Keresés

Részletes keresés

orygabor Creative Commons License 2023.03.11 -1 0 616

Sziasztok!

 

Mi a véleményetek az alábbi szoftverekről: Room, JRiver, JPlay stb? Melyik a legjobb?

gyulabátyó Creative Commons License 2021.04.04 0 0 615

Vennem kellene egy DAC-ot. A kiszemelt áldozat egy Cambridge Dacmagic 100. Elég komfortos holmi,rá tudnám kötni a laptopot USB-n keresztül,a tv-t opto-val és a CD-játékost is. Jókat írnak róla a tesztek de valaki ismeri-e audiolandon ezt a készüléket? Valóban olyan jó,mint ahogy írják? Segítségeteket előre is köszönöm!

exhighand Creative Commons License 2021.04.04 -1 1 614

Hihetetlen, hogy mindenről szó van, de DAC-ról nincsen. Pedig ami nem analóg, az DAC-ról szól.

kb100 Creative Commons License 2019.07.05 0 0 613

manapsag annyi rovidites van, hogy ennek feltetlenul feltetlenul utanaolvasok.

kb100 Creative Commons License 2019.07.05 0 0 612

reszemrol koszonom a valaszt! ismet tanultam valamit. az igazsag az, hogy a bt technologiat zenere csak hebe-hoba hasznalom.

Előzmény: manta-z (611)
manta-z Creative Commons License 2019.06.30 0 0 611

Bár nem tegnap lett felvetve a kérdés de a BT LDAC szabvány már elképesztően jól szól, szerintem a legtöbb zenehallgató igényét maradéktalanul ki fogja elégíteni, persze több millás high-end rendszerbe nem való. Egyedül a magas hangok tetején érezhető, hogy onnan leharap némi részletet, de gyengébb rendszereken ezt nem lehet meghallani.

 

A másik olvtársnak a XONAR vs Hivox kérdésre. A hivoxnak saját normális tápegysége van. Az Asusnál alapban a számítógépből kapja a tápot az USB kábelen keresztül ez egy elég szerencsétlen kombináció.

A kettő közti különbséget nem ismerem, de ha az Xonar U5-öt vagy U7-et nem közvetlenül a számítógépre dugod hanem egy olyan USB HUB-ba amelyiknek saját külső hálózati adaptere van akkor fényéveket fog javulni a hangminősége kb egy kategóriát ugrik feljebb mindkettő. 

Előzmény: kb100 (608)
kb100 Creative Commons License 2019.04.05 0 0 610

azt tippelem, hogy azert nem volt valasz, mert erre itt nem tudjuk a valaszt.

viszont ami teny: csakis 24bit-ben gyujts, vasarolj zeneket, kesobb ezek komoly dac-on is jok lesznek.

Előzmény: orygabor (609)
orygabor Creative Commons License 2019.03.06 0 0 609

Sziasztok!

 

Szerintetek egy Hivox DAC CS4397 jobb, mint egy Asus Xonar U5?

 

Köszönöm előre is ha tudtok segíteni.

kb100 Creative Commons License 2018.02.02 0 0 608

Így konkrétan nekem ezzel nincs, viszont van máshol, máshogy. Talán segít ez is: a mai  tapasztalatimmal egyelőre még mindig nem vesződnék a bluetooth-al, nem vacakolnék vele.

 

Azt hiszem kipróbáltam a ma elérhető összes szabványt, talán az aptX (AAC) ami alulról nyaldosta azt amit elképzelek. Tapasztalatom szerint, ha jól akarsz zenét hallgatni, akkor még mindig sokkal jobbak a vezetékes technológiák, számomra egyelőre ez biztos tény.

 

Talán az lenne a nagy kérdés, hogy mik lennének az igények?

 

Illetve hosszútávon ha nézelődünk, szerintem jobban jársz ha nem a számítógépes cuccokra hagyatkozol, hanem elkezdesz lassan de biztosan, "zenét hallgatható" elemekből építkezni.

