Keresés

Részletes keresés

Diablo65 Creative Commons License 2022.09.12 -2 0 1489

Szia! Hétvégén hogyan tudnánk Igoumenitsabol Párgára eljutni.Úgy tudom busz nincs.

Előzmény: dávid 1996 (1481)
kojonó Creative Commons License 2020.02.17 -1 0 1488

Sziasztok. Járt már valaki  Igoumenitsától északra levő földnyelven? Melegebb ott a víz? Nagyon zsúfolt hely július elején? 

Kis Kovi Creative Commons License 2020.01.20 -1 0 1487

Pargaba utazóknak egy kis érdekesség - ha valaki még nem írta volna meg korábban -, hogy a település szülöttje az egyik leghíresebb görög rapper, TUS, alias Christos Tusis.

 

Egy kis videó sorozat, amikor a dallam még jellemző kellék volt az ökörségei mellet.

 

https://www.youtube.com/watch?v=7SUW-M9Ze4s

https://www.youtube.com/watch?v=SPjREyGZTgg

https://www.youtube.com/watch?v=OAt46qNFTfE

Wolf-72 Creative Commons License 2019.12.16 -1 0 1486

Üdv mindenkinek!

 

Érdekelne,h mért nem találok quad ,ill buggy kölcsönzéssel foglalkozó cégeket?....lehetséges ,h Pargán nem lehet kölcsönözni

ilyen járműveket!

patkosagi Creative Commons License 2019.06.27 -1 0 1485

Esetleg volt már valaki idén Pargán az Apollon utazási irodával? Kérdésem annyi lenne, hogy a busz kb mikorra ért ki. (idén érdekel, mert megváltoztatták az indulást)

frozendaiquiri Creative Commons License 2018.08.03 0 0 1484

Menjél mindenképpen. A legszebb görög szárazföldi halászfalu, amely egy gyönyörű turista paradicsomnak nőte ki magát. 

Remélem autóval mentek, mert az nagyon kell a látnivalók felfedezéséhez.

Egy ékszerdoboz Parga, tele kis boltokkal, tavernákkal, bárokkal. Nekem gasztronómiailag  egy kurva nagy meglepetés volt Parga, a kockásabroszos 1000 éves tavernák mellett(amelyek szintén nagyon jók), újragondolt, mai ízlésvilágnak átformált, átalakított görög konyhával futó éttermek sokasága. :)

A várba menjetek fel, és járjátok be körbe az egészet!

Ali Pasa vára egy kamu szerintem, de csodálatos a panoráma és nagyon közel van Pargához. 

Anthousa vízesés, az erdő ahol található és a falu is ahonnan besétálsz, érdekes látnivaló.

Acheron forrásvidék -  KIHAGYHATATLAN!! Derékig gázolsz a jéghideg forrás-patakvízbe, az elején imádkozol éld túl valahogy, a végén meg nem akarsz kijönni belőle. Strandszandált - papucsot vigyetek!

Hajókázás Paxos- Antipaxos, azt mondták jó program, nekünk kimaradt sajnos. Vizitaxi - olcsó és gyors, és nem kellett minden nap 15-20 percet gyalogolni, hegyet mászni.

Lefkada strandjai, a kolostor fent a hegyen, szélmalmok a tenger mellett! Ez messze van, de örülök, hogy belevágtunk, azt hittem egy-két helyen nem megyünk tovább, elkélne egy kis segítség a hajtásnak(mondjuk 4X4), de legyűrtük az emelkedőket, szerpentineket.  Porto Katsiki(ő van legdélebben), Egrenmi és Kavalikefta ha jó írom a strandokat gyönyörű, Katshima annyira nem jött be.

 

Előzmény: fiest (1483)
fiest Creative Commons License 2018.07.28 -1 0 1483

Üdv! valaki volt arrafelé az idén? mi a helyzet most? mennék szeptember elején arra nyaralni de nem ismerem a helyet. még nem voltam még a környékén sem.

 

dávid 1996 Creative Commons License 2017.06.17 0 0 1482

A buszjegyeket meg lehet venni a buszokon.

dávid 1996 Creative Commons License 2017.06.17 0 2 1481

Én most voltam Pargán.Korfura mentem repülővel és onnan buszokkal+komppal.

A taxi árának utánanézetm: Korfu retér-kompállomás:10-12€.Igoumentisa-Parga:50€ ez 1 irányra értendő.

De én busszal mentem. Ez jóval olcsóbb volt.Korfu reptérről a kompállomásra 15-ös busszal lehet menni,ami Korfu városán keresztül egyenesen a kikötőbe megy.Egy buszjegy ára 1 útra 1 főnek:1,75€.

A kompjegy a helyszínen megvehető.Autó nélkül 1 főnek 1 útra Igoumenitsába 11€.

