Keresés

Részletes keresés

diagno Creative Commons License 2013.10.12 0 0 8

Még nem mindenhez, de egyre több termékhez lehet alkatrészt vásárolni a http://kavefozo.com oldalon. De ha egyéb alkatrész kell, akkor írj az info@kavefozo.com e-mail címre, nagy valószínűség szerint be tudják szerezni.

kiskopi Creative Commons License 2005.02.20 0 0 7

Sajnos nálunk ez a helyzet,a jelszó:FOGYASZTÁS.....

A vevő ebben az esetben nem számit,dobd el,vegyél inkább ujat:(

Esetleg jó drágán javittasd meg,hiszen ebben van a haszon.

Ha eladják a filléres alkatrészt,csökken a bevétel.Márpedig bevétel mindenek felett.

Sajnos ez van:(

vilmarci Creative Commons License 2005.02.17 0 0 6

Felhívtam az FVF-et. Sajna ők is elszomorítottak, és pontosan ezeket mondták.

 

A bosszantó az, hogy

 

1. visszaélnek a helyzetükkel, hiszen kizárólag náluk lehet kapni (illetve nem lehet kapni)

2. nincs választási lehetőségem

 

Egyébként pl. vettünk hűtő hőérzékelőjéhez relét minden gond nékül, ami nem egyszerűbb szerkezet, mint az említett műanyagdarab...

 

Első körben én is összeragasztottam, ami ideig-óráig tartott is, de a műanyag alkatrész egyszerűen elfáradt.

 

Egy másik eset (szintén egy ilyen baleset, régi Tamron objektívvel, 80-210, 1:4,6-22, tehát nem a csúcs kategória, de nekem tökéletesen megfelel): a bajonettzár füléből az egyik (sajna nem tudom mi a szakszerű neve) tört le.

Ezt ugyan nem szedtem szét, de szerintem ezt is egyszerűen meg lehetne oldani.

1 db Tamron szerviz van Pesten (talán az országban), ahol lazán közölték, hogy 20ezer forint és 1 hónapig tart...

Ezt megragasztottam (pillanatragasztó 60 Ft), és másnap tökéletesen működött.

 

Azt hiszem, ezeket a sztorikat is eltárolhatom az "így jártam" fiókban :(

Éljen a fogyasztói társadalom!

 

VilMarci

Előzmény: (attis) (1)
Jonnzy Creative Commons License 2005.02.16 0 0 5

....Akkor is irreális ez az egész....

Szerintem az lenne még "korrekt"-nek mondható, ha ezer HUF az alkatrész, és ezer HUF a beszerelés... Elvégre a szervíz ebből él...

optikus Creative Commons License 2005.02.16 0 0 4

Nem tom mennyire bonyolult az a bizbasz de en megprobalnam osszeragasztani vagy legyartani magamnak (szerszamaim vannak de biztos nem lenne olyan szep mint a gyari).

Egyebkent ez a legtobb elektronikai termekkel igy van. Semmihez nincs utolag vasarolhato alkatresz ha van is nem adjak el es azt is arany aron.

Szinte az osszes gyarto ilyen, ez a nikon istenes, a hp ennel sokkal szemetebb.

Flacika Creative Commons License 2005.02.16 0 0 3
Próbálkozzál független szervízzel, ott talán több sikerrel jársz.
Előzmény: vilmarci (-)
farkzoli Creative Commons License 2005.02.16 0 0 2
Szerintem mindenképpen te húzod a rövidebbet. A 2 "nagy" magyar képviselete önkényúrként pöffeszkedik a vásárlók felett. Itt a topikokban remek tapasztalatokat lehet néha olvasni.
(Tanulságos kísérlet pl. valamit tudakolni, mondván a szervízben csak tudják a választ. A túrót ! Amit nem mondanak el, azzal is hüjébbek vagyunk, tehát még jobban rájuk szorulunk.)
De az is okádék helyzet, hogy egy biszbasz, amiben annyi műanyag van, mint 1 kóláskupakban, sok ezer Ft.
Tanács nincs.
Előzmény: vilmarci (-)
(attis) Creative Commons License 2005.02.16 0 0 1
el kell szomorítsalak. nem kötelező alkatrészt árulni, csak alkatrészellátást biztosítani. a kettő nem ugyanaz, mint ahogy a szerviz sem ugyanaz, mint az alkatrészüzlet.
szerintem ki kell csengetni a javítási költséget is.

de egy telefont megér a dolog:
Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőség
06-80-201-205
4594-836
4594-999
érdemes felhívni őket, nagyon segítőkészek

attila
Előzmény: vilmarci (-)
bindera Creative Commons License 2005.02.16 0 0 0
O tipp
vilmarci Creative Commons License 2005.02.16 0 0 topiknyitó

Tehát a kérdésem röviden ennyi:

Jogszerû-e, hogy ugyan van alkatrész a szervízben, de sem ott, sem márkakereskedésben nem árusítják, hanem ott kell hagynom a készüléket, ki kell fizetnem a beszerelési költségeket (drága óradíjjal), akkor is, ha az egészhez 4 csavart kellene meghúzni?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!