Keresés

Részletes keresés

pyrogalamb Creative Commons License 2011.11.26 0 0 63

Szedd szét a szukát és csinálj neki egy biztonságos helyet és szoktasd oda hogy nehogy összevissza potyogtassa a kiskutyákat

Előzmény: mollikám (62)
mollikám Creative Commons License 2011.10.11 0 0 62

Sziasztok!

Teljesen új vagyok ebben a dolgokban,és tanácsot szeretnék tőletek kérni.Nekem is van két csivim.Egy szuka,és egy kan.Ők együtt alszanak mint egy házaspár.Na most, a szukának még van 5-7 napja az ellésig.Szeretném megkérdezni,hogy ilyenkor mit csináljak szétválasszam őket,vagy lassan a lányka kizavarja magamellől?Előre is köszönöm a választ!

További szép napot!

galoczhi Creative Commons License 2011.09.13 0 0 61

Szia!

 

Van egy kutyusunk, ami nagyon hasonlít a tiedre. Ugye a tiéd Papillon (Fallen) fajtájú? Kérlek írd már meg nekem a tomosvary@upcmail.hu -ra, mert mi kaptuk / megörököltük a kutyust minden papír nélkül, éa nem tudjuk, hogy milyen fajtájú.

 

Köszönöm:

Robi

Előzmény: edocska75 (24)
Szuma85 Creative Commons License 2011.09.11 0 0 60

nem tudja valaki mi a neve annak az injekciónak amit azért szoktak adni adni a vemhesség utolsó 2 hetében hogy ne fialjon meg idő előtt a szuka?

Sziren85 Creative Commons License 2011.06.17 0 0 59

Sziasztok! Még új vagyok itt, és nagyon örülök, hogy megtaláltam ezt a topicot. a kutyusunk(Lizi) most van az 59 napon, de állandóan eszem a kefét miatta..., olyan válogatós lett mióta kismama, hogy az valami hihetetlen, amit eddig imádott, most rá sem néz, sőt még a fejét is félre fordítja, ha kínálgatom vele. Egyébként is nagyon aggódós vagyok, nemhogy most, (szerintem nem elég nagy a hasa) plussz, még most is állandóan labdázni akar és addig nem hagy békén, amig el nem dobom neki. Szerintetek ez normális, kérlek nyugtassatok meg! Megpróbálok mellékelni képet róla, ja egyébként ő egy bordeaux-i dog és rottweiler keverék kutyus.(ő a legszebb :)

 

Előre is köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2011.06.11 0 0 58

szia Ewa    nekem van egy rotim és egy komondorom és 

a rotim nöstény és idén voltak kis kutyái 

ill vannak mert egy megmaradt   

Én ugy vettem észre hogy szülni fog  nagyon fog ragaszkodni 

és idegessé válik   és liheg mert felgyorsul a szivverése és keresni fogja a helyet ahol szülni fog 

és megduzzadnak az emlöi és  tej csepp jön ki 

ugy hogy figyeld  és sok sikert hozzá 

 

Előzmény: Eewa1030 (56)
zs58 Creative Commons License 2011.06.11 0 0 57

Hát egy hetesen igy nézek ki

Eewa1030 Creative Commons License 2010.09.20 0 1 56
Sziasztok!Nekem van egy francia bulldog kutyám Lédy!Nagyon imádom és ő ma töltötte az 55 napját,ugyh egyre idgesebb vagyok!Nem sok van neki hátra!Ma vettem észre rajta h egyre kevesebbet eszik!Voltunk ultrahangon ahol 5 kiskutyát mondot a doki minimum!Remélem észre veszem ha fialni fog!ma elkezdtem hőmérőzni!Nem tudom h jó e!Mivel hallottam már h ez hülyeség és nem mindegyik kutyának esik le a hőmérséklete!Szívesen várnok tanácsokat!Miből veszem észre h fialni fog!Üdv Éva
papifan Creative Commons License 2010.05.27 0 0 55
Nagyon boldog vagyok!
Döme kutyánk (csau-csau keverék kan) az előbb kicsit idegesen ugatott, mintha azt akarta volna mondani, hogy gyere ki, vazze. Kiálltam a bejárati ajtó elé, rögtön rámugrott, alig tudtam levakarni magamról. A kutyaházban töltötte szinte az egész május 26-át Picúr (foxi keverék szuka, 2008-ban, még igen kis korában fogadtuk be) kutyánk. Dolgát végezni mászott ki a kutyaházból. Na szóval, Dömét látva, bejöttem a kézilámpámért, hogy be tudjak nézni Picúrhoz, mi a helyzet. Mit látok? Egy aranyos, mozgó fekete szőrcsomót. :) El tudjátok képzelni, milyen boldog vagyok most. :) Ha Picúr engedi, holnap reggel igyekszem képet készíteni a kis jövevényről.