Igoumenitsából Pargára naponta csak 2 busz megy.Időpontok:6:00,13:30

Pargáról Igoumenitsába is csak 2 busz megy naponta:7:15,14:45.

Sajnos ezek a buszon csak hétköznap közlekednek,szombaton és vasárnap nincs busz ebbe az irányba.

Egy buszjegy ára Igoumenitsa és Parga között 1 útra 1 főnek 6,4€.

gyula.api Creative Commons License 2017.02.03 0 0 1480

Sziasztok! 

Valaki leírná milyen tapasztalatai vannak parkolással kapcsolatban ? Köszönöm !

 

Szilvia61 Creative Commons License 2016.11.07 0 0 1479

Katana750

Koszonom nagyon segítő kesz vagy !!!

udv.

Katana750 Creative Commons License 2016.11.07 0 0 1478

Azért ne ejtsd Görögországot! Thesszalonikibe van Wizz és Aegan járat is Ferihegyről és onnan viszonylag közel vannak kellemes nyaralóhelyek. Akinek van ideje keresgélni, nevetségesen olcsón el tud jutni oda repülővel és ott már nem lehet gond szállást találni! A buszozás tényleg nagyon nagy toleranciát kíván az utazótól, szerintem ha fizetnének se mennék azon a módon. Véleményem szerint megoldható a probléma ha barátok is mennek. Egy napra kell kocsit bérelni,(ez nem lehet gond) a barátaid valamelyikének Pargán, kb 45 km Pargából az Igoumenitsai kikötő, ti meg taxival átmentek a reptérről a korfui kikötőbe és fel egy hajóra. Ez azért nem olyan veszélyes. Mivel én kocsival megyek nem tudom a (BUD-CFU) vonalon milyen árak vannak, de van egy "Korfuról" nevű topik is ahol biztos tudnak informálni repjegy meg taxi árakról is. Üdv. 

Előzmény: Szilvia61 (1477)
Szilvia61 Creative Commons License 2016.11.07 0 0 1477

Katana 750

Koszonom a segítséget, így akkor mást választok, mert nyelv ismeret az nem megy.

Korfutol meg bonyolult lenne átmenni.

vegtelenul sajnálom, mert barátokkal mentünk volna, de mi nem bírjuk a buszt,

ferjem gerince miatt.

minden jót 

Katana750 Creative Commons License 2016.11.06 0 0 1476

1 Budapest-Korfu, áthajózol Igoumenitsába és autót bérelsz, esetleg buszozol. 2 Idényben Szlovéniából, Ausztriából vannak járatok Preveza-Aktio(PVK) reptérre, utána ugyanúgy bérlés vagy buszozás. Szerintem mindkét megoldás drága(különösen a második) és elég komoly szervezést, nyelv ismeretet kíván. Persze megoldható ha nagyon akarod és nincs kocsid vagy nem vállalod a hosszú út esetleges viszontagságait, amelyek valójában nincsenek is(szerintem). Remélem segítettem!

Előzmény: Szilvia61 (1475)
Szilvia61 Creative Commons License 2016.11.05 0 0 1475

Sziasztok !

Erdeklödnék Pargara lehet e menni repülővel ?

vagy mi a legközelebbi reptér ?

koszonom

udv.

dokeee Creative Commons License 2016.10.20 0 0 1474

Ha rákattintasz a bigger map opcióra látsz egy Enterprise Car Rental céget, ez is az övék, az az apartman címe, 2-300 méterre van a Krioneri és a Psio-Krioneri strandtól, meg a kikötőtől, nem kell hegyet mászni.

Előzmény: Mihályné Fabulya (1473)
Mihályné Fabulya Creative Commons License 2016.10.20 0 0 1473

Köszönöm szépen.

Ha esetleg írnál még egy pár dolgot megköszönném. Mit jelent a jó helyen van? Nem kell hegyet mászni a parttól? Kb. hány méterre van a strandtól? Emelkedőn vagy lépcsőn jutunk az apartmanhoz? A leírás szerint a falu szélén nem messze a városi strandtól. Zsúfolt a városi strand? Képeket nem tudtam nézni. Ha esetleg van megosztható képed azt is várom.

Előzmény: dokeee (1472)
dokeee Creative Commons License 2016.10.20 0 0 1472

Mi kétszer itt laktunk. 35 eur per szoba áron, a hölgy ír származású, szóval jól beszél angolul. Igényes hely és jó helyen van, https://www.parganet.travel/hotel_presentation.cfm?htl_code=PRGSAN

Előzmény: Mihályné Fabulya (1471)
Mihályné Fabulya Creative Commons License 2016.10.19 -1 0 1471

Szia Kerkyra!

