Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2021.04.09 0 0 2695

csillagos ötös, leülhetsz.

 

Előzmény: Nyndzsa (2693)
Nyndzsa Creative Commons License 2021.04.09 0 0 2694

Lemaratt: szerintem.

Előzmény: Nyndzsa (2693)
Nyndzsa Creative Commons License 2021.04.09 0 0 2693

A mesékben is az van. Amúgy mikor kiátkoztam az exnejem anyját meg az egészet hordáját az életünkből, akkor úgy éltünk, mint Hófehérke és a Szőke herceg. A szerepeket mindig változtattuk, hogy ne legyen unalmas.

Azt vettem észre, ha az egyik fél (akár nő, akár férfi, akár transzvesztita) ráhúzza a kétfeles kapcsolatra a rokonságát, baráti körét, etc, akkor kezdődik a pokoljárás.

 

A házasság két félről szól és mindkét félnek kell beleadnia a kapcsolatba, nem csak kivenni belőle. Különben  a kapcsolat haldoklik vagy megdöglik

Előzmény: Törölt nick (2692)
Törölt nick Creative Commons License 2021.04.09 0 0 2692

komolyan azt gondolod, hogy az igazi az 1 feleség, akivel tökéletes?

Előzmény: Nyndzsa (2690)
Nyndzsa Creative Commons License 2021.04.09 0 0 2691
Előzmény: Nyndzsa (2690)
Nyndzsa Creative Commons License 2021.04.09 0 0 2690

Mostan olvasom.

 

Ezek aztán tudtak élni.

 

Wiszont a pacák Smith igen furcsa. Nekem csak egy feleségem volt, de kurva idegesítő. Neki meg több kellett? Ez olyan, mintha venne 10 trabantot egy audi helyett.

 

Előzmény: ntaic (2687)
tréfi2 Creative Commons License 2014.11.13 0 0 2689

40 feleség??? Hány gyermek? Hány házban laktak? az már egy kis falu... :-) ahol ő volt a polgármester  ::DD   uhhhhh...

 

Előzmény: Törölt nick (2688)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.13 0 0 2688

The Mormon church has admitted for the first time that its founder, Joseph Smith, took multiple wives.

http://www.bbc.com/news/world-us-canada-30009324

https://www.lds.org/topics/plural-marriage-in-kirtland-and-nauvoo?lang=eng

 

J.Smith-nek kb 40 felesége volt..... no komment, és ezt mormonok saját oldalukon vallják be.

ntaic Creative Commons License 2014.07.17 0 0 2687

A mormonok hülye emberi okoskodása hogy testvérek. Kezdjük már azzal hogy Jézus azt állította, hogy Ő előbb volt mint Ábrahám, tehát magától értetődő h Jézus nem teremtett lény, mivel Isten, hisz Ő egy az Atyával, amit ki is jelent. A mormonokkal kapcsolatban pedig a lényeg h Joseph Smith egy hamis próféta volt, akit meglincselt a tömeg, mivel előtte gyilkolt, továbbá olyan rendszert akart kiépíteni, ahol magának követeli prófétatársai feleségeit, vagyonát, stb. Az antikrisztus imádói lesznek a mormonok, amiért súlyos árat fognak fizetni.

Előzmény: Mezőbándi (2685)
X7Z4 Creative Commons License 2014.03.14 0 0 2686

Olyan sehol sincs a Bibliában hogy Jézus és sátán testvérek lennének. Kezdjük azzal hogy sátán, egész pontosan lucifer angyalként lett teremtve, teremtett lény tehát, egész pontosan a fényhordozó angyal. Jézus viszont nem angyal, mivel nem teremtett lény. 

 

Előzmény: Mezőbándi (2685)
Mezőbándi Creative Commons License 2013.11.26 0 0 2685

A véleményeddel nem vitatkozom - bár az enyém szerencsére gyökeresen eltér a tiédtől -, viszont ha ezt a véleményt ténybeli tévedésekre vagy félreértésekre alapozod, akkor szerintem érdemes egy kicsit jobban megismerned a "mormon" tanításokat, mielőtt túlzottan sarkos véleményt alakítasz ki.

