Keresés

Részletes keresés

Ali-bá Creative Commons License 2021.08.12 0 0 21

Begyógyulta azóta a sebet, vagy kipusztult?

Előzmény: csurek (20)
csurek Creative Commons License 2018.04.10 0 0 20

Sziasztok!

 

Én azzal kapcsolatban várok tanácsot, hogy mennyire életképes a gyümölcsfa ami sokat volt víz alatt, és ezért megnyílt a törzse és az ágai is. Mintha a villám csapott volna bele. Pl. van egy fiatalnak számító körtefa aminek a törzse alig 10 cm, mégis megnyílt a törzse is. Szép gyümölcsöt hoz és szeretném sokáig egészségben nevelni-tartani a ezt a fát is. Van barack, dió, szilva is ami így járt. Most már nem áll meg a víz a talajon. van árok ásva a kert oldalán. 

 

Köszönettel!

 

evodia2010 Creative Commons License 2018.03.23 0 0 19

Mehet most is, ha kapsz életképes és szép oltványt.

Egy évet nyersz vele.

Előzmény: papasanyi70 (18)
papasanyi70 Creative Commons License 2018.03.18 0 0 18

Természetessen ha melegebb lesz.

Előzmény: papasanyi70 (17)
papasanyi70 Creative Commons License 2018.03.18 0 0 17

Kérdezném szerintetek most érdemes barackcsmetét ültetni vsgy inkább ősszel?

evodia2010 Creative Commons License 2018.02.17 0 0 16

Ja és annyi, ha lehet keverjél talajlazító anyagot meg tápanyagot az ültetőgödörbe. Anélkül is megmarad, de segíti a növésben. És nem szabad az agyagot túl keményre taposni a gyökerek körül. A testvérem meddő (bánya) talajra ültetett fákat, markolóval szedtek ki egy-egy kanállal, ment bele termőföld, a fák 15 évesek és szépek. Az agyagon növő fáimat persze lehagyták.

Előzmény: evodia2010 (15)
evodia2010 Creative Commons License 2018.02.17 0 0 15

Nálam is hasonló talaj van, mirabolán alanyon telepítettem a házikertbe a kajszi fákat.

Van 40 éves kajszi fám is, sajnos nem tudom milyen alanyon volt telepítve.

A saját telepítés szépen nőtt és termett, sajnos 20-25 év után kéregszú végez velük.(lehet előtte már voltak elhalt részek)

St. Julien alanyon az új kajszik nem annyira nőnek.

A fajtasort érdemes átgondolni, az a cél, egyszerre érjen vagy folyamatosan, széthúzva.

Feldolgozás függő...

Előzmény: Opel80 (13)
Ali-bá' Creative Commons License 2018.01.31 0 0 14

Nem a kajszi fajtája dönti el, hogy jó-e  agyagos talajra, hanem az alany, amire oltották. (Úgy tudom a Mirabolan alany bírja az agyagot.  Nézz utána. Kajszi alanyok, szilva alanyok. Pl.: http://bomtamas.hu/?page_id=173 )

Előzmény: Opel80 (13)
Opel80 Creative Commons License 2018.01.31 0 0 13

Sziasztok,

50 db sárgabarack fa telepítését tervezem. Már sokat olvastam a fajtákról és a jellemzői alapján ceglédit óriást és ceglédi aranyban gondolkodok a fagytűrésük és ellenállóságuk miatt.

Azt az egyet nem tudom és nem találom sehol sem, hogy ezek a fák mennyire bírják az agyagos talajt ?! A terület, ahová telepítve lennének jellemzően 20-30 cm-ig barna humuszos jellegűek, alatta agyagosodik.

Illetve még abban kérnék tanácsot, hogy telepítéskor a gyökérhez műtrágyát és rovargázosító tablettát tegyek-e, vagy ezen felül bármi egyebet, ami a növekedést serkenti, a kártevőket pusztítja ?

Pár száz méterrel odébb jelenleg is van egy hatalmas barackos ültetvény, ezért elvileg a talajjal akkora gond nem lehet, csak azt nem tudom, hogy fajtánként eltérő-e a talajigény ?

 

Köszönöm.

Ali-bá' Creative Commons License 2018.01.30 0 0 12

Sok volt a kérdés, valószínű, hogy ezért nem válaszolt senki eddig.  Ha valamit azóta kigondoltál, vázold.

 

Egyáltalán mekkora a kerted? Mire használnád a gyümölcsöt?

Előzmény: Dr. Rádio (11)
Dr. Rádio Creative Commons License 2016.05.09 0 0 11

Sziasztok!

 

Milyen távolságra, milyen gyümölcsfákat ültessek a kertbe? Eléggé összetett a kérdés. Nagyszülő aki gondozta a szőlőt, idős, már nem tudja csinálni. Bort nem iszok, nem akarok ezért vele foglalkozni. Gyümölcsfával telepíteném a kertet.

Milyen fafajokat érdemes egymás mellé ültetni? Arra gondolok, hogy azokat a fajtákat amik hajlamosabbak a betegségekre nem akarom azok mellé ültetni amik pedig rezisztensebbek.

Milyen távolságokra kell ültetni őket? Úgy tudom, hogy 6 méterenként. Egy oszlopban elférne kb 6db. Továbbá 5 ilyen oszlop lenne. Elsősorban szilvát, barackot (még nem tudom ezekből milyet) telepítenék.

