Keresés

Részletes keresés

Jtoti Creative Commons License 2019.04.29 0 0 4529

Nagyon régen nem jártunk itt. Sok bepótolni valónk lenne, úgy látom azonban, hogy

minden ami Erzsébettel kapcsolatos, az az Ő oldalára került, itt már nem igazán vagyunk!

Előzmény: Birby89 (4528)
Birby89 Creative Commons License 2017.02.11 0 0 4528

Mária Valéria főhercegnő és férje

Előzmény: Birby89 (4527)
Birby89 Creative Commons License 2017.02.11 0 0 4527

Szia!A Román királyi párral vannak lefotozva ha minden igaz.

Előzmény: Jtoti (4526)
Jtoti Creative Commons License 2016.10.21 0 0 4526

Húú! De jó kis kép:)

A másik pár kicsoda?

 

Előzmény: Birby89 (4525)
Birby89 Creative Commons License 2016.10.06 0 0 4525

Sziasztok!

Visszatértem hozzátok

Indításképpen hoztam nektek egy nemrég talált képet Rudolfról és Stefániáról

Jtoti Creative Commons License 2016.01.05 0 0 4524

 

a képe lemaradt...

nem láttam megvásárolható példányt antikváriumokban!

Előzmény: Jtoti (4523)
Jtoti Creative Commons License 2016.01.05 0 0 4523

Ich sollte Kaiserin werden , Kronprinzessin Stefanie Die Lebenserinnerungen der letzten Kronprinzessin von Östereich Ungarn Gebundene Ausgabe – 1935 von Fürstin von Lonyay Prinzessin Stephanie von Belgien (Autor) Geben Sie die erste Bewertung für diesen Artikel ab Alle Formate und Ausgaben anzeigen

 

 

 

 

 

 

 

Jtoti Creative Commons License 2016.01.05 0 0 4522

Több könyvtárban is megtaláltam! Én a FSZEK-ben találtam meg annak idején!

 

Szerző:Wallersee-Larisch, Marie Louise von (1858-1940) Cím:Kaiserin Elisabeth und ich / mit Abbildungen, M.L. von Wallersee-LarischDátum:1935Megjelenés:Leipzig : Goten-Verl.,Terjedelem:312 p. : ill. ; 23 cmETO jelzet:943.9(092)Erzsébet 943.6(092)ErzsébetTárgyszavak:Erzsébet (Magyarország: királyné) (1837-1898) Szabad tárgyszavak:Magyarország története
életrajz
Erzsébet
Ausztria története
életrajz
ErzsébetTalálatok máshol:Keresés ...

 

 

Előzmény: Ester.Zsuzsanna (4518)
Catalinaaa Creative Commons License 2016.01.02 0 0 4521

A Stefánia által írt könyvet én is szeretném megszerezni (Ich sollte Kaiserin werden - Császárné lehettem volna), de úgy tudom, magyarul nem jelent meg, javítson ki valaki, ha tévedek. A lánya, Erzsébet küzdött azért, hogy ez a könyv egyáltalán ne jelenjen meg. Ezért elég kevés példányt adtak ki.

Esetleg ha angolul vagy németül meg lehetne találni, én szívesen megvenném. Tud erről valaki valamit?

Előzmény: Ester.Zsuzsanna (4518)
Jtoti Creative Commons License 2015.01.31 0 0 4520

http://www.origo.hu/tudomany/tortenelem/20150128-ha-ferenc-ferdinand-lep-tronra-fennmarad-a-monarchia.html

 

"

Ferenc Ferdinánd uralkodása a legnagyobb valószínűség szerint egy megváltozott, és a világtörténelem menetét is másként alakító monarchikus államszövetséget eredményezett volna, - erre a következtetésre jutott több elismert történész.

