Keresés

Részletes keresés

pk1 Creative Commons License 2016.04.25 0 0 552

Na itt éles ellentét van véleményeink között, mert az én krédóm szerint meg a részletekben bújkál az ördög.

 

Mindenesetre még ez is sokkal rokonszenvesebb "gyógyítási" mód, mint szerencsétlen orrszarvúk megcsonkítása jó pénzért.

Előzmény: dave6847 (551)
dave6847 Creative Commons License 2016.04.24 -1 0 551

A Nap itt nem a csillag.hanem a  Föld/ember tekintetében valami tekintély univerzális tényező és a nap-darabka  kifejezés ilyen értelemben akár használható is. Nem kell fennakadni ilyen kissé teszetosza megfogalmazáson.Nagyjából azt hiszik sokat hogy egyes kivételes embereken KERESZTÜL valamiféle univerzális isteni égi  leárad közénk.Talán mert erre a közvetitésre ő ALKALMAS. Ez nem jelenti hogy okosabb szebb jobb mint más hanem hogy erre alkalmasabb másoknál.Slussz !

Hogy aztán TÉNYLEG gyógyulnak-e egyesek ? Hát azt én nem tudom,de remélem. Ha már odautaznak próbálkoznak ENNYIT MEGÉRDEMELNEK.ÁMEN !

Előzmény: pk1 (547)
dave6847 Creative Commons License 2016.04.24 0 0 550

Mindazáltal.

A pásztor pap rabbi imám is fizet áfát van költsége mondjuk szemétszállitás társasházi közös költség.

Jézusnak is volt pénze. Önmagában EZ NEM GOND !

Ha szolidan megél nem harácsol és nem luxusozik akkor no problém !

Előzmény: Törölt nick (548)
dave6847 Creative Commons License 2016.04.24 0 0 549

Jézus rámorgott tanitványaira : Ne hivassátok magatokat  szentnek vagy atyánek.Ige ez ? Persze.

Hogy hivjuk a pápát ? SZENTATYA    :)))))))

Ezek a papok HAT évig tanulnak aztán szentatyának hivják a pápát és megcsókolják a koszos pecsétgyörüjét.Jézus nem hordott ékszert !

Előzmény: Törölt nick (548)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.21 -2 0 548

Azért a BRACO meg Brúnó között van különbség.. Utóbbi mindig visszautasította a pénzt, sosem húzott le senkit róla. És még nem is nevezte ki magát semmilyen mesternek vagy hasonló.

Előzmény: pk1 (545)
pk1 Creative Commons License 2016.04.21 0 3 547

Azt tessék megmondani, hogy ezen a "napdarabkás" dolgon miért csak a szkeptikusok akadnak fenn. Miért nem elég annyit mondani, hogy "nem értjük miért, de ez a bajtársias tekintet igen jó hatású". Amin nem is gúnyolódtam. Ezen a "napos" dolgon viszont igen, és fogok is, hacsak valaki fel nem világosít, hogy honnan e legenda. Az nem sportszerű, hogy jönnek a röhejes szövegek, de röhögni meg tilos!

Előzmény: rhénai (546)
rhénai Creative Commons License 2016.04.21 -2 0 546

Gunyolódni alacsony szinvonal.

Attól hogy FÉLRE értik rosszul értelmezik és magyarázzák még lehetnek gyógyitók akiken keresztül árad valamilyen életenergia amit talán majd később felfedez a "Tudomány" is.

A tudomány nem beton hanem GYURMA. alakul változik néha melléfog és még RENGETEG felfedezés áll előttünk.

Birálni szabad.Én  másról szónokoltam.....

Előzmény: pk1 (545)
pk1 Creative Commons License 2016.04.19 0 1 545

Neki is behatolt a nap? Egy darabkája?

Előzmény: rhemaáb (544)
rhemaáb Creative Commons License 2016.04.19 -1 0 544

Ilyesfajta "gyogyitás" nem lehetetlen,nem egyetlen eset a történelemben.Persze mindegyikhez lihegnek hozzá,feltupirozzák....ettől azonban a semminél több.

