Keresés

Részletes keresés

tothagi2109 Creative Commons License 2021.01.07 0 0 63

Sziasztok! :) Biztos vagyok benne, hogy a tapasztalatunk másnak is segítség, mert sajnos egyre több kutyus szenved allergiától. Mi is hosszú ideig tapasztaltuk a vakaródzást, lábnyalogatást, fülvakarást. Meg sem tudom számolni, hány különböző tápot próbáltunk ki, amíg végül egy barátnőm ajánlására kipróbáltuk a Platinum kutyatápot. Mi az Iberico + Greens ízt választottuk, de szeretném később kipróbálni a többit is. Szó szerint minden kellemetlen, allergiás tünete megszűnt a kutyusnak. Soha nem váltanám le, nagyon örülök, hogy megtaláltam! Érdemes tenni vele egy próbát, ráadásul ingyenes kóstoltató csomagjuk is van, nem kell rögtön valamelyik nagy kiszerelésű tápot megvenni!

Kutyanapközi Creative Commons License 2018.09.12 0 0 62

Kedves Gazdi,

 

ha kutyusod szeret a szabadban szabadon sétálni , labdázni, úszni a Dunában vagy barangolni az erdőkben ,mezőkön ,akkor a LeiKaland Kutyanapköziben a helye. A kutyusokat gépkocsival hozzuk és visszük a Kalandokra. Preferált kerületeink a  XVII., XVI., XV., XIV., XIII., X., VII., és a IV. Áraink kedvezőek.

Ha felkeltettük érdeklődéseteket nézzétek meg facebook oldalunkat. 

 

 

https://www.facebook.com/leikalandkutyanapkozi/?modal=admin_todo_tour

 

Üdvözlettel :

Renáta&Sanyi Leica&Sunday

kissvanda Creative Commons License 2018.07.22 0 0 61

Sziasztok!
Megérkezett.....
Már Magyarországon is kapható a Professional Pet Products Professzionális kutyakozmetikumai. A gyártó már 35 éve úttörő szerepet játszik a magas minőségű, biztonságos és hatékony állategészségügyi termékeivel az amerikai piacon. 
Magyarországon kizárólagos forgalmazóként pillanatnyilag elsősorban a kutyakozmetikumokat forgalmazzuk, de a termékeink között megtaláltok néhány állategészségügyi, a kozmetikában használatos kiegészítő terméket is.
Nézzetek szét nálunk!
http://hun-grooming.com/

 

Hívjatok! Írjatok bátran, igyekszem minden kérdésre válaszolni!
Természetesen teszteltük a termékeket!

 

unartis: Creative Commons License 2018.03.05 0 0 58

Sziasztok!

 

GAZDIT KERESÜNK!
Hozzánk került egy kicsi termetű, nyugodt természetű, barátságos, másfél éves, keverék kan kutya.
Szerető gazdit keresünk neki!
Sajnos nem tudjuk örökbe fogadni, mert nincs helyünk, díszkert van így nem maradhat hosszú távon.

 

mateo78 Creative Commons License 2017.01.10 0 0 56

Köszönöm szépen a hasznos választ...! azt elfelejtettem leírni,hogy nem vagyok állatkínzó... és börtönbe sem szívesen mennék!

Előzmény: Prometeus7564 (55)
Prometeus7564 Creative Commons License 2017.01.06 0 0 55

Szórjál ki patkány mérget,vagy szalonnába nyomkodott szeget!

Előzmény: mateo78 (52)
Prometeus7564 Creative Commons License 2017.01.06 0 0 54

Jaj de jó lehet látni,ahogy szenved :)))))  én a helyedben még pofán b*sznám egy szívlapáttal!meg van az a,tudod a hús klopfoló,ha még azzal gerincen vágnád nagyon jó lenne!dögölne me a nyúvadt kutyád..rohadj meg kerdező!!!!

Előzmény: anthrax13 (46)
Prometeus7564 Creative Commons License 2017.01.06 0 0 53

Rohadt rühes korcsokat megölni mindet!!!pfujjj undorító kutyák,nyúzni mindet

Előzmény: Törölt nick (50)
mateo78 Creative Commons License 2016.12.31 0 0 52

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni abban,hogy mi volna a megoldás olyan esetbe hogy: kertesházban lakunk,és a szomszéd kutyái rendszeresen az utcán kóborólnak.A szomszéd többszöri felszólításra is agresszív magatartást tanúsít és nem hajlandó a kutyáit kenelben tartani.Volt egyebként olyan eset is,hogy nyitva maradt a kapunk és bejöttek az udvarba is... Szóval mit lehet tenni ilyen esetben? Jelentsem fel? Hozzáteszem 2 db rottweiler-ről van szó! Köszönöm szépen a válaszokat! Üdv

StPaulifish Creative Commons License 2016.12.30 0 0 51

Üdv!

