Keresés

Részletes keresés

MVag Creative Commons License 2011.02.16 0 0 1868

Elnézést ha erre már létezik külön topic. De megbízható aktív vagyonkezelőt keresek akinek legalább 5 éves múltja van és hajlandó magánemberekkel is foglalkozni 10-20M-os beugró mellett. Tudna esetleg valaki ilyet ajánlani?

Valerianus Creative Commons License 2010.12.01 0 0 1867

Eltelt egy újabb év. A még annak idején a BZ-nél nyitott Swissquote számlámon a befizetés óta +29.9% hozam realizálódott. Ez 10%-kal több, mint tavaly ilyenkor ami volt (lásd az akkori posztomat), de mivel az eredeti tőkére van vonatkoztatva, ez évesítve ennél kevesebbre jön ki, kb. 8-9% lehet. Ez még mindig jóval több, mint amit egy euro alapú bankbetétre kapnék, szóval még mindig jó befektetésnek látszik.

 

Látom, a Delta viszont még mindig nem talált magának senkit, aki értene magyarul. A honlapjuk ugyanolyan, mint 1 éve.

CSILI-CSALAMÁDÉ Creative Commons License 2010.07.08 0 0 1866

Itt a S.A.M új holnapja: http://www.sam-ag.com/

Egy az egyben (még a szine is) a Berater Zentrumé. Az ügyvezető és munkatársak dettó. Így megy tovább a csalás más név alatt. Elképesztő...

BlackMage Creative Commons License 2010.03.02 0 0 1865
Lasd 2008.07.12-i bejegyzesem.

Annyi valtozas van a ket link-ben, hogy a "static/banque" "website-services"-re modosult ido kozben, vagyis:

http://www.swissquote.ch/website-services/pdf/annulation_procuration_e.pdf
http://www.swissquote.ch/website-services/pdf/virement_debit_e.pdf
Előzmény: csocsooo (1864)
csocsooo Creative Commons License 2010.03.02 0 0 1864
Szevasztok.

Kérdésem az lenne, hogy hogyan tudok a pénzemhez hozzájutni. A Swissquote-nak csak a svájci elérhetősége van meg, a tanácsadómat meg egy ideje nem tudom elérni. A pénzre viszont sürgősen szükségem lenne. Mi ennek a menete?
Kérlek titeket, hogy az alábbi e-mail címre részletes tájékoztatót küldjetek.

neonnn@freemail.hu

üdv. neonnn
subber2 Creative Commons License 2009.10.29 0 0 1863
Így van igazad van, kicsit erős voltam, de a végére azért beböktem az ártatlanság vélelmét, hogy én inkább arra gondolok, hogy a fordítás a "pongyola".
De azért köszönöm a kontrollt:)
Előzmény: Törölt nick (1862)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.29 0 0 1862
Ha figyelmesen olvastad volna, akkor a T. Olvtárs épp' arra hozta fel példának az idézetet, hogy milyen szar a fordítás és nem azért, mert fantáziát lát a műholdas bizniszben :)
Az eddigi beírásaid alapján nem hiszem, hogy szándékosan csatlakozol Csalamádé stílusához, aki úgy fikáz, hogy azt sem tudja, kivel teszi :(
Gáz...
Előzmény: subber2 (1861)
subber2 Creative Commons License 2009.10.28 0 0 1861
Komolyan azt gondolod, hogy a "Satellite" itt műholdat jelent? Tudod mi az a Core és Satellite? Te vagy ostoba vagy, vagy a rossz fordítás áldozata. De ha idéztél, akkor inkább az utóbbi.
Előzmény: Valerianus (1857)
CSILI-CSALAMÁDÉ Creative Commons License 2009.10.28 0 0 1860

"Nem érdekel egyik sem, és semmi közük sincs a vagyonkezeléshez."

 

Ugyanúgy, ahogy a BZ jelenlegi tulajdonosának sincs köze a vagyonkezeléshez, aki egy étterem tulajdononos és semmi más, vagy ugyanúgy ahogy Pereszteginek sem, aki mozdonyszerelő, vagy ahogy Nemesdaróczinak sem, aki szintén vendéglátós...

Lehner legalább közgazdász és több svájci egyetemen is tanít. Persze ez kevesebb, mint mozdonyt szerelni, elismerem...

