Keresés

Részletes keresés

Epica Creative Commons License 2020.12.23 0 0 7759

Időnként ránézek, de sajnos nem működik. A FB-ot alapból utálom a tulajdonosaival együtt. Úgy tűnik, hogy lassan nem lehet élni nélküle.

Előzmény: molti (7758)
molti Creative Commons License 2019.08.19 0 0 7758

Szerintem az van hogy mindenki átköltözött Facebookra. Csak én vagyok ilyen oldschool, valahogy bejön ez a fórumozás, jobban követhető, visszaolvasva pedig zseniális információ morzsáktól-cunamiig lehet találni.

 

Szóval a kérdés adott van-e itt még valaki?

marcika 48 Creative Commons License 2019.01.25 0 0 7757

Az aktivitás a fórumon is nagyon csekély, akár csak a falu utcáinak csúszás mentesítése, lehet hogy ez csak engem zavar? Azt hiszem ez is az környezettudatosságról árulkodik!

marcika 48 Creative Commons License 2019.01.07 0 0 7756

Hálás köszönet!! a Bartók Béla út felső részén lakóknak, hogy a havas időben letakarítják az utcájukat, így fel lehet jutni, balesetveszély nélkül a Hegyalja utcára. Sajnos ez a többi utcáról nem mondható el, még az Önkormányzat részéről kirakott csúszás mentesítőt sem szórta ki senki!... 

Pamitra Creative Commons License 2018.07.07 0 0 7755

Kedves vácdukaiak! 

Vácduka önkormányzata új parcellázású, összközműves telkeket árul a Nyár utcában, s családommal erősen fontolgatjuk, hogy Pestről Vácdukára költözzünk. Eredetileg Vácon szerettünk volna építkezni, de ott problémamentes telket nem találtunk. Mindenképpen Vác környékében gondolkodunk, s az önök települése külső szemlélőként nagyon vonzó. Abban bízunk, hogy, ha az önkormányzattól vásárolunk telket, akkor nem kell átveréstől tartanunk, illetve, hogy az ingatlan problémamentes. Önök mit gondolnak, egy négygyerekes (2 nagy, 2 kicsi) család számára Vácduka ideális lakóhely lehet? Milyen a település infrastruktúrája, intézményei, különösen az oktatás? Az önkormányzatra mennyire lehet számítani, mennyire állnak ki a lakosság problémáinak megoldása mellett, illetve a község fejlesztése mennyire fontos számukra? A lakóközösség összetartó? Sok a helyi probléma, akár a lakosság és a vezetés között, akár egymás között? 

Előre is köszönöm a segítségüket!

TóthIbolya Creative Commons License 2018.01.18 0 0 7754

Üdv.,

Szerintem ez a jelenség mindenkit zavar. 

Nem csak itt szerte mindenhol.

Láttam már olyan autóval is furikáznak amin rendszám sincs.

Polgármesternek jelenteni kell, ha valami zavar, MERT CSAK AZZAL FOGLALKOZNAK!!!! (ezt mondta)

Innentől kezdve ne remélj sokat.

Amúgy én már találkoztam trafipax-al itt a főúton, talán azt kellene többször itt látni és este éjjel rendőri jelenlétet kérni.

Üdv.,

 

 

Előzmény: egydukailakos (7753)
egydukailakos Creative Commons License 2017.12.21 0 0 7753

Kedves Dukai lakosok!

 

Rajtam kívül senkit sem zavar, hogy 21 óra után kedves kis falunk gyakorlatilag versenypályává változik?

 

Életveszélyesen közlekedő 3 forintos behozott bmw -ben kis suhancok. 15x mennek fel-alá a koppány kipufogós „tuning” gépekkel. Csodálom, hogy még egyik sem szállt be egy kertbe sem, bár az egyik nagy tudású nem rég balesetet is okozott...

Nem lehetne ezzel a problémával valamit kezdeni? Szülőknek jelezni? Vagy hátha ezt olvassák... Bár aki így hagyja a gyermekeit járni-kelni annak nyilván mindegy mit olvas... Szerintem nagy szükség lenne egy sebesség radarra a faluban. Vagy bármire ami kicsit is elrettentésképpen hathatna.

csakis 52 Creative Commons License 2017.09.06 0 0 7752

Kedves Dukai lakosok .! Bárkinek ingyen adok paradicsom,-paprika magokból.