Alternatív történelem és a döntéshozók tévedhetetlenségének hite"

 

"Camilla Habsburg zu Lotharingen főhercegnő, az uralkodói ház leszármazottja szerint a konferencia által felvázolt történelmi forgatókönyv nagyon érdekes, és megvalósulása minden bizonnyal nem csak a családja, hanem a világtörténelem sorsát is másként befolyásolta volna. Richard Ned Lebow úgy véli, hogy ha Ferenc Ferdinánd túléli a szarajevói merényletet, megelőzhető lett volna az első világháború. „Ferenc Ferdinánd volt a legerősebb szóvivője az Osztrák-Magyar Monarchia békéjének. Személy szerint úgy vélte, és ebben nem is tévedett, hogy egy Oroszországgal szembeni háború mindkét birodalom végét jelentené.” – nyilatkozta Lebow professzor."

 

Jtoti Creative Commons License 2014.12.05 0 0 4519

Szia!

CSak most vettem észre hogy itt is van bejegyzés!

Nekem meg van fénymásolatban! majd megnézem, hogy szkennelve is megvan e

arra nem emlékszem, de utána nézek!

AZ biztos hogy sok magyar könyvtárban megvan!

Többek között én a FSZEK-re emlékszem...!

Majd rákeresek azért, de nézd meg, ha nem találnád

akkor gyerek vissza, addig megnézem, hogy a Múltam

milyen formátumban van meg szerintem csak szkennelve!!!

 

Üdv.

Előzmény: Ester.Zsuzsanna (4518)
Ester.Zsuzsanna Creative Commons License 2014.10.13 0 0 4518

Szia! Én most regisztráltam ide, és egy évekkel ezelőtti bejegyzésben olvastam, hogy Neked meglenne a Múltam c. könyv magyarul? Át tudnád ezt nekem küldeni?

 

A másik kérdésem, hogy esetleg valaki nem tudja hol lehetne megszerezni az Ich sollte Kaiserin werden című könyvet? Stefánia írta.

 

Előre is köszönöm a választ.

Előzmény: Jtoti (4517)
Jtoti Creative Commons License 2013.09.04 0 0 4517

Nagyon örülök ,hogy a válaszom megelégedésére szolgált!

Igyekszem a többi ígért dokumentumot is hozni!

 

Még az alaprajzot nem találtam, de folyamatosan olvasgatok most ebben a témában

és hozom!

 

Ellenben sok más nagyon izgalmas információra akadtam ami már szinte feledésbe is merült!

Ezeknek magam is nagyon megörültem...majd ezeket is hozom ha valakit érdekel

Több grafológiai elemzés Rudolfról, az írások különböző életkorból elemzik lelki és

egészségi állapotát. nagyon megdöbbentő részletességgel világítanak arra hogy

pont abban az időben amikor az eset történt, új reményekkel nézett a jövőbe és semmi

jelét nem mutatja az írás depressziónak és szorongásnak stb.

 

Különben találtam egy két képet sajnos parányi az épület belső udvaráról is.

 

http://www.mayerling-archiv.de/museum/mus_04_in.htm

 

 

 

 

Előzmény: rud1 (4516)
rud1 Creative Commons License 2013.09.02 0 0 4516

Válaszát hálásan köszönöm.

 

Azért írtam ide, hogy mi foglalkoztatott, mert utánakerestem osztrák forrásokban, és érdekesnek találtam, hogy érintőlegesen, mellékesen ugyan, de a másoknak is feltűnt "az ágy helyének" tisztázatlansága.

Nem is következtetések ezek, inkább csak bizonyítatlannak tartom ezt a kérdést.

A többi mayerlingi vonatkozás viszont, amit most idézett, azzal nagyon is egyetértek.

 

 

 

 

Előzmény: Jtoti (4515)
Jtoti Creative Commons License 2013.09.02 0 0 4515

rud 1

 

Nem tudom honnan idéztél, vagy a saját következtetéseidet olvashattuk?

Több kérdést is felvetettél, és állításként is fogalmaztál meg gondolatokat!

Minden esetre szerintem hosszú még az az út, és idő amíg kiderül az "igazság"

 

Itt már többször megfogalmaztuk egy kettőt, ki ki a magáét!

Nyilván mindenkinek a saját következtetése a leglogikusabb.