Bruno Grőnig is például.

http://jezusafeny.hu/component/option,com_fireboard/Itemid,58/func,view/id,3273/catid,32/

pk1 Creative Commons License 2016.04.16 0 2 543

"gyerekkorában beléhatolt a nap egy darabkája, és ettől különleges képességei, illetve víziói lettek."

 

Erről szívesen olvasnék további részleteket. :o)

Előzmény: emem (541)
Leokádya Creative Commons License 2016.04.16 -4 0 542

emem, a szkepó troll.

Előzmény: emem (541)
emem Creative Commons License 2016.04.15 -1 1 541

Braco, a csendes szélhámos:

 

A férfi, aki abból él, hogy emberekre néz: ismerje meg Bracót!

A horvát spirituális gyógyító a tekintetével kapcsol össze mindenkit az univerzummal, amin rendkívül jókat lehet röhögni. Tovább »

forrás: velvet.hu

ghepard Creative Commons License 2014.07.02 0 0 539

Nekem is jól jött a könyv. Ez megerősít engem abban, hogy jól csináljuk, Ö is és én is. Egymástól függetlenül ugyanarra az eredményre jutottunk nagyon hasonló módszer alapján  - melynek az elve gyakorlatilôag ugyanaz - mozgásra, életre bírni azt a részt (vagy az egész testet), mely meg van támadva, legyengült stb. Én például 2003 elején kezdtem el véletlenül saját rezgésekkel, vibrációkkal, hangokkal, kopogtatásokkal, ütésekkel stb foglalkozni - és kb 2 teljes évig tellett, míg úgy ahogy el tudtam fogadni, hogy ezek tényleg hatnak. Mégpedig feltűnően gyorsan és hatásosan. Nem volt egyszerű, mert mindenki ellenem volt itt is, hogy ez nem lehet. De mikor elsősorban magamnak sikerült jópár dolgon bizonyítani, hogy ez bizony hatásos - innentől mondhat nekem barki amit akar. Persze nem olyan egyszerű ezzel nekimenni mondjuk komolyabb bajnak, de én belevágtam és eddig sikerült megoldani a dolgokat. Ezekkel a vibrációkkal, gyors kicsi mozgásokkal, hangokkal, ütésekkel, kopogtásokkal stb olyan állapotba próbálom magam hozni, mellyel talán majd elérhetem  (persze csak úgy virtuálisan, verseny nélkül, kint a gyakorlóhelyemeen) a világcsúcsot is egy atlétikai számban - a gerelyhajíásban. Az idén már csak 64cm-re vagyok tőle. 2012 májusában kezdtem (ezt is véletlenül) és rengeteget javultam a 2 év és 2 hónap alatt. Ez is bizonyíthatná, hogy milyen könnyen el lehetne érni ilyen hatalmas eredményt is - mert az atlétikai világcsúcsok nagyon magasan vannak, nem egyszerű megdönteni. Én meg gyakorlatilag edzés nélkül próbálom elérni..........

Előzmény: Mirdad (538)
Mirdad Creative Commons License 2014.06.29 0 0 538

 

 Kedves ghepard, megihletett Göncz József története :)

 

 

 

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=672142059533093&set=a.329757350438234.77966.329733957107240&type=1&theater

Előzmény: ghepard (534)
Mirdad Creative Commons License 2014.06.24 0 0 537

 

  Sziasztok! 

 

  Engedelmetekkel, egy egészséggel, energetizálással kapcsolatos hirdetés; eladó egy nagyon kompakt negatív ion mérő. 

