Keresés

Részletes keresés

PETYUS Creative Commons License 2006.12.11 0 0 29
Mire lehet jó egy ekkora tábla?
Előzmény: crow6666 (26)
blablaspeed Creative Commons License 2006.12.10 0 0 28
EZER köszi Petyus!!!!!!!!!!
crow6666 Creative Commons License 2006.12.10 0 0 27
javítok mahagóni
crow6666 Creative Commons License 2006.12.10 0 0 26

segítséget szeretnék kérni....

szükségem lenne egy 60cm széles 70cm hossú és 3 cm vastag mahóni fára...

ha tudja valaki, hogy hol lehet venni mennyiért stb az írjon nekem

crow001@t-online.hu címre

 

 

PETYUS Creative Commons License 2006.12.07 0 0 25
A lyra egy keretbe feszített húrsorozat, a keret egyik végén valamilyen rezonátorral.
Itt láthatsz néhányfélét, itt pedig egy képregényt arról, hogy az enyém hogy készült.
Előzmény: blablaspeed (22)
PETYUS Creative Commons License 2006.12.07 0 0 24
A pánsípot a Magyarországon is elterjedt kerti dísznádból érdemes csinálni.
A görcs fölött körülmetéljük éles szerszámmal, majd egy drótból készült vakirgával kikapirgáljuk belőle a szemetet, beledobunk egy darab viaszt, majd egy láng fölött felhevített vastag drótot beledugunk, hogy a viasz szétolvadjon benne. Ha kihűlt, lehet próbálgatni a hangját. További viaszbeolvasztással lehet felfelé hangolni.
Ha összeállt a sípsor, ügyesen össze kell kötözni.
Ebben segíthet egy megfelelően meghajlított fadarab, mint pl. az itt látható példányomnál.
Előzmény: PETYUS (21)
PETYUS Creative Commons License 2006.12.07 0 0 23
A kalimba egy fa rezonátordobozra erősített kézzel pengethető rezgőnyelv-sorozat. A nyelveket vastag falú nádból is lehet csinálni (ilyen az enyém is), de jobban szól, ha acélból van. Szuahéli nyelven mbira a neve, így is kereshető.
Itt lehet bővebben olvasni róla.
Előzmény: PETYUS (21)
blablaspeed Creative Commons License 2006.12.07 0 0 22
hát a xilofon semmi esetre sem meg a csőharang sem a többit leírnád nekem?

köszi: Blablaspeed
PETYUS Creative Commons License 2006.11.21 0 0 21
xilofon, kalimba, csőharang, pánsíp, lyra ... melyiximpatikus?
Előzmény: blablaspeed (20)
blablaspeed Creative Commons License 2006.11.21 0 0 20
Sziasztok!
én nem vagyok ilyen profi de szeretnék a zene-mániás hugicámnak vmilyen hangszert eszkábálni.
kérlek vki segítsen.
lehetőleg egyszerűt amihez kevés alapanyag kell. köszi:

blablaspeed
rferi Creative Commons License 2006.11.06 0 0 19
Kinyírtam a topikot :(
Előzmény: rferi (18)
rferi Creative Commons License 2006.06.10 0 0 18

Nem tudtam, hogy ilyesmire kell, és erre egy szimpla aszinkron olcsóbb és egyszerűbb, mert nem kell hozzá elektronika, mint a léptetőhöz.

Még én nem vettem léptetőmotort, csak vannak innen-onnan, de biztosan lehet venni, csak kapásból nem tudok céget egyet se.

 

Előzmény: citera (17)
citera Creative Commons License 2006.06.09 0 0 17

Köszi! A Budafoki út nincs is messze.

Ajánlottad a léptetőmotort mint negoldást, esetleg olyat is tudsz valahol?

Előzmény: rferi (16)
rferi Creative Commons License 2006.06.09 0 0 16

A bajcsin a MEgamodell van, az például nagyon jó.

Aztán a budafoki úton, a Gellért tér és a Karinthy közt, van egy másik nagyon jó bolt.

Aztán a Kálvária téren, majdnem az Orczy térnél van a Deák modell, az is profi.

Előzmény: citera (15)
citera Creative Commons License 2006.06.08 0 0 15
király!Ennek utána járok. azt hiszem a Bajcsi úton láttam is egy ilyen modellszaküzletet, vagy legalábbis voltak modelljárgányok, helikopterek a kirakatban. te tudsz valahol ilyen boltot?
Előzmény: rferi (14)
rferi Creative Commons License 2006.06.08 0 0 14

Olajban forogni???

Minek?

Dehogy!

Pláne ha műanyag, akkor szinte szárazon elmegy.

Előzmény: citera (13)
citera Creative Commons License 2006.06.08 0 0 13
Gondolom a fogaskerekeknek olajban kell forogni, vagy szárazon is elmegy?
Előzmény: rferi (11)
citera Creative Commons License 2006.06.08 0 0 12
Köszi, ez nem tűnik olyan drágának,ahogy itt írod. 4 db fogaskerék tengellyel csapágyakkat, meg mindenféle kütyüvel együtt ezekszerint kijön 10..15E-ből?
Előzmény: rferi (11)
rferi Creative Commons License 2006.06.07 0 0 11

Először a végéről: Egy topikból úgy tudnak kirúgni, hogy: "Menjetek mán' innen a fenébe a hülye offtopik rizsázásotokkal" vagy valami hasonló!   :))))))

 

Szóval a modelleknél a fordulatszámok a legritkább esetben adódnak alacsonyra.

Minden motor általában elég magas fordulaton forog, a belsőégésűek is, meg a villanyosak is, tehát ezzel a 2000-es fordulattal nem lesz gond.

