Keresés

Részletes keresés

MonimiDesign Creative Commons License 2022.05.23 0 0 36

Nekünk a https://biotisztitasfonyod.hu/ csinálta a tisztítást, ők is ugyanezt a bio technikát használják Somogy, Zala, Tolna és Baranya megyében. Nagyon szép lett, szinte új.

biotakarító Creative Commons License 2022.05.18 0 0 35

Vállalkozásunk 2010 óta foglalkozik vegyszermentes helyszíni bútorkárpit, szőnyeg, matrac és autókárpit tisztítással. Speciális technológiánkat megismerve együttműködési megállapodás keretében 2011 óta a Kanizsa Bútorgyár, az Andante bútorok gyártója a NovaLife huzatú bútorok tisztítására kezelési útmutatójában is minket ajánl az egész országban.

Professzionális gépekkel dolgozunk és mi nem kerüljük el a különböző textilbőr (velúrra hasonlító és nem fényem műbőr) bútordarabok tisztítását, legyen az NovaLife, Alcantara, Carabu, Natuzzi, stb. fantázianevű.

Amire figyelni kell ezeknél az kárpit fajtáknál:

- ha étel vagy ital ráesik rácseppen azonnal egy fehér, nedves ruhával el kell távolítani

- házilag tisztítani nem ajánlott pl. habbal, stb. , kefével meg semmiképpen! A házi tisztítás eredménye általában, hogy kis foltból nagy lesz, a szappanos anyag benne marad a

  szövetben és még gyorsabban piszkolódik

- a bútort hetente de minimum 2 hetente alaposan át kell porszívózni legalább a frekventált helyeken (könyöklők, támlák a fejrésznél, ülőrészek)a porszívókhoz tartozó kefés

  kárpittisztító fejjel

Ha NovaLife huzatú bútora van ami nem idősebb 5 évnél és megvan a számlája az első tisztítás árából - 20 % kedvezményt adunk!

Elérhetőségünk, áraink megtalálhatóak honlapjainkon:    www.netfuture.hu vagy   www.karpittisztitas.eu 

 

                                                                                

 

 

Virilee Creative Commons License 2020.12.17 0 0 34

Üdv.Látom régebbi a bejegyzésed,de érdeklődnék végülis mi mellett döntöttetek,met most mi vubk andante ülőgarnitúra vásárlás előtt és ezzel a novalife-val szemezek ,mert ez lenne abban a színben ami tetszik ecru-vagy bézs,Ha ezt vettétek mi a tapsztalat vele?köszönöm

Előzmény: Pöppec_kvar (-)
Virilee Creative Commons License 2020.12.17 0 0 33

Szia.Mi most készülünk novalife szövettel Andante ülőgarnitúrát vásásrolni a  3 éventei tisztítást konkrétan hogy kell elvégezni?köszönöm a segítséget:)

Előzmény: kárpittisztító mester (30)
kárpittisztító mester Creative Commons License 2019.08.08 0 0 32

Ha 100 %, hogy famer okozta,, akkor sehogy. A ruhafesték által okozott elszineződés maradandó károsodás. 

De ha a folt nem kékes, hanem inkább szürkés árnyalatú, akkor az nem a famer nyoma, hanem egyszerűen kosz, simán kiszehető.

Előzmény: nto (31)
nto Creative Commons License 2019.07.23 0 0 31

Engem érdekelne hogy a bézs színű kanapéból hogy lehet (és mivel) a használat során keletkezett elszíneződött úgynevezett farmerfoltot kiszedni.

 

kárpittisztító mester Creative Commons License 2019.07.07 0 0 30

A tartósságával általában nincs gond, elég strapabíró. Már nem egy 10 évnél öregebb NovaLife-ot kitisztítottam. 

