszer megteszem. Ez a vagyonadónak nevezett valami egy törvényesített harács. Amikor a minimálbéresek eltitkolt jövedelmére hivatkoznak, elkap a röhögés. Eddig mi a fasz akadályozta meg az APEH pénzzel jól kitömött dolgozóit, hogy amikor befut hozzájuk egy 50 millás kéró adásvételi szerződése, megnézzék a vásárló aktuális adóbevallását? A másik pedig az, hogy az értéknövekedésből származó hasznot majd akkor tessék számonkérni, ha majd eladom. A részvényeknél vagy a bankbetéteknél sem a tőke után adózom, hanem a haszon után, ami ugye az ingatlannál az eladáskor realizálódik.
enginer Creative Commons License 2010.01.31 0 0 681
Addíg, amig a lakók nem lesznek tulajdonosai is az ingatlannak. :D

Népes családnál semeddig sem tart, hogy a legnagyobb ingatlan sem lesz adóköteles, mert 30-40-50 tulajdonosa van.
Előzmény: bean (680)
bean Creative Commons License 2010.01.31 0 0 680
Az ingatlanadó független attól, hogy hányan laknak ott.
Előzmény: enginer (679)
enginer Creative Commons License 2010.01.31 0 0 679
Erről beszéltem:

"Célszerű a vagyonadó és fogyasztási adó felé eltólni az adózást, és akkor arányosabb lesz a köztehere viselés mint most."

Szerinted a bodzaszedőket megtudják fogni az ingatlan adóval?
Vannak vagy 100an egy családban.
Soha sem fogják átlépni az éppen aktuális határt, legfeljebb csinálnak még1 gyereket és bejelentik társtulajdonosnak. :D

"Az emberek többsége (akik 50 milla alatt vannak) kifejezetten jól járnak."

Ezt kifejthetnéd, hogy miért is!
Előzmény: Törölt nick (678)
enginer Creative Commons License 2010.01.31 0 0 677
Várjál!

Most nem az ingatlan adóról beszélek.
Ez egy baromság, mert a gazdagokat nem fogják megfogni vele.
Azt simán kijátszák, majd, hogy társasházzá változtatják több tulajdonossal, vagy kitalálnak majd valami jobbat.
Adózni legfeljebb az egyszerű emberek fognak, akik nem ismerik a kiskapukat és bele esnek az elfogadott 30millás határba.
Ez az 50milla csak találgatás, a 30meg konkrét!

Arról volt szó, hogy csökkentik az SZJA-t, de emelik a forgalmi adót, mert így lehet megfogni, megadóztatni a nemadózókat.
Ez csak a nagykeresetüeknek kedvez, a kisembereknek nem!
Előzmény: Törölt nick (676)
enginer Creative Commons License 2010.01.31 0 0 675
Egy ilyen adórendszer valóban érintené azokat akik feketén dolgoznak, de nem annyira mint azt aki valóban adózik, de keveset keres!

Egy ilyen tipusú adórendszer bevezetése csak azoknak lenne jó, akik hivatalosan keresnek sokat, mert nem tudnak annyit költeni, mint amennyit keresnek.

Mint már írtam: aki keveset keres (feléli a fizetését) az az egész fizetésére kifizeti az emelt fogyasztási adót.
Aki sokat keres az csak a fizetésének a töredékére fizeti az emelt fogyasztási adót, mert nem költi el az egész fizetését.

Ez így nem igazságos szerintem.
Előzmény: bean (673)
bean Creative Commons License 2010.01.31 0 0 673
Hát nem éppen.

Az óriási vagyonnal rendelkező minimálbéreseket csak így lehet megfogni.

Én is inkább a fogysztást és a vagyont adóztatnám, nem a jövedelmet.

És a jövedelemadó csökkentése is a fekete jövedelmek kifehérítését segítené.
Előzmény: enginer (671)
enginer Creative Commons License 2010.01.31 0 0 672
Valamivel nem vagy tisztában!

