Keresés

Részletes keresés

kavicsos64 Creative Commons License 2020.11.02 -1 0 50

Miért halott minden ilyen jellegű fórum ?  Lenovo tabletra szeretnék egy tolató kamera képét rátenni egy mini USB és egy fülhalgató csatlakozás van csak ,és kell a töltés is a tabletnek ,nem öt percig akarom használni . Ha esetleg valaki erre járna !

Törölt nick Creative Commons License 2006.11.26 0 0 49
Multi monitoros topicot nem találtam, remélem, tudtok segíteni. Van egy dual csatlakozos Radeonom, de szeretnék megpróbálkozni 3-4 monitor párhuzamos használatával. Tudom, hogy arany árban lehet kapni 4 csatis Matrox kártyát, de ezt kihagynám. Létezik gazdaságosabb, de használható módszer sok monitor kezelésére?
sonyv1 Creative Commons License 2006.08.22 0 0 48
Sajna haldoklik a jó öreg Neovo LCD-m (ami fotó szerkesztésre teljesen alkalmatlan volt) uh most elkezdtem nézelődni. Tehát mit ajánlotok ilyen célra? 17-es vagy max 19-es és 100 magyar pénz körül. A képminőség a legfontosabb. Meg azért ne 25 ms legyen a képfrissítése (néha 1-2 filmet csak megnézek rajta) de nem is kell extra gyors. Inkább jó legyen. Köszi.

Eddig idáig jutottam:

http://www.eizo.com/products/lcd/s1731_21/index.asp

Az 1731-es néztem.
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.22 0 0 47
hehe, gratula! :)

honnét is indultunk? apple vagy dell? :)

ez van, ráadásul ugyanaz az lg-panel mindkettőben.
kína és korea a világ közepe... :)))

nem hittél el annyi mindent, folytassuk még?
(sok a fölös pénzed? :) )
Előzmény: tren (44)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.22 0 0 46
nem megy a hegy alhazenhez? :)
Előzmény: Devereaux (40)
Dzseri Creative Commons License 2005.08.22 0 0 45
Hello! Egy meglepő kérdéssel állnék elő: csinált/hallott már vki olyat, h laptop LCD-panelből faragjon moncsit? Tudnom kéne a hor/ver meg az RGB csatlakozások forrasztási helyét. Ez egy Compaq Armada 1120 kijelzője.
tren Creative Commons License 2005.08.07 0 0 44
2 nap intenziv hasznalat utan, csak ajanlani tudom a Dell 2405-t. Kepminosege felulmulta a varakozasaimat.

Azt hittem, hogy orulhetek majd, ha szinekben, kontrasztban megkozeliti a sony crt-t.
Hat nem kozeliti meg, messze felulmulja.

A gyarto altal deklaralt adatok:
fenyero: 500 cd/m ²
kontraszt: 1000:1
gyorsasag: 12 ms (feher-fekete) /16 ms (szurke-szurke)
szinek: 8 bit/csatorna

DVI-D, D-Sub csatlakozo, ezen kivul S-video, composite, component.
4xUSB es kartyaolvaso is van benne, amit meg nem is probaltam.
tren Creative Commons License 2005.08.07 0 0 43
24", 518.4 mm x 324.0 mm lathato kepfelulet, 16:10 oldalarany
1920x1200 nativ felbontas
Előzmény: Lebenstod (42)
Lebenstod Creative Commons License 2005.08.07 0 0 42
Mennyi a "munkafelület mérete?"
Előzmény: tren (41)
tren Creative Commons License 2005.08.06 0 0 41
Tegnap megjott a Dell 2405. Egyelore csak dicserni tudom. Olyan, mintha moziban ulnek...
Hibas pixel nelkul, ragyogo fenyero, mely kontraszt, szaturalt szinek. Szegeny Sony CRT-m elegge kifakult mellette.
Es a munkafelulet merete... igaza volt mindenkinek, aki a szeles kepernyot preferalja.
Devereaux Creative Commons License 2005.07.26 0 0 40

Figyelem, Szógálai Közlemény !!!