 

1. "Jézus és sátán testvérek" - ez valamilyen szinten igaz, tekintve, hogy mindannyian Isten gyermekei vagyunk, és Isten a lelkünk atyja. Nincs olyan... hmm.. hogy is fogalmazzak... "értelemmel bíró lélek", aki nem Isten teremtménye lenne. Ez nem is lehet másképp, hiszen ki teremtette volna Lucifert, ha nem az, aki mindent és mindenkit teremtett? Tehát az Isten által teremtett összes lélek - Lucifert is beleértve - "származásilag" testvér. Az ember nem választhatja meg a rokonait...

 

2. "Később ki fognak békülni" - az egyház tudtommal semmi ilyesmit nem tanít, de egy forrást szívesen látnék. (Mondjuk, ez az állításod elég rövid ahhoz, hogy szinte értelmezhetetlen legyen). Amúgy egy örök kárhozatra ítélt, elbukott lélek szerintem nem is tudna megmaradni a feltámadott és megdicsőült Jézus jelenlétében.

 

3. "többnejűség, stb." - Érzékelek egy olyan... 120 éves lemaradást a véleményedet alátámasztó tényekben. Ajánlom figyelmedbe ezt a két rövid bekezdést: http://www.mormon-sajtoszoba.hu/cikkek/többnejűség

 

Maximum azt lehet többnejüségként értelmezni, hogy ha egy férfi megözvegyül és újra megházasodik, akkor azt a feleségét is ugyanúgy az örökkévalóságra szólóan veheti feleségül a templomban, mint az előzőt. (Persze a nők általában hosszabb ideig élnek, mint a férfiak, szóval ez nem egy gyakori eset.) Tehát az örökkévalóságban több felesége lesz/lehet. Ez nyilván nem ugyanaz, mint amit az emberek "többnejűség" alatt értenek, amikor erről a fogalomról beszélnek. Természetesen ettől még erről is lehet eltérő véleményük más keresztényeknek, csak lássuk világosan, hogy ez nem azonos az 1890-ben megszüntetett intézménnyel.

X7Z4 Creative Commons License 2013.10.11 0 0 2684

A mormonizmus egy nagy tévtanítás, Joseph Smith azok közé sorolható, akik nem voltak képesek egyetlen egyházba sem beilleszkedni, öntörvényű téveszmés személy volt, aki kitalált egy óriási nagy hazugságot, hisz a mormonoknak olyan tanításaik vannak, h Jézus és sátán testvérek, később ki fognak békülni, többnejűség, stb.

Kergi Creative Commons License 2012.11.05 0 0 2683

Köszönöm, hogy nem fogadtad dühösen, sértődötten az előző hozzászólásomat. :) És azt is, hogy leírtad a történetedet. Maradjunk meg barátoknak, akik jó emberként bánnak egymással.

Előzmény: Törölt nick (2682)
Kergi Creative Commons License 2012.11.01 0 0 2681

Szia!

 

Éreztem. Mármint, hogy tag voltál valamikor. Vagy lehet, hogy már írtad korábban ezt? Nem tudom. :))

 

Rossz ezt hallanom, hogy rossz tapasztalatod van. Nem tudom, hogy miért. A megérzésem az, hogy valami nagyon megbántott Téged. Lehet, hogy nem így van, dew mégis leírom. Talán egy misszionárius aki elszerette a kedvesedet? Vagy az Amerikai Egyesült Államok mint ország ellen vagy nagyon? Vagy szerettél volna "egyházi karriert" és soha nem Te kaptad meg hanem mindig valaki más?

 

Nem tudom, hogy mi lehet az oka, csak találgatok. De akár hogy is van, valami nagyon megbántott Téged. Ha ez így van, akkor sajnálom, hogy nem tudod elengedni. De köszönöm a hozzászólásaidat. Ha akarsz róla beszélni -- ezt persze nem itt, nyilvánosan -- akkor tudod az e-mail címemet. :)

Előzmény: Törölt nick (2680)
Kergi Creative Commons License 2012.10.25 0 0 2678

Nincs igazad!

 

Ez nem szimpla pszichológia. Hihetek abban is, hogyha lefényezem az autómat, akkor attól az gyorsan fog menni, mégsem lesz így. Nem minden hit igazságban való hit.