Segítségeket szeretném kérni!
Idén végre családi házba költöztünk, ezért tavasszal végre kibővítenénk a családot.
Szeretnénk egy kutyát venni. több lehetőség is felmerült a dologgal kapcsolatban.
A ház a Mecsek oldalában van. Átlagosan 2-3 fokkal hidegebb van itt mint a városban.
Én szeretném ha a kutya az udvarban lenne, tehát nem benti kutyát akarunk.
A telek 850m2 és vannak az egyik felén fák bőven.gyümölcsfák, ecetfa, diófa.
A szomszédos telkeken szomszéd nincs, és nem is lesz, viszont kisebb fajta dzsungel van ezáltal.
A teraszról kinézve sokszor látunk őzet, vaddisznót, és lehet hallani esténként ahogy a szomszédos telkeken közlekednek.
a telek jól körbe van kerítve.
Még ugyan nem készült el, de a tavaszi tervek között szerepel egy nagyobb (kb 30-40m3) kerti tó megásása is, ahol tavasztól őszig díszhalakat tenyésztek majd.
(vajon a kutya mennyire akarja majd kifogni a halakat?)
Viszonylag sokat dolgozunk mind a ketten, de szeretnénk egy kutyát, ami a család
(Feleségem, 8 éves fiam és én) barátjaként és valamennyire a ház őrzőjeként is csatlakozna hozzánk.
sokat nézelődtem és olvastam utána a különböző fajtáknak, de mivel szeretnénk hogy ne csak nekünk, hanem a kutyának is jó otthona legyen, megkérnélek titeket, hogy adjatok tanácsokat.
Feleségem gyermekkora óta egy kék szemű husky-t szeretne. Én pedig szeretném ha boldog lenne.
Ami engem illet szép kutya, de nekem jobban tetszene egy német boxer, vagy egy amerikai bulldog.
de az is lehet, hogy a égén menhelyről hozunk majd el egy kutyust. Ami engem illet, mindenképpen szukát szeretnék.
és annak ellenére hogy feleségem csak egy kutyát akar, nagyon gondolkodom azon is, hogy két kutyust vegyünk.
szeretném ha segítenétek abban, hogy ezeket a fajokat kicsit jobban megismerhessem és olyan döntést tudjunk hozni, ami a kutyának és nekünk is jó.
aki ezeket a fajtákat tartja, kérem írjon arról, hogy a huskynak mennyire van melege nyáron, a boxer mennyire fázik kint télen.
milyen igényei vannak a fajtáknak. elég-e neki pl az, hogy az udvarban játszunk és mondjuk hetente elmegyünk egy nagy kirándulásra,
vagy igénylik a minden napi rendszeres sétákat a kerten kívül. mennyire aktívak, mennyire kezelhetőek és nevelhetőek ezek a fajták.
Mennyire fog frászt kapni a kerítés közelében elhaladó esetleges szarvastól, vagy mennyire ugrik majd ilyenkor a kerítésnek hogy megtámadja.
minden infó amit megosztotok velem hasznos lehet, abban hogy felelősségteljesen dönthessünk.
előre is köszönöm a segítségeteket a döntésben

hasznos lenne az is ha jó tenyésztőket (nem szaporítókat) tudnátok ajánlani hogy tőlük és tanácsot kérjek.

András

Törölt nick Creative Commons License 2016.11.17 -1 0 50

Üzenet a Nagytesónak!(remélem olvassa)
Követelem a kutyák közterületen való vezetésének törvényi szigorítását!
Javaslataim!
- a póráz nélküli kutya gazdájának büntetése legyen bűncselekmény kategória,letöltendő börtön büntetéssel valamint minimum hat számjegyű bírság.
-Az erőszak szervek,a közterület felügyelők kötelesek legyenek intézkedni,függetlenül attól,hogy a kutya támad e vagy létre jött sérülés.Ha elnézi a szerv,bűncselekményi kategóriát kövessen el és legyen következménye.
-ha a szerv póráz nélküli kutyát észlel,azonnal gondoskodjon a begyűjtéséről és a gazdát tartóztassa le közveszély okozásáért és súlyos testi sértés előkészítésért.
-helyezzék a kutya gazdáját előzetes letartóztatásba és gyorsított eljárásban,letöltendő börtönre ítélje a bíróság.
Ez már másként nem megy,az emberek lelkére beszélése,az ejny-bejnye,az elfordul a szerv nem működik!Szép szóval nem megy!
..egy felelős kutya tartó....

eperke72 Creative Commons License 2016.11.13 0 0 49

Őszi ivartalanítási akció! Legyetek Ti is Felelős Állattartók! Légy szíves szóljatok azoknak is, akiknek eddig csak a pénz volt az akadály!    http://www.zoldzebra.hu/hu/news.php

 

DogSurf Creative Commons License 2016.06.13 0 0 47

Sziasztok!