Paradicsom :Ökörszív 3-8 cm.

                       Óriás kerek (0.8-1 kg)

                       Sárga kerek

                       Luculus körte alakó nagy

                       Fürtös kerek 3-5 cm.

                       Kerek befőzési 5-8 cm.

                       Fekete 3-5 cm.

                       Csíkos 3-5 cm.

                       Lapos nem barázdált alig van magja,édes

                       Vegyesen minden magból (válogatás nélkül együtt )

Paprika  :Alma erős

              Piros erős húsos 5-10 cm.

              Hegyes rövid erős 3-5 cm.

              Rövid hegyes erős  (macska -pöcs )

              Kosszarvú erős zöld

              Fűszer erős

              Cseresznye

              Gyufa

              Tv fehér

              Húsos erős 4-10 cm.

Bárki jöhet érte,még más faluból is, ha valakit érdekel. Még idén lehet a magokból kelési próbát végezni. Hozzon magával üveget, és cimkézze fel, hogy melyik fajtából kell az érdeklődőnek. Üdv: Hajdu László Kossuth 28. Tel. 06-20-918-7983.

 

 

csakis 52 Creative Commons License 2017.08.27 0 1 7751

Én személy szerint haragszom a tüzijáték minden eseményen történő használatára. Mint katona viselt ember tudom milyen hanggal. fénnyel jár. Ami miatt írok az a kidobott pénz amibe a tüzijáték kerül. Az a néhány ember aki megnézte közelről. de szinte az egész falu hangos volt. Mi a lakasban tartottuk a két kutyát, nehogy megszökjenek,pedig nem szobakutyák. Takarítás,fertőtlenítés stb.-stb. A tüzijáték árát szerintem értelmesebb dolgokra is lehetett volna fordítani, ahogy minden évbem megjegyzem. Baromság az egész durrogtatás azért a néhány lakos bámuldozása miatt. !  Nem tudok rá indokot,hogy miért kell ennek a szegény falunak rongyot rázni !! Végtelen hülyeség !!

 

pasztoredina Creative Commons License 2017.08.21 0 0 7750

Megvan a gazdi.

pasztoredina Creative Commons License 2017.08.21 0 0 7749

Kedves Vácdukai Lakosok!

A kapunk előtt pihenget egy hatalmas termetű németjuhász kutyus. Valahonnan elszökhetett, mert nagyon jól ápolt, biztosan nem kóbor, lehet a tűzijáték miatt menekült el. Ha valakinek hiányzik, most itt van a házunk előtt.Csokonai u. 17. szám.

Rzola Creative Commons License 2017.08.19 0 0 7748

Szerencsétlen megrettent kutyákat lehet menni összeszedni ! Nem csak szilveszterkor félnek !

csakis 52 Creative Commons License 2017.05.12 0 0 7747

Van a kertemben gyenge zöld kapor,ingyen adok mindenkinek korlátlan mennyiséget. Kossuth ú. 28.H.L.

csakis 52 Creative Commons License 2017.05.05 0 0 7746

Minden palántámat elosztogattam. Mindenki meg volt elégedve,mert válogathattak is.

csakis 52 Creative Commons License 2017.05.04 0 0 7745

Kedves Dukai lakosok .! Ahogy igértem vannak ingyen elvihető palántáim.Bárki jöhet érte. Mindenkinek adok szivesen, és főleg ingyen,paradicsom,karalábé,kelkáposzta,és paprika is van. Minden nap 8-15 óráig lehet érdeklődni amíg van.

QWERT2017 Creative Commons License 2017.01.20 0 0 7744

Kedves vácdukai fórumosok!