 

A boldogságunk abból származik, hogy békét kapunk a szívünkbe akkor, amikor Krisztus tanításai szerint élünk. Ahogy ezt Ő megígérte. És bárki, BÁRKI, aki bármilyen vallásnak is a tagja, ha ott az igazság egy szeletét is tanítják, és ha a szerint él, akkor érezheti ezt a békét. Ez az, amiről úgy írsz, hogy minden hit harmóniát ad.

 

Mi ezt úgy mondjuk, hogy Isten tanításai olyanok, mint egy tükör, ami Krisztus földi halálával darabokra tört. Minden egyház vett magának részleteket, tükördarabokat belőle és tanította azt. Akik ezek szerint éltek, békét kaptak a szívükbe (és más áldásokat is az adott törvény szerint), mert Isten így tesz bizonyságot azok igazáról, bárhova is tartozzon az ember. Nem csak azokat áldja meg az őszinte imádkozásért válasszal, akik az Ő Egyházába tartoznak, hanem azt is, aki egyáltalán nem tartozik egyik egyházhoz sem. Én is éreztem már a Lelket mielőtt elkezdtem volna ezzel foglalkozni -- még ha akkor nem is ismertem fel.

 

Íly módon van igazad abban, hogy minden hit harmóniát ad.

 

Mégis.

 

Tudom, hogy van több annál, mint amit bármelyik egyház tanít, mert a tükör újra össze lett téve. Minden darabja össze lett állítva. Tudom, hogy azok a parancsolatok, amikről máshol nincsenek meggyőződve, hogy Krisztustól jönnek, azok is jók, mert ugyan úgy éreztem a Lelket akkor, amikor azok szerint éltem, mint amikor mondjuk az ima parancsolatát tartom be vagy a Bibliát olvasom.

 

Próbáljátok ki Ti is.

Kergi Creative Commons License 2012.10.25 0 0 2677

Így van, jól fogalmaztál. :)

Előzmény: zzz85 (2670)
Kergi Creative Commons License 2012.10.25 0 0 2676

Nem értem, hogy miért írod azt, hogy nagyon csúnya dolognak számít, ha egy misszionárius a missziója alatt ismeri meg jövendő társát. Ez nem így van. Én ismerek olyan misszionáriust, aki a missziója alatt kezdett vonzódni egy magyar lányhoz, majd a missziója után visszajött hozzá, udvarolt neki, megismerkedtek egymással és egymás szüleivel, és végül összeházasodtak.



Felismerni valakiről, hogy vonz engem, egy pillanat műve. Megismerkedni valakivel viszont egy folyamat, mely rengeteg cselekvést igényel. A misszionáriusok azért szolgálnak missziót, hogy az Úr igéjét hirdessék abban az időszakban. Annak szenteljék idejüket, imáikat, képességeiket és figyelmüket. Ha valaki nem így tesz, hanem arra fordítja szívét, hogy ehelyett valaki érdeklődését felkeltse maga iránt, vagy hogy randizzon, ismerkedjen vele, az elcsalja z Úrnak szánt idejét, és elveszíti a missziójából fakadó áldásokat. Nem helyes. De felfigyelni valakire, majd a misszió után randevúzni vele s később udvarolni neki -- nos, ez így szép. :)



Azt sem értem, hogy miért írsz egyházi karrierről. Nálunk senki nem kap fizetést azért, hogy valamilyen vezetői elhívásban szolgál. Persze lehet, hogy úgy értetted a karrier szót, hogy ha rosszat tesz az illető, akkor egyáltalán nem szolgálhat egyházi vezetőségi elhívásokban. Ebben az esetben igazad van.



Vannak olyan áldások, amiket akkor kapunk meg, ha valamilyen viselkedést követünk. Például senki ne számítson az egészség áldására, ha nem él egészségesen és mérgezi a testét. Senki ne számítson igazán, IGAZÁN boldog krisztusi házasságra, ha nem él az erkölcsi tisztaság törvénye szerint. Senki ne számítson rá, hogy megkapja a kulcsokat, hogy "amit megkötsz a földön, az kötve lészen a mennyekben, és amit feloldasz a földön, az fel lesz oldva a mennyekben", ha nem tudja, hogy azt mi célból kell használni, hogyan kell használni, és nem elég erős ahhoz, hogy azt a kísértésnek ellenállva is csak jóra használja.