Kérdés: egy foxi keverék és egy csau-csau keverék kutyus kölyke milyen habitusú kutya lesz, ha felnő?
zsuzsu27 Creative Commons License 2010.05.06 0 0 54
67-68 napig is kihúzhatja a vemhességet egy szuka,főleg,ha kevés kölyök van benne.
De lehet,hogy csak ál vemhes,ez külsőleg majdnem olyan,mintha vemhes lenne és adott időre eltűnik a hasa,leereszkednek a cicijei.
Ha elvinnéd állatorvoshoz,ő ki tudná tapintani,esetleg az ultrahang kimutatná.
Előzmény: Yudy1 (52)
kriszy80 Creative Commons License 2010.05.06 0 0 53
A kutya 63 napra ellik. Előtte pár nappal elkezdődik a tejelválasztás.Nézd meg a cickóját :)
Előzmény: Yudy1 (52)
Yudy1 Creative Commons License 2010.04.21 0 0 52
Sziasztok!Én még új vagyok itt és a segítségeteket szeretném kérni!Van egy 2 éves beagle szuka kutyusom és ez lenne az első szülése,de nem vagyok biztos benne hogy hasas,habár én úgy látom,viszont a mai napon a 64.napot tapossa(febr.16.-án volt együtt a fiúval).Állandóan nézem,figyelem de még semmi!Tudna valaki segíteni hogy akkor most vajon mi lehet?Vagy nem pontosan ellik?Ők is túlhordhatják?A választ előre is köszönöm!!
Soffi-Charlie Creative Commons License 2010.03.23 0 0 51

Hétvégén lesznek 8 hetesek !!  A nagyobbik a kislány Mandy a kisebb a kisfiú Michael

én vok Creative Commons License 2010.03.18 0 0 50

Szasztok!

Van egy csivi kutyám most fél idös gyakran hány kapot már injekciot is 2 hete de tegnap ismét hányt lehet hogy túl etetem nagyon félek hogy valami gond lessz velel mert a legutóbbi kiskutyái megdöglötttek.minden segítséget szivesen fogadok

Dávid Laner Creative Commons License 2010.03.08 0 0 49
Üdv!
Én is csak nyolc éve foglalkozom kutyákkal (Golden Retrieverekkel)
De a kutyatenyésztő válaszára amit 2010.01.28 16:31:51 -kor
tett csak annyit reagálnák hogy nekünk a szuka goldink egyszer lett befedezve és most átlépte a 63.dik napot.. és épp a 69.dik napnál tart! Ez neki a harmadik alma lesz!
Szóval nem mindegy a szuka mennyi idős és hány kicsi van benne!
De nem kritizálásképp írtam.. én is most tapasztaltam elősször ilyet!


kutyatenyésztő Creative Commons License 2010.02.19 0 0 48
Szia
Szívesen képet is tehetnél fel róluk.
Soffi-Charlie Creative Commons License 2010.02.18 0 0 47
Sziasztok !! Két héttel ezelött segítséget kértem Töletek ! A választ köszönöm. Másnap megszülettek a kis csivavák. 5 kölyök született de csak 2 maradt életben sajnos. Nagyon örültem annak, hogy nem kellett megcsászározni. Elég gyengék voltak a fájásai ezért bementünk a korházba vele, ott kapott infúziót és onnan már minden simán ment. Most 2 hetesek és nyitva a szemük. Nagyon imádom öket. Köszönöm a segítséget és a tanácsot.
Bogi85 Creative Commons License 2010.02.12 0 0 46
Én nem látok képet, nekem azt írta, hogy nagy a mérete?? Egyébként a kiskutya keverék, berni és skót juhász keveréke.
kutyatenyésztő Creative Commons License 2010.02.10 0 0 45
Bogi85-től kérdeztem
Szepi bá Creative Commons License 2010.02.10 0 0 44
Tőlem kérdezed ?
Előzmény: kutyatenyésztő (43)
kutyatenyésztő Creative Commons License 2010.02.10 0 0 43
Nem azt mondtad hogy berni pásztor? a képen labrador van
Bogi85 Creative Commons License 2010.02.10 0 0 42
:))
Bogi85 Creative Commons License 2010.02.10 0 0 41
Bocsi, csak elnyomtam.
Szepi bá Creative Commons License 2010.02.10 0 0 40
Bogi85 Creative Commons License 2010.02.10 0 0 39

