Keresés

Részletes keresés

Bediiii Creative Commons License 13 órája 0 0 5203

Sziasztok,

 

Milyen kenőanyagot ajánlotok kétszárnyú nyitó menetes orsóra? (az anya műanyag)

Gyárilag valami fekete, atomkemény zsír volt benne.

 

Köszönöm

fagyalf Creative Commons License 19 órája 0 0 5202

Újat tudok adni.

Előzmény: tacsi69 (5201)
tacsi69 Creative Commons License 22 órája 0 0 5201

Nincs valakinek elfekvoben, akar hasznalt Thalia 24v-os vezerloje? A masodik Libra-C -m is megadta magat, ugyanugy ahogy 3 eve az elso, nem erzekeli a 3. droton erkezo vegallapotot, pedig jon rajta jel.
Az elozonek is atforrasztottam a nyakjat ahol kellett, de nem javult meg, ugyhogy ezzel mar nem is kiserletezek. Az volt a szerencsem hogy most meg nem tepte le magat a zsaulteglas kapurol :-)))

 

teser67 Creative Commons License 3 napja 0 0 5200

hasonló esetben a motor vezeték törése okozta a kiszámithatatlan müködést

Előzmény: simico (5198)
zsuri Creative Commons License 6 napja 0 0 5199

Úgy néz ki megoldotta a kondicsere: most már van lassítás a végén és 2 napja nem volt össze-vissza működés.

Előzmény: eadams (5195)
simico Creative Commons License 2024.04.17 0 0 5198

Kezd az őrületbe kergetni ez a qrva kapu. Kétszárnyú kapu, Proteco Leader motorokkal, Twister 1.26 vezérlővel, kb 2010 környékén telepítve. Pár hete kezdte el csinálni, hogy teljesen rendszertelenül vagy nem nyit ki, vagy nyitás után nem zár be; az is változó hogy egyáltalán meg sem moccanak a szárnyak vagy valameddig mozognak és egyszercsak leállnak. Ilyenkor a kulcsokkal kioldom a kuplungokat és kézzel kinyitom / bezárom a szárnyakat, kulccsokkal kuplung visszazár. Pár órával később már rendben működik napokig, több tucatszor nyit és zár... aztán egyszercsak megint nem működik, kézi csiki-csuki után megint több tucatnyi alkalomal működik...

Kondenzátorok alig két éve lettek cserélve, de hétfőn vettem újakat és beszereltem. Tegnap vagy hatszor rendben nyitott és zárt, ma reggel is rendben nyitott és zárt. Aztán ma délben már megint nem volt hajlandó nyitni, csak a villogó ment és meg sem moccantak a szárnyak. Kézzel megint kinyitottam, beálltam autóval, becsuktam a szárnyakat. Egy órával később kimegyek és most megint rendben nyit és zár.

Mi a túró okozhatja ezt a jelenséget vadonatúj kondenzátorokkal is? Valami a panelon szart be? Esetleg nem is elektromos dolog, hanem valami mechanikai probléma amit a kézi csiki-csuki ideiglenesen helyrerak?

zsuri Creative Commons License 2024.04.16 0 0 5197

Köszi, megnézem.

Előzmény: eadams (5196)
eadams Creative Commons License 2024.04.16 0 0 5196

...mármint a motorindító kondi cseréjével.

Előzmény: eadams (5195)
eadams Creative Commons License 2024.04.16 0 0 5195

Szia!

 

Kezdj kondicserével, alighanem megoldja.

