Keresés

Részletes keresés

Zöldár Creative Commons License 2022.04.23 0 0 304

  Hali ! 

Elég a vasakat méterenként rakni. 

 De még akkor is drága.

Előzmény: Gyöször (303)
Gyöször Creative Commons License 2022.04.23 0 1 303

Kb 100ezerre jön ki maga a 33as eresz horganyzottból, ha fél méteremként számolok egy vasat az még 70. Nem számoltam lefolyókat.

Tegnap este megnéztem a mostani árakat és szó szerint lefőttem. Tavaly előtt csatornáztam hátul be a házat, hogy hazajöjjön a víz, ne áztassa a ház hátulját. Egy idióta voltam, hogy nem pakoltam akkor tele a padlást csatornával, vassal meg ilyenekkel.

Előzmény: Banoleras (302)
Banoleras Creative Commons License 2022.04.22 0 0 302

Tudom, hogy ami építőipari termék és munka, annak az ára nagyon felment manapság. De mennyire? Aki csináltatott mostanában vidéken ilyesmit, meg tudná mondani, hogy kb, de csak tényleg hozzávetőleg mennyibe kerülhet egy komplett ereszcsatorna kiépítés egy kisebb, régi családi házon? Ott, ahol mondjuk még soha nem volt csatorna. A ház egy kisebb ún. kockaház, kb. 90 nm, mondjuk úgy 10x10 méteres.

 

Téli nap Creative Commons License 2021.09.08 0 0 301

  A 6 m -es.

Kevesebb   a toldás.

 Az ereszcsatornák toldása :  szegecselés  és forrasztás.

Előzmény: Marton 55 (299)
NeomatiK Creative Commons License 2021.09.08 0 0 300

Én a 2*6m-esre szavazok. Eggyel kevesebb toldás van benne. Viszont a szállítása nem egyszerű a hossza miatt.

Előzmény: Marton 55 (299)
Marton 55 Creative Commons License 2021.09.08 0 0 299

Üdv! olyan kérdésem van ,hogy van egy  nyereg tetős családi ház amihez meg szeretném csinálni az eső csatornát .A csatorna hossza 12 méter kérdésem az lenne 3 db 4 méteres csatornát vegyek vagy 2 db 6 méterest melyikkel könnyebb és jobb megcsinálni a lejtést? 

Varek1 Creative Commons License 2021.05.13 0 0 298

   Pl. ez elmegy !!

Előzmény: eREr78 (297)
eREr78 Creative Commons License 2021.05.13 0 0 297

Köszi. Ilyesmi kellene a tömítéshez?

 

https://www.denbraven.hu/produkt/badogtomito/

Előzmény: Varek1 (296)
Varek1 Creative Commons License 2021.05.12 0 0 296

  Ügyes bádogos megoldja.

 

Az egyik véget szűkíti, a másikat tágítja- Pl. a lemez bevagdosásával.

 

 Aztán tömít mindenféle pasztával.

Előzmény: eREr78 (295)
eREr78 Creative Commons License 2021.05.12 0 0 295

Üdv a szakiknak!

 

Következő dolgot szeretném megcsinálni: jelenleg az emeletes ház egyik sarkától kb 80cm-re szépen, egyenesen jön le a 100-as alumínium csatorna. Ezt szeretném félúton átfordítani a ház másik falára. 2 hattyúnyakkal gondoltam (egyik kihozná a sarokig, a másik be és lefordítani a másik falon) megoldani. Ez jó elgondolás vagy van ennél jobb is?

 

De ami a fő gondom: el kell vágni ügye félúton a jelenlegi függőleges csatornát. Azaz lesz egy 100-as végem, amit valahogy rá kell varázsoljak a szintén 100-as hattyúnak tetejére. Bele tudom nyomorgatni valahogy a fentit a hattyúnyakba? Vagy kellene egy toldóelem, aminek az egyik vége kb 110mm átmérőjű (hogy bele tudjon ülni a fentről jövő 100-as cső), a másik vége meg 87mm (hogy bele tudjon ez is ülni a hattyúnyak 100-as oldalába)? Guglizva ilyen idomot nem találtam, csak olyant, amelyiknek mindkét vége meg van karmantyúzva (87mm-es), de ez a fentről jövő 100-as csőnek annyira nem lenne jó. Olyan szűkítőidomot is láttam/találtam, aminek egyik oldala 100mm,  másik 87mm. De ezzel sem lennék kint a vízből.