Azonban a tények ha vannak azok nyilván nem következtetésen

kellene hogy alapuljanak, ezért nem is nagyon van értelme az egésznek!

 

Az biztos hogy mindig jó ha az ember tudja a történelmi igazságokat.

 

Azt hiszem lenne erre lehetőség, hogy kiderüljön...

de hogy lesz e az más kérdés!

 

Mi azonban sokszor elmondtuk...sajnáljuk hogy Rudolfhoz mindig Mayerling

kötődik és már azt gondolom ha tudnánk (és lehet hogy márt tudjuk is)

mi is történt valójában, tovább tartja magát a Mayerling mítosz már örökké!

 

Egy verzió:

 

http://www.varadlap.ro/index.php?m=5&sz=200405&id=678

Előzmény: rud1 (4512)
Jtoti Creative Commons License 2013.09.01 0 0 4514

a kép lemaradt

 

Előzmény: Jtoti (4513)
Jtoti Creative Commons License 2013.09.01 0 0 4513

http://www.mayerling.de/ort_plan.html

 

 

 

http://www.karmel-mayerling.org/besichtigung/

 

 

 

 

a régi alaprajz magyarázatot összevetve a mostani havas légi felvétellel egy kis összehasonlítást azért

lehet tenni... hogy mely épületrészek álltak akkor is és hova került a kápolna és az oltár...

Holnapra előkeresem a az 2 szintes épületalaprajzát mert az is hozzáférhető volt, mentettem is anno

hogy a szobák hogyan helyezkedtek el az épületen belül, berendezések megjelölésével,

azon az ágy is szerepel a hálószobában a két szinten belül a másodikon. hogy ez hova eshet a mostani

kápolnában azt ott ha belép az ember nagy vonalakban el lehet helyezni, de ha vezetés van akkor meg is

mutatják....az oltár felett ahol az ablak is lehetett...

 

 

rud1 Creative Commons License 2013.08.30 0 0 4512

A mayerlingi tragédiának nincs olyan mozzanata, amit ne vitattak volna. Csupán egyetlen dolog tartja magát sziklaszilárdan, az, hogy a halottas ágy helyén áll az oltár, mert ezt a császár így rendelte.

Nos, a császár nem részletezte a dolgot, egyetlen szóval intézte el: lerombolni!

Talán indulatból, mindenesetre hamar döntött: parancsszóval.

Talán mert tisztában volt vele, hogy kultikus hellyé válna.

Talán mert tudta, hogy fiának népszerűsége túlzottan is nagy volt.

A parancs Rudolf vadászkastélyának lerombolásáról és a berendezés megsemmisítéséről szólt, méghozzá a lehető legrövidebb időn belül.

A környékbeli mesterek, akik csákánnyal nekiláttak, felfogták, miről van szó, voltak, akik a szoba tapétájából vittek haza a zsebükben egy-egy darabot.

Sőt, az értékesebb bútorokat is széthordták. Volt rá két napjuk!

Mindezt onnan lehet tudni, hogy a Rudolf emlékét őrző szervezet honlapot hozott létre, és még mindig reménykednek benne, hogy kerülhetnek elő további tárgyak. Látható, hogy ezt-azt már megtaláltak, beazonosítottak.

A császár még azt sem tűrte el, hogy a kastélyban Rudolf szobája eredeti formájában fennmaradjon. Az évfordulóra készült Rudolf-kiállítás is megmutatta, mennyire szegényes anyag maradt utána.

A lényegre visszatérve: a halottas szoba egy félemeleten helyezkedett el, a lerombolt épület helyén senki nem rajzolta körül, hol állhatott az ágy, erre a képtelenségre már sokan felhívták a figyelmet. Az oltárnak mely magasságában lett volna?

Az építészek arra is felhívják a figyelmet, hogy a templom nem is ott áll, ahol a vadászlak szobái voltak.

Ha valaki járt már Mayerlingben, és Rudolf nyomát kereste, akkor csupán a glorietthez mehetett el, mert ott biztosan járt Rudolf, és azok a falak ma is állnak. És éppen ez a bizonyítéka annak, hogy a kápolna köszönőviszonyban sincsen a halottas ággyal. A gloriett ugyanis a bizonyíték a laikus számára is, hogy fizikai képtelenségről van szó.