Előzmény: zsuri (5194)
zsuri Creative Commons License 2024.04.15 0 0 5194

Nézegettem mit csinál a vezérlés: a relék úgy néz ki jól kapcsolnak, legalábbis a megfelelő időpillanatban hallatszik a kattanás - de ettől függetlenül a kapu alkalmanként nem nyílik ki addig, mint amíg a relék nyitva vannak. Konkrétan csak az egyik oldal problémás, ahogy korábban is írtam. Annyi még, hogy a problémás oldalon egyáltalán nincs lassítás - nem tudom a vezérlőnek kellene ezt csinálni, vagy a motornak. Ha azt akarom, hogy kinyíljon teljesen, akkor a végállást lassítás nélkül éri el, akárhogyan is állítgatom. A másik oldal jól működik, a relé kikapcsolása előtt elkezd lassítani. Mondjuk nekem ebből úgy jön le, hogy valószínűleg a vezérlésnek kellene lassítani, nem?

zsuri Creative Commons License 2024.04.14 0 0 5193

Most 10 perce pl. az történt, hogy nyitottam a kaput, de a problémás kapuszárny a megszokott kb. 3 másodperces késleltetéshez képest kb. 10-15 másodperc után indult el, így nyilván nem nyílt ki teljesen. Visszazárt, majd a legközelebbi nyitásra már rendesen nyitott.

Előzmény: zsuri (5192)
zsuri Creative Commons License 2024.04.14 0 0 5192

Sziasztok!

 

Van egy kétszárnyú kertikapunk TWIST230 vezérlővel és azt hiszem TITAN motorokkal, olyan 10 éves lehet. Szakemberek telepítették. A kapuk úgy nyílnak, hogy a motor behúzza a szárát, illetve  a kapu zárt állapotában a motorok nyitva vannak (ki van tolva a szár).

 

Éveken keresztül probléma volt, hogy alkalmanként (nem tudom, mitől függően) nyitva marad és ott a végállásban mintha nem tudná hol van, ha megnyomom csak zúg (nyilván nem  tud tovább nyitni a teljesen nyitott állapottól), aztán 1-2 ilyen "nyitás" után végre elindul másik irányba és bezár. Télen aztán már nem is nyitott ki teljesen az egyik oldal, ezért elkezdtem a nyitási idővel játszani. Úgy nézett ki megjavult attól, hogy hosszabbra vettem a nyitási időt, bár emiatt kimaradt a végén a lassítási fázis - sajnos képtelen voltam úgy beállítani a kis potival, hogy ki is nyíljon teljesen és lassítás is legyen. Ha beraktam a lassítást nem nyílt teljesen ki. Mindenesetre ezzel a beállítással a nyitás jó volt és a végállásnál levő korábbi bizonytalanság is megszűnt, mindig "tudta" hol van, nem akart nyitott állapotban tovább nyitni.

 

Most viszont 2-3 hete újra visszatért a korábbi állapot, de még rosszabb is lett: most már rendszeresen "azt hiszi" a végállásban, hogy zárva van és a gombnyomásra újra nyitni akar,  aztán 1-2 ilyen helyben zúgás után végre elindul befelé és bezár. Már arra is volt példa,  hogy amikor nyílik a problémás oldal "visszapattan" és mielőtt leállna visszafelé indul el. Itt mondjuk biztosan jót tenne neki, ha lenne lassítási fázis. Az is rendszeres, hogy nem nyílik ki teljesen. Szóval most nagyon megbízhatatlan, amíg a nyitás teljesen be nem fejeződött már el sem merek indulni az autóval, nehogy elinduljon visszafelé (szerencsére ilyen még csak egyszer volt).

 

Nem tudom pontosan mivel lehet a hiba (vezérlés, motor), de mindig csak az egyik oldalon és nyitott állásban (motor behúzva) lépnek fel a problémák.

 

Sajnos a telepítók mára már elérhetetlenek. Van némi szakismeretem elektronika/villanyszerelés területén, tehát ha lenne tippetek, hogy milyen irányba  induljak el, hol keressem a hibát, szerintem boldogulnék.

GLückPeter Creative Commons License 2024.04.11 0 0 5191

Nem helyette kell kötni!

Előzmény: fistic (5187)
peterch Creative Commons License 2024.03.24 0 0 5190

Szia !

 

Azt írja a leírás , hogy 5 mp a gyári beállítás , amit állítani nem tudsz .  Itt az utolsó leírásban olvashatod : https://www.kapu24.hu/custom/kapu24/image/data/product/leirasok/twist230.pdf

 

Nem lehetséges , hogy záródásnál nagyobb erő kell az egyik szárnynak az induláshoz és az végett van ez a jelenség ? Én megpróbálnám a motorok erejének az állításával tesztelni .