A teljesítménnyel se nagyon, mert egy nagy helikopter, vagy kamionmodell, esetleg egy gyorsasági autómodellben komoly teljesítmények vannak.

Árakat nem tudok, hát ezt meg kell nézni.

Most ránéztem a www.conrad.de oldalon a fogaskerekekre. (zahnrad)

Ennél drágábbat elég nehéz venni, és ott olyanokat látok, hogy Modul1, acél, hatos tengely, 40 fog, 6,45 Euro.

Vagy 15/60 fog, poliacetát anyag, 8.95 Euro. (241997-62 cikksz)

És ha kinézed a német cikkszámot, azt itthon a körúti boltban akár postai utánvéttel meg lehet rendelni.

DE a modellboltokban ennél csak olcsóbb lehet, mert a conrad olyan drága, hogy a falnak lehet menni tőle.

És a modellboltokban én biztosan láttam nagyobb modullal is kereket.Legalább kettesig láttam már.

 

 

Előzmény: citera (10)
citera Creative Commons License 2006.06.07 0 0 10

Mondasz valamit. Arra nem is gondoltam, hogy a felpörgéskor még nem szinkronüzemben dolgoznak a motorok. Jelenleg csak egyik végéről hajtom a húrmagot ,a másik vége csapágyban forog. Azzal az a baj, hogy a csapágy ellenállása a fordulatszámmal nő, emiatt csak lassan lehet vele dolgozni (max 500RPM). Mennyibe kerülnek az olyan modellbolti fogaskerekek, meg egyéb gépelemek? Az ilyen cuccok mekkora fordulatszámot bírnak(2000?)? Azért gondoltam bordásszjra, mert azt rétegeltlemezből is lehet csinálni faipari maróval, meg osztósablonnal, szíjat meg lehet kapni, az ilyen hajtás szintén alakzáró, annyira, hogy az  autók szelepvezérlő tengelyét is hajtják vele.

Hogy tudnak egy topikból "kirúgni"?

Előzmény: rferi (9)
rferi Creative Commons License 2006.06.05 0 0 9

Citera!

Erre itt válaszolok, mert a másikból kirugnak minket:

 

"Erre már én is gondoltam.Pont ezt akarom elkerülni. Azért egy nyomtató mechanikája szerintem gyenge ehhez. Bordásszíjjal akartam, de ahhoz meg kell tárcsa, meg sokminden más is, nem olyan egyszerű. Sokkal egyszerűbbnek tűnik  két kiszuperált mosógépmotor forgórészét elvinni eszetrgályoshoz, és belemaratni azokat a hornyokat."

 

Szóval, szerintem semmi az égvilágon nem garantálja neked, hogy a két motor egyforma sebességgel pörög föl!

Az rendben van, hogy a szinkronfordulatszám azonos, de ha az egyik csak egy másodperccel később éri azt el, már van egy pár (jónéhány) csavar a húrmagban, abban az esetben, ha azt a motorok tengelyéhez rögzítetted az indítás előtt.

ÉS gondolom ez a tervbeli helyzet.

Gondolom azok a csavarok nem jók a magnak.

Szóval én még mindig azt mondom, egy motor kéne, és egy hosszú tengellyel átvinni a forgást a túloldalra.

Amit írtál, párszáz vattos telj. igényt nem olyan nagy, hogy egy modellboltban kapható, combosabb műanyag fogaskerékkel át ne lehetne vinni. Mindössze négy fogaskerék kéne, a hosszú tengelyt meghajtod a motorral, és arról -mint egy transzmissziós tengelyről- két fogaskerék-hajtással a két végén kihajtasz.

moonshadow Creative Commons License 2006.05.23 0 0 8
Közben szereztem még 1-2 darabot, neten lehet rendelni, van felhúzós is és tekerős is.
Előzmény: PETYUS (4)
citera Creative Commons License 2006.05.23 0 0 7

Az egy középkori változat volt, kicsi, doboz alakú. A magyar tekerőt nem hívták symphoniának, de kintornának igen.  Volt 2emberes nagy változata, az organistrum.

Állítólag templomi zenéhez használták.

http://www.musicart.hu/balazs/index.htm

Ez itt Nagy Balázs tekerőkészítő honlapja. Láthatsz ott francia és magyar modellekről képet, de van a symphoniáról is.

Előzmény: PETYUS (6)
PETYUS Creative Commons License 2006.05.23 0 0 6
Hívták azt symphoniának is, meg még néhányféleképpen.
Előzmény: citera (5)
citera Creative Commons License 2006.05.23 0 0 5
A tekerőlantot is kintornának hívták régen, épp most készülök csinálni egyet.
Előzmény: moonshadow (3)
PETYUS Creative Commons License 2006.04.29 0 0 4
Mekkora? Hogy működik?
Előzmény: moonshadow (3)
moonshadow Creative Commons License 2006.04.29 0 0 3

Hát igen, pedig hogy kerestem, hogy van-e ilyen topik, mégsem találtam...

Az apropót végül is az adta, hogy a nejem kapott ajándékba egy gyufáskatulya kintornát vagy verklit vagy mittudom én minek kell hívni.

Tetszik, aranyos kis szerkezet, nem tűnik rossznak modellezés szempontjából sem.

Előzmény: PETYUS (1)
optikus Creative Commons License 2006.04.29 0 0 2
Ocsem vett egy regi angolmechanikas zongorat nagyon leputtyadt allapotban es azt epiti ujja... nem kis projekt mar 3 eve tart...
PETYUS Creative Commons License 2006.04.29 0 0 1
Ezt láttad már?
Előzmény: moonshadow (-)
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.29 0 0 0
Jé, egy nullás.

0

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!