Keresés

Részletes keresés

aquilator Creative Commons License 2009.02.18 0 0 13

 

 

Koszonom a biztato szavakat !

Arrol almodni sem mertem, hogy tolongani fognak a delfinidomarok a forumon, de isten beszeljen beloled, lehet hogy egy Kaliforniaba szakadt hazankfia epp ideteved:)

Tobbekkozott (micsoda szo, akar csak a hozzaallas :D) ezert is imadom a netet !

Előzmény: w.ullrichfun (12)
w.ullrichfun Creative Commons License 2009.02.18 0 0 12

Jó-jó, akadnak közelebb is vízi cirkuszok, nemtom miért gondoltam, h érintkezni szeretnél a delfinekkel - azért írtam Egyiptomot, mert tudtommal ott lehet, de az Eu show-k esetében csak néző lehetsz - de sztem azok az idomárok sem ott tanultak meg "érteni a delfinek nyelvén" , hanem a tényleges életterük közelében.

 Itthon meg hiába is keresnél szvsz, ha vki kijut ODA, hozzájuk, és sikeresen felveszi a kapcsolatot Velük, az az ez lesz a tényleges foglalkozása, az nem fog többé hazajönni ...... mondjuk, ha netezik odakünn, talán megtalál, előfordulhat.

 

 Üdv.: egy delfin szimpatizáns :)

Előzmény: aquilator (9)
w.ullrichfun Creative Commons License 2009.02.18 0 0 11
A terápiás "delfinkezelés" tudtommal Miamiban, Kaliforniában és tán Ausztráliában folyik. Horvátországot nemtom, delfinekkel kapcsolatban nincs Róluk infóm :)
Előzmény: gollam75 (8)
gollam75 Creative Commons License 2009.02.18 0 0 10
Lehet, hoyg hirdetésekben kéne keresned,, mármint  úgy hogy feladsz hirdetéseket ilyen állatos oldalakra, kicsi a világ, lehet, hogy ott hamarabb találnál.Elenyésző ember nézi a fórumokat a hirdetésekhez képest szerintem.
Előzmény: aquilator (9)
aquilator Creative Commons License 2009.02.17 0 0 9

 

 Had koszonjem meg mindannyiotok hsz-at ( paran kihagyhattak volna:)

w.ulrichfun velemenyet kiragadva, megosztanam veletek nehany gondolatom.

 

Sokkal kozelebb is van delfin show mint Sharm el sheikh es nem is keves; Belgium;Nemetorszag (legalabb 4); Franciaorszag; Spanyol es Olaszorszagrol ahol legalabb feltucat talalhato. Meg  Finnorszagban is van;), sot Bulgariaban es Ukrajnaban is:DD

 

Dear Ulrichfun-om annyit legyszi elolegezz meg nekem inteligenciailag ;); hogyha  a nemetjuhaszok erdekelnenek akkor egy "nemetjuhasz szagerto kerestetik" szeru topikot inditottam volna.

 

Megegyszer, mindenkinek  koszonom a biztatas; de meg nem adom fel !

 

DELFINIDOMAROK JELENTKEZZETEEEEEEK !!!  ;)

Előzmény: w.ullrichfun (7)
gollam75 Creative Commons License 2009.02.17 0 0 8

Sharm El Sheikben is csak cirkuszi bohócoknak használják őket, persze be lehet fizetni jó pénzért velük együtt uszikálásra, de az koránt sem terápiás jellegű.

Horváth országban nincs ilyen?

Előzmény: w.ullrichfun (7)
w.ullrichfun Creative Commons License 2009.02.17 0 0 7

Olvasd el: Robert Merle - Állati elmék c. könyvét.

Hidd el érdemesebb, mint delfin idomárt keresni, ahhoz igen messze kéne utaznod, tudtommal földrajzilag a legközelebbi a Sínai-félsziget déli részén, Sharm el Sheikh környékén van.

 Miért nem elégszel meg a németjuhászok képességeivel itthon?

Az intelligenciájuk csodákra képes jó kezekben.

Előzmény: aquilator (-)
HiperBob Creative Commons License 2009.02.17 0 0 6
A delfinek több figyelmet érdemelnek annál, hogy cirkuszi számokra legyenek beidomitva, vagy hülye kis kabala állatként legyenek számon tartva. Az emberiségnek túl kénne lépnie a " mindent leigázunk és uralmunk alá hajtunk" felfogáson. Persze tudom, hogy ez nem lehetséges. Az emberek többsége nem igy gondolkodik.
Zak Creative Commons License 2009.02.17 0 0 5
én meg kígyóbűvölőt keresek :P
gollam75 Creative Commons License 2009.02.17 0 0 4

Miért is van szükséged delfin idomárra?

Nem is tudok olyan helyet itt mo.-n ahol egyáltalán lehetőség lenne erre.Fókát az állatkertben el tudok képzelni, mármint idomítani, esetleg a Tropicarium?

Csak ötlet.

Előzmény: aquilator (-)
HiperBob Creative Commons License 2009.02.17 0 0 2
John Lilly tudományos munkájáról rengeteg anyagot lehet találni. De neves Sci-fi írókat is foglalkoztatta a dolog. Például Arthur C. Clarke is végzett  kutatásokat, ebből született a "Delfinek szigete" című könyve. Vagy ott van David Brin híres Nebula díjas könyve a "Csillagdagály" is. Érdemes elolvasni mindkettőt!
HiperBob Creative Commons License 2009.02.17 0 0 1
A delfinek az egyik legkülönösebb állatok a földön. Intelligenciájuk, agyuk, idegrendszerük lenyűgöző. Még folyamatban van kutatásuk, emberi "értelemmel" lehetetlen megérteni gondolkodásukat, viselkedésüket, életüket. Egyik leghíresebb kutatójuk John Lilly. Ő nagyon beleásta magát a témába. Sok nagyon érdekes dolgot derített ki.
Takoca_ Creative Commons License 2009.02.16 0 0 0
Találtál egy delfint??? Hát ez nem 0!
Előzmény: aquilator (-)
aquilator Creative Commons License 2009.02.16 0 0 topiknyitó

 

Ezuton elek topiknyitoi privilegiumommal es megejtem az elso bejegyzesem;

melyet az ide latogatok es/vagy irok koszontesere szentelek!

 

 SZIASZTOK

 

 

Csak remelni merem, hogy egyaltalan letezik magyar delfin vagy esetleg foka idomar.

Megvallom ferfiasan par napja mar csak a netet bujom es szinte szo szerint elmerultem a temaban szorfozes kozben.

De minel melyebbre merulok annal tobb kerdessel talalom szembe magam.

 

Talan nem hiu abrand , hogy it az indexen ralelek valakire aki megvalaszolja kerdeseim.

 

Addig is turelmesen varok a kapasra....

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!