Keresés

Részletes keresés

Bulvárkacsa Creative Commons License 2012.09.13 0 0 56

Mester vagy! Mondjuk én nem vagyok egy informatikai guru, soha az életben nem jöttem volna rá, hogy ezt hogy kell csinálni. Bár gondolhattam volna, hogy a mai internetes világban minden megoldható. Kicsit aggódtam, amikor bejöttel először ezek az írásvédett cd-k, aztán persze kiderült, hogy azért azt is át lehet írni, csak kicsit komplikáltabb. Szóval megint csak oda lyukadtunk ki, hogy az okostelefon nem mostanában váltja ki a számítógépet. :)

Nem rossz oldal amúgy ez a hirklikk, bírom az ilyen gyűjtőoldalakat, a hírkeresőn is gyakori vendég vagyok.

Előzmény: H_G (55)
H_G Creative Commons License 2012.09.10 0 0 55

A valódi cím hirklikk.hu/m-- ezt minden további nélkül megnézheted a PC-ről. Onnan tudom, hogy elolvastam a kezdőlap forrását: ez nem tartalmaz semmit, csak egy JavaScriptet, ami felderíti a látogató képernyő-felbontását.

 

var mobile_detected='0';
if (window.orientation!=undefined || (screen.width<640 || screen.height<500)) mobile_detected='1';


if (mobile_detected=='1') document.location='/m/';

 

Azaz, ha a felbontás nagyobb 640*500-nál, akkor feltételezi, hogy PC vagy és nem történik semmi, de ha kisebb ennél, akkor telefonnak gondol és továbbít a valódi oldalra.

 

(Persze ha a PC-n a böngészőablakot kézzel kisebbre állítod ennél a 640*500-nál, eleve semmi problémát nem fogsz tapasztalni.  Arról nem is szólva, hogy mobil böngészőt /Opera Mini/ is teljesen lehetséges PC-re telepíteni, hogy a webfejlesztők a munkamenet elhagyása nélkül tesztelhessék folyamatosan a készülő lap megjelenését mobil eszközön is.)

 

Tehát arról szó sincs, hogy az oldalt nem lehetne megtekinteni PC-ről, csak mobilról. Az oldal nem szeretné, ezzel a harmatos undok próbálkozással próbálja megakadályozni, hogy asztali gépről használják, ez egészen más.

 

 

Előzmény: nabumm! (54)
nabumm! Creative Commons License 2012.09.10 0 0 54

Hát én megnéztem a hírklikket, de nekem nem mutat semmit. Neked hogy sikerült asztali gépről megnézni? Nekem nem működik, okostelefonom meg nincs. Csak a kíváncsiság miatt kérdezem.

Előzmény: H_G (53)
H_G Creative Commons License 2012.09.09 0 0 53

Ez nem igaz. Asztali gépről mindent meg lehet nyitni, amit egy telefonról. Természetesen a hírklikket is, csak nem érdemes, úgyis csak egy linkgyűjtemény más portálokhoz.

Előzmény: FireFly111 (50)
Bulvárkacsa Creative Commons License 2012.09.06 0 0 51

tényleg van ilyen. most olvastam nemrég egy ilyen honlapról (hirklikk.hu), gondolom egyre több ilyen lesz lassan. mondjuk nem tudom mennyire lesz életképes. sztem akkor lenne esélye, ha valami olyan tartalmat tudna nyújtani, amit a többi honlap nem. én se nagyon hiszem egyébként, hogy fenyegetne mostanában ez a veszély, amit a cím sugall.

Előzmény: FireFly111 (50)
FireFly111 Creative Commons License 2012.09.06 0 0 50

Sose hittem el, hogy a topic címében szereplő állítás egyszer még igaz is lehet, de most elkezdtem hinni benne. Most hallottam arról, hogy már vannak olyan honlapok, amelyeket asztali gépről nem lehet megnyitni csak okostelefonról. Hallott már erről valaki valamit?

Törölt nick Creative Commons License 2007.07.30 0 0 49
Igen köszi, én is a feketében gondolkoztam. Azt is veszek majd. Addig hűen szolgáll a w300im :P
Előzmény: gerion (48)
gerion Creative Commons License 2007.07.17 0 0 48
Szerintem ez a csúszkás dolog túl van lihegve N80-nál. Az enyémnek (2006.dec) nincs baja, pedig sajnos már esett kőre is. Ja, utóbbi okból, saját pozitív tapasztalatként a feketét javaslom, ha esetleg ilyet veszel, nem látszik rajta a kopás.

G.
Előzmény: Törölt nick (44)
gerion Creative Commons License 2007.07.17 0 0 47
"azt mondják elég sokat kell az n80 at frissitettni. Nemtudom mennyiigaz ebből, még csak egy napra volt nálam ez a típus."

Nekem N80-as van, tényleg elég sok frissítés jön ki, eddig kb. 1-1.5 havonta, ezeket teszem is fel rendszeresen. Őszintén megmondom, sima napi használat során ezeknek kevés jelét látom, mondjuk a telefon kezdettől hibák nélkül fut, így nem is volt mit megoldani rajta számomra. A felszín alatt biztosan sokat finomítottak (frissítéskor nincs lista a változásokról sajnos!), talán két észrevehetőbb dolog:
- az alapképernyőre felkerült egy WLAN menüpont
- a fényképezőn képfeldolgozó software-én is csiszoltak valamit, akit zavar a "túlretusált" kép az szidja, más meg pont dicséri.