 

A DogSurf egy internetes szolgáltatás, melyen keresztül a kutyatulajdonosok megtalálhatják a számukra szimpatikus kutyasétáltatót, vagy kutyaszittert, ha épp valamilyen okból nem tudnak együtt lenni kedvencükkel. 

 

Az oldal március utolsó napján indult, azóta több, mint 400 aktív szitter, és több, mint 100 gazdi van az oldalon. 

 

Látogassatok el hozzánk!

Üdv,

a DogSurf csapat

http://dogsurf.hu/

https://www.facebook.com/dogsurf.hu

anthrax13 Creative Commons License 2016.04.12 0 0 46

Üdv Mindenkinek!

 

Segítséget szeretnék kérni,hátha találkozott már vki hasonló problémával.Megpróbálom lényegre törően leírni,mert amúgy sokat tudnék írni az tuti. Van egy 4 éves gyönyörű ivaros kan kuvaszunk.

Két éves korában tapasztaltuk azt a jelenséget,hogy terheléskor( pl kajás tál a földön volt és abból evett) a mellső lábaival topogott,kereste a kényelmesebb pozíciót.Miután megemeltük a tálat egy farönkre és nem kellett lehajolni a topogás megszűnt.

Ezzel kezdődtek a dolgok.Ma ott tartunk,hogy lefeküdni csak úgy tud,hogy ha vmelyik hátsó lábát maga alá rakja és nagy nehezen lefekszik.Fölkelés egyszerűbben megy.Sima leülés,fekvés már régen nem sikerült neki.

Eddig a következő vizsgálatokon vagyunk túl az idő elteltével.

csípő,könyék,térd RTG - minden rendben

diszplázia- negatív

szívférgesség- negatív

korai szívritmus zavar- negatív

lyme kór -negatív ( korábban elkapta a babesiat,de halistennek az injekciót időben megkapta és rendbe jött,de erre visszatérnék még)

gerincfestés ,CT -negatív ( az állatorvosi egyetem CT osztályának vezetője volt a diagnoszta)

több vérvétel,RF,CPR vizsgálat-rendben (nincs gyulladás a szervezetben)

Sokáig adtunk neki több fajta(egyszerre csak egy) zöldkagyló kivonatot kúra szerűen

Sok kuvasz TENYÉSZTŐVEL ( nem szaporítóval)  és orvossal beszéltem már,vizsgálták pesten is egerben(itt lakunk) is,de sajna senki nem tud semmit még csak tippelni sem,mert minden lelete teljesen rendben van.

Egyetlen egy doki mondta azt,hogy lehet h vmi toxikológiai dolog áll a háttérben aminek a kiváltója a babesia utan kapott injekciótól lehetne esetleg?

Van több videó is feltöltve a youtubera( rövidek) amin látható miről beszélek.

Amennyiben szükséges tudok csatolni linkeket is.

Ha bárkinek lenne bármi ötlete,javaslata,akkor nagyon hálás lennék ha jelezne,mert rettentő rossz érzés,hogy nem tudunk érdemben segíteni neki,pedig nagyon szeretnénk...

HAsonló tüneteket az előző kuvaszunk produkált lefekvés felkelés téren,de ő 13 évesen.

Jelenleg energyvetes termékekből kap pár fajtát illetve áttértünk a nyers etetésre a száraztápok helyett.

Kölyökként RC juniort kapott,de sztem nagyon hamar és nagyra nőtt( laikusként mondom persze),aztán Markus Mühle zöldkagylós tápot kapott,aztán Eukanubát.

Párszor  előfordult már,hogy becsuklott a két hátsó lába és elesett ,amikor megugrott a pórázzal séta közben egy visszarántás következtében (egyszer egy kutya támadta meg és akkor rántottam vissza,egyszer pedig macska után ugrott vna )

Laikusként mintha nem bírná a terhelést vmitől.

Amúgy kedve,étvágya teljesen rendben van.Ami még feltűnt hogy 30 perc séta után nagyon elfárad.( minden nap megyünk)

Bármilyen ötletet,tanácsot,orvost (akit megkereshetnék) szívesen fogadok és megköszönök!

Persze ha lenne kérdés ,válaszolok,lehet így is kihagytam vmit,bár megpróbáltam leírni a nagyját..

 

Szép estét!