Alhazen Jelentkezzen!

Még mindig nálad van háron tekercs ff negám.

 

devereaux

Előzmény: Törölt nick (39)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.26 0 0 39
szólj ha meglesz.
Előzmény: tren (38)
tren Creative Commons License 2005.07.25 0 0 38
alhazen:

Neem... az kezdocsoport tagjai hasonlo arfekvesben voltak.
Viva la ebay.
Előzmény: Törölt nick (37)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.22 0 0 37
kellett neked topikot nyitni...
most 50ezer helyett 30%-kal többet, úgy 200ezret fogsz elkölteni... :))))))
Előzmény: tren (35)
m-t Creative Commons License 2005.07.21 0 0 36
Ugyanilyen monitort nyúzok én is két és fél éve (Sony SDM S71). Nagyon szeretem, mert szép képe van. Élénk színek, jó kontraszttal. És amennyire nézegettem/láttam elég sok mai középkategóriás monitort állva hagy. :) Körbenéztem, hogy 19"-esek közül mire tudnám esetleg cserélni, de nem nagyon találtam nekem tetszőt (Ezt vettem 200k-ért, ilyen árban néztem most 19-est is, igaz csak futólag...)
Előzmény: mutty.hu (13)
tren Creative Commons License 2005.07.21 0 0 35
Nos, egyelore a Dell 2405FPW mellett tettem le a voksot. Tulnyomo tobbsegben az Apple CD 23" fole helyezik.

Kovetkezo lepes: beszerezni jo aron...

Amerikaban 900 dollar korul mozog az ara, Nemetorszagban 1200 euro, itt Pragaban 50000 korona (ami az eredeti ar tobb mint 2x-ese!!!).

Ez sem lesz egy konnyu vetel...
DDAVID Creative Commons License 2005.07.21 0 0 34

Sziasztok

 

Sony SDM-HS75

 

vagy

 

Philips 170C

 

vagy

 

Philips 170S6 FG

 

vagy

 

Fujitsu siemens C17-7

 

vagy esetleg Fuji C19-3 (ha képileg is jobb mint az előzőek, nem csak nagyobb)

 

?

 

a kérdés az hogy melyiket szerintetek a legjobb? pénz nem sok van...

vagy ha tudtok jobbat ajánlani akkor tegyétek!

 

 

olvasgattam már mindegyikről, de érdekelne a ti véleményetek is.

 

köszi:

Dávid

 

 

 

mutty.hu Creative Commons License 2005.07.20 0 0 33

Tren:

 

Nekem az eőző monitorom egy elég jó középkategóriás DeLL, aminek Sony Trinitron hengerpalást képcsöve van. 17"-os. Abszolút alacsony sugárzású, meg midnen ami kell. Persze nem mai csirke, de valami 90KHz a vége, amit anno ki is használtam. Nem mondhatni hogy egy vacak. Az LCD-m talán nem az a kategória LCD-ben, mint anno az a monitor volt CRT-ben, hanem rosszabb.

 

Ennek ellenére amikor megvettem az LCD-t, sokat nézegettem a különbséget. Van ám dögivel. A CRT oylan mint egy dia, vagy egy nagyon jó papírkép egy előnyös szines negatívról. Nem oylan borzalmas precíz, oylan analógosan "véletlenszerű kicsit, de a szemnek midnenképp kellemes, sé jó minőségben lenyűgöző. Az LCD meg amolyan digitális. Kicsit műanyagabb.... Furább... Idő kellett amig megszoktam.

 

Ma már nem bírnék meglenni az LCD hihetetlen precizitása, nagyobb fényereje, brutális kontrasztja és azért rendesen megszokott sajátos, ám mai szemmel kétségtelenül gyönyörű képi világa nélkül, nem is szivesen ülök le a CRT elé, ennek egyébként az az oka, hogy bár egy átlag CRT előtt akár 2-3 óra alatt képes nyúlvörös lenni a szemem, a DeLL előtt jócskán bírt, az LCD előtt meg oylan ülni, mintha papírlapot olvasnál, vagy néznél ki az ablakon. Az érzékeny szemem szinte meg se érzi.