G.
Előzmény: Törölt nick (40)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.16 0 0 46
IGen, szerintem is ez a baj vele, túl sokáig tart és sokan elkattintgatnak mielőtt a lényegre térnek. Ez nem volt valami jó reklám ötlet szerintem. De javitsatok ki ha tévedel :)
Előzmény: Törölt nick (45)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.16 0 0 44
Nem is mertem nagyon belemenni a témába, mivel csak egy napot volt nálam ez a fajta gép, de ilyet szándékozom venni.


Más, a pcbosszus videóról jut eszembe, már nem tudom ki rakta be, de utána néztem a telónak és elég sok probja van. Arról nem is beszélve hogy tele van a youtube a regasztócsikos slide javitós videókkal.
Előzmény: Blue73 (41)
Paganel Creative Commons License 2007.07.13 0 0 43
Nos a link így jobb: Nokia N-gage
Paganel Creative Commons License 2007.07.13 0 0 42
Nagyon szép 3D grafika az <a href="http://pport.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=135&Itemid=2" target="_blank">Új nokia N-Gage</a> telefonon!
Blue73 Creative Commons License 2007.07.11 0 0 41
hát ez csak rossz indulatu pletyka h sokat kell frissiteni. nem kell csak ajánlott. december ota 3 uj swer jött ki a telora mind a 3-at az elsö napokba felraktam s nem bántam meg :) szépen fejleszti a nokia hol a kamerára hol a gyorsaságra áll rá. ez ép olyan mint a sliderjét fikázzák de érdekes modon olyanok kiknek nincs n80uk. elég sok n80al tartom a kapcsolatot de senkinekse lötyög a sliderse
Előzmény: Törölt nick (40)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.10 0 0 40
Ez igaz. Amúgy nincs sok prob a telóddal, azt mondják elég sokat kell az n80 at frissitettni. Nemtudom mennyiigaz ebből, még csak egy napra volt nálam ez a típus.
Előzmény: Blue73 (39)
Blue73 Creative Commons License 2007.07.09 0 0 39
hát most erre mit mondjak ?2003 ota használok okostelefont 3650el kezdtem perpil n80at használok telon a havi átlag adatforgalmam 3gb s ez csak bejövö. jo én symbiota vagyok de manapság egyre több a nyilt wifi inkább azt használják az üzlet emberek. na meg már kezdenek rájönni h nem azaaz igazán fontos aki a nap24orájában elérhetö hanem az kinek a titkárnöje nem adja ki amobil számát. szemail meg ráér
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.09 0 0 38
Lehet ez volt az oka, nem kellett volna belinkelnem vagy megint?

Néni
Előzmény: Törölt nick (37)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.09 0 0 37
Na hazajöttem a nagy nyaralásból :P Látom megint csak pang a fórum. Vagy azért mert uncsi a téma, vagy azért mert nem tetszett az a videó arról a csúnya néniről :P
ZsebesLali Creative Commons License 2007.07.03 0 0 36
Rossz :D Félretéve a viccet ez a típus, amit a videón is láttunk elég gyakori :P És általában ki is szúrnak egyből. Bár most már inkább azt kell mondjam, kiszurtak :P
Előzmény: Törölt nick (35)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.03 0 0 35
Nem láttam :P És ez most jó volt neked vagy rossz?
Előzmény: ZsebesLali (34)
ZsebesLali Creative Commons License 2007.07.03 0 0 34
Csak nem :P De már irtam, hogy ez a nőci olyan mint a volt Töri tanárom wáááá :)
Előzmény: Törölt nick (33)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.03 0 0 33
Végülis ez is egy hozzáállás, aztán nehogy azt történjen mint livi videóján, hogy a számítógéped féltékeny lesz rád:)
Előzmény: ZsebesLali (32)
ZsebesLali Creative Commons License 2007.07.03 0 0 32
Most miért? :D Kellemest a hasznossal nem?
Előzmény: Törölt nick (31)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.03 0 0 31
Ez is egy formája:)
Előzmény: ZsebesLali (30)
ZsebesLali Creative Commons License 2007.07.03 0 0 30
Hát ja, elég nagy harc van most az N és az E seriak között. Melyik a jobb? Persze ez relatív.
Visszatérve a témához. Nekem van notim is meg telóm is, ráadásul összeszoktam őket hangolni és tökéletesen meg vagyok igy elégedve velük, ami hiányzik a notebookból ami kevés valljuk be, azt kiegésziti a teló és fordítva.
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.03 0 0 29
Arról csak annyit tudok, hogy van benne wiFi:P De az E seriákról mostanság csak jót lehet hallani.
Előzmény: Törölt nick (28)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.03 0 0 28
Én is láttam, szerintem annyira nem rosz a cuccos, bár én most egy e65 ön gondolkodom serényen :P
Előzmény: Törölt nick (27)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.03 0 0 27
Most olvastam az indexen, hogy már több ezer Iphonet vettek a tegnapi nap óta. Biztos nem olvasták az ugyancsak tegnapi hirt hogy mégsem törhetettlen az Iphone :P
ZsebesLali Creative Commons License 2007.07.02 0 0 26
MEgnéztem a videót, áháá sirva röhögtem a nőn:P Emlékeztett a Töri tanáromra. Ő is ien vehemenciával vetette bele magát a történelembe :)
Előzmény: Törölt nick (13)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.02 0 0 25
Ebben van valami az igaz
Előzmény: ZsebesLali (24)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!