 

A minap kislányommal sétára indultunk a Turul Népe Lovasudvar felé. Megdöbbenve láttam, hogy a Kikelet utca-Bacsahegyi utca-Nyár utca kereszteződésben nagy mennyiségű kutyaürülék borítja az utat. Máskor is jártunk már erre, akkor is feltűnt, hogy az egyik házból "mintha" kitessékelnék rendszeresen az ürüléket az útra. Most ugye a hó miatt napról-napra egyre feltűnőbb a "dolog". Miért kell ezt csinálni? Nem értem. Kisgyermekekkel járunk arra rendszeresen... belelépünk, keresztülhúzzuk rajta a szánkót... aztán bevisszük a lakásba... soroljam?! Vegye már legyen szíves a fáradtságot az illetékes, hogy ha már kutyát tart az illető "szagolja" is! Felháborító!! (Itt jegyezném meg, hogy a környékből többeknek is feltűnt ahogy hallom. Mindenki kutyás és elítélendő dolognak tartja! Normális ember ilyet nem tesz..)

 

Bigboy

csakis 52 Creative Commons License 2017.01.16 0 0 7743

Figyelem !

 

Idén is lesz palánta felesleg, ami ingyen elvihető.

 -Paprika 8 féle

 -Paradicsom 6 féle

 -Karalábé 2féle

 -Kelkáposzta 1 féle

 -Lila káposzta 1 féle

 - Görögdinnye,-sárgadinnye,-spárgatök,-cukkíni,-sütőtök(körte) alakú,- és kapor.

 Érdeklődni : április végén lehet.

 

H.L. kossuth. 28

vagyok61 Creative Commons License 2017.01.05 0 0 7742

Érdeklődöm !

 

Keresek 3 ,vagy 4 lapos ,sütős működő képes palackos gáztűzhelyt.Palack nélkül. !

Lehetőleg nem rozsdásat. Apró sérülése lehet ! Ár max. 10.000 ft,állapotától függően.

Szállításról magam gondoskodok .

 

H.L. 06-20-912-7983

Pinka7 Creative Commons License 2017.01.01 0 0 7741

Kedves Vácdukaiak!

Eladó telket keresünk a Hársfa sor, Kikelet, Nyár, Szivárvány, esetleg a Hegyalja utca környéki részen. Ha esetleg valaki a közeljövőben válna meg a telkétől vagy a szomszédjáról tudja, hogy eladósorba kerülne a tulajdona, kérem írjon (az email címem publikus). Köszönöm szépen! Brigitta

Janapó Creative Commons License 2016.12.15 0 0 7740

Csomagot kaptam az Önkormányzattól! Nagyon jól esett!

                      Köszönöm! 

                                    Janapó

                                  

palaga Creative Commons License 2016.12.02 0 0 7739

 

Üdvözlök Mindenkit a fórumon!  Ismét közeleg a Szeretet Ünnepe. Az előző évekhez hasonlóan idén is szeretnénk, ha olyan embereknek is boldog lenne a Karácsonya, akik most nagyon szerény körülmények között élnek! Ha hozzá tudnátok járulni ehhez ,akkor nagyon hálásak lennénk.  A három helyszín  bármelyikén lerakhatjátok az adományokat. Hozzám a nap bármely szakában lehet jönni! Amennyiben nem tudsz vásárolni, de van egy kis utalvány,amit be tudunk váltani, azt is szívesen fogadjuk.  Előre is köszönöm!!!

mutantattila Creative Commons License 2016.11.10 0 0 7738

Ezt a kutyust napok óta látom kóborolni a falu keleti részén. Ez a fotó pár órája készült a Bacsahegyi és a Szivárvány u. sarkán. Nem hiányzik valakinek?

csakis 52 Creative Commons License 2016.09.25 0 0 7737

Nincs már sem paradicsom,sem paprika ! Szomszédnak odaadtam !

 

H.L.

csakis 52 Creative Commons License 2016.09.21 0 0 7736

 Kedves Vácdukai lakosok !

Felajánlom ingyen a következő zöldségeket,csak le kell szedni,mert 2-3 napon belül fagyok lesznek!

-paradicsom (érett)

-paradicsom félig érett

-zöld paradicsom

-Tv. paprika

-alma paprika

-cseresznye paprika

 

Akit érdekel,és leszedi magának,hozzon edényt, vagy szatyrot.

Én nem szedem le senki helyett !!

 

Cím: Kossuth út 28. H.L. Bárki jöhet amíg van !!

CsipkeEmma Creative Commons License 2016.09.13 -1 0 7735

Tudna valaki segíteni abban, hogy milyen mélyen lehet Vácdukán vizet találni? Kutat szeretnék fúratni és szeretném úgy nagyjából megsaccolni a költségeket. A Széchenyi utca környékén. Köszönöm.