 

  Kb. féléves, alig használtam, nagyon jó kis műszer; a Youtube-on sok mérés található    vele:

 

   http://hardverapro.hu/apro/negativ_ion_mero_-_kt-401/?h=h&par=/apro/negativ_ion_mero_-_kt-401&LOGOUT=1

 

  Köszönöm, Üdv :)

ghepard Creative Commons License 2014.06.19 0 0 536

Hát az EFT (gondolom valami Érzelmi Felsabadulási Technikát takar) az sikeres lehet sok esetben, hisz az embert az érzelmei, gondolatai stb is irányítják. Ha ezeket nem tudja az ember helyes mederben tartani, akkor bajt okoznak és megnyilvánulnak a testben is. Azokat a harci élményeket nagyon nehéz megemészteni és feldolgozni sok embernek lelki síkon, ami aztán a testet is leépíti egy idő után. Minden más betegségnél ez is sokat tesz a latban, hogy az ember hogy áll hozzá. Nem elég csak hinni, az érzéseket át kell élni - tehát ha valamit csinálok s jobb tőle, akkor a test jelez és ez az érzés aztán vihet tovább a gyógyulás felé.......

Előzmény: Mirdad (535)
Mirdad Creative Commons License 2014.06.19 0 0 535

 

  Kedves ghepard persze, hogy itt vagyok, különösen amikor a munkásságodat kell figyelemmel kísérni;

most látom csak, hogy "Az emberi hang gyógyít"-nak külön témát szenteltél - nagyon helyes :)

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9197399

 

 

"Tehát nem valami finom kopogtatások, hanem jó kis erőt, ügyességet, kiratartást, akaraterőt igénylő gyakorlások."

 

 Azért pl. az EFT nagyon bevált és nem akárhol, hanem a gyötrelmes állapotban lévő vietnami veteránoknál lett élesben - sikerrel - tesztelve. 

 

De nagyon érdekes, amit írtál.

Előzmény: ghepard (534)
ghepard Creative Commons License 2014.06.18 0 0 534

Hát több mint egy év telt el a hsz óta. De örülök, hogy itt vagy és szóltál. Igen, Ö az. Ilyen és hasonló dolgokra szinte mindenki képes, csak edzeni, gyakorolni kell(ene). A gyógyítás terén is hasonló eredmények érhetők el gyakorlásal, odafigyeléssel. Például Braco is igyekszik rávezetni az embereket valamire, például hogy elérjék a lelki békét, nyugalmat. Ez előfeltétele, hogy a szervezet jól és jobban tudjon működni. De ehhez működtetni is kell - vagyis mozogni, gyakorolni, munkára, terhelésre kényszeríteni stb. De ehhez az emberek általában már lusták, vagy úgy érzik, hogy nincs idejük stb.......

 

Van egy magyar ember, kinek írását nemrég olvastam - 2012-ben íródott a könyv azt hiszem. Egy részben szinte ugyanolyan dolgokat csinál mint én - ütögetéses, nyomásos, gyúrásos technika. Ezek hatalmas rezgéssekkel bombázzák a testrészeket és az egész testet is. Tehát nem valami finom kopogtatások, hanem jó kis erőt, ügyességet, kiratartást, akaraterőt igénylő gyakorlások. Nagyon, de nagyon ismerős minden mondata. Nagyszerű könyvet írt. Szinte minden sorával egyetértek. Ezt én is rengeteget csináltam, de sokat járt az eszemben, hogy lehet megy ez egyszerűbben is, kevesebb energia ráfordításával - ütések nélkül, puszta gyors, kicsi vibrációkkal, hangokkal stb.

 

Nem véletlen, hogy két ember egymástól függetlenül ugyanazokra a következtetésekre jut kb ugyanazokkal a dolgokkal kapcsolatban, ha kb ugyanazon elv alapján próbálja használni, kisérletezni vele. Hisz ugyanazokat az energiákat használjuk mindannyian - már aki próbálja használni és kihasználni ezeket az erőket........ A könyv itt olvasható ingyen, nagyon jó kis olvasmány, emelem kalapom kitartása előtt. A könyv fia írásával kezdődik (kb első 50 oldal), aki egy igen súlyos betegségből (rák, leukémia) épült fel ennek a módszernek és apja kitartásának köszönhetően is.