 

Olyan ez is mint a fotózás. Midnenkinek emgvan az álma, digiben sokaknak az EOS 1Ds II egy 70-200/2,8L IS-el mondjuk. De mivel nincs rá pénze, fogja a 20D-t meg a 70-200/4L-t és elmegy fotózni. Azt hiszem kategórián belül (ami szinte egyedüli mutatóként árban van) pusztán hitvita, hogy nem Nikon D2X + 70-200/2,8 VR AF-S ED a vágyálom, és D70 + Sigma 70-200/2,8 EX a végkifejlet.

 

Szerintem nyugodtan hasonlítgasd a képi világ alapján a 17 colosokat, és ugorj neki a nagyobbaknak látatlanban, minthogy pusztán pár külföldi teszt nyomán a legszimpatikusabb teszter véleményére adj. Minden gyárnak megvan a maga filozófiája arról, melyik réteget célozza meg. Uyganúgy ahoyg a CAnonnak, Nikonnak, Minoltának, Pentaxnak Olymusnak is megvannak a hártáyna-i, előnyei, és a népes vagy kevésbé népes hardcore felhasználó-harcosai.

 

Kicsit oylan Analóg-digitális fotó vita ez a CRT vs. LCD, az emg hogy melyik gyártó, az meg hasonlít a Nikon Vs. Canonhoz. Azon belül vannak olcsó de szar, drága, nagyon drága, és elképesztően drága alternatívák...

 

Ja, és a végén kiderül hogy a szomszéd nője zöldebb. Ha már megvetted, ezekre a hangorka ne figyelj oda. :)

Törölt nick Creative Commons License 2005.07.20 0 0 32
jobb. :)))
a magyaroknál is azé' jobban értenek a "szakmányhoz" a számítógépesek mint a műkedvelő "fotóipari szakemberek", lásd soltész rezső és tsai...


van guru, aki pc-n az 1.8-as gammára esküszik...
van guru. aki mac-en a 2.2-es gammára esküszik...
ezek a guruk általában elismertek valamilyen spec. területen amúgy... :)

egy adalék a sony-akármi-.. hitvitához:
amikor a sharp a 80-as években beszállt a tv-set piacra, nem volt saját crt-je.
elkezdte keményen fejleszteni az lcd-t. emlékszel, a sharp kalkulátorokban volt először lcd-kijelző. akkoriban a sony volt a no.1.
mára a sharp a világpiac több mint a 25%-át (nem elírás!) tudhatja a magáénak, 2-300 $-ral többért tudja eladni a tv-it mint a sony.
a sony bebukott néhány lcd-s fejlesztést, a fotó-ipart is érintő kudarcáról konkrétan tudok. :)
az epson mérnökeinek viszont nem törött bele ugyanabba (igaz időben később) a bicskájuk. :)

egy szó mint 100, lcd-t kő venni és jól megnézni előtte.
(még egy pontosítás: gmb eye-one-pro-m van.)

változott valamit a meglátásod? :)
Előzmény: tren (31)
tren Creative Commons License 2005.07.20 0 0 31
na igen, olyan ez, mint az fenykepezogeptesztek...
Előzmény: Törölt nick (30)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.20 0 0 30
a tesztekről csak annyit: kalibrálás előtt vagy utána mérik ki? he?
naugye... :)))

tudni kell, a hp veszi a panelt (lg-philipstől, ahol az lg szintén megvette a philipset :) ), sokan szintén a panelgyártóktól veszik. :)

higgy a szemednek.
túl sok a zsákbamacska mostanában. ettől már csak az ígéret a több...

amúgy az adobe-rgb-s lcd-k (eizo, nec) nem 30%-kal drágábbak, jóval többel...

Előzmény: tren (29)
tren Creative Commons License 2005.07.20 0 0 29
alhazen:

Az van, hogy minel tobb teszten ragom at magam, annal tobb (es sokszor ellentetes infot olvasok).

