Keresés

Részletes keresés

terrariumos Creative Commons License 2007.11.22 0 0 8
A magyarábokkal mi van?
Előzmény: Müller szakaszvezető (7)
Müller szakaszvezető Creative Commons License 2007.11.22 0 0 7
Úgy őseik a római légoniárusok , mint nekünk a sumérok.
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.21 0 0 6
Inkább tokhárok, ha magyarul írjuk:)
Előzmény: jamaica2 (4)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.21 0 0 5
Én is láttam. Csak az egyik nem volt teljesen "ferdeszemű", de az ő genetikai vizsgálatából is kiderült, hogy 100%-ban közép-ázsiai eredetű.
A forrásmegjelölést nem azért kértem, mert nem tudom, honnan van, hanem mert biztosan van valaki, aki nem.
Ez alapvető illendőség.
Előzmény: staubach (3)
jamaica2 Creative Commons License 2007.11.21 0 0 4
És a tochárok?
Előzmény: terrariumos (-)
staubach Creative Commons License 2007.11.21 0 0 3
Bocs,ha a forrásra kíváncsiak vagytok, a NGC csatornán volt erről is egy film,még a felvonulást is mutatták! Kissé furcsa is volt a ferdeszemű római katona jelmeze.:-) Bár ha jól emlékszem,nem voltak azok teljesen kínai jellegűek!
Előzmény: staubach (2)
staubach Creative Commons License 2007.11.21 0 0 2
Igen erről én is hallottam.A haditechnikás topicban is felvetettem. Minden évben megünneplik a származásukat,római jelmezben vonulnak fel az utcán. Crassus veresége után (Parthiaban) a szűkös források szerint a megmaradt hadifoglyokat széttelepítették a távoli vidékekre,ill. letelepedtek ott. Talán eljuthattak egészen a Góbi sivatagig is,ki tudja. "Az igazság odaát van." :-)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.21 0 0 1
Felmelegített alig két éves hír. Forrásmegjelölés alapvető követelmény, szólok előre:)
Előzmény: terrariumos (-)
ripők Creative Commons License 2007.11.21 0 0 0
A kínaiaknak 0-ás a vércsoportja!
Előzmény: terrariumos (-)
terrariumos Creative Commons License 2007.11.21 0 0 topiknyitó

Kínában élhetnek az elveszett légió leszármazottai
2007. február 5.
 
DNS-vizsgálat igazolhatja egy kínai település lakóinak rejtélyes eredetét: a kutatók szerint Marcus Crassus elveszett légiósainak leszármazottait azonosították.

Történészek és genetikusok együttműködésében zajlik az a vizsgálat az észak-kínai Góbi-sivatag szélén található Licsienben, amely legutóbb 100 embertől vett vérminta alapján kutatja a kínai Alexandria történeti eredetét.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!