Ezen mintát követve senki ne számítson rá, hogy példamutató egyházi vezetőségi elhívásokban szolgálhat, ha nem él példamutató életet. Az erkölcsi tisztaság törvényének megszegése pedig rossz. Bár megbánható és megbocsátást lehet érte kapni Istentől, de jobb előre elkerülni. :) Ha egy misszionárius a missziója alatt ezt megszegné, az íly komoly bűn Isten szemében.

 

Előzmény: Törölt nick (2666)
Kergi Creative Commons License 2012.10.25 0 0 2675

Így van. Nem csak magyar "szokás" ez, hanem máshol is van. Számokat ugyan nem tudok mondani, de az emberek mindenütt kísértve vannak, ahol fokozottan nehéz körülmények között élnek, hogy ezeket a nehéz körülményeiket cseréljék le egy könnyebb élet reményére -- akár egy amerikaival való házasság révén.

 

Ugyanakkor én is azt gondolom, hogy nem ez a fő ok amiért több nő keresztelkedik meg itt. Úgy hiszem, hogy a Nők érzékenyebbek a Lélekre (erre mondja a világ, hogy érzelmesebbek a Nők), ezért hamrabb felismerve azt a misszionáriusok tanításai során, könnyebben térnek ide.

Előzmény: zzz85 (2665)
Kergi Creative Commons License 2012.10.25 0 0 2674

Nincs ebben semmi titok, amiért ezt takarni kellene. :) Attól, hogy vannak olyanok, akik ilyen szándékkal kezdenek ismerkedni a tanításokkal, még igazak azok, amiket tanítunk. Ugyanakkor tényleg vannak olyanok, akik vállalják, hogy helyben legyenek zászló a népek számára, jó példával és igaz tanításokkal hívjanak mindenkit Isten királyságába, és nem bármilyen más, ettől eltérő, esetleg önző szándékkal kezdenek ismerkedni Jézus Krisztus egyházával.

Előzmény: Törölt nick (2664)
Kergi Creative Commons License 2012.10.22 0 0 2672

Sziasztok!

Az elmúlt pár napban nem voltam itt, de holnap lesz időm. Írok majd én is. :)

Előzmény: Törölt nick (2671)
zzz85 Creative Commons License 2012.10.17 0 0 2670

Biztos vagy benne? Szerintem együtt az összes szentírás olyan tudást ad ami boldoggá teszi a mormonokat! Csak nézd meg őket, azokat akik tényleg betartják a parancsolatokat és hittel élnek! TUDJÁK! Ez pedig nyugodtabbá, kiegyensúlyozattabbá teszi az életet!

Pont ez a vallás kéne, emiatt is kis hazánkra!

Előzmény: Törölt nick (2669)
zzz85 Creative Commons License 2012.10.16 0 0 2668

Na szóval egy kicsit túl tömören akartam fogalmazni. Úgy értem, hogy akik megkeresztelkednek nálunk nem hinném (vagyis nem tudom elhinni), hogy azért tennék, hogy amerikai társat találjanak.

Előzmény: zzz85 (2667)
zzz85 Creative Commons License 2012.10.16 0 0 2667

Épp azt akartam ezzel mondani, hogy ez nem igazán igaz! Annak, hogy több a nő más az oka. Lehet, hogy az, hogy alapból több nő van majdnem minden korosztályban.

Előzmény: Törölt nick (2666)
zzz85 Creative Commons License 2012.10.15 0 0 2665

Hát az tényleg érdekes, hogy több a nő mint férfi. De szerintem ez nem magyarországi sajátosság. Amúgy én nem hiszem, hogy az az oka, hogy amerikai férjet akarnak...akkor vice versa is működne. Lehet,h. van olyan, de nem ez a fő indok.

Előzmény: Törölt nick (2664)
Kergi Creative Commons License 2012.10.11 0 0 2663

Sajnos hivatalos adatot nem tudok, s azt sem, hogy honnan tudnám megszerezni. De azért hallok számokat időnként. Magyarországon nagyjából a papíron megkeresztelkedettek 1/4 aktív, úgy hiszem nagyjából ez a jellemző arány.

Úgy tudom, hogy ez a nagyjából 50% és 25% között mozog más országokban is, de nem sokat segítek ezzel, hisz ez csak becslés. Ezt persze úgy mondom, hogy az aktivitást azzal jelzem, hogy jár Istentiszteletre. Ez nem jelenti azt, hogy szolágl is, minden parancsolat szerint is él.