Akkor amikor 200ezerért lehetett lakást venni, akkor nagyszám volt, ha valaki milliomos volt.
Most meg egy sima panel lakás is közelit a 10millióhoz.

A Te gondolat meneteden haladva, egy mai panellakó simán nevezhető dúsgazdagnak! :D

És ha párévmúlva a ma 10milliót érő panel ára eléri az 50millát az nem azt jelenti, hogy egy vagyont ér a kéglid, hanem a pénzünk romlott annyit.
Előzmény: Törölt nick (669)
enginer Creative Commons License 2010.01.30 0 0 671
"Célszerű a vagyonadó és fogyasztási adó felé eltólni az adózást, és akkor arányosabb lesz a köztehere viselés mint most."

Ez a rendszer pont, hogy azoknak kedvezne akik jól keresnek!

Aki csak 100ezret keres, az az egész keresetét elkölti, így az egész keresete után fizet fogyasztási adót.
Aki 1 millát keres az sem eszik többet, de költsön 200ezret ugyan arra.
Így marad havi 800 ezre ami fogyasztási adóval nem megfogható!

Szerintem pont, hogy így lenne aránytalanabb a közteherviselés.
Előzmény: Törölt nick (540)
enginer Creative Commons License 2010.01.30 0 0 668
"Ha valaki bebizonyítja, hogy én és a hozzám hasonlóak (az ország négyötöde) ezzel rosszul járnak, akkor majd átgondolom."

Nekem erről az jutott az eszembe, hogy a 80as években 1-200ezer forintért eladott lakások, most 10milla környékén cserélnek gazdát!

Akik most arra szavaznak, hogy szopassuk meg a gazdagokat és a bodzaszedőket, adóztassuk meg a villáikat, lehet, hogy párévmúlva saját kardjukba fognak dőlni, mert esetleg az ingatlan árak megint merdeken fognak emelkedni, de az értékhatár meg nem változik majd.
Előzmény: Törölt nick (545)
sün!sün! Creative Commons License 2010.01.30 0 0 667
A rosseb választott rosszul. Húsz év alatt egyszer sem szavaztam szoci vagy szadi jelöltre.
Előzmény: Törölt nick (666)
sün!sün! Creative Commons License 2010.01.30 0 0 665
Én megértelek, csak szerintem kicsit túlreagálod ezt az egészet. Azt, hogy mit csinálnak, majd meglátjuk. Ha hazudnak, őket is valagba rúgjuk, mint a szocikat. De messzemenő következtetéseket egy másodvonalbeli fideszes szófosásából azért még nem vonnék le.
Előzmény: Törölt nick (664)
sün!sün! Creative Commons License 2010.01.30 0 0 663
Rólad az a vicc jut eszembe, melynek poénja:
-Nincs répa!
-Miért, volt?
Előzmény: Törölt nick (662)
toloba Creative Commons License 2010.01.30 0 0 660
Egyetértek veled...
Előzmény: Magic Horse (657)
Magic Horse Creative Commons License 2010.01.30 0 0 659
Nekemszegezheted ezt a kérdést, de felesleges, mert nem tudom. Mint mondtam, a fidesz szarul csinálta, én pont M.O.-t picsáztam volna ki, Mádinál meg annyit mondtam volna, hogy a véleménye nem azonos a pártéval, oszt kész. Gondolom, most kampány van, gyorsabban pörögnek az események. Mindenesetre Oszit sem indítják, egy libanoni orvos lesz helyette, ha jól tudom.
Előzmény: Törölt nick (658)
Magic Horse Creative Commons License 2010.01.30 0 0 657
Mondtam: lehet. Szarul csinálja a fidesz, mindig is szarul kampányoltak, miért pont most lenne ez másképp. Pl. az ingatlanadót is faszság en bloc elvetni, mert lehet azt is értelmesen bevezetni.
Előzmény: toloba (656)
toloba Creative Commons License 2010.01.30 0 0 656
És a Jövőkép c anyag, amit Orbán annyira dícsért, mint a programjuk alapját?
Elszólta magát ez a Mádi, ez van, nem én akartam/akarom ráerőltetni a dógot a Fideszre...
Előzmény: Magic Horse (652)
Kar Csika Creative Commons License 2010.01.30 0 0 654

Ezt zárták most rövidre, szerintem szarul, dehát ez van.

