Keresés

Részletes keresés

Falusi1 Creative Commons License 2 napja 0 0 2345

Köszönöm, erre nem is gondoltam.

Előzmény: studiod1 (2343)
Falusi1 Creative Commons License 2 napja 0 0 2344

Köszönöm a tanácsot. (Van az már 70 fölött is.)

Előzmény: abnm (2342)
studiod1 Creative Commons License 2 napja 0 0 2343

Önjáró ha lehet "sebességváltós" kis fű nagy fű sűrű fű lehet valtoztatni.

Előzmény: Falusi1 (2341)
abnm Creative Commons License 2 napja 0 0 2342

Egyértelmű, hogy önjáró, 50 év felett...

Előzmény: Falusi1 (2341)
Falusi1 Creative Commons License 2 napja 0 0 2341

Üdvözöllek Kormos kolléga. Örülök, hogy itt is találkozunk.

Fűnyírót szeretnék vásárolni én is kb. 2000-2500 négyzetméteres, egyik végén enyhén emelkedő területre. A fű nem marketing, de nem is dzsuvás. 

A másik topikon emlegetett fűkaszákat szeretném kiváltani, mert a derekamat kímélni akarom a hosszas alternáló mozgástól.

Az általad vásárolt "S" jelűről nem, csak a VP-ről találtam leírást, de gondolom nagy különbség nincs köztük.

Nem tudom vannak e már tapasztalataid, de kérlek írd meg ha van. 

Nem ragaszkodom ehhez a típusú géphez, de nem szeretnék gyenge teljesítményűt venni.

Másoktól is szívesen fogadom a tanácsokat, (pl. önjáró legyen e?)

 

Előzmény: kormos* (2332)
abnm Creative Commons License 3 napja 0 0 2340

https://kertmotor.hu/product/zongshen-xp200a-motor-25x70mm-tengely/0199027

 

Erős cseremotor, nekem bevált.Feltéve, ha 50cm feletti a vágófelület. A megrendeléskor azért a tengelyhosszt ellenőrizd.

Előzmény: kersa48 (2339)
kersa48 Creative Commons License 4 napja 0 0 2339

Segítséget kérnék az alábbi témában. Tönkre ment az AL-KO  B&S 675 ex tipusú fűnyíróm motorja, azt hiszem javíthatatlan. Kérdezném milyen tipus jelű motort keressek hozzá?  Természetesen , valami olcsóbb lehetőség érdekelne.  

laca1313 Creative Commons License 6 napja 0 0 2338

Még nem döntöttem. Közben nézelődtem hogy mi jöhet még szóba és ezt az https://www.einhellshop.hu/einhell-ge-cm-3647-s-hw-li-akkus-funyiro-onjaro-36v-47cm-4db-4ah-akkuval-es-toltovel-3539?utm_source=google_shopping&utm_medium=cpp&utm_campaign=direct_link&gad_source=1

Einhell gépet találtam. Ami négy 18v-os akkuval megy, (illetve egyszerre csak kettőt használ) és a gép két dupla töltővel és a négy 4Ah-s akkuval nagyjából annyiba kerül, mint ha a Riwall-hoz még veszek két akkut, meg egy töltőt. Az Einhellt valamennyire ismerem, van belőle egy-két nem akkus gépem, viszont a Riwall-ról semmit nem tudok. Esetleg még benne lehet a döntésben, hogy ha az Einhell mellett döntök, akkor azokat az aksikat tudom használni ha később akkus Einhell gépeket vennék.

Előzmény: abnm (2337)
abnm Creative Commons License 2024.04.17 0 0 2337

Ez nem kis terület.

 

Ha pénzed van, vedd meg a riwallt, töltővel, két nagyobb akkumulátorral.

A fűvágás így is lesz egy-két óra, üríteni kell a kosarat. De az önjárás és a halk üzem nagy előny, az akkumulátorokat ne engedd teljesen lemerülni és ne töltsd fel fullra. Játszani kell vele, figyelni kell rá.

 

A pikéten lévő füvet parkside  akkussal vágom mikor szükséges, van négy nagy akksim, egyéb gépekhez is jó, mindig van kéznél. De 800 nm az benzines önjáró lenne nálam.

 

Előzmény: laca1313 (2336)
laca1313 Creative Commons License 2024.04.17 0 0 2336

Köszönöm hogy írtál és használható tanácsokat adtál.