 

Szóval hogyan, milyen idomokkal tudnám ezt szépen és jól kivitelzni, hogy utána ne legyen szivárgás? A triviális az lenne, ha a tetejétől (a gyűjtőidomtól) indulva kompletten ki lenne cserélve a csatorna, pl egy 3m-es szálat berakva, aminek az alja ügye gyárilag szűkített lenne és máris jó lennék. Csakhogy nincs akkora létrám, hogy a tetejéig felérjek, ez ezzel a módival a bökkenő (bár ekkor már fent át tudnám fordítani a másik falra, ami esztétikum szempontjából is jobb lenne).

 

Szóval szerezzek masszív, strababíró magas létrát, aminek segítségével rendesen meg lehetne csinálni avagy félúton vágjam el és valahogy varázsoljam össze a 100-100-as végtalálkozásokat?

 

Köszi a segítséget, tippeket, ötleteket előre is!

gyula62 Creative Commons License 2021.05.01 0 0 294

Üdv Mindenkinek!

 

25-s csatorna kifolyó csonkhoz kellene egy sablon rajz.

Az is jó lenne ha a kiszerkesztésről egy pár mondat v. egy link.

köszi: Gyulabá

Láttatok már ilyen csatornát?

https://indafoto.hu/collectioneditor/803349

Zöldár Creative Commons License 2021.04.04 0 0 293

  Először a falszegő bádogról.

 

 A hosszától függ.  nagyjából másfél méterenként kell rögzíteni.  2 - 2,5 m-ig közvetlen   a falba tiplivel és facsavarral.. A bádogra ajánlatos ovális lukaz fúrni.

 

 Hosszabb bádognál   /    3 -6 m / pedig  un. akasztó füllel rögzítünk.  A hosszú lemezek jelentős hőtágulást produkálhatnak. Nyáron felpúposodik, télen pedig összehúzódik, néha annyira, hogy   elszakadhat a lemez.

 A cseppentőről. 

 Lesz e eresz csatorna  ?

 Ha igen, annak a feléig harmadáig kell  főlé nyúlni.

 

 

 

Előzmény: ponty25 (292)
ponty25 Creative Commons License 2021.04.04 0 0 292

Sziasztok.

 

Segítségeteket szeretném kérni a következőkben. Utána olvastam de ezekre a kérdésekre nem találtam választ.

Készítek otthon egy mellék épületet fal mellé melyet zsindellyel fedek és kettő dologra nem találok választ.

A cseppentő lemezt mennyire kell kilógatni ha ereszt teszek? a másik A falszegő bádogot kell e, és ha igen hogyan rögzítem a fal mellé?

 

Válaszotokat előre is köszönöm.

Petya79 Creative Commons License 2019.06.05 0 0 291

Sziasztok! Van egy 70nm-es házunk, pillanatnyilag mind a 4 sarkán esővíz kivezetéssel. Szeretnénk úgy megoldani a csapadékvíz elvezetést, hogy csak az utcafront felőli 2 esővíz kivezető maradjon meg. A kérdés az, hogy ki tudja kiszámolni, hogy elbírja-e majd így az eresz a lezúduló csapadékot? A bádogos, tetőács, vagy a tervező?  Tervrajzom van a tetőről.

Palási Creative Commons License 2019.05.24 0 1 290

Neki nem, de másnak hasznos lehet !

Előzmény: Házas Ember (289)
Házas Ember Creative Commons License 2019.05.22 0 0 289

9 évvel ezelőtt feltett kérdésre válaszoltál, gondolod, hogy ismét aktuális lett a problémája?

Előzmény: Kircsi78 bádogos (288)
Kircsi78 bádogos Creative Commons License 2019.05.22 0 0 288
Szia.Én először is egy 1mm eslemezt rögzítenék a tűzfal tetejére ami kilóg 2 cm.tmajd 1.5 45 fokba le kell hajtani.hajtatni kell egy ugyan ilyen mintáju lemezt de ez már a végleges anyag lessz ami 0.5 anyagvastagság.a lehajtásnál még rá kell számolni 15 mm oldalanként mert ezt kell ráhajtani a letörésre.toldásoknál fércel összefogatni igy nincs áttfúrva a lemez.tökéletes lessz.
Előzmény: Kiss45 (161)
Zöldár Creative Commons License 2018.11.21 0 0 287

Egyszerű.

  A 20 cm -es hőszigeteléssel takarni kell az ejtő csöveket.  Annak átmérője 10 cm, a faltól max. 5 cm.re tehát a szigetelés bőven takarja. De lehet közvetlenül a falhoz tenni.

 

 Az ereszcsatorna rendszer elemeinek megnevezése :

 

 ereszcsatorna egyenes és sarok elemek, elem lefolyóval , tartóvasak, ejtőcsövek, egyenes és hattyúnyak, kiköpő elemek, ejtőcső fali bilincsek.