A gyenge pontja a tisztíthatósága. Tudom, a kereskedők szerint csak egy tiszta vizes ruhával kell letörölni. Ez addig működik, amíg folyadék borul rá. Ugyanis a NovaLife gyakorlatilag egy ponyva. Nem issza be a vizet. És itt van a probléma. Az évek alatt lezsírosodik a bútorkárpit. A zsírt pedig hiába törölgetik a tiszta vizes ruhával, attól nem fog lejönni.

A tisztítás úgy működik egy szövetnél, hogy a tisztítószeres vizet beissza, feloldódik a kosz, zsír, stb., majd kiszívatjuk a koszos vizet az anyagból. Viszont a NovaLife a tisztítószeres vizet se issza be. 

Éveket kísérleteztem, mire rájöttem, hogy egy víztaszító anyagot hogyan lehet vízzel kitisztítani. Megoldható, de igencsak költséges mulatság, ha elhanyagolod.

Ha a Novalife mellett döntesz szabály, hogy kb. 3 évente ki kell tisztíttatni, még akkor is, ha nem látod nagyon koszosnak.

Ha van még kérdésed, nyugodtan írj.

 

Előzmény: Ladybug.mx (29)
Ladybug.mx Creative Commons License 2019.07.06 0 0 29

Az előző garnitúránkat most adtuk el. 15 éve vettük, 10 éve húzattuk át, de még vállalható volt. Lassan megérett volna az újra kárpitozásra. Arra vagyok kíváncsi fog-e bírni ennyit az andante novalife :). A fotókon a régi szövet, ami tartós volt.

Előzmény: kárpittisztító mester (27)
Ladybug.mx Creative Commons License 2019.07.06 0 0 28

Szia! Megírnád ilyen sok év után milyen tapasztalataid voltak az andante novalife szövettel?

Kopás, nyúlás, szakadás, koszolódás, tisztítás?

Előzmény: Mevy (6)
kárpittisztító mester Creative Commons License 2019.05.21 0 0 27

Attól függ, hogy milyen reményeid vannak... 😃

Mire vagy kíváncsi?

Előzmény: Ladybug.mx (26)
Ladybug.mx Creative Commons License 2019.04.29 0 0 26

Sziasztok!

 

Most már elég sok idő eltelt :)

 

Mik a tapasztalatok a novalife szövetről?

 

Mi tegnap rendeltünk egy Andante garnitúrár ezzel a szövettel. Nem volt olcsó és kissé izgulok beváltja-e a hozzá fűzött reményeket.

dani04.19. Creative Commons License 2014.02.10 0 0 25

A novalife bútorszövet rendkívül minőségi és tartós.

Andante ülőgarnitúrák is többnyire ilyenből készülnek.

Ajánlom, amennyiben Andante ülőgarnitúrát szeretnél venni, itt nézz szét:

 

http://www.home-max.hu/butor/andante-ulogarnitura

dani04.19. Creative Commons License 2014.01.28 0 0 24

Nagyon fontos az ülőgarnitúra kényelme otthonunkban.

 

Én itt vettem ülőgarnitúra bútort otthonunkba és nagyon elégedett vagyok.

 

http://www.home-max.hu/butor/ulogarnitura

 

Home-Max Bútor

asunny Creative Commons License 2011.03.27 0 0 23

Szia!

 

Mi kb 2.5 éve vettük az ülőgarnitúránkat fehér Novalife anyaggal, amiből ugye minden kijön, csak egy nedves szivacssal át kell törölni és porszívózni. Hááát... Az tény, hogy az egyszeri foltok (golyóstoll, kiloccsant üdítő) kijött, DE a mindennepi használat során erősen sötétebb árnyalatú vált. Mint utóbb olvastam a garanciajegyben és a honlapon leírtakban, pl arra nem vállalnak garit, hogy a ruhád amiben ráülsz megfogja (igen mi ruhában szoktunk ráülni). Ha most kellene vásárolnom az eddigi tapasztalatok birtokában valószínűleg újra ilyet választanék, de tuti nem engedném magam rábeszélni világos színű ülőgarnitúrára.