 

Nem volt más megoldás. Amúgy az ingatlanadó valamilyen formájával szerintem a lakosság többsége egyetért. De a választásokig tabutémákat még ilyen óvatos formában is butaság kijelenteni. Látod hogy repülnek ezekre a szocik, leegyszerűsítik, kiforgatják, aztán jön a csahos média és teletömi a jórészt elbutított magyarok fejét.

Előzmény: Magic Horse (652)
Magic Horse Creative Commons License 2010.01.30 0 0 653
most ezen kár rugózni, te nyilván eldöntötted, hogy Mádi szava a tutti, oszt kész.

Mivel a csávót megbüntették, így nyilván nem a hivatalos álláspontot képviselhette, különben mi a faxé vették le a listáról. Egyébként gondolom a szóvivő pl. azt képviseli, mikor szóvivői minőségében szólal meg. Én nem gondolom azt, hogy pl. Karsai minden megnyilatkozása az mszp hivatalos véleményével egyezik meg.
Előzmény: toloba (651)
Magic Horse Creative Commons License 2010.01.30 0 0 652
hogyne lehetne, hiszen most is volt, nem? Pamkány van viszont, itt ez a topik is ni, rögtön beindult a "fideszingatlanadótfogbevezetni" c. műsorszám. Ezt zárták most rövidre, szerintem szarul, dehát ez van. Nyilatkozati fegyelem, volt hasonló pl. Katona Tamás államtitkár ügyében is.
Előzmény: toloba (650)
toloba Creative Commons License 2010.01.30 0 0 651
Ja és kérdés, ugyan ki képviseli a párt hivatalos álláspontját? Egy tag, aki éppen nyilatkozik (nem Mádi, bárki és aki úgy kezdi: a Fidesz szerint...aztán, ha rosszat mond, akkor Ő csak a saját nevében, ha jót akkor presze a Fideszé az álláspont), az elnök, a szóvivő, az elnöki stáb vezetője, vagy ki?
Előzmény: Magic Horse (648)
toloba Creative Commons License 2010.01.30 0 0 650
lehet...ez a kulcsszó...a fideszben, mint láccik, nem lehet...
Előzmény: Magic Horse (648)
Magic Horse Creative Commons License 2010.01.30 0 0 648
Látod, ez így van. Aztán van a párt, mint entitás, melynek ugyanakkor van egy hivatalos álláspontja, melytől az egyes tagoknak a véleménye lehet eltérő. Ez egyébként más pártoknál is hasonlóképpen van.
Előzmény: toloba (645)
jongler Creative Commons License 2010.01.30 0 0 647
De ez már egy lejárt történet. Van rá egy fogadásom.Ha szeretném az összeesküvés elméleteket, azt mondanám ez a Mádi egy alvó ügynök volt. Megtette a legnagyobb rosszat, amit az adott helyzetben lehetett. Elbizonytalanította az embereket.
Előzmény: Törölt nick (621)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.30 0 0 646
ez nem fidesz-mszp csörte, hanem az ÖSSZES politikus beszart: úristen, akár velünk is megtörténhet, hát idáig fajult a helyzet

csak ugye fideszes oldalról inkább nyelnek egyet
Előzmény: toloba (630)
toloba Creative Commons License 2010.01.30 0 0 645
Szíjjártó is egy tag, Navracsics is egy tag...
Előzmény: Magic Horse (643)
_Hypo_ Creative Commons License 2010.01.30 0 0 644
Miért is támogatnák, többségük nem hiszem hogy 30 milla alatti lakásban lakik.
Előzmény: Magic Horse (643)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!