 

Valerianus Creative Commons License 2009.10.27 0 0 1859
Utánanéztem. Magree egy bűvész. Szerintem én is ezt írtam, de tessék: elismerem, a szemfényvesztés területén nagyon otthon vagy, sokkal jobban, mint én :)

Ottmar Hitzfeld meg a svájci labdarúgó szövetségi kapitány.

Nem érdekel egyik sem, és semmi közük sincs a vagyonkezeléshez.
Előzmény: CSILI-CSALAMÁDÉ (1858)
CSILI-CSALAMÁDÉ Creative Commons License 2009.10.27 0 0 1858

Az egyik képen Ottmar Hitzfelddel látható egy pódiumi beszélgetésen Lehner Úr, a másik képen az "egy bűvész" nem más, mint Magree. Szerintem nézzél utána interneten, hogy kik is ezek és utána nevetgessél, tudatlan BZs ügynököcske.

 

A harmadik képen pedig a BZ jelenlegi egyedüli és már akkoris társ-tulajdonosával látható együtt Lehner Úr, amint hullik rá és akkori társára a "hó"...

 

Mivel én nem vagyok se Deltás, se más ügynök, így nekem teljesen mindegy, hogy kit fikázol. Egy biztos, hogy a BZt nincs miért istenítened. A csippet meg vetesd ki.

:DDD

Valerianus Creative Commons License 2009.10.27 0 0 1857
Ja, a BZ annak idején belémrakott egy csipet, ami ha nem dicsérem őket eléggé, büntetésképpen arra kényszerít hogy a hozzászólásaidat olvassam.

Akinek van egy kis minimális sütnivalója, az már rég rájött, hogy én nem vagyok ügynök, te viszont az vagy.

Azt láttad a Delta honlapján, hogy

"A CORE-SATELLITE STRATÉGIA célzó egyedi egyensúlyt a visszatérés és a kockázat, a széles diverzifikáció és a hangsúly az egyéni befektetok. A legfontosabb beruházások a mutató, és szilárd alapot biztosítva, hogy a visszatérés a portfólió, mert a muhold beruházás nem túl messze a cél (benchmark) megszunik. Ugyanakkor az, hogy a muholdas beruházások túlteljesítették. "

Műhold beruházás, azta! Az aztán tud emelkedni, mi? Ezt elolvassa az ember, már rohan is hozzájuk a milliókkal :D

Itt a második képen Gerd Lehner, a Delta vagyonkezelője búvik ki egy bűvész dobozából:
http://www.hu.deltacoaching.ch/kepek.html
Az utolsón meg egy vicces felvonuláson látható, burnuszban.

Komoly cég ez a Delta, nem vitás! :DDD
Előzmény: CSILI-CSALAMÁDÉ (1856)
CSILI-CSALAMÁDÉ Creative Commons License 2009.10.26 0 0 1856
Téged annak idején jól kiképeztek és beoltottak. Bár nincsen már rég BZ, mégis a mai napig hűen képviseled a társaságot! Szuperügynök vagy!!! :DDD
TommTomm Creative Commons License 2009.10.24 0 0 1855

Delta sosem volt itthon. A CC közvetített a Delta számára.

 

A SAM-nek van honlapja?

Valerianus Creative Commons License 2009.10.23 0 0 1854

"Bár ezt minenki tudja, hogy ilyen webesmegoldások csak extrák."

 

Igazából felesleges ezzel kínlódni, a Google translator lefordít mindent ilyen színvonalra (még tán jobbra is), ha valakinek erre van szüksége.

 

Eddig csak csengőhangokat és ehhez hasonlókat áruló gagyi site-oknál találkoztam ilyen megoldással. Egy magát komolynak gondoló pénzügyi cég szerintem ne rakjon ki olyat az oldalára, amivel nevetségessé teszi magát. Ki fog így hozzájuk milliókat vinni? Az analfabéta újgazdagok köre viszonylag kicsi itthon.

 

Az lehetséges, hogy a Delta már nincs is Magyarországon jelen? Ha lenne magyar alkalmazott, tán csak szólt volna nekik.

Előzmény: TommTomm (1852)
Valerianus Creative Commons License 2009.10.23 0 0 1853

Nyáron beszéltem egy SAM ügynökkel utoljára, akkor még megvoltak.