A nyírandó kert elég nagy, olyan 7-800m2, kutya macska nincs, a gyerekek már nem rohangásznak. A gyep gondozott, csak könnyíteni akarom a dolgom mert így hatvan felett már eléggé megviseli a lábaimat az emelkedőn le-föl fűnyíró tologatás. Természetesen a robot az ára miatt szóba se jön, ráadásul ezt a terepet talán legfeljebb a még drágábbak tudnák nyírni. Benzinest nem akarok. Miden esetre amit írtál az tájékozódásnak nagyon jó. Már csak azt nem tudom, hogy a két gép aksija kompatibilis-e, vagy netán mindkét gép ugyanannyit tud, csak az egyiknek az aksija is és maga a gép is olcsóbb. Ez azért érdekes számomra, mert szerintem ekkora területhez kell a két akkumulátor mert egy biztosan nem bírja végig. Te milyen aksis gépet használsz és mennyit bír?

 

Üdv.

Előzmény: abnm (2335)
abnm Creative Commons License 2024.04.16 0 0 2335

Laci, nem mindegy mekkora a vágandó terület, Rózsadombon van, vagy egy falusi udvarban, ahol jár még kutya, macska is a gazda gyerekein kívül.

Több helyen vágok füvet, damilos kaszával, önjárós gyűjtős fűnyíróval, de van aksis gyűjtős fűnyíróm is. Az aksissal a legszebb helyen vágom, akár vasárnap délután, ahol senkit nem zavarok.

Neked kell eldöntened, mi az ideális, nagy területre célszerű az önjárós benzines, kisebbre lehet kábeles elektromos, még kisebbre aksis. Az nem hangos, kényelmes, csak figyelni kell, ne töltsd túl, illetve legyen feltöltve, ha kell a füvet nyírni. A lányok is tudják használni. Az önjárós aksis és a robotfűnyíró pénz kérdése. 

Előzmény: laca1313 (2334)
laca1313 Creative Commons License 2024.04.16 0 0 2334

Valahol értem hogy kevesen adják a fejüket aksis fűnyíró vásárlására, mert eléggé necces dolog az aksi. Persze azt hiszem, nem is feltétlenül fórumozik az, aki ilyet használ.

Azért reménykedek benne, hogy akad egy-két fórumtárs, aki mégis ilyenre vetemedett és megosztja a tapasztalatait.

Öregszem, már minden nehéz, ezért könnyíteni szeretném a dolgaimat.

Sera26 Creative Commons License 2024.04.16 0 0 2333

Sziasztok!

Valaki közületek rendelt már közvetlenül Kínából lánctalpas, távirányítós fűnyírót?

Erre gondolok:

 

https://www.robotlawnsmower.com/product/robot-rc-lawn-mower-cut-width-550mm-21-6/

 

 

kormos* Creative Commons License 2024.04.15 0 0 2332

Végül az LC356 S típust vettem meg.

Előzmény: csaba971 (2328)
laca1313 Creative Commons License 2024.04.15 0 0 2331
Előzmény: laca1313 (2330)
laca1313 Creative Commons License 2024.04.15 0 0 2330

Sziasztok!

Használ valaki akkumulátoros fűnyírót? Önjáró fűnyíró vásárlásán gondolkodok, mert már lassan az is elegendő terhelés számomra, hogy utána sétálok. Benzinest nem akarok, mert hangos és büdös. Vezetékesben kettőt találtam, egy Hect, meg egy Makita gyártmányút, viszont már a vezetéket se nagyon akarom magam után cibálni, ezért keresgéltem olyan akkus önjáró gépek között, amiket talán meg tudok fizetni.
A problémám, hogy találtam két gépet, az egyikről találtam infót, a másikról nem. Az első a Riwall kefe nélküli motoros, a másodikról nem tudom.
Az a baj, hogy a Riwall akkuja baromi drága, viszont azt néztem, hogy szerintem a két gép ugyanazt az aksit használja, csak a feliratok mások, illetve hogy az egyik egy jó tízessel olcsóbb. Szerintetek ezek az akkuk kompatibilisek? Létezik valami szabvány a csatlakozóikra? Érdemes kockáztatni hogy passzolni fog a két akku?