Előzmény: leicam4p (607)
leicam4p Creative Commons License 2018.01.06 -1 0 607

sziasztok,

 

bluetooth dac-al van vkinek tapasztalata? az hogyan viszi át a jelet? 

A számítógépem USB-n nem támogatja a nagyfelbontású jelátvitelt csak optikán viszont annak nagyon lapos/döglött hangja van, kettővel is kipróbéltam. Sza vmi Dac megoldást keresek ami nem külső lejátszós.

kb100 Creative Commons License 2017.08.04 0 0 606

Eléggé sokat alaplapoztam, ahhoz, hogy felismerjem, tetszik nem tetszik alapon, hogy bizony onnan valami hiányzik belőle. Felismerem ;)

Előzmény: kb100 (605)
kb100 Creative Commons License 2017.08.04 0 0 605

Nem mondtam, hogy rendes hifim van. Azt tudom, hogy ezen már szeretek zenét hallgatni. Sosem fogjuk normálisan defiinálni, hogy mitől szereted azt amit éppen hallasz. 6. Órája szól, nem fárasztó, pedig helpdedkezem. Vegyes házasságban élek. Miszerint nagyon jó digit forrást hajtok csöves vegfokon, ez nekem egyenlőre bejön, bár fejlődés kepes vagyok!

Előzmény: btamas70 (604)
btamas70 Creative Commons License 2017.08.04 0 0 604

"A jól szóló zene nem itt kezdődik"

 

Akkor most szépen fordíts vissza mindent(!) a rossz irányba. Ha tényleg rendes hifid van, egyértelmű lesz a változás. Hogy "mekkora"? Megjósolhatatlan... néha elviselhető, néha viszont alaplapi dac-os, audiofilnek semmiképpen sem mondható PC-vel is drasztikus.

Előzmény: kb100 (602)
kb100 Creative Commons License 2017.08.04 0 0 603

Habár ennek sosem lesz vege. Hobó :)

Előzmény: kb100 (602)
kb100 Creative Commons License 2017.08.04 0 0 602

Momentán én de, gondoltam, sőt nem csak gondoltam erre, de ki is mertem, és úgy is raktam. Egy IC 150huf (csak mert jól aludtam), viszont elsőre "marhasagnak" latszo dolgokkal nem akarnék elriasztani senkit sem.

 

A jól szóló zene nem itt kezdődik, ez legfeljebb a hülyeség vége :)

Előzmény: btamas70 (601)
btamas70 Creative Commons License 2017.08.04 0 0 601

"hol lesznek ezek 5 év múlva? Vajon érdemes cserélgetni bennük a kondikat?"

 

Jó kérdés... a 230V dugók "helyes" irányánák megkeresését viszont mindenképpen ajánlanám. Fogadni mernék, hogy a halómodem adapterére vagy a monitoréra még csak nem is gondoltatok...))

Előzmény: kb100 (600)
kb100 Creative Commons License 2017.08.04 0 0 600

Az a kérdés, hogy hol lesznek ezek 5 év múlva? Vajon érdemes cserélgetni bennük a kondikat?

btamas70 Creative Commons License 2017.08.04 0 0 599

"A gép kis tápja időnként (kb. 3-5 évente) kondicserét igényel."

 

Rendes tápot kellene hozzá csinálni - aztán nem csodálkozni, ha esetleg jobb lesz a hangja...

Előzmény: 65dB (597)
kb100 Creative Commons License 2017.08.04 0 0 598

Linuxal semmi baj, sokan fejlesztik, hamar kibújnak a disznosagok. Jól szóló zenere nem könnyű hangolni, de magam is szeretem home lyuzer szinten.

Háttértárban elsőre  a legkisebb tobbszorosbenbgondolkodnek: elsőre fat32, azt majd meglátod.

Popcorn-t kihagytam, de sztem egészen jó zenére jó lehet. Azt javaslom, ha majd szinteket akarsz ugrani, hogy csak saját keszitesu EAC from wav-ban gondolkodj. Már csak az igazi gyűjtés miatt is.