Előzmény: I30CW (5189)
I30CW Creative Commons License 2024.03.24 0 0 5189

Sziasztok! Két napja vettünk egy kétszárnyas kapuhoz egy szettet. Twist 230 vezérlővel és gatepro motorokkal. Nyitáskor jól működik a késleltetés ( Bal szárny hamarabb nyílik kb. 4 mp-el mint a jobb ), becsukásnál viszont egyszerre kezd záródni mind a két szárny. Tudnátok segíteni,hogy mi lehet a gond?

fistic Creative Commons License 2024.03.24 0 0 5188

Ez a régi vezérlő:

 

Bár nem értek az elektronikához, teljesen világos hogy hogyan van bekötve, fentről lefelé haladva:

1-2: táp

3-4: motor

5-6: izzó, bár nem tudom minek

7-9: a kapu megállító mechanizmus, mindkét irányból.

 

A kérdés csak az, hogy ezeket miként kötném be egy ilyen újabb fajta vezérlőbe.

Előzmény: GLückPeter (5186)
fistic Creative Commons License 2024.03.24 0 0 5187

Kinéztem egy ilyet:

https://youtu.be/c32nI2O4LCQ?si=uloPux-ZUUSCaEX6

Kínából olcsón ideér, tudja a főkapu sávját. Kettő féle jelet tud fogadni/adni, azaz két gombos távirányítóval lehet használni. Ez mind szép és jó, bár nekem egy gomb is elég szerintem.

 

Viszont amit nem értek, hogy hol fogadja az egység a dróton érkező jelet? Másként fogalmazva hova kötöd be az infra vagy nyomás szenzor jelét ami megállítja a kapu csukódását ha valami az útban van?

 

 

Előzmény: GLückPeter (5186)
GLückPeter Creative Commons License 2024.03.12 0 0 5186

Szia! Ezt nem ismerem, de valami ilyesmit igen!

Előzmény: fistic (5185)
fistic Creative Commons License 2024.03.11 0 0 5185
Előzmény: GLückPeter (5184)
GLückPeter Creative Commons License 2024.03.11 0 0 5184

szia! Sajat garazsba tennek egy radiovevot 433 Mhz-est .erre tanítanam fel a fibejarat taviranyitot! Koltsegtakarekos, egyszeru!

 A teremgarazs motorjat nem piszkalnam! 

Előzmény: fistic (5183)
fistic Creative Commons License 2024.03.09 0 0 5183

Sziasztok,

 

Tanácsot szeretnék kérni tapasztaltabbtól, hogy milyen irányba próbálkozzak.

 

Alapfelállás:

Társasházi teremgarázsomba úgy tudok bejutni, hogy a főbejáratot egy 433.92 MHz es nyitoval nyitom, a saját beállómat pedig egy 40.685 MHz es nyitóval, ami mellesleg kicsit sporadikusan müködik.

 

Na mármost szeretném kicsit ésszerűsíteni az életem e tekintetben.

1. jó lenne ha létezne egy multi frekvenciás távirányító, ami mindkettőt tudná nyitni.

2. Az is boldoggá tehetne ha egy Bluetooth modul mindkét kapun amikkel telefonról (is) lehetne nyitni mindkét kaput.

3. Esetleg borulni más javaslat amit a nálam okosabbak tennének.

 

Előre is nagyon köszönöm.

76zoli76 Creative Commons License 2024.02.26 0 0 5182

Sziasztok!

CAME 3199ZC3 Vezérlésnek keresem a leírását valaki tud ebben segíteni?

Előre is köszönöm!

eadams Creative Commons License 2024.02.19 0 0 5181

Értem.

 

Alapesetben a twist nem fogad el akármilyen kódot, a saját kódtípusán belül sem.