Marianna Vancsura Creative Commons License 2016.06.19 0 0 7734

Eltűnt a szomszéd cica! Megtalálónak 50.000 Ft!!!!!
Vácduka, Csokonai utca 17-ből eltűnt 2 napja a képen látható cica.
8 éves ivartalanított kandúr.
Maffia névre hallgat, nevére és tapsolásra előjön, sokat nyávog.
Kérjük, aki látta vagy tud róla írjon, vagy telefonáljon a 20 417 8494-es számra.
Különleges ismertetőjele a hasán és a lábai belső oldalán kopott a szőre.
a megtalálónak 50.000 Ft -ot adunk, kérlek segítsetek megtalálni.
Köszönjük a vácdukai megosztásokat!

csakis 52 Creative Commons License 2016.04.21 0 0 7733

Kérdezem a következőket.

Tisztelt képviselőktől .

-Mi lehet olyan nehéz, netalán bonyolult feladat,hogy a telkem végéről lenyírnák a gazt, valamint a füvet.?

-Miért nem lehet az Önkormányzat tulajdonát ápolni.?

-Önök fognak a szomszédaimmal szembesülni,mert a gaz és a fűmag átterjed hozzájuk .

-A bálványfát, vagy ecetfát pedig vágják ki !!!-én már gallyaztam, de már elegem van.

-Akkor a közmunkások vajon milyen halaszthatatlan munkákban vesznek részt, ha oda sem figyelnek.

-Ez csak nem nekem fontos, hanem a telek szomszédjaimnak is.!

-Adjak kölcsön fűnyírót, feltöltve benzinnel, vagy netán kerítés drótot hozzávaló oszlopokkal ?

-És ami a lényeg ,továbbra is én nyírjam a gazt, valamint a füvet, gallyazzak ott ami nem is az én tulajdonom ?

- Most még mindig várok, de nincs vége !!!

csakis 52 Creative Commons License 2016.04.10 0 0 7732

Tisztelt Képviselők !

 

A telkem alsó végében levő 6x23 méteres Önkormányzati tulajdonú földsáv a mai napig nincs elkerítve. Ezt már többször, több helyen jeleztem,hogy építsék meg a kerítést. Ugyanakkor a fű, és a gaz nincs lenyírva. A kerítésbe benőtt kb 40 cm,-es bálványfát is vágják ki. A szél a fűmagokat, a bálványfa leveleit hozzám fújja át. Önök miatt nem kívánok állandóan gazt, és fa leveleket gyűjteni. Elvárom,de egyben kötelezem Önöket az ingatlanjuk tisztán tartására. A rend Önökre is vonatkozik. Azt el sem várom ,hogy egyáltalán valamilyen időpontot meghatározzanak,és azt velem közölve megoldják a követelésemet. Ez már nem kérés KÖVETELÉS a részemről.  Mindaddig írni fogom minden héten amíg, nem oldják meg.  Minden hol megírom, hogy lássák milyen az Önkormányzat Vácdukán.

 

 Üdv: H.L.

mutantattila Creative Commons License 2016.03.20 0 0 7731

Tegnap este óta itt kóborol egy kedves vöröses-barna kutyus a Bacsahegyi utcában. Nyakörv van rajta, ha jól láttuk. Nem hiányzik senkinek?

Epica Creative Commons License 2016.03.12 0 0 7730

41/2010. (II. 26.) Korm. rendelet a kedvtelésből tartott állatok tartásáról és forgalmazásáról 17. § (1) Belterület közterületén - kivéve az ebek futtatására kijelölt területet - ebet csak pórázon lehet vezetni. Közterületen ebet csak olyan személy vezethet, aki az eb irányítására, kezelésére és féken tartására képes. (2) Közterületen az eb tulajdonosának biztosítania kell, hogy az eb sem más állatot, sem embert harapásával ne veszélyeztethessen. (3) Szájkosarat használni a (2) bekezdésben foglaltak végrehajtása érdekében - ha törvény, kormányrendelet vagy miniszteri rendelet a szájkosár használatát nem írja elő - kizárólag az egyed jellemzően agresszív magatartásának ismerete esetén kell.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!