 

Szép utad lesz, kicsit irigyellek is érte :)

Előzmény: metalex (596)
65dB Creative Commons License 2017.08.04 0 0 597

Nekem is van C-200 as lejátszóm. Pontosabban kettő. Külön helyiségben, és össze vannak kötve. Oda- vissza látják egymást, bármelyik gép  belső, külső  HDD- je bármelyikkel játszható.

A gép hangja szerintem teljesen jó.

 

A gépekre külső USB- s HDD-t dugok, amelyre normál asztali pc. vel másolom az anyagokat. Nekem így a legegyszerűbb, és a leggyorsabb.

A hálózaton lévő bármely gépet(Win pc-t is ) lát, de az összepárosítások nem egyszerűek.

 

Még egy dolog: A gép kis tápja időnként (kb. 3-5 évente) kondicserét igényel.

 

A C-300 is  kijelzős, de annak a mérete olyan kicsi, hogy csak közelről látható.

Előzmény: metalex (596)
metalex Creative Commons License 2017.08.02 0 0 596

Azt kell mondjam, hogy nem tudom.

A készülék linuxos, alapból nem látja a WIN7-8, mint háttértárat sem.

Linuxom nincs. Egyszerűen vicc, hogy szinte nem lehet rá másolni a belső HDD-re normálisan. USB kábelen nem másolható rá semmi, csak meghajtókat, billentyűzetet stb. lát azon keresztül.

Valahogy hálózaton keresztül lehetséges a másolás, de én meg pont nem akarom hálózatban látni, ill. állítani,

ráadásként hálózaton keresztül elég lassú a másolás.

( kb. egy fél terrát készülök rátenni egy külső HDD-ről, nem tudom mi lesz belőle. Úgy néz ki elleszek még vele.)

AVX-en, a célfórumon kaptam egy tippet, hogy a vinyót NTSF-re formázva lehet már rá másolni, de akkor elvesztem a készülékre telepített progikat ( na ez pont nem fog hiányozni szerencsére )

A készülék egyébkét elég jó minőséget áraszt magából, de ez egy célszámítógép ill. szerver.

Kellően hosszú kb. 60 sec-es bootolási idővel. Ebből látszik, hogy inkább szerver mint lejátszó, az az oldala erősebb is.

Inkább arra készült, hogy bekapcsolod, hálózatba állítod és nem kapcsolod ki többet.

igaz, hogy nem egy mai darab, de ezek a dolgok kicsit furcsák nekem, egyszerűen nem értem, hogy mezei halandó, hogy a pék f@szára másolt egyáltalán fel erre valamit.

Ezt a részét eléggé elkapálták a készítők. 

Egyenlőre még a hangjáról nem tudok nyilatkozni, amint sikerült meghallgatni valami normális FLAC-et rajta, ígérem pótlom.

Sajnos nincs minden nap időm foglalkozni vele, egyenlőre nem rakom be a helyére amíg nincs rajta minden zene amit szeretnék.

A másolási mizéria miatt meg USB-ről lusta voltam rádugni zenét.

Ezek után bele sem merek gondolni, hogy naivan azt gondoltam, hogy idővel a HDD-t kicserélem egy SSD meghajtóra.

Gondolom nem fog menni :-)

( Közben párhuzamosan elkezdtem foglalkozni a C300 gondolatával, az egy kicsit újabb, kijelző azon is van..... )

Előzmény: kb100 (595)
kb100 Creative Commons License 2017.07.29 0 0 595

Eddig milyennek találod? Hogyan muzsikál? Elégedettségi rátád?

Előzmény: metalex (594)
metalex Creative Commons License 2017.07.16 0 0 594

Na, vettem egyet. (popcorn c200)

Kíváncsi vagyok milyen lesz. Szépnek szép :-)

kb100 Creative Commons License 2017.06.29 0 0 593

Vorosborral meg plane sokkal jobban kepes szolni :)

 

Szerintem ha jol analogozol, de affinitasod van a masik oldalra is, akkor mellette erdemes megcelozni az egyik legjobb es elerheto digit forrast.