Pl itt vannak ezek a dellek. Nemreg jelent meg ez a teszt a tomshadware.com-on:

http://graphics.tomshardware.com/display/20050706/index.html

Ez alapjan a 20" dell szinvisszaadasa hagy kivannivalot maga utan. A 24"-es pedig nem eleg gyors es tul draga.

Olvastam egy masik tesztet a HP L2335-rol (23"), az apple paneljehez hasonlitottak, es azt irtak, hogy legalabb olyan jo, mashol pedig lehuztak.

Ott vannak az Eizok. 14 bites kalibralhatosag, de 30%-al dragabbak, mint a tobbi.
A kalibralhato NECek hasonloan "elerhetok".

Vegul a Viewsonic, amely nem kalibralhato, sokan dicserik es sokan nem.

Megnezni egyiket sem tudom, mert nincs, csak rendelesre. Legfeljebb a Dellt.
Előzmény: Törölt nick (27)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.20 0 0 28
bocs, nem a paraméterekkel kelek-fekszem:
1680x1050 talán a 20"-es széles képernyős felbontása. :)

még egy ergonómiai szempont a 2 álló a4-es kép mellé: a széles képernyős képet nézni sokkal de sokkal jobb mint a 3:4-est...
ki kell próbálnod - vigyázz, fertőzést okoz!!! :)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.20 0 0 27
hehe... :))) minden pénz kérdése (is)...

nincs választási lehetőséged.
ha viszont kevés a pénzed, akkor sem jobban.
20"-os kategória: apple és dell 1680x1200,
23"-osban apple hdtv.
ehhez számíts hozzá még egy gretagmacbeth eye-one-t vagy egy tristimulusos kalibrátort...

én apple cinema displayt (is) nyűvök és aszondom, nincs még egy olyan éles crt...
(lcd sem ebben az árkategóriában, bár most esett az apple és dell ára - mindkettő "ugyanazt" az lg-panelt használja.)

higgy a szemednek és fogadd el a tényeket: a crt-k kora lejárt, a nem 5-10000 $-os lcd-k is jobb képet tudnak mint a régebbi (nem referencia!!!) crt-k.
nekem van eye-one-om és mégis azt mondom, a dobozból kivéve kalibrálás nélkül is használható az apple. :)
erre köss csomót...

szummázva: az lcd (az apple) sokkal élesebb bármilyen crt-nél és a legkisebb modell is megfelel két álló a4-es papírlapnak...
a 20"-es ára leesett kb. nettó 6-700 €-ra, a 23"-es ára 2x annyi.
nincs választási lehetőséged... :)
(bár a dell $500 alatt van már... :) )
Előzmény: tren (-)
tren Creative Commons License 2005.07.20 0 0 26
mutty.hu:

A Sony altalam is elismert monitorok teruleten, nekem 2 Sony CRT virit az asztalomon. Ellenben meg nem olvastam magasztalo tesztet Sony LCD-rol. Miert van ez?

A kinalat vegignezese volt az elso dolog, amit megtettem. Sajnos mindenutt (Electroworld, Datart) Fujitsu-Siemens es Samsung kepernyok vannak, 17" meretig, elvetve egy 19". Nehol egy-ket Philips, Viewsonic vagy LG, de azok is 17". Kisebb szakuzletek nem is tartanak raktaron mast, mint azt a nehany BenQ es Neovo monitort, amit nap mint nap el tudnak adni. Nagy kepernyot mindenutt csak rendelesre szallitanak - ha megrendelted, vedd is meg.

1280x1024 vs 1600x1200: ha dolgoztal mar az utobbi felbontassal, nagy kepernyon, nem akarsz soha tobbet kisebb felbontassal bajlodni. Tobb a hely. Raadasul sok teljes kepernyos megjelenitesu rendszert irok, ahol a 4:3 vagy szelesebb keparany a preferalt.