A lerombolt vadászlakról ugyanis számos rajz, sőt fotó maradt fenn, rajta a gloriettel. Tessék összevetni a szobák helyét a templom helyével.

A parancs csak annyi volt, hogy Rudolf életfogytig tartó bűnbánásra van ítélve a templom rá a tanú, nagyjából oda is építsék, de a nevét se ejtsék ki előtte. Életében is gyűlölte, holtában még inkább.

Hogy az épületbe mit magyarázott bele a kegyes utókor, az más kérdés. A császár nem az ájtatoskodásáról volt ismert. Ez egy megsemmisítő ítélet volt, nem megbánás, végképp nem efféle szakrális szentimentalizmus. A halottas ágyával pedig végképp nem törődött, ahogyan az emlékével sem.

Az egyetlen hiteles emlékművet az édesanyja emelte Rudolfnak Korfu szigetén, az udvarában, ahova a császár soha életében nem tette be a lábát. Csupán a fia…  

Birby Creative Commons License 2013.07.08 0 0 4511

A kép lemaradt

Előzmény: Birby (4510)
Birby Creative Commons License 2013.07.08 0 0 4510

A kép amit már ismertünk, kicsit más szemszögből....

Birby Creative Commons License 2013.06.23 0 0 4509

Igyekszem mindig új képeket hozni, de sajna egyre kevesebbet lehet már találni.

Előzmény: Jtoti (4508)
Jtoti Creative Commons License 2013.06.19 0 0 4508

Birby:)

Micsoda kép:))))Szuper vagy:)

Előzmény: Birby (4507)
Birby Creative Commons License 2013.06.13 0 0 4507

Gizella hercegnő

 

Birby Creative Commons License 2013.06.13 0 0 4506

Erre nem is gondoltam  :)

Előzmény: maya40.1 (4505)
maya40.1 Creative Commons License 2013.06.11 0 0 4505

Lányok, szerintem ez csak egy allegória. Talán két színésznő, vagy valalmi társasági hölgyek egy élőképről, ami akkor még divat volt.

Gondolom Ausztriát és Germániát (Németországot) vannak hivatva megjeleníteni

Birby Creative Commons License 2013.06.11 0 0 4504

Sajnos nem tudom, de ennél nagyobbra én  sem. Nézd meg hátha ebben a méretben sikerül azonosítanod:

 

http://carolathhabsburg.tumblr.com/post/52139973791/late-1900s

Előzmény: Jtoti (4503)
Jtoti Creative Commons License 2013.06.10 0 0 4503

:) Népszerűség átka, vagy haszna:)))

 

Azonban ez a kép érdekelne, ami itt legfölül van és középen!

Vilmos és FJ alatt kik a nők, nem tudom kinagyítani!!!

 

http://carolathhabsburg.tumblr.com/tagged/Habsburg

Előzmény: maya40.1 (4502)
maya40.1 Creative Commons License 2013.06.07 0 0 4502

Óhajod narancs... izé parancs :D

 

Egy kép ugyannnen kedvenc rosszcsont Ottó főhercegünkről. Valószínűleg megint egy zakkant jelmezben. Nem tudom, csinált ez a pasi mást is, mint hogy jelmezekben bálozott? Annyi kép van róla ilyen, mint senki másról tán

 

Előzmény: Jtoti (4501)
Jtoti Creative Commons License 2013.06.06 0 0 4501

Birby:)

Ez új nekem , nagyon jó kis oldal:)

Ti vagytok Mayával akik a legtöbb kép újdonságot hozzátok !

Csak kérünk benneteket továbbra is osszátok meg itt is amit

találtok!!!

Előre is köszönöm az oldalt még olvasók nevében!!!

Előzmény: Birby (4500)
Birby Creative Commons License 2013.06.05 0 0 4500
Előzmény: maya40.1 (4488)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!