 

http://www.scribd.com/doc/116261050/Goncz-Jozsef-Az-ongyogyitas-forradalma

 

 

Előzmény: Mirdad (533)
Mirdad Creative Commons License 2014.06.17 0 0 533

 

 Köszi ghepard, rákerestem; Youtube: "Discovery + Wim" :))

 

 Az internet csodája :)

 

 https://www.youtube.com/watch?v=BpKXE2lm4t0

Előzmény: ghepard (532)
ghepard Creative Commons License 2013.03.05 0 0 532

Tegnap véletlenül láttam egy számomra nagyon érdekes filmet a Discovery Worldon (már régebben láttam egy kis részt belőle). A jégemberről (iceman) szólt, csak annyit jegyeztem meg, hogy valami Vim-nek hívták. Kb 50 éves férfi és elképesztő dolgokra képes a hideggel. Ez a film arról szólt, hogy maratont próbált lefutni (kb 42km), de az északi sarkkörön belül, mínusz 25 fokban - meztelenül (csak rövidnadrág és szandál volt rajta, hogy ne csússzon a lába. Sikerült neki kb 5 óra alatt, az utolsó 5 km volt nagyon nehéz, mert már nem tudott futni. Azt mondja ez az elme diadala - előtte nem is edzett a maratonra, csak egy két rövidebb futása volt és higedvizes merülése. Nem tudta, hogy mi vár rá, de bízott abban, hogy az elméje átsegíti ezen megpróbáltatáson. Az orvosoknak nem volt magyarázata, hogy ezt hogy bírta megcsinálni. A hideggel rengeteg tapasztalata van, a légzésről is beszélt, van egykét technikája (nem árulta el), hogy hogyan lehet meleget teremteni a testben......

Előzmény: emem (530)
ghepard Creative Commons License 2013.03.01 0 0 531

Én is olvastam, hogy kb 40ezer neuronkapcsolatot írnak. Az inteligenciához kicsit kevés talán, de én inkább az érzések, megérzések, megfigyelések oldaláról figyelem. Tehát, hogy azzal az óriási elektromágneses terével mire képes. Kb úgy, hogy megérez valamit és reagál negatív vagy pozitív. Ehhez meg nem kell lángész, azt majd az agy kibogozzza. Lehet már a bacik is tudják, hogy ettől vagy attól negatív lesz vagy pozitív lesz.

Előzmény: emem (530)
emem Creative Commons License 2013.03.01 0 0 530

ha már a mérést említetted, nézzük kicsit az idegsejtekre vonatkozó számokat (nem idegekről van szó, mint ahogy te írtad).

 

az ember esetében a teljes központi idegrendszerre ez a szám (nagyságrendileg) 100 milliárd

a bélidegrendszer ("második agy") esetében ez a szám 100 millió

a Heartmath "kutatásai" szerint a szívben található "miniagy" esetében ez a szám 40 ezer

 

az általad idézett tudományos publikáció áltudományos maszlag ezt állítja:

 

"Egyes tudósok szerint az intuitív megérzések és gondolatok mögött rejlő intelligens erő a szívben rejtőzik, és nem biológiai agyunkban."

 

logikus, a szívben lévő  álltólagos 40 ezer neuron rejti az intelligenciát, és nem az agyban található 100 milliárd...

csak a miheztartás végett: ez a 40 ezer neuron nagyságrendileg az éticsiga idegrendszerével mérhető össze.

 

Előzmény: ghepard (529)
ghepard Creative Commons License 2013.03.01 0 0 529

Hát majd meglátjuk, hogy mi lesz pár év múlva - mindenesetre az ujdonság erejével hat. Van egy barátom aki a mérésekkel és méréstechnikával foglalkozik. Nem tudott róla, megadtam neki az oldalt, a téma nagyon érdekli - majd csevegek vele.