 

Előzmény: Törölt nick (2661)
Kergi Creative Commons License 2012.10.11 0 0 2662

Miért megy ilyen lassan Magyarországon a növekedés?

Hadd kezdjem azzal, hogy nem meglepő ez. Mindannyian, akik a Bibliát olvassuk, tudjuk, hogy az utolsó időkben milyen nagy gonoszság lesz az emberek között (pl. 2 Tim. 3:1-8).

De nem csak ott olvashatunk róla, hanem a sokak által nem Szentírásnak elfogadott Mormon könyvebeli próféta, Nefi is prófétált erről, és arról is, hogy a Szentek - még ha kevesen is, de – ott lesznek mindenütt: 1 Nefi 14:11-14:

„11  És lőn, hogy néztem és láttam az egész föld paráznáját, és a sok vízen ült; és uralma volt az egész föld felett, minden nemzet, nemzetség, nyelv és nép között.

 12  És lőn, hogy láttam Isten Bárányának az egyházát, és kevés tagja volt, a sok vízen ülő parázna gonoszsága és utálatosságai miatt; mindazonáltal láttam, hogy a Bárány egyháza, akik Isten szentjei voltak, szintén ott voltak az egész föld színén; de birodalmaik a föld színén kicsik voltak, annak a hatalmas paráznának a gonoszsága miatt, akit láttam.

 13  És lőn, hogy láttam, hogy az utálatosságok hatalmas anyja sokaságokat gyűjtött össze az egész a föld színén, az összes nemzsidó nemzet között, hogy Isten Báránya ellen harcoljanak

 14  És lőn hogy én, Nefi, láttam Isten Bárányának hatalmát, hogy leereszkedett a Bárány egyházának szentjeire és az Úr szövetséges népére, akik az egész föld színén szét voltak szóródva; és igazlelkűséggel és Isten hatalmával voltak felfegyverezve, nagy dicsőségben."

 

Hadd mondjak néhány tényt – amit tapasztaltam – arról, hogy miért megy ilyen lassan Magyarországon a növekedés. Két részre bontom a választ:

-        a kis számú keresztelkedő (1) és

-        a keresztelkedettek közül sokaknak idővel való elmaradása (2)

1, 1989-ben, a rendszerváltás előévében lépett Magyarországra hosszú idő után újra Isten misszionáriusa. A 2. világháború előtt voltak ugyan, de ezt most hagyjuk. Nem tudom, mennyi idősek vagytok, éltetek-e akkor, de azt sok ember egyfajta a Nyugat felé való nyitás szabadságának élte meg. Politikában, eszmerendszerben, de fizikailag is.

A következő 10 évben – ahogy azt fórumos niknév adatai is jól mutatják – megugrott a keresztelkedők száma, de ezek közül egy bizonyos számú ember ezt az Egyházat és a misszionáriusokat is Amerikába szóló repülőjegynek tekintette. Voltak olyanok, akik ezzel a reménnyel, s nem a Jézus Krisztusba vetett hittel jöttek ide. Ők papíron egyháztagok, de idővel elmaradtak, ahogy ezen erős vágyuk nem teljesült be.

A kevés megkeresztelkedés azzal is magyarázható, hogy annak előfeltétele a hit Jézus Krisztusnak, s e hit által hozott gyümölcsök: az Ő parancsolatai szerinti életre való átállás. Biztos tudjátok, hogy tizedet fizetünk, böjtölünk s ebből felajánlást adunk; az egészség Isten által adott törvénye szerint élünk (alkohol, dohány, drog, kávé, tea nem); és az erkölcsi tisztaság normáját is követjük. Ezek egyesével, de együtt véve még inkább nagy erőfeszítést kívánnak az embertől egy olyan országban (de bárhol a világban), ahol az önös érdekek, az egymás kihasználása s a minél kevesebb energiával minél több személyes haszonra szert tenni elv kísértésének oly nagy mértékben engednek Isten gyermekei.