 

https://www.plazaweb.hu/riwall-pro-ralm-4640-spi-akkumulatoros-onjaro-funyiro-szenkefe-nelkuli-motorral-4-az-1-ben-40-v-akku-es-tolto-nelkulam18b1901054b?utm_source=arukereso&utm_medium=cpp&utm_campaign=direct_link

 

https://parasztplaza.hu/redback-e146c-akkumulatoros-funyiro-40v-akkumulator-nelkul

https://www.szerszamallomas.hu/Riwall-Rab-640-Li-Ion-Akkumulator-40V-6Ah-Racc00023

SIMTDIToledo Creative Commons License 2024.04.11 0 0 2329

Szia!

 

Nekem van egy wolfgarten alap 32-es elektromos fűnyíróm, és azon is baromi nehéz volt leszedni, de kb 5 év után addig feszegettem míg lejött, és nem volt benne semmi kosz. A Viking ME 443-amon már könnyebb leszedni, de kb 3 év után azt is megnéztem, ugyanúgy nem volt belül semmi kosz. Azt gondolom az előbbi tapasztalatok alapján, hogy a mai gépeken ez már meg van oldva, ez egy régről maradt beidegződés lehet, hogy tisztítani kell a motorteret....

 

ÜDV:
SIM

Előzmény: bandolesa (2326)
csaba971 Creative Commons License 2024.04.11 0 0 2328

Én is e kettő között vacillálok, a Hecht felé húzok a Briggs motor miatt.

Én 5LE körüli teljesítménnyel és 50 cm vágószélességgel keresek benzines, önjáró fűnyírót, lehetőleg Briggs motorral.

Néztem az LC356-ot is viszont az Honad motoros.

Előzmény: kormos* (2327)
kormos* Creative Commons License 2024.04.09 0 0 2327

Önjáró vagy sima legyen? 

 

LC 151 vs. Hecht 551 BS Brigs motoros 163 köbcenti  között vacillálok .

bandolesa Creative Commons License 2024.04.02 0 0 2326

Megkérdezem,nekem most a 2-szezont kezdi az elektromos fűnyíró.

De ősszel is le akartam venni a motor tetején lévő műanyag burkolatot,hogy ecsettel kitisztítsam a bejutott száraz fűtől.-

Ez nem a karbantartás része?

De a motor alján 2-pöcköt ki tudtam pattintani ,a másik kettőt nem mertem erőltetni,mert féltem,hogy letöröm...

Mások szokták a motor feletti műanyag burkolatot levenni?

Vagy bevigyem a szervízbe, hogy mutassák már meg,hogy kell levenni?

https://technorollshop.hu/riwall-pro-rem-3813-i-elektromos-funyiro-indukcios-20a-f2f-775

88GABOR88 Creative Commons License 2024.03.26 0 0 2325

SZiasztok! Lenne egy honda gcv190 önjárós fűnyíró, kérdezném,hogy szükséges e időközönként e zsírozni a kerék mögötti fogaskereket(nagy Műanyaga keréken,kicsi fém meg a tengelyen) ?

minerale Creative Commons License 2024.01.08 0 0 2324

Gyertya cserével, trafó cserével és a szívató cseréjével egész jónak mondható a gép.

A motor és a test maradt? hiiii

Előzmény: szimizso1 (2322)
Megatrhon Creative Commons License 2023.11.16 0 0 2323

Sziasztok! Tudja valaki BP vagy Pest megyében hol lehet venni tecumseh motorhoz dugattyú gyűrű garnitúrát?

szimizso1 Creative Commons License 2023.08.13 0 0 2322

Köszönöm szépen az építő jellegű hozzászólásokat mindenkinek! Közben kerestem-kutattam a témát. Valóban vannak meleg indítási problémái a Shceppach fűnyíróknak. De az egy kisebb motor. Gyertya cserével, trafó cserével, és a szivató cseréjével egész jónak mondható a gép. Egy másik videó a kiszemelt gépet mutatja egy térdig érő gazban. Egész jól vitte. Úgyhogy még rágódok a dolgon. 

Köszönöm még egyszer!

Előzmény: csabika11 (2321)
csabika11 Creative Commons License 2023.08.13 0 0 2321

Már elég régóta foglalkozom fűnyírással. Eleinte Briggs motoros fűnyíróim voltak, de azok kb. csak 1 évet bírtak ki, 170-180 üzemóra környékén már eléggé ették az olajat, füstöltek, veszített a motor az erejéből. Húzásra szerintem most is mindegyik indulna, de egy nagyobb fűcsomó már megfogja őket, sűrű gyepben a motor akár le is áll.