 

Az agy nélkül én arra gondoltam, amit valamelyik topikban említettem, Te is olvastad azt a hsz-t. Már nem nagyon emlékszem, de valami angol (skót?) fiatal, 14 éves vagy mennyi és kiderült hogy majdnem nincs is agya vagy agykérge, de az IQ-je átlagos, vagy feletti......

 

Hát idegek szinte mindenhol vannak. A bélrendszer is fontos, mint mindem más. Olvastam, hogy  ott az immunrendszer nagy rész, meg a csontokban, meg stb...... Igen, ha sokat izgul, sztresszeli magát az ember, akkor a gyomra is nagyon megsínyli (gyomorfekély stb)....

 

Lassan azért csak oda fogunk kilyukadni, hogy minden mindennel összefügg. Mert az egyik nap ez derül ki a másik nap meg az stb.....

Előzmény: emem (528)
emem Creative Commons License 2013.03.01 0 0 528

<Tehát azt is vizsgálják, hogy a tudatunk hat a szívre és a fordítottját is, hogy a szív hat a tudatunkra....>

 

lehet, hogy vizsgálják, de attól ez még tudományos maszlag marad. konkrét állítást tesznek kutatásokra és tudósokra hivatkozva:

 

"A modern kutatások során a tudósok felfedezték, hogy szívünk valóban jóval több, mint egy izompumpa. Létezik benne ugyanis egy 40 ezer neuronból álló „miniagy”, amely saját intelligenciával rendelkezik."

 

ha tudósok kutattak, majd felfedeztek, akkor ennek nyoma van. hol vannak az erről szóló publikációk? ne gondolkodj feleslegesen: sehol. nem léteznek.

az említett Heartmath azonban jó pénzért tudományosnak álcázott termékeket árul:

http://www.heartmath.com/technology-products/product-finder.html

 

a helyzet egyébként sokkal prózaibb: az ezoterikus szempontból igen kedves verzióhoz képest a valóságban nem a szívben, hanem a bélcsatornában található a "második agy":

 

"Az állítás, miszerint 100 millió idegsejt található a gyomornál igaz. Az is igaz, hogy képes információ tárolására, az egészség és az érzelmek befolyásolására. Az újabb kutatások ugyanis kimutatták, hogy a gyomor és bél körüli idegsejtek állandó, kétirányú kapcsolatban állnak az agyunk megfelelő központjával. Az éhség érzet, vagy éppen a jóllakottság érzet a gyomorból indul az agyba. A „gyomor agyánál” ugyanazokat az ingerület átvivő anyagokat találjuk meg, mint amit az agyunkban is. Ezek a szerotonin, a dopamin és az ópiátok. A kétirányú kapcsolat miatt, nem csak a gyomor küld információkat az agynak, hanem fordítva. Ezért van az, hogy ha például izgulunk, vagy szorongunk akkor azt a gyomrunkban is érezzük, ezért van az is, hogy amikor undort érzünk hányingerünk van. A sokszor depressziós, szorongó embereknek étkezési, emésztési problémái is vannak. Mindenkinek ismerősek ezek az érzések, nem kell tovább sorolnom őket, ugye?

Az, hogy második (vagy harmadik) agy van a gyomornál, nem újdonság. Az ókorban és a középkorban is sok nép úgy gondolta, hogy az elme központja a gyomor."

Lehet-e agy nélkül élni?