Draci Creative Commons License 2016.04.06 0 0 45

Sziasztok kutyatulajok!:)

Gondoltam megosztom veletek, hasznos információkat olvashattok kutyabetegségekről itt, elég részletesen le van írva minden!:)

vadvirag42 Creative Commons License 2016.01.12 0 0 43

Nagyon aranyos, egészséges, 12 éves keverék ridge back kutyánknak gazdit keresek, aki szobában tartaná és tudná sétáltatni.

73 éves vagyok, bár a gyerekeimé volt eredetileg, de a 12 év alatt elköltöztek, gyerekeik születtek, mindig nekem kellett gondoskodnom róla. Már nem tudok. A belvárosban lakom, pórázon nem bírom (kétszer alaposan elestem), anélkül nem lenne gond vele, csak a közterületfenntartókkal. 

Nagyon örülnék, ha valaki (főleg a közelben) befogadná. 

wandy5 Creative Commons License 2008.12.01 0 0 42
SOS!
Kérem továbbítsátok!
"Két 5 éves, tetovált, ivartalanított LEONBERGI szuka kutyának keres
gazdát a menhelyvezetője.
A menhelyre adták le régebben, majd vették örökbe őket kb. 1 nap
alatt, de sajnos most a befogadóik egy győri panellakásban kell
költözzenek, ahová nem tudják őket magukkal vinni.
A két kutya annyira össze van nőve lelkileg, hogy szeretnék őket együtt
örökbeadni.
Még nincsenek leadva a menhelyre, de ha már eljön a költözés ideje,
nem tudnak tovább várni a leadással.
A menhely vezetője szeretné, ha még elötte gazdára lelhetnének.
Két gyönyörű kutyáról van szó!
Érdeklődni 06-20-248-9282 számon lehet. (ő a menhely vezetője, Gálné)
Tibi(ke) Creative Commons License 2008.03.21 0 0 41
Halihó!
Van még valakinek ilyen kutyusa? Amstaff-Roti keverék, 14 hetes lesz. Sammy
Pici gazdi Creative Commons License 2008.03.04 0 0 40

Sziasztok!

Köszönjük!

Előzmény: panettone (38)
panettone Creative Commons License 2008.03.01 0 0 38

Hoznék egy linket:

 

Fajtatiszta kutyát szeretne, de a törzskönyves túl drága?
Szeretné, ha kutyájának kölykei lennének vagy Gazdát keres nekik?
http://www.olcsokutya.uw.hu
Több ezer kutyus vár gazdára!
Tippek, trükkök vásárláshoz, tartáshoz.
khfc00@vipmail.hu

lalá Creative Commons License 2008.03.01 0 0 37
-Csoze megázott. (brühü)
Pici gazdi Creative Commons License 2008.02.12 0 0 36
Köszönöm
Előzmény: trevisana (35)
trevisana Creative Commons License 2008.02.10 0 0 35
Nagyon sajnálom. Tudom, milyen fájdalom ez.
Pici gazdi Creative Commons License 2008.02.10 0 0 34
Köszönöm. Lefogyott, szívelégtelensége volt, nem gyógyult volna meg és el kellett altatni.
Előzmény: trevisana (33)
trevisana Creative Commons License 2008.02.10 0 0 33

Akkor ő most már az én Kuksimmal ül fennt egy felhőn ... Őszintén, szívből együttérzek veled, és nagyon-nagyon sajnálom.

Ha nem akarsz beszélni róla, akkor ne haragudj, hogy megkérdezem: volt előzmény?

Előzmény: Pici gazdi (32)
Pici gazdi Creative Commons License 2008.02.10 0 0 32

Szia!

Szeretett Asztikánk örökre a vadászmezőkre lépett :(

 

 

 

Előzmény: trevisana (31)
trevisana Creative Commons License 2008.02.10 0 0 31
Mi a baj?
Előzmény: Pici gazdi (30)
Pici gazdi Creative Commons License 2008.02.10 0 0 30
Szép napot...:(
trevisana Creative Commons License 2008.02.09 0 0 29

Szia, nagyon aranyosak tényleg! Lehet, hogy félreértek valamit, de négy hónapos kutyának már az összes oltásának meg kéne lennie... nem csak egy kombináltnak.

Egyébként imádnivalóak, mint minden kicsi kutya (és a legtöbb nagy is) :-)

Előzmény: disjointedjoe (27)
Pici gazdi Creative Commons License 2008.02.06 0 0 28

Sziasztok!

sajnos én nem tudom őket befogadni, de szívem szerint megtenném! Remélem mihamarabb sikerül gazdit találni ezeknek az édes kutyiknak!

Előzmény: disjointedjoe (27)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!