 

Korábban írtad, hogy a távirányítón ha megnyomod a gombot a vezérlőn villan a led - ez csak azt jelenti, hogy hcs keelooq a kód, de attól még lehet nem jó a twistnek.

Bízzunk benne, hogy a távnyitódon minden gombon olyan kód van ami nekünk most megfelel.

 

Próbáld meg így felprogramozni a gombokat:

 

tartsd nyomva a program gombot

11 villanás, miután kiaszik a led engedd fel, kettőt villan és kialszik - programban vagyunk

10 villanás, miután kiaszik a led engedd fel - engedélyezed az egy gombhoz több kimenetet

újra nyomd 1 villanás után miután kialszik a led akkor engedd fel -a led újra kigyullad -tanítsd hozzá a kétszárnyat

újra nyomd 2 villanás után miután kialszik a led akkor engedd fel -a led újra kigyullad -tanítsd hozzá az egyszárnyat

Előzmény: thothzoltan (5180)
thothzoltan Creative Commons License 2024.02.18 0 0 5180

Köszönöm a segitő készségedet,és a türelmedet! :) Nem rajtad múlik,ha egy laikus nem ért valamit..    szóval ez egy utángyártott távirányitó,ami négy gombos,és az első gombon a 2 szárnyú kapu nyitás van. a második gomba a garázskaput programoztam fel,mert akkor még nem gondoltam rá,hogy a "kiskapu"funkció is jó lenne. De valamiért nem engedi,hogy másik gombot rendeljek a kiskapunak..

Előzmény: eadams (5178)
thothzoltan Creative Commons License 2024.02.14 0 0 5179

nem ez több éve így megy... most néztük a 11-est is.

Előzmény: eadams (5178)
eadams Creative Commons License 2024.02.14 0 0 5178

Tehát alapból a programozás nincs engedélyezve nincs is rá szükség.

Olyan dolgokat tartalmaz csak ami sem egy mezei alap beállításnál, sem a távirányító tanításánál nem szükségesek.

 

Ha engedélyezve van, akkor megtörténhet, hogy nem megy a kiskapu, de nem a programozás engedélyezése miatt, hanem pont fordítva: mert így akarták és azért van engedélyezve a programozás. Stimm. :-)

 

Amikor a helyszínen van valaki akkor látja hogyan működik, és tudja mi a szitu, de ilyenkor csak kérdez, hogy közeledjen a megoldáshoz:

 

tudod miért van engedélyezve a programozás?
illetve miért kellene törölni a kettes gombot, talán másik kaput vagy valamit működtet?
és melyik gomb indítja a nagykaput?

 

Hm.. Egyébként meg áramszünet után úgy emlékszem kilép a programozásból. Gondolom az évek alatt volt áramszünet.
Vagy ez friss telepítés?

Előzmény: thothzoltan (5177)
thothzoltan Creative Commons License 2024.02.14 0 0 5177

ezt megnéztük,engedélyezve van.

Előzmény: gss (5176)
gss Creative Commons License 2024.02.14 0 0 5176

Nekem ugy rémlik hogy annak a programozása olyan idióta hogy először a programozást kell engedélyezni a menüjében. (talán 11es menüpont!?) 

Lehet hogy téged is ez szívat.

 

Előzmény: thothzoltan (5173)
thothzoltan Creative Commons License 2024.02.14 0 0 5175

Akkor neki futunk így... :) illetve  ha a 2-es gombon van valami,akkor azt el kell távolítani,törölni?

Előzmény: eadams (5174)
eadams Creative Commons License 2024.02.14 0 0 5174

A twist vezérlésre alapból elég feltanítani a távirányító bármelyik gombját.

Minden esetben az egyes gomb lesz majd a két szárny, a kettes a kiskapu.

Tehát ha a gyári állapotú vezérlésnél a nagykapu megy, a kiskapunak is mennie kell.

 

 

A fentiek abban az esetben nem igazak, ha a vezérlést a telepítő átprogramozta pl. úgy, hogy a hármas gomb a két szárny.

Akkor más a helyzet.

 

Előzmény: thothzoltan (5173)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!