 

Digitalis oldalon amikkel kacerkodtam az a Primare bd32 mk2, illetve a Lindemann Musicbook 25. Ezek a digit reszen bitang jok! Valojaban ez az Oppom elegge jo, de csak halogatasnak es elodazasnak, mert azert ezzel gyava modon csak elleptem oldalra. Azert ezek ( pl. Cambridge), mert a regi szeretombol, a mozi- hangzasbol mar regen kiszerettem. Vagyis azt hiszem, hogy, egy jo film, jo sztereoban is nagyot uthet. Inkabb a "vaszon" meret lehet a fontos... passz.

 

Analog dolgokat pl. a vinylt nem normalis modon 2x kezdtem el gyujteni, eddig 2x szamoltam fel. Nem tudom, hogy van- e kedvem, energiam 3x is elkezdeni.

 

Amit a popcornbol ajanlottak az jo lesz, ismerem eleg jol szol, kellemes zenehallgato orakat fog okozni, de ne ragadj le ott :)

Előzmény: metalex (592)
metalex Creative Commons License 2017.06.28 0 0 592

Semmi baj, Sokan vagyunk itt akik néha-néha elragadtatják magukat olykor egy kissé ! :-)

Elsőre azt hiszem elég lesz ha megteszem az első lépést - mert mint írtam, nem a leg-leg-leg a fő cél.

Egyenlőre nem tervezem, hogy mindjárt a felső kategóriát célozzam meg. Fő cél az egyszerű és gyors használhatóság, valamint, hogy kipróbáljam.

Elsősorban nálam most még az analógé a főszerep.

Digitálisban majd akkor lesz szerintem érdemes feljebb merészkedni, ha már nagyobb lesz a piaca.

Most még - valamiért elég kicsi a kínálat, kevés gyártó kevés készüléke közül lehet - szerintem irreálisan drágán választani.

Pont az amit én keresek, egy normális CD árán elérhető digitális lejátszó, az, ami hiányzik a piac kínálatából.

Málna.

Pont külföldi fórumokon írták, hogy most már van normális árú, külső hangkártya hozzá, amivel érdemes foglalkozni.

Nem leg- de már elfogadható zenére.

Egy ilyen málna összköltsége még nem veri az eget, és egy pár colos érintő képernyővel már használható is.

Üdv.

metalex

 

 

Előzmény: kb100 (590)
metalex Creative Commons License 2017.06.28 0 0 591

Köszönöm !

Az én elvárásaimnak pontosan megfelel, azt hiszem ilyet kerestem, és valóban elfogadható az ára is.

 

Előzmény: lezooo (585)
kb100 Creative Commons License 2017.06.05 0 0 590

Látom elég gáz voltam múltkor, elragadott a zene, és hasznodra sem igen voltam.

 

Összességében azt tudom mondani, hogy mielőtt bármit is vásárolnál, feltétlenül hallgasd meg, ha lehetséges, akkor többször is, többféle kedvenc zenéddel. Pl. sosem gondoltam volna, de már kattanok Nils Petter-re is.

 

Igazi allround DAC-ot viszont szerintem csak feljebb, felső ligából találsz, de majd meghallod és az lesz ami tetszik.

 

Nincs semmi baj a málnával :)

Előzmény: metalex (584)
kb100 Creative Commons License 2017.06.04 0 0 589

Ahogy jönnek belőle a szavak pl.  a sound of silence, az meg szar :( eredetiben sokkal jobb. Mással nem... tanulj meg fiacskám komédiázni... :)

Előzmény: kb100 (588)
kb100 Creative Commons License 2017.06.04 0 0 588

budapest bár még mindig: délutáni csókok, nem rossz... részletes. szépen tolja? "...rossz porondon ha találkoztam..." ezt tudom mondani, de még sok munkaórám van benne mire végső ítélet születik. Eddig jó :)

Előzmény: kb100 (587)
kb100 Creative Commons License 2017.06.04 0 0 587

hogy ha te akarsz te kis ujjadra csavarsz.... tádé mért vagy málé, a prenzenszz az rendben, bár ez förás igényes. bangó margit is rendben, tiszta, jól tolja :)

Előzmény: kb100 (586)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!