Előzmény: Alexpol (286)
Alexpol Creative Commons License 2018.11.21 0 0 286

Sziasztok

Tanácsot szeretnék kérni,adott egy könnyűszerkezetes családi ház 20cm hungarocell szigeteléssel(ami most készül)a tulaj kitalálta hogy nem szeretné látni a függőleges ereszcsatornát.Szerintetek úgy müködne hogy mondjuk egy 110-es pvc csövet polifoamba tekerve besüllyesztve a nikecellbe mint függőleges vízelvezetés?Vagy van gyári megoldás?Google nem dobott ki semmi értelmeset

GossenJon Creative Commons License 2017.10.07 0 0 285

Újépítésű cs.házba költöztünk. Sima horganyzott ereszcsatorna. Sajnos nagyon hangos amikor esik. Hogyan lehetne tompitani a kifolyón? Amival a házhoz van bilinccsel rögzítve oda tettem szilikon szalagot 2mm vastagot az ereszcső köré. Halkított rajta, de még mindig zavaró éjszaka, ha esik. Esetleg a kifolyó részbe belülről vmit nem lehetne tenni hogy tompitsa a hangot?

Brikk stone Creative Commons License 2017.07.10 0 0 284

Igen így kell !

 mehet a csavarral is a rögzítés, nem hosszú a lemez.

Előzmény: zb87 (283)
zb87 Creative Commons License 2017.07.10 0 0 283

Ez a balra dőlős / nem jelent meg :( .

 

   __

   l  l

   l  l

      l  Semmi _    Zsindely

      l_______l l___________|

Előzmény: zb87 (282)
zb87 Creative Commons License 2017.07.10 0 0 282

Köszönöm a hasznos infókat! :)

 

Én is inkább zsindely alá gondoltam. A leírásod alapján így értetted?

   __

   l  l

   l  l

      l  Semmi _    Zsindely

      l_______l l___________

 

 

A zsindelyt nem baj hogy kicsit felnyomja az a jobb szélső kis hajlítás a bádogon? Milyen flexi fülre gondolsz amihez csatlakozik? :)

 

A bádogot azt hittem önmetsző csavarral rögzíteni kell majd a tetőhöz.

 

Köszi!

Előzmény: Brikk stone (281)
Brikk stone Creative Commons License 2017.07.10 0 0 281

 

 Az igazi nem így néz ki.

 

 Nagyjából így  :

   __

   l  l

   l  l

      l             _

      l_______l l___________l

 

 

 A jobb oldali   felhajtás  balra lehajlítva, ahhoz csatlakozik a  flexi fül mert  a bádogot nem szegeljük a léchez... mondjuk 3 m felett.

 A  héjalás a középső felhajtott korcig jön, addig fed, attól balra csupasz.

 Bádogos szaküzletekben 2 m-es hosszban árulják.

 

  A jobbhoz nem találtam ezt a karakter : / ellenkező irányba dőlve, nyilván van.

Brikk stone Creative Commons License 2017.07.10 0 0 280

Üdv ! 

 "Azt nem tudom, hogy a zsindely alá kellene berakni, vagy felette legyen?"

 

 

Inkább alá. Habár ez  a fedés már fent van. Ez a bádog inkább cseréphez és palához való !

Előzmény: zb87 (276)
halaloszto Creative Commons License 2017.07.10 0 0 279

a zsindely alá. és az oromdeszka akkora kellene legyen, hogy fent támassza a bádogot. vagy alacsonyabb bádog, vagy szélesebb deszka.

Előzmény: zb87 (278)
zb87 Creative Commons License 2017.07.10 0 0 278

Végre sikerült :) 

Előzmény: zb87 (277)
zb87 Creative Commons License 2017.07.10 0 0 277

Képeket újracsatoltam, mert elsőre nem rakta hozzá.

Előzmény: zb87 (276)
zb87 Creative Commons License 2017.07.10 0 0 276

Sziasztok!

 

Orombádoggal felrakással kapcsolatban szeretném a segítségetek kérni.

 

Van egy kerti faházam, zsindely tetővel, és ennek a végére szeretnék orombádogot felrakni hogy ne menjen tönkre a faléc idővel.

 

A gond az, hogy nem vagyok benne biztos hogy kellene feltenni. Csatoltam pár képet ahogy odapróbáltam a bádogot. Azt nem tudom, hogy a zsindely alá kellene berakni, vagy felette legyen? Jó úgy ahogy odapróbáltam?

 

Esetleg akinek van ilyen készen tudna feltölteni képet? Neten nem nagyon találtam :( .

 

Előre is köszi a segítséget!

eekeili Creative Commons License 2017.06.30 0 0 275

Alkudni kell !!

Előzmény: dara111 (274)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!