 

Arra akart rábeszélni, hogy a BZ-től menjek át hozzájuk. A pénzem maradt volna ugyanabban az Ethna alapban, csak az SQ helyett egy másik (osztrák) bankba kellett volna utalni. Ennek nem láttam értelmét.

 

Mi az, hogy "Miért nincsenek már, mint BZ itthon?" Ezt a mondatot nem értem.

Előzmény: TommTomm (1851)
TommTomm Creative Commons License 2009.10.23 0 0 1852

Hát igen gagyi a Delta gépes fordítása. Bár ezt minenki tudja, hogy ilyen webesmegoldások csak extrák.

 

A S.A.M-nek mai napig nincs honlapja!!!! Miért? Tényleg csődött jelentettek????

A BZ oldala meg ugyan van magyarul, de idejét múlt rajta minden adat. Becsuktak?

http://www.beraterzentrum.com/htm/377/hu_HU/Vallalat.htm

Előzmény: Valerianus (1850)
TommTomm Creative Commons License 2009.10.23 0 0 1851
Ki mit tud aról, hogy mi a S.A.M hivatalos verziója? Miért nincsenek már, mint BZ itthon? Mit mond a S.A.M a BZ-ről?
Valerianus Creative Commons License 2009.10.23 0 0 1850

Mivel még mindig BZ számlám van, ezt meg tudom erősíteni. Jelen pillanatban +19% -kal van több rajta az alap indulásához képest. Ezzel a BZ behozta az összes eddigi mínuszt, beleértve az összes jutalék levonását és a 2008-as, az alap létrehozása előtti bukást is.

 

Megnéztem a Delta közzétett hozamait is. A Dinamikus 28.39%-ot hozott náluk. Ezt meg tudja erősíteni, aki Deltás?

 

A Delta magyar weboldalán viszont nem tudtam, sírjak-e vagy nevessek:

http://www.hu.deltacoaching.ch/

 

"Korábban, a svájci csak a privát banki gazdagok. Nos, minden ügyfél számára a különleges elonyt, mivel a független vagyonkezeloknek elonyös lehet:

A független és semleges jelenti nekünk:

nem saját, vagy "baráti" alapok és a termékeknek a raktárban kezelésére nem ütközik az a kamat, az ügyfelek nem függ a bankok, befektetési alapok és a termék a szolgáltatók bármilyen formában Bár a biztonság, hogy nem mondhat le kiváló visszatérés
Attól függetlenül, hogy a bankok és alapok, mi keresünk ügyfeleink a legjobb a piacon
Aktív vagyonkezelés együtt fo-satellite STRATÉGIA nagy rugalmasságot tesz lehetové kapcsolatos változások a piac legjobb ügyfeleknek
A függetlenség és a semlegesség

Célunk az ügyfelek elégedettségének és a partnerek aktív referencia."

 

 

Nincs már magyar munkatársuk, aki lefordította volna nekik???

 

De az angol oldalaik is ugyanilyen idétlen szoftveres fordításúak.

Előzmény: BlackMage (1849)
BlackMage Creative Commons License 2009.10.02 0 0 1849
Előzmény: oregnyugdijas55 (1848)
oregnyugdijas55 Creative Commons License 2009.09.30 0 0 1848

Ember !  Mégeszer fussunk neki a jelenleg is Svájcban működő Beráterhez már nincs köze a S.A.M. nak szerintem.

Tehát a Svájcban működö Beráter Zentrumról tud valaki friss infót?

 

Laci.

oregnyugdijas55 Creative Commons License 2009.09.30 0 0 1847

Ember!  Fussunk neki mégegyszer :

A Svájcban jelenleg is működő Beráter Zentrum -nak nincsen már köze a S.A.M -hoz.

Erről a Svájcban jelenleg működő Beráterről van valakinek infója a mostani állapotról?

 

LAci.

oregnyugdijas55 Creative Commons License 2009.09.29 0 0 1845

Ha jól vagyok értesülve, akkor a S.A.M. -nak nincs köze, a Beraterhez, a topic pedig arról szól eredetileg.

Vagyis továbbra is kérdezném, hogy a Beráterről van valakinek információja?

 

Laci.