Aztán jó néhány évvel ezelőtt az egyik ügyfelem "megajándékozott" egy vasat fogott, összetört kasznijú, kínai Thorx motoros fűnyíróval - alkatrésznek. A motor tengelye ki lett egyengetve, fel lett dobva egy jó állapotú kasznira és jó pár évig használtam, több száz üzemórát beletettem, jelenleg is tökéletesen, hibamentesen működik, de már tartalékban van, mert nekem már kezdett egy kicsit nehéz lenni, főleg, ha lépcsőkön keresztül kellett cipelnem.

Jelenlegi, aktív használatban levő fűnyíróm csupán csak 21 kg, néhány éve használtan vettem, szintén kínai Thorx motoros. Csak én magam beletettem 894,8 üzemórát, szerelve, javítva soha nem volt, eredeti gyertya van benne, csak az olajcsere és a légszűrő tisztítás, amit igényelt.

Még ennyi üzemóra után sem füstöl, nem eszi az olajat és az erejéből sem vesztett, pedig nem egy erős gép a maga csupán száz-körüli köbcentijével, 46-os késsel.

Soha nem voltak indulási problémái egyik Thorx motoros gépeimnek sem, de igaz ez a kijelentés a Briggsekre is.

Üzemóra számláló minden aktív gépemen van, hogy tudjam az olajcsere időpontjait, holott a Thorxokon 50 óránként cserélem a 25 óra helyett.

Nekem, mint aktív fűnyírózónak Briggs biztosan nem kéne. Honda, Kawasaki teljesen jó, sőt kitűnő motorok, csak az utóbbi rettentően nehéz, legalább is nekem (kasznival együtt kb 50 kg)

A kínai fűnyíró motorok közül csak a Thorx motorokkal van tapasztalatom, ezekkel tökéletesen elégedett vagyok, a többi kínai fűnyíró motort nem ismerem, azokról nem tudok nyilatkozni.

Otthoni, évi 10-15 órás felhasználásra akár a Briggs is tökéletes lehet, mert 15-20 évet ki fog bírni, sőt a kasznija hamarabb el fog rohadni, ha nem zárt helyen tárolják, hanem mint sokan, kint a szabadban az eresz alatt. 

Előzmény: szimizso1 (2319)
studiod1 Creative Commons License 2023.08.13 0 0 2320

Hát a némethez nem sok köze van kínai. Bár attól még lehet jó, kérdés a cég mit kér a gyártótól.

Előzmény: szimizso1 (2319)
szimizso1 Creative Commons License 2023.08.12 0 0 2319

Hát igen. Honda, vagy Biggs.... Hogy lehetne megtudni, hogy milyen motor van benne? Állítólag német gyártmány a fűnyíró. Létezne, hogy valami gagyi motort raknak bele? Bár az ára nagyon kedvező.

Előzmény: abnm (2318)
abnm Creative Commons License 2023.08.12 0 0 2318

Egy ismerősöm vett valami hasonlót.

Nem tudta eldönteni, a hisztis csaja, vagy a folyton nem induló motor készíti ki jobban..

Ha utánanézel, fűnyírón honda v. briggs motor legyen.

Előzmény: szimizso1 (2317)
szimizso1 Creative Commons License 2023.08.12 0 0 2317

Tisztelettel érdeklődnék, hogy kinéztem magamnak egy telket, ami 100 méter hosszú, 16 méter széles. Egy nagyon kicsi hajlás van benne, de inkább sík terület. A nagyobb gond, hogy elég sűrű a fű, meg a gaz benne. Kinéztem magamnak egy ilyen fűnyírót, amiben látok némi tartalékot. Sajnos nincs információ, hogy milyen motor van benne. Elsőre nem lenne gond egy kaszálásnak, és utána már lehetne karbantartani a telket. Erre a fűnyíróra gondoltam:

 

https://fullmarkt.hu/Benzinmotoros-Onjaro-Funyiro-224cm3-/-7LE-Scheppac?utm_source=argep.hu&utm_medium=cpc&utm_campaign=price_comparison_site&utm_term=5911241942

 

Esetleg, ha valakinek van konkrét tapasztalata ezzel a géppel. Köszönöm előre is az értékes válaszokat!

Kebrauzd Creative Commons License 2023.07.12 0 0 2316

LC 151-es Husqvarna lett, még csak be lett üzemelve, masszív kis gépnek tűnik!

 

Köszönöm a tanácsot mindenkinek!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!