Még 2009. április 24-én írtam a Lehet-e agy nélkül élni? című bejegyzést, és bevallom őszintén nem jártam utána a dolgok valóságtartalmának; akkoriban még nem voltam annyira kétkedő és szkeptikus, mint most. zaza94 egyetlen szóval felhívta a figyelmemet, az általam már[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

 

Még keveset tudunk a második agyunkról

http://www.origo.hu/tudomany/20100218-belidegrendszer-belagy-tengely-masodik-agyunk-a-belcsatornaban-van.html

 

"A szervezet második legnagyobb idegsejthálózata nem a gerincvelőben, hanem a bélcsatorna falában található. A második agynak is nevezett hálózat aktívan kommunikál az aggyal, és egyre több jel utal arra, hogy a felőle érkező jelek jelentős mértékben meghatározhatják érzelmeinket, hangulatunkat. Egyre több esetben bebizonyosodik az is, hogy e hálózat zavarai számos betegséggel állnak kapcsolatban. Magyar kutatók például kimutatták, hogy a bél idegsejtjei alkohol hatására zavartan kezdenek egymással társalogni, és részben ez okozhatja az alkoholisták emésztési panaszait."

Előzmény: ghepard (527)
ghepard Creative Commons License 2013.03.01 0 0 527

Mondjuk itt írják, hogy ez is meg az is - ugyanaz az intézet.... Tehát azt is vizsgálják, hogy a tudatunk hat a szívre és a fordítottját is, hogy a szív hat a tudatunkra....

 

http://hetek.hu/szabadido/201010/szivunk_intelligenciaja

 

http://www.egeszsegtukor.hu/noi-tukor/az-intelligens-sziv.html

 

De a legdöbbenetes ugye az, hogy hamarébb jött a reagálás, mint megjelent a kép a monitoron. Ez tényleg hihetetlenül hangzik. Ha hogy reagálhatott a szív még a kép megjelenése előtt. Nekem mondjuk már nem olyan magas, mert azt mondom, hogy az esemény hulláma gyorsabb, vagyis megelőzi az eseményt. Maradjunk a szívnél. Pulzál ugyebár kb 60-70-szer percenként. Maga a pulzus sokkal gyorsabban megy át a testen, kb 10-12-szer. Maga a vér a vastagabb erekben kb 40cm/s sebességgel halad, a legvékonyabb erekben talán már kevesebb, mint mm/s. A pulzus viszont 3-5 m/s. Tehát itt is a hullám jóval megelőzi magát az eseményt (mint maga a vér odaér). De mit érezhet a szív még a mi általunk ismerten kívül? Hát ugye azt még nem tudhatjuk.

 

Az 1990-es években végeztünk itt a melóban egy nagyszabású kisérletet. Nem is olyan nagyszabású, mint inkább hosszantartó az adatgyűjtés. Hogy van e összefüggés a közűti balesetek és a földi mágneses viharok között. Tehát megvan a változás, van e valami a baleseteknél is. Hát ha egy az egyhez tettem az adatokat (több éves) és úgy, hogy megvan a jelenség és 1, 2, 3 stb órával utána, vagy akár egy egész nappal is van e változás. Hát volt, de nem volt akkora, mint mikor vissza is mentem. A döbbenetes az volt, hogy mikor rátettem még a 1-3 nappal azelőtti karambolokat is - a korreláció nagyobb lett. Hát ez fejbevágott már akkor is, de akkor nem tudtam, hogy ez meg hogyan lehetséges egyáltalán. Előre megérezte valami az emberekben, hogy mágneses vihar lesz.

 

Ismert tény az is, hogy ilyen mágneses viharok alatt a szívbetegek nagyobb veszélyben vannak. Tapasztalati tény az is, hogy a szívünk még a Holdnegyedekkor is reagál (úgy kb 8-12%-al is kevesebbet ver akkor. Ezt én is próbáltam megfigyelni magamon hosszú 40 napos sorozattal és valahogy megmagyarázni.

 

Ma már ez nem hangzik nekem annyira nyakatekertnek. Van valami, ami jön még a napkitörés előtt, csak nem tudni hogy mi (én mondom magamnak, hogy az esemény hulláma). Mondjuk a rádioaktív anyagokról nem hiszem, hogy feltételeznéd, hogy van tudatuk és csak úgy megváltoztatják a kisugárzásukat. De van valami ami ezt megváltoztatja. A Discovery Sciencen láttam és hallgattam, hogy Napot kutatók (remélem ezek már nem annyira sarlatánok)  észrevették, hogy napkitörések előtt megváltozik a rádioaktív anyag felezési ideje (már nem emlékszem, hogy lassul vagy gyorsul). A kutató valahogy így mondta - nem tudjuk mi az, de jön valami a napkitörés előtt, ami megváltoztatja a rádio.......

