Keresés

Részletes keresés

corvi01 Creative Commons License 2020.07.02 0 0 1759

Rossz a csontkukac! Készíts inkább házilag lágyeleséget, itt alább sok-sok infót találsz!

https://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9122252

Előzmény: Csilla1273 (1758)
Csilla1273 Creative Commons License 2020.06.21 0 0 1758

Tisztelt tagok,

 

Par napja 4 db kb 2-3 napos fecskefiokakat mentettunk ki, miutan a feszekjuk leszakadt.

Azota neveljuk oket, szepen nonek. Egyetlen gond, hogy nem lisztkukacokat tudtunk beszerezni, hanem csontkukacokat. Szeretnenk tudni hogy ez ilyen formaban mennyire jo vagy rossz, illetve milyen mas hazi etetesi formakat tudnatok meg javasolni.Elore is koszonjuk!

corvi01 Creative Commons License 2020.05.11 0 0 1757

Készíthetsz házilag lágyeleség szerü keveréket.

 

itt sok tanács, leírás elhangzott már -->

 

https://forum.index.hu/Search/showArticleResult?topic_id=9122252&aq_ext=1&aq_text=l%E1gyeles%E9g

Előzmény: beeex (1756)
beeex Creative Commons License 2020.05.11 0 0 1756

Sziasztok. A tetőfelújítás közben a szarufák közé fészket rakott talán rozsdafarku. A fiókák kb 7 napja keltzek ki, de a folyamatos kopácsolás munka ami a tetőn van, az anyjuk magárahagyta őket.

Ma délelőtt már teljesen mozdulatlanul voltak  a fészekben. Behoztuk őket, megitattuk (utólag kiderült nem szabad) és szereztünk SOS lisztkukacot. Most estére egészen felerősödtek. Mivel lehet etetni őket lisztkukacon túl? Itatni? 

Kákettődéemdé Creative Commons License 2020.05.10 0 0 1755

Ezen a két fotón nem eredei pinty fióka látható.

 

Előzmény: lili888 (482)
Ladybee Creative Commons License 2018.05.18 0 0 1754
Előzmény: Emoke12 (1752)
Ladybee Creative Commons License 2018.05.18 0 0 1753

Ösztönösen rá fog jönni az önellátásra. Ha már jól repül nyugodtan el lehet engedni egy erdős helyen.

Előzmény: Emoke12 (1752)
Emoke12 Creative Commons License 2018.05.18 0 0 1752

Akkor, haodarakom elé egyszer csak majd rájön, hogyan tud egyedül enni? Ez majd magától kialakul? És ha ezt megtanulta bátran elengedhetem? Vagy szokták ilyenkor még valamit csinálni? Valahol olvastam, hogy egy nagy ketrecben érdemes kitenni a kertbe pár hétig, hogy kicsit hozzászokjon a kinti élethez. Tényleg van ennek értelme?

 

Tudom, hogy nem jó, hogy elszakítottam a családjától, de ha ott hagytam volna biztos meghal. Én is majdnem keresztül toltam rajta a babakocsit. A járdán feküdt, gondolom az ott lévő magas fenyőről esett le. A kertbe nem tudtam betenni, mert kutya van a háznál. A járda másik oldalán meg csak fű van. Ott is biztos elvitte volna valami. Alig tudott még mozogni, félig még csupasz volt.

Ladybee Creative Commons License 2018.05.18 0 0 1751

Az a baj, hogy a testvérei már szétszéledtek a környéken, egy hét az sok idő. Ha kér enni,akkor sok rovarral, lisztkukaccal, tojásos lágyeleséggel, apró magokkal, pinty keverékkel kell etetni, amíg rá nem jön, hogy magától is tud.

Előzmény: Emoke12 (1750)
Emoke12 Creative Commons License 2018.05.18 0 0 1750

Ha egy hete már nálam van és most visszaviszem akkor is gondozni fogják? Ha tudnám hogy visszafogadják akkor elmerném engedni. Ha viszont nem akkor biztosan meghal. Nem eszik még egyedül. Ha nem tudom visszavinni, akkor hogy tanítsák meg enni?

Ladybee Creative Commons License 2018.05.18 0 0 1749

Igen, erdei pinty. Legjobb lenne a megtalálási helyén elengedni, a szülők rátalálnak és etetik tovább. Egyébként akkor lehet szabadon engedni, ha önállóan eszik. Itt jól összefoglalják :  http://pusztadoktor.blog.hu/2010/08/12/pirinyo_fiokak

Előzmény: Emoke12 (1748)
Emoke12 Creative Commons License 2018.05.18 0 0 1748

Küldtem képeket! :)

Ladybee Creative Commons License 2018.05.17 0 0 1747

Persze. vlajkudr@freemail.hu

 

Előzmény: Emoke12 (1746)
Emoke12 Creative Commons License 2018.05.17 0 0 1746

Ha küldök képet meg tudod mondani milyen fiókák van? Én erdei pintyre gondolok, férjem szerint veréb. Illetve szeretném majd elengedni, de ne tudom hogy csináljam.