2, Aztán ott vannak azok az egyháztagok, akik abban a hagyományban nevelkedtek – melynek kialakulásáért Sátán a felelős -, hogy az egyházak egyfajta érzelmi s fizikai (anyagi) szociális hálót jelentenek számukra. Tehát akik csupán azért keresztelkednek meg, hogy pénzügyi segítséget kapjanak életükhöz. Ők úgy hiszik, hogy Isten királysága értük van, s nem ők Érte – holott a Mennyek királysága inkább egy méhkashoz hasonlít, ahol mindenki szorgosan teszi a dolgát, épít, nem pedig élősködik, kihasznál.

Az érzelmi szociális hálón pedig azt értem, hogy ott vannak azok a megkeresztelkedettek (de még azok is, akik nem keresztelkednek meg, csak évek óta járnak Istentiszteletre, programokra, angol órákra), akik ki vannak éhezve Isten jó szavára, az egyháztagok, misszionáriusok figyelmes kedvességére, a programok jó hangulatára – mely hiányzik az életükből vagy kevés van belőle – s ezért eljárnak a gyülekezetbe. Bár ők az aktívak közé számítanak papíron, hisz rendszeresen járnak, de én mégis ’alvóknak’, inaktívaknak érzem őket, mert életükben nem gyakorolják még azt a hitet, mely változáshoz vezet: szolgálathoz, a parancsolatok szerinti élethez.

Közülük is kerülnek ki azok, akik idővel – amikor az élethelyzetű nagyon nehézre fordul, kemény próbatételük van – elmaradnak, mert nincs meg bennük a hit gyökere. Nem tudják, hogy miért van a próba, nem tudják hálásan fogadni, s nem tudják, honnan kapjanak segítséget az elviseléséhez.

Ha jól megnézitek, a magvető példázatának embertípusaiból írtam le (Máté 13). Jellemző volt ez Krisztus idejében is s most is.

De visszatérek 1 Nefi 14:14-re

„14  És lőn hogy én, Nefi, láttam Isten Bárányának hatalmát, hogy leereszkedett a Bárány egyházának szentjeire és az Úr szövetséges népére, akik az egész föld színén szét voltak szóródva; és igazlelkűséggel és Isten hatalmával voltak felfegyverezve, nagy dicsőségben.”

Igaz, kevesen vagyunk itt Magyarországon, de az igazlelkű életükért Isten hatalma szállt rájuk. Akik Krisztus szerint élnek, ők becsületesek,, szorgalmasak, tiszták testben, szolgálják egymás s a közösségüket a lakóhelyükön. Igyekeznek mindenkire jó hatással lenni s hívni mindenkit Krisztushoz. És ha kell, ehhez a szájukat is használják. Ők Isten papságával vannak felruházva, mely hatalom által láttam már gyógyulást és adatott kinyilatkoztatás. Kevesen vagyunk igazlelkűek, való, de a világ elkezdett úgy ismerni minket, mint az igazlelkűség, az igazság, a béke, a jóság sé az emberek üdvözülésének tanítói Hát nem csodálatos ez? :)

 

Előzmény: Kergi (2660)
Kergi Creative Commons License 2012.10.10 0 0 2660

Holnap válaszolok. Ezelőtt imádkoznom kell, s ezt itt most nem tudom megtenni. Köszönöm a türelmedet. :)

Előzmény: zzz85 (2655)
Kergi Creative Commons License 2012.10.10 0 0 2659

Helyes. Köszönöm, hogy dolgoztál helyettem. :)

Előzmény: Törölt nick (2657)
Kergi Creative Commons License 2012.10.10 0 0 2658

Szia,

 

Noh, elhoztam végre magammal az adatokat. Szóval 2012. májusi adatokból emelem ki a fontosabbakat:

 

14,4 millió tag

55ezer teljes idejű misszionárius

136 működő templom

 

Egy évvel korábban:

 

14,1 millió tag

52ezer teljes idejű misszionárius

134 működő templom

 

Ezekből nem látszik a növekedés, bővülés, hisz csak 2 évet mutattam meg.

 

Egyébként a magyar adatok, amiket közzétett itt a másik hozzászóló (így hsz írás közben nem látom a nevét), pontosak. +-100 persze, de nagyjából helyesek.

 

Valami más adat még?

Előzmény: zzz85 (2655)
zzz85 Creative Commons License 2012.10.09 0 0 2655

Köszi! Hát egy kicsit többre gondoltam itt Magyarországon! Kár, hogy itt nem tudnak jól működni...Szerintetek miért?

Előzmény: Kergi (2654)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!