Előzmény: mutty.hu (13)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005.07.19 0 0 25
Hidd el, nem mondunk egymásnak ellent. Csak kicsit máshogy kell nézni a dolgokat. Egy gyártó nagysága ma már nem csak abban állhat, hogy az utolsó csavarig mindent ő gyárt, hanem hogy a megfelelő beszállítótól a megfelelő terméket rendeli meg, majd ezt egy megfelelő minőségbiztosítási rendszer mellett alakítja végtermékké.
Elég arra gondolni, hogy az elektronikai termékek/alkatrészek különböző ár és minőségi kategóriái között gyakran nincs technológiai különbség, hanem egyszerűen válogatják őket.
Előzmény: mutty.hu (24)
mutty.hu Creative Commons License 2005.07.19 0 0 24
Az enyém anno a közép kategóriában volt a Sonynál, sőt talán 4 kategória volt akkor, abból volt a 2-es alulról. Tehát egyáltalán nem csúcskat. És ha bemegyek egy Média Árt üzletbe, még mindig úgy érzem, hogy nem sok szégyellnivalója van, sőt. Pedig eltellt 2 év. Anno nagyon barátian vettem valami 110-ért vagy miért, bótban 2 hónappal később láttam 135 vagy 140-ért. Ennél már akkor is voltak drágábbak. Manapság ezért a pénzért már igen jó 19-eseket lehet verkaufen.
Előzmény: DIE_ROBOTER (23)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005.07.19 0 0 23
Nem. A hír nem erről szól. A hír arról szól, hogy a SONY soha nem gyártott monitor panelt. Függetlenül a közös gyár indulásától.
Amikor én vettem a SAMSUNG-ot, akkor több boltban ajánlották hogy a csúcs SONY-t vegyem, vagy az új SAMSUNG-ot (ami még drágább volt, és volt ahol meg tudták mutatni, volt ahol még nem volt készleten). Aztán rákerestem a neten, és kiderült, hogy ugyanaz a panel van benne.

Mondom, hogy ne olyan monitorokat hasonlítsatok össze, amelyek nem egy kategóriában vannak. Az elit kategória márkától függetlenül drága.
Előzmény: mutty.hu (22)
mutty.hu Creative Commons License 2005.07.19 0 0 22

Hát, pl. nem a közös gyárbban gyártották ugye, nomeg nem is TV LCD, ami technológiailag tök MÁS!!!

 

Amúgy meg az van, amit lejjebb CSabi77777 is írt, hogy kikapcsolva és bekapcsolva is más a képük. A Samsung akkor elrontotta az "utómunkát". egyébiránt a Samsung tűnik ezzel együtt másodiknak a versenyben, szorosan az LG-vel, de pl. egy 15 colos nem kommersz kategóriás vadiúj LCD is van a környezetemben, és a régi Sony-m valahogy azt is lehagyja.

 

Persze szubjektív is hogy kinek mi tetszik. Viszont ezzel a Sony mániával nem vagyok egyedül. Uyganakkor a Sonyban más területen csalódtam is már, főleg szám. tech alkatrészekben, pl. CD író.

 

A Sony úgy vélem csak olyan termékeire figyel oda, amik újak, innovativak, vagy valamiért drágán tudja adni, és ez alatt van egy kommersz réteg, amin csak a név Sony, de amúgy ugyanoylan vacak mint a többi. Úgy tűnik az LCD-kre még odafigyel, főleg ha nem a legolcsóbbat veszed meg. Néha 20-30% árkülönbözet ég és föld.

 

Egy időben, amikor az LCD-ket kezdték tömegcikként forgalmazni, emgjelentek az első 100 ezer alatti 17 colosok, akkor volt az, hogy a 130 ezres és a 99 900 Ft-os között valami embertelen különbség volt.

Előzmény: DIE_ROBOTER (20)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005.07.19 0 0 21
Ne a 150ezer forintos SONY monitort hasonlítsd az 50ezer forintos SAMSUNG-hoz, hanem a 150-est a 150-eshez. Mondjuk az általam is említett 173P-t.
Előzmény: Csabi7777777 (18)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!