Előzmény: moninyufi (22)
moninyufi Creative Commons License 2011.03.04 0 0 22

Sziasztok!

 

Van még valakinek tapasztalata? Az érdekelne mennyire strapabíró, évek alatt nem kopik ki?

 

Nekünk van egy kanapénk, puha, kényelmes, imádjuk, de textilbőrrel lett behuzatva, 3 évig semmi probléma nem volt vele, de aztán kb egy fél év alatt kirepedezett, és elkezdett málani róla a szövet. Műbört/textilbőrt mégegyszer nem akarok, bőrt se nagyon preferálom, meg horror ára van, a gyártó ajánlotta ezt a Novalife szövetet, de mielőtt megint kiadnánk egy rakat pénz le akarom csekkolni!

 

Tud valaki segíteni?

 

//moninyufi

pgyafi Creative Commons License 2011.01.22 0 0 21

Kicsifiam telibe hányta a kanapét :(  A szagot mivel lehetne eltűntetni?  Csak vizes szivaccsal lett leszedve róla minden, nyoma sincs az egésznek, de szaga az van. 

Érett Gyümölcs Creative Commons License 2010.09.19 0 0 20

Kanapéágyunk nincs, csak 3-2-1-es garnitúránk sötétkék novalife szövettel.

 

Nekünk nagyon bevált. :-)  Igaz, már nagyok a gyerekeink, tehát kakaó-ketchup és hasonló leevések nem fenyegetnek :-), de azért erősen használatban van. Nagyon jó döntés volt, érdemes volt ennyi pénzt kiadni érte.

 

Előzmény: M.Marci (19)
M.Marci Creative Commons License 2010.09.14 0 0 19
Sziasztok!

Az iránt szeretnék érdeklődni, ha van vki a fórumozók között, akinek Andante ülőgarnitúrája van novalife szövettel - és esetleg kanapéággyal -, írja már le, de őszintén, hogy mennyire van megelégedve a termékkel? Véleményeket gyűjtenék vásárlás előtt... köszi
bjózsi72 Creative Commons License 2010.09.07 0 0 18
Szia Eraboszi,


mi lett a vége a reklamációdnak az andanténál?
Köszi!
Pitylogós Creative Commons License 2009.09.01 0 0 17

Melyiket?

 

Mert hogy sok gyártó használja ezt a szövetet. És sok bolt forgalmazza az ezzel bevont bútorokat.

 

Szóval az Andante csak egy a sok közül. Amit én szeretnék, azt nem forgalmazza.

Előzmény: eraboszi (16)
eraboszi Creative Commons License 2009.08.30 0 0 16

Kedvses Pitylogós!

 

Novalife szövetű garniturát itthon az Andante forgalmazza.

A honlapukon meg tudod nézni.

 

 

 

Előzmény: Pitylogós (15)
Pitylogós Creative Commons License 2009.08.28 0 0 15

Mi is vennénk egy Novalife-os garnitúrát, de itthon nem forgalmazzák.

 

A neckermann.de webshopban lehet kapni, kizárólag. Polsteria "Nick" néven. Lehet, hogy máshol más néven kapható.

 

http://www.neckermann.de/NICK%20Garnitur%203-2-1/ffd51ed9c517481191936dbce1fdc13be1c5e75f,de_DE,pd.html

 

Sajnos a Neckermann-nak Mo.on nincs képviselete (csak az utazási irodának...), ezek meg nem szállítanak Németországon kívülre.

 

Nincs valakinek ötlete megoldásra?

 

Vagy ha tudtok ilyen dizájnt ennyiért másik termékből az is jöhet. Feltéve ha Novalife.

eraboszi Creative Commons License 2009.08.27 0 0 14
Sziasztok!