Ladybee Creative Commons License 2018.05.17 0 0 1745

Mi a kérdés ? 

Előzmény: Emoke12 (1744)
Emoke12 Creative Commons License 2018.05.17 0 0 1744

Sziasztok!

 

Van itt még valaki aki tudna nekem tanácsot adni?

eperke72 Creative Commons License 2015.08.04 0 0 1743

Szia!

 

Mizújs a kis sarlósoddal?? Nekem is ilyen van!! Imádja a darazsakat, legyeket. + eszik túrós keverék, és lisztkukac.

 

Előzmény: utsy (1739)
ot1019 Creative Commons License 2015.07.10 0 0 1742

Nem csak most, máskor se fogja fogadni. Neki a dolmányos meg a szarka már nem pálya, pedig egy időben még nagyon azok voltak neki, majdhogy nem még ő maga is varjúvá vált volna, ha teheti...

:S :S :S

Előzmény: Törölt nick (1733)
fire1989 Creative Commons License 2015.07.09 0 0 1741

Jó ötlet volt megcsinálni az oldalt, én lassan 2 hete találtam egy Erdei pintyet, lágykeveréken, és naponta 2-3 étkezésnél legyekkel van etetve, amikor felhívtam a körzeti természetvédelmet ígérték, hogy 2 nap múlva kijönnek és megnézik, ebből az lett, hogy aznap felhívtak, kérdezték mi a helyzet, mondtam él, etetjük, ugrál, életképes a fióka, az jó, ha repülni tud engedjük el a környéken. Kérdem és mennyi az esélye, hogy nem fogja meg valami, hát nem sok van.....a túlélésre. ohh...az jó, akkor így már nem is szívesen engedném el. Azzal a tudattal, hogy úgy is megfogja valami. Mostanra már elég szépen repked, még a leszállással problémái vannak, de ma is már egy egész kört megtett a szobában. Magvakat mikortól kezdjek el neki adni?

Előzmény: Lehoczky Krisztián (1740)
Lehoczky Krisztián Creative Commons License 2015.07.09 0 0 1740

http://mteweb.hu/madarfioka/

Egy kis segítség annak aki kismadarat talál.

 

Még tavaly csináltam ezt másik két szervezet összefogásával

utsy Creative Commons License 2015.07.06 0 1 1739

Na hazaértem a munkából. Túlélte a madárka az éjszakát. Utána is néztem gyorsan milyen faj lehet és meg is találtam : Sarlósfecske.

Csinálok neki egy kis lágy eleséget és meglátjuk hogyan fogadja.

utsy Creative Commons License 2015.07.05 0 0 1738

Sziasztok . Éppen munkàba indultam amikor a forro betonon szét tàrt szàrnyú fiatal madàrra lettem figyelmes. Felvettem megnéztem ki volt szàradva.. gyorsan hivtam havert mert nekem menni kellett dolgozni. Gyorsan hazavitték megitattàk és hàt meglàtjuk holnapra. Holnap teszek fel képet. Gyönyörü kis szürke fehér kis ragadozó madàrka.

fire1989 Creative Commons License 2015.07.01 0 0 1737

Köszi!
Most már nem csak kéri tátott csőrrel, hanem egyenesen a csipesszel együtt akarja elnyelni. :) Szóval eszik. Olvastam, hogy nem jó ötlet csak ezt adni, legyeket fogunk neki, milyen arányban kellene lennie, illetve keverjem a legyet a lágy keverékhez, vagy egyszer ezzel, egyszer azzal etessem csak. Holnap jön hozzánk majd egy illetékes a helyi természetvédőktől, de mégis addig csak jobb lenne neki is, ha úgy lenne etetve, ahogy jó neki. 

Előzmény: Ladybee (1736)
Ladybee Creative Commons License 2015.06.29 0 0 1736

Persze, azonnal.

 

Előzmény: fire1989 (1735)
fire1989 Creative Commons License 2015.06.29 0 0 1735

Sziasztok!
Ma egy söröző előtt találtam egy erdei pinty fiókát. 3-4 órája volt az ölembe, mos hazahoztuk, és léggyel próbáltuk etetni egy szemöldök csipesszel megfogva, de kiköpte. Mit javasoltok, láttam már más hozzászólásokat a lágy keverékről, próbáljuk ki azt? 

corvi01 Creative Commons License 2015.06.29 0 0 1734

A macska konzerv rövid távon sem túl jó, nem az Ő emésztőrendszerükhöz van kitalálva.

Összetört tojáshéjban,....elkapart szépiacsontban megforgatott nyers vagy főtt baromfi (esetleg marha) belsőség; rengeteg rovar; több összetevőjű tojásos, túrós,....lágy eleség no és gyümölcs stb. Fontosabb részleteket visszaolvasva vagy a Hazai madarak tartása topikban tudhatsz meg!

 

Amúgy NDS -ről elég hamar Törölt nick-re degradáltak!?? ;-]

Előzmény: Törölt nick (1733)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.27 0 1 1733

Sziasztok!