Adótanácsadó_Lacika Creative Commons License 2009.09.20 0 0 1843
Végre, valahára, hogy megint van beírás itt. Én is úgy tudom, hogy bezárás előtt van a SAM mert már a jutalékok is nagyon döcögősen vannak kifizetve. Aki tud meneküljön. Vagy vegye ki a pénzét amíg van honnan és van mit.
Előzmény: TommTomm (1842)
TommTomm Creative Commons License 2009.09.15 0 0 1842
Nemasdaróziéknak a mai napig még egy működő honlapjuk sincsen. A legfrisebb információim szerint bezárás előtt van a S.A.M is, mert elfogyott a pénzük, új ügyfelek pedig nincsenek...
subber2 Creative Commons License 2009.09.14 0 0 1841
talán így: tavalyi
Előzmény: oregnyugdijas55 (1840)
oregnyugdijas55 Creative Commons License 2009.09.14 0 0 1840

Nem tudom van-e valakinek valami friss infója a témával kapcsolatban, ha jól tudom volt valami agitprop tájékoztató a közelmúltban Nemesdaróciéknál, de nem voltam itthon. Mindenesetre bizakodásra adnak okot a mostani Beráteres számok, elég szépen csökken a tavaji évben beszedett veszteség.

 

Laci.

TommTomm Creative Commons License 2009.07.23 0 0 1839

Akkor már csak az a kérdés, hogy Peresztegi és Nemesdaróczi miért híresztelik a saját maguk által idehaza csődbe vitt Berater Zentrum, svájci bezátrását is?

 

Én is utána jártam a dolgnak, szintén svájci ismerősökön keresztül, akik csupa rosszat találtak a neten a BZ-ről, majd eljutottak egy ügynökig, aki a BZ-nek dolgozott svájcban. Ő maga azért ment el a cégtől, mert felszámolás alatt áll a cég.

Egyébként a S.A.M. anyavállalata is igen érdekes. Állítólag csak egy virtuális iroda....

Na ennek is utána járunk...

A honlapjukon http://www.beraterzentrum.com/htm/524/hu_HU/Impresszum.htm

persze úgy tünik, hogy rendben van minden, még a hazai és osztrák cím is rajta van, holott ezek az irodák réges-rég bezártak... Én nem tudnék így nyugodtan aludni, ráadásul nem szponzorálnám a befektetésemmel egy ilyen csőcselék-had megélhetését, ugyanis az Ön pénzéből élnek a BZ-sek és a S.A.M. -esek is!

A döntés azonban az Öné.

Előzmény: oregnyugdijas55 (1837)
Adótanácsadó_Lacika Creative Commons License 2009.07.23 0 0 1838
Kedves László! Még egyszer sok sikert kívánok a befektetéséhez. Ha ilyen ismerősei vannak Svájcban akkor miért nem velük kezeli a befektetéseit? Miért ilyen "hozzáértőkkel"? De ezt csak mellékesen kérdezem. A pénz persze hogy nem veszik el Svájcból. Ezt még a Peresztegi Mozdonyszerelő sem meri megtenni. Majd a hazafelé út lesz egy kicsit izgalmas. A Berater Zentrum mint magyarországi befektető, szerintem már nem létezik és így nem is fog önnek tranzakciókat bonyolítani és szerződéseket lezárni. Na mind1. Várjuk a fejleményeket. Végül is az Ön pénze. Hagy gazdagodjanak az ilyen Frakenstein, Peresztegi stb alakok.
Előzmény: oregnyugdijas55 (1837)
oregnyugdijas55 Creative Commons License 2009.07.23 0 0 1837

Nos, körbejártam egy kicsit a témát nem hazai forrásokkal gazdálkodva. Találtam egy r Svájban élő magyar bankár ismerőst, akit megkértem, hogy nézzen utána a Beraternek mi is van vele. Pár nap mulva ismét beszéltünk, és megnyugtatott, hogy pénzem jó helyen van, nem kell agódni affelől, hogy esetleg nem jutok hozzá, ez szerinte Svájcban elő sem fordulhat, legfeljebb, ha összedől az egész világ. Egyébként elmondta, hogy az alap is egész jól teljesít most, így ne cselekedjek semmit, csak akkor ha nagy szükség lenne a kevéske pénzemre.

Laci.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!