Sok baromfi trágya van az állatok miatt. Azt mondták csak csínnyán, mert hamar kiégeti a növényt. Mikor trágyázzak, mennyit, milyen időközönként?
Csepegtető öntözést alakítok ki.

 

Mivel permetezzem, mikor, mennyit. Kell -e cserélgetni, vagyis célszerű -e a permetszereket, hogy ne legyenek rá rezisztensek a tetvek, gombák?

Ez egy külön művészet, de nem a tökéletesség a cél, csupán egy elfogadható minimumot szeretnék.

kedvescimbora vagyok Creative Commons License 2013.03.17 0 0 10

A kukoricaszár nehezen komposztálódik. Ezért én baltával felaprítom 5-7cm-s darabokra. Úgy csinálom, hogy kötegbe fogok annyi szárat amennyit a  két markom átér,  és egy vastag, széles  pallóra szorítva  feldarabolom. Gyorsan megy és így már ugyanannyi idő alatt elkomposztálódik mint bármelyik eleme a komposztrakásnak. Mivel a kukoricaszár ősszel keletkezik, nem merem a fák alá hordani közvetlenül, mert a rágcsálók előszeretettel használják téli szállásul. Gombás betegségtől nem kell tartanod. Ugyanis a gombák a természet köztisztasági alkalmazottjai. Segítenek az elhalt növényeket elbontani.  Gondolj arra, hogy az erdőben is elkomposztálódik minden növényi és állati eredetű anyag mégse okoz problémát, sőt igen jó talajt képez. Természetesen más a helyzet, ha neked nagy mennyiségű kukoricaszárad van. Úgy már macerás a felaprítás. Ez esetben egészben a fáid alá is hordhatod, 5-10cm vastag rétegben. A komposztálódást segíti, ha nem engeded kiszáradni. Takard be lomb, fű vagy egyég fedőréteggel. A többit már a természet elintézi.   Próbáld ki, egy év múlva meg fogsz lepődni, milyen jól működik.

Előzmény: hidrokert (3)
Lactarius Curtis Creative Commons License 2013.03.13 0 0 9

Talajuntság miatt nem javasolt (csak talajcserével). Csonthéjast almatermésűvel váltogass.

Előzmény: GaryBaldy (8)
GaryBaldy Creative Commons License 2013.03.13 0 0 8

Öreg helyére fiatal?

 

Lenne egy kér(d)ésem:

 

Kipusztúlt sárgabarack helyére ültethetek sárgabarack csemetét?

 


 

 

Ali-bá Creative Commons License 2013.01.14 0 0 7

Komposztáld, ugy több hasznosul belőle. Ha csak szétszórod akkor kiszárad nagyrésze, ha összerakod halomba a többsége összekorhad, földé érik, jó humusz lesz. (Jó fűnyíróid vannak.)

Előzmény: hidrokert (5)
hidrokert Creative Commons License 2013.01.14 0 0 6

A birkatrágya inkább a veteményesbe megy, már amennyi van, mert igazából nagy területen legelnek és szétszórják a cucccost :)

Előzmény: Ali-bá (4)
hidrokert Creative Commons License 2013.01.14 0 0 5

A gyomot nem nagyon kell kapálnom, mert max 2-3 centis fű van, a birkák legelik. Igazából nem nő meg a gyom.

Mindenféle gyümölcsfa van. Amiket felsoroltál + dió, birs, cseresznye, megy, szinte minden...

Az lenne a lényeg, hogy a megmaradt szárat vmi értelmes dologra szeretném használni, nem akarom elégetni...

Előzmény: Ali-bá (4)
Ali-bá Creative Commons License 2013.01.13 0 0 4

És hogyan kapálod ki utána a gyomot? Milyen gyümölcsfákra gondolsz? Alma, szilva, öszibarack? A fának nem árt, de inkább a birkatrágyát hord alájuk, az többet használ.

Előzmény: hidrokert (3)
hidrokert Creative Commons License 2013.01.13 0 0 3

Üdv!

Birkákat tartok a gyümölcsösben és nagyon sok kukoricaszár marad meg ilyenkor télen utánuk. Arra lennék kíváncsi, hogy ezt a gyümölcsfák tövébe szórva hasznos lenne e fáknak? Arra gondolok, hogy nehezebben száradna ki a talaj, rothadás közben pedig tápanyagokkal látná el őket. Viszont félek a penészgombától, hogy esetleg gyorsan kialakul és a fára terjed... Mit gondoltok?

 

Törölt nick Creative Commons License 2009.02.12 0 0 2
Virágzás előtt lemosó,teljes virágzásban 1-2 Topas-os kezelés/ attól függően,hogy milyen az időjárás ,mert hideg párás időben nagyobb a fertőzésveszély/Elvirágzáskor meg rovarölő is mehet bele a molykártevők ellen.
Előzmény: Prof.William (-)
F.Szilvi Creative Commons License 2009.01.30 0 0 1

Talán itt kellene feltenni a kérdést...

 

 

Link
bindera Creative Commons License 2009.01.30 0 0 0
Sajn0s én nem tud0k
Prof.William Creative Commons License 2009.01.30 0 0 topiknyitó
Tud valaki segíteni?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!