2008 szeptemberébe vettünk egy 3 részes andante novalife szövetű kanapét. 2009 januárjában keletkezett rajta egy lyuk. A kanapé ülő felülete pléddel le volt takarva, de így is használat során a szövet elvékonyodott, kilyukadt. A vásárlás helyén jeleztem a problémát. Ók a gyártóhoz irányitottak. A gyártó február végén kiküldte egy technikusát a probléma felmérésére, aki megállapitotta, hogy gyártási hibás a szövet. Távozása után 2 héttel felhivtam az ügyfélszolgálatott, hogy mikor várható eredmény. Á válasz: hivjam óket két hét múlva.

Két hét leteltével közölték, hogy legyek türelemmel készül a szövet, kb 3 hét (ez volt március közepe).

A 3 hétből lett 2,5 hónap. Június közepén megjött a szövetem, mely teljesen eltért az eredetitől. A cég alkalmazottai is látták a           színeltérést és megértették, hogy nem engedem a kanapé áthúzását. Ekkor rögtön hívtam Horváth urnat a kapcsolattartó ügyfélszolgálatosomat. Kiderült hogy, nincs tisztába a kanapé eredeti színével.

Ezután hetekig nem történt semmi. Júlús közepén felhivtam. Ő közölte, hogy nem tudja megoldani a problémát. Ekkor hivtam a főnökét.

Kozma Balázs úr megkért térjek vissza a vásárlás helyére, válasszak egy színt és küldjem el a színkódot. Én ezt megtettem.

Elküldtem e-mailben. Válasz: elmennek nyári szabadságra, augusztus 20-ka után lesznek.

Most augusztus végén ott tartunk, hogy valószínüleg Kozma úr se tudja a problémát megoldani, mert nincs színválaszték. Igérete szerint holnap felhivja a forgalmazót, találnak megoldást. Várok, mint eddig

(8 hónapja)  .......................................................

 

U.I.

Az anyag maga tényleg nagyon jó, minden kijön belőle, nem igényel külön ápolást, langyos vizes ruhával szoktam néha áttörölni. Ha végre sikerül áthuzatni, marad a novalife szövet.

Előzmény: Pöppec_kvar (-)
kellisz Creative Commons License 2007.04.21 0 0 13
Érdekel még valakit a Novalife? Most jött meg a bútor.
Érett Gyümölcs Creative Commons License 2007.01.16 0 0 12
Te is andante kanapét rendeltél? Ezen gondolkodunk, nagyon tetszenek a halvány színek. Csak azt nem tudom, hogy vajon tényleg olyan könnyű tisztítani, ahogy a reklámfilmben látható? :-DD  Quattro mobilinál veszed?
Előzmény: kellisz (11)
kellisz Creative Commons License 2007.01.16 0 0 11
Tapasztalat még nincs, de most rendeltem egy kanapét bézs színben, plusz Terrakotta anyagot a párnához. 8-10 hét a szállítás. Nagyon kíváncsi vagyok, nehezen vállaltuk be. Remélem beválik majd.
Előzmény: Érett Gyümölcs (10)
Érett Gyümölcs Creative Commons License 2007.01.16 0 0 10

Senki másnak novalife-os bútora? Újabb tapasztalatok?

 

Pöppec_kvar Creative Commons License 2005.06.08 0 0 9

Koszi, probaltam, de sajnos mindenhol magasabb arat talaltam, mint amit az uzletben ajanlottak! Sot, még a gyarban is, pedig tolem nincs messze, még ugy is megerne...

Persze ahol veszem, ill. a Domus arajanlata kozt is helybol volt 90ezer kulombseg...:)

Előzmény: lufi77 (8)
lufi77 Creative Commons License 2005.04.27 0 0 8
Az olcsóságra egy tipp.
Mi az andante ülőnket egy webes bútor áruházban vettük.
A bolti árhoz képest 70 ezerrel olcsóbban.
390 helyett 320-ért.
Nézzél szét a http://butorbolt.lap.hu/-n.
Pöppec_kvar Creative Commons License 2005.04.27 0 0 7

Koszi nagyon a beszámolód!!:)

Előzmény: Mevy (6)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!