Sziasztok!

Megmaradt a kicsi lány, rosszalkodik is. Olyan gondom lett, hogy a kicsi valamilyen oknál fogva bolhás lett. Már nem látok benne, de a bőre olyan, mintha korpás lenne, és kis csomókban válik le a bőréről. Ez a bolhásságtól lenne? Az anyai nagyanyja atkás volt, és nem szeretném,  ha ő is az lenne. Meg kellene esetleg fürdetnem? Mit javasoltok? Tettem fel egy képet róla, ha minden igaz látni fogjátok. Köszi a segítséget.

kutyatenyésztő Creative Commons License 2010.02.09 0 0 38
Na megszülettek a kölykök?
kutyatenyésztő Creative Commons License 2010.01.28 0 0 37
Szia
Nem lehet pontosan meghatározni ez kutyafüggő van hogy az 58. de akár a 67. napon is ellhet a szuka én általában 63-at szoktam mondani mivel többségében akkor fialnak de észre fogod venni a viselkedéséből szapora légzés ,nem találja a helyét nem eszik
Soffi-Charlie Creative Commons License 2010.01.28 0 0 36
A segítségeteket szeretném kérni. Van egy csivava szuka kutyám aki most vemhes. Olvastam a hozzászolásokat és azt mondjátok hogy a kistestü kutyák 60 napra szülnek. Vettem egy szakkönyvet abban az áll hogy 63 napra. Egy állatorvos válaszol cimü rovatban nem emliti, hogy a kistestüek hamarabb szülnének. Szerintetek mi a tapasztalat ? Abban is szeretnék választ kapni töletek, hogy az én kutyám kétszer párosodott. A párosodás között 3 nap különbség van. Honnan számoljam a 60 ill. 63 napot az elsö vagy a második párosodástól. Mi atapasztalat tényleg több számban a csivavák császárral szülnek ? Most nem tudom hogy hanyadik napnál tartunk vagy a 61 vagy az 59 nap. Segitsetek minden tanácsot nagyon szivesen fogadok. 
karin04 Creative Commons License 2010.01.10 0 0 35
Nagyon édesek! Megtartottátok őket?
Előzmény: edocska75 (30)
karin04 Creative Commons License 2010.01.10 0 0 34
Most táborozzál le a kicsi közelébe, s ha nyüszög, segítsd megtalálni a cicit.
Elég meleg volt a kicsik helye? Nem tudtak kihűlni? Van felettük infra?
Ha netán ez a kis szuka is elpusztul, akkor a továbbiakat megelőzendő (következő almot szeretnél), felboncoltatnám a picit, hogy megtudjam, mi volt az ok.
Ha nem marad kiskutya, akkor a mamának a helyét fel kell számolni, és egy darabig minimálisat adjál neki enni-inni, ha ő ösztönből sokat is enne, ne engedd.
Vegyél el tőle minden olyasmit, amit dédelgetni tud.
Pokrócot, játékot. Ha nagyon megkeményednek az emlői, begyulladhatnak, és ez nem kis fájdalommal, lázzal jár. Tehát jeges vizes ruhával borogasd.
Ridegebben kell vele bánni, akárcsak az álvemhes szukáknál.
Biztosan nyüszít egy darabig, keresi a kölykeit, de ilyenkor ne vigasztald, akármilyen nehéz is megállni.
Ha megmarad a kicsi, ügyelj rá, hogy ne csak egy cicit szopjon, míg be nem áll a szuka tejtermelése egy kölyökre.
Előzmény: Bogi85 (33)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!