A kutyám tegnap talált egy madár fiókát és odahozta nekünk. Miután odaadta próbáltuk megkeresni a fészket, de nem jártunk sikerrel. Nem hagyhattuk kint, a kutya miatt ezért úgy döntöttünk, hogy odaadjuk egyik madár szerető ismerősünknek. Sajnos ő nem tudta most fogadni, ezért végül mi lettünk a "nevelő szülők". Véleményem szerint egy dolmányos varjú fiókáról van szó vagy esetleg egy szarka bébiről. Amennyiben van rá lehetőségem holnap fel rakok egy képet róla. Macska konzervet kap enni és már abban a pillanatban hogy biztonságosan elhelyeztük kérte az ennivalót. Ma pedig 20-30 percenként szinte már követelte az ételt. Az lenne a kérdésem, hogy a macska konzerv jó ennivalónak vagy idővel ezt le kéne cserélni? Nagyon szeretném látni ahogy felnő és kirepül a fészekből, de az még eléggé messze van hiszen még a tollai sem nőttek ki teljesen. A macska táp mellé vizet kell neki adni? Milyen kiegészítő tápanyagra van még szüksége, hogy egészséges felnőtt madár váljon belőle? Csináltunk neki egy kis fészket is és úgy látni rajta egész kényelembe helyezte magát. Most is itt alszik mellettem. Ha bárkinek bármilyen tanácsa lenne a számomra azt szívesen venném. Ha már így alakult szegény kicsike dolga, akkor legalább had hozzam ki ebből is a legjobbat. Előre is köszönöm a válaszokat.

 

corvi01 Creative Commons License 2015.06.13 0 0 1732

...Hát, valóban csak reménykedni lehet.

Az még hozzátartozik a "kép" teljességéhez (amit korábban nem említettem), hogy sajnos nem egyszer és nem kétszer karvaly, vagy egyéb ragadozó pont a szülőmadarakat  vadássza le! :(

A kiugrálásokat követő etetések korszakában a szülőmadarak 120%-on pörögnek és az esetlen fiókok állandó, s nem mindig szerencsés, enni kérő hangadásos helyváltoztatásai miatt kevésbé tudnak ügyelni inkognitójukra ami a ragadozóknak is hamarabb szemet szúr! :(  

Az a 10-11 nap kicsit kevésnek tűnik, jómagam ugyan erdei pintyet nem neveltem, csak néhány egyéb pintyfélét, de megbízható ismerőseim szerint is legalább 13-14 nap a fészek első elhagyási kísérlete. Ennek persze most itt sok jelentősége már nincs.

Előzmény: Szipolykaa (1731)
Szipolykaa Creative Commons License 2015.06.12 0 0 1731

Neked nyilvan igazad van, nekem macskaim vannak :-o

De este talaltuk a joszagot, es koran reggel vittuk vissza. Remeljuk, talan-talan megtalaljak egymast a szulokkel (hirtelen olvasmanyaim szerint a szulok 24 ora hosszat keresik oket). Nalunk jo esellyel macskaeledelkent vegezte volna, azonkivul nekunk 8 oras munkank van, a gyerekeink pedig iskolaba jarnak, tehat ki etetne ot felorankent-orankent...

Ami egy kis remenyt kelt, hogy - utananeztem - ezek a madarak 10-11 napos korukban repulnek ki a feszekbol, es ez az allatka szvsz mar megvolt ennyi. Tolla volt, es rovidebb tavokon ropkodott.

Probaltunk meg felhivni madarbefogado allomasokat, de mar reg munkaidon tul voltak mindenutt, reggel meg meg elotte.

NAGYON-nagyon-nagyon, RETTENETESEN sajnalom, ha elpusztul, es remenykedem, hogy hatha megsem.

Előzmény: corvi01 (1730)
corvi01 Creative Commons License 2015.06.12 0 0 1730

Tudom sok nagy madarász van, csak ezzel a "vigyük vissza oda ahol találtuk dologgal" több baj is van.

1.) Ha már 1 vagy 2 nap is eltelt amíg a szülők nem látták, lemondtak róla és nem keresik!:( 

2.) Egy magányosan az aszfalton kuporgó fióka lehet egy vihar,..ragadozói kifosztás túlélője is, ez esetben a fészek szét van dúlva, s a szülők leírták, s a fiókokat max. csak rövid ideig keresik, majd máshol új költésbe fognak!:(

3.) Az ideje korán fészekhagyás, főleg egy magasabb fáról, lehet végzetes is ui. mivel a porontyok nem egyszerre kelnek, de szinte egy napon belül kiugrálnak különböző röpképességgel. Aki nem jól ér ágat, földet, annak belső sérülései miatt előbb utóbb annyi!:(

 

Ezért az ilyen talált fiókot érdemes egy darabig megfigyelni, ellátni elsősegélyezni stb., de leginkább fölnevelni, s ha tutira önállóan is jól működik akkor elengedni. Ez csak az én magánvéleményem.

Előzmény: Szipolykaa (1728)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!