 

Látom, hogy helyben szoktál szállást foglalni Pargán. Mennyiért lehet egy parthoz közeli apartmant előszezonban foglalni. Június utolsó hetében szeretnénk menni. Többen megyünk 8-10 fő. Szerinted ennyien találunk egy apartman házban két fős apartmanokat?

Előzmény: kerkyra (1461)
Mihályné Fabulya Creative Commons License 2016.10.19 -1 0 1470

Sziasztok!

 

Azt szeretném megtudni, hogy ha helyben foglalunk szállást mennyibe kerül egy apartman. Általában mekkora apartmanok vannak? Többen mennénk, 8-10 fő. Mennyire lehet a tenger parthoz közeli apartmant találni?

Biztos van előzmény valamikor a kérdéseimre, de elég sokat visszanéztem nem találtam.

Törölt nick Creative Commons License 2016.09.13 0 0 1469

Sziasztok! Ha már ott jártam, írtam róla egy képes szösszenetet. :)

 

http://lylam.blogger.hu/2016/08/05/parga-az-elso-szerelem

maxika11 Creative Commons License 2016.06.06 0 0 1468

hello

Ha valaki olyan olvasná ezt, aki tud olyan valakiről, aki 2016. június 8 és 20 között (én ezen időszak között leszek kinn) Pargán lenne saját autóval és tudna segíteni onnan visszafelé magával hozni Magyarországra, egy olyan macskát, akinek lenne útlevele és hordozója
az kérem írjon vagy hívjon
maxika.rita@gmail.com
30 397 80 40

természetesen mind ezért fizetnék, 20 ezer forintra gondoltam !!!

Arnold Kléber Creative Commons License 2016.03.03 0 0 1467

Mi a véleményetek az Alexiáról? Érdekes dolgokat hallani a házinéniról

 

berytibi Creative Commons License 2015.06.20 0 0 1466

Parga közelében található Dodona, Dimokastro, Elea, Gitani, Orraon-ról valakinek infója?
Esetleg Karavostasi?

berytibi Creative Commons License 2015.05.17 0 0 1465

Én tavaly a bookong-on néztem ki a szállásokat, illetve a http://www.parga.com/ és a http://www.pargaportal.com/ oldalakon. Ami tetszett annak direktben írtam, vagy rákerestem melyik szállásnak van facebook-os oldala és ott beszéltem le direktben a szállást. Ugyanígy az idén is. Tavaly július 8-18-ig, az idén júl 21-31 között.

Előzmény: geodo1 (1464)
geodo1 Creative Commons License 2015.05.17 0 0 1464

mikorra, hol és hogyan foglalva? :)

Előzmény: berytibi (1462)
Katana750 Creative Commons License 2015.05.17 0 0 1463

Az 50€ körüli ár már elfogadhatóbb mint a 105 ami a Parga.hu szálláskeresőjén jött. Igazából 2 szálláshely szükséges mert akkor megpróbálom a barátaimnak is elintézni. Ott csak 2 személy van. Folyamatosan keresgélek és köszi, hogy segítetek!

berytibi Creative Commons License 2015.05.17 0 0 1462

Szerintem nyugodtan keresgethetsz még, vannak nagyon jó szállások 770 euró alatt, Mi tavaly és az idén is 600 eurót fizetünk 4-en 10 éjszakára a központtól 2-3 percre... 3 főre pedig olyan 50-55 euró/éjszaka szokott lenni....:)

kerkyra Creative Commons License 2015.05.16 0 0 1461

Minden  évben   Korfu  előtt  eltöltünk    pár  napot   Pargán.. Főszezonban  aug  elején  megyünk,   ott  a helyszínen      kb  5 perc  után  volt  mindig   szállásunk..

Előzmény: Katana750 (1460)
Katana750 Creative Commons License 2015.05.16 0 0 1460

Az az igazság, hogy a barátaim és én amolyan motoros fajták vagyunk. Ahhoz már nem elég fiatalok, hogy motorral menjünk a helyszínre,(kivéve én:-) de utánfutón le visszük a vasakat és helyben gurulgatnánk egy kicsit a strandoláson felül! Korfut egy kicsit kicsinek találom a túrázáshoz, de Parga és környéke kellően élvezetes szerpentinekkel kecsegtet! A helyben szálláskeresés nagyon csábító nekem és nem esnék kétségbe ha elsőre nem sikerülne, de a 2 éves poronty miatt jól enne biztosra menni! A linkeket köszönöm. A barátaimnak is megmutatom és utána döntök(döntünk). A magam részéről jó lett volna az ismert Sarti is kiindulási pontnak a motorostúrákhoz(mint már 5X) de a többiek már unják a megismert éttermeket, szállásokat, környezetet, stb.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!