Aztán itt van egy érdekes dolog - valamilyen nagy változás előtt hogy megváltozik a véletlengenerátorok mintázata. Már kialakítottak egy nagy számgéphálózatot erre a célra - gondolom nem olcsó mulatság ez sem....

 

 

Előzmény: emem (525)
ghepard Creative Commons License 2013.03.01 0 0 526

A HeartMath Institute kimutatta a szív mágneses mezeje 5000-szer erősebb, mint az agy mágnese mezeje....."

 

Én azért írtam 500-at, mert több helyen ennyit írtak. Persze én magyar oldalakon olvastam, majd lehet megnézek cseh és szlovák oldalakat is.

 

Előzmény: Rejtélyvadász (520)
emem Creative Commons License 2013.02.28 0 0 525

<No és ez miért probléma? (...)  Nem hiszed el, hogy a szíved kihat a testedre?>

 

magától értetődő, hogy nem hiszem el, legalábbis nem az alább olvasható rejtélyvadászi értelmezésben; annak ugyanis se füle, se farka.

természetesen hajlandó vagyok revidiálni a nézeteimet, amennyiben álláspontját a youtube-nál komolyabb forrással támasztja alá.

jelzem, hogy az általa megadott forrás (Heartmath tanulmány) az általa elmondottaknak éppen az ellenkezőjét bizonyítja.

ennyit a hitelességről.

 

<de a szívnél ez nem megy.>

 

a megállítás valóban nem, az irányítás ellenben nagyon is, ezt pont neked kellene tudnod! 

 

"A biofedback olyan tanulási folyamat, melynek során a személy elektronikusműszerek segítségével akarattól független belsőszervi működések tudatosbefolyásolását sajátítja el. Így megtanulhatja szabályozni vérnyomását, szívritmusát,különböző izmainak feszültségi állapotát, bőrhőmérsékletét, végtagjainakvérellátottságát, verejtékmirigyeinek működését, bőrellenállását, agyi elektromostevékenységét."
http://www.erg.bme.hu/szakkepzes/fiziologia/Biofeedback.pdf


Biofeedback heart rate training during exercise

Előzmény: ghepard (523)
ghepard Creative Commons License 2013.02.28 0 0 524

Ja, még valami. Szív nélkül nem élhetsz, de agy nélkül lehet igen. Valahol már emlegettük, hogy léteznek emberek, akinek szinte nics is agyuk. Lehet az se véletlen, hogy a szív alakul legelsőnek - ha ennyire fontos akkor ne tudna semmit, csak pumpálni a vért. Ha Neked kellene pumpálnod éjjel nappal - akkor talán érdekelne, hogy hova és miért pumpálod azt a cuccot........

Előzmény: emem (521)
ghepard Creative Commons License 2013.02.28 0 0 523

No és ez miért probléma? Ha valamit összekötsz, akkor mindegy hogy melyik végét húzod. A jó szívműködés kihat az ember lelkére. És fordítva is - a lelkeddel kihatsz a szívedre is. Nem hiszed el, hogy a szíved kihat a testedre? És méghozzá a tudat felett és/vagy előtt? A légzésed meg tudod egy kis időre állítani (és sok minden mást tudsz egy kicsit tudatosan irányítani) - de a szívnél ez nem megy.

Előzmény: emem (521)
ghepard Creative Commons License 2013.02.28 0 0 522

Talán mindenkivel megtörtént már, hogy megijedt - de még azt sem tudta, hogy mitől. Meglehet a szív már előbb tudta, hogy meg kell ijedni.

Előzmény: Rejtélyvadász (520)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!