Keresés

Részletes keresés

variaga Creative Commons License 2006.03.28 0 0 112
Meg ma is:-)))
Előzmény: Áfony (111)
Áfony Creative Commons License 2006.03.24 0 0 111
Holnap napozni fogunk? :)))
ZsuR Creative Commons License 2006.03.16 0 0 110
Az a napozas a vadviragops reten. . .nagyon szep alom. Az igazsag, hogy a pazsit kevesbe nyomja a popsit :)). Ami nem latszik a vadviragoktol, az a sok-sok bucka. Probaltam, nem jo. . .setalni viszont tokeletes!!! De ahhoz kell a nagysag. . .kis kertben nem sokat lehet setalni!
Áfony Creative Commons License 2006.03.15 0 0 109

Én már bármelyiket bevállalnám csak a tél monnyon le!!!!

Mit szólsz Tozatu? :)

Tozatu Creative Commons License 2004.07.27 0 0 108
Asszonyembernek is jó dolog a fűnyírás,igaz benzinessel,sokmindenről el lehet filózni közben.Jó nézni,mikor a burgyingból pázsit lesz.A kertben szoktam hagyni bogáncsot is,de magozás előtt kiszedem.
Előzmény: variaga (105)
rferi Creative Commons License 2004.07.26 0 0 107

A kaszálókon nem ez a helyzet!Ott havonta lekaszálva, a szénát összegyűjtve van virág, és közlekedni is lehet.Csak hát azért otthon egy kicsit locsolni is tudnál esetleg,és akkor nem a szúrós fajok kerülnének ilyenkorra többségbe, meg azért a kaszálást azok bírják kevésbé.

Meg lehetne ezt csinálni, és kevesebb meló gondozni, mint egy ekkora gyepet....

Előzmény: variaga (105)
KILGORE TROUT Creative Commons License 2004.07.23 0 0 106

Nem akarlak megbántani, de szerintem nem jó a megfigyelésed.

 

"... ezért időnként virágzik benne egy egy mezei virág"

 

Én sok olyan vad mezőt ismerek, ahol tömegével és szinte egész évben nyílik egy csomó virág. Vannak rövid virágzásuak, amik egész évben változatos képet nyújtanak és vannak hosszabb virágzásuak, amik állandóságot adnak a rétnek.

 

Ha lenne kertem, házam, rétem ... én biztos hagynék benne igaz vad természetet. Én úgy látom a lepkék például jokkal jobban díjazzák a mezőt mint a kertet. Valamint ültetnék bele igazi, vad kúszó kakukkfüvet, ami aztán jól ellepné és csodát művelne ... Na mindegy nem álmodozom tovább :(

Előzmény: variaga (105)
variaga Creative Commons License 2004.07.23 0 0 105

Menet közben figyelve a réteket rá kellett jönnöm, hogy a maximum, amit elérhetünk egy olyan "elvadult fű" ami nincs túl gyakran vágva, ezért időnként virágzik benne egy egy mezei virág. A messziről jól mutató valódi rét közelről kellemetlen, átjárhatatlan, szűrós, pókhálós dolog. Ezért ma úgy látom, nem szeretnék egy igazi réten napozni, mert az csak messziről mutatós, közelről már egyáltalán nem csábító.

Ugyanakkor azt is megfigyeltem, hogy a férfiak élvezik a fűnyírást. Az olyan kemény legény dolog kéthetente beöltözni és üsd-vágd nekimenni a damilossal. Szemmel látható, hogy a péntek délutáni fűnyírás a heti stresszből való lepörgés hatékony eszköze. Jó látni, ahogy utána odaáll koszosan, izzadtan az Ember és elégedetten nézi a munkáját. Aztán megfürdik és "átmegy nyugis hétvégébe".

Na ez a két érvem van a ház körüli rét ellen. Amikor tavasszal elindítottam ezt a topikot, ezekre még nem is gondoltam.

Ugyanakkor jó megfigyelni a mezei virágokat, szép a pipacs a virágoskertben, és biztosan fogok bepalántálni pár egyéb "gazt" - mert szépek. Ősszel elvetem a búzavirág magokat, amiket gyűjtögettem, és elszórok még pár mezei virágnak látszó kerti virág magot is, aztán a sorsukra hagyom őket.

KILGORE TROUT Creative Commons License 2004.06.16 0 0 104
Azt én is megfigyeltem, hogy idén egészen másként törtek előre egyes virágok, mások meg szorúltak háttérbe a környékbeli parlagokon és mezőkön. Gondolom ez a bolond időjárás is az oka lehet.
Előzmény: rferi (103)
rferi Creative Commons License 2004.06.16 0 0 103
Én is látom.Szerintem valami importált vetőmaggal importálódott be az országba.
Ezt a fajtát én tuti nem láttam több mint 20 éve.
Vagy az időjárás alkalmas most neki nagyon, vagy a sok eső miatt kihagytak valami gyomirtózást, vagy felemelték a szer árát, vagy változott valami állami szabályozás, vagy.....
Előzmény: variaga (102)
variaga Creative Commons License 2004.06.16 0 0 102
Nagyon szépek!
Rferi, igen, és azóta minden út mentén látom a búzavirágot. Csak nem lett védett növény?:-))))
Minden esetre gyűjtögetem a magját, hogy pár hét múlva elszórhassan a fű közé, meglátjuk mi lesz belőle.

Egyébként a mezei-virág iskola nem váltotta be a hozzá fűzött reményeimet. Alig fakad meg a tűző napos, kavicsoból kimentett útszéli virág a jó termőföldben.
Nyilván nem segíti a megfakadást az sem, hogy virágzása idején ültetetm át, meg az sem, hogy a rossz mezei talajból általában nem tudom elég nagy gyökérrel kivenni.

Kénytelen leszek kirándulgatással gyűjtögetni a magokat, csak akkor már nem biztos, hogy felismerem.-))))

Előzmény: SinNombre (97)
dendron Creative Commons License 2004.06.15 0 0 101
Közben végigolvastam a topicot és találtam választ a kérdésemre. Legközelebb csak olvasás után kérdezek, ha egyáltalán kell.:)
dendron Creative Commons License 2004.06.15 0 0 100
Üdv! Tudtok olyan magkeverékrl, ami nyirást (és egyéb gondozási munkát) nem igenyl növényekbl áll? Ami, egy amolyan vadvirágos rét benyomását kelti.:) Hát nekem ilyen kellene, de sehol sem láttam még.
Tozatu Creative Commons License 2004.06.14 0 0 99
Ugye,hogy gyomnövény is lehet szép!
Előzmény: SinNombre (97)
rferi Creative Commons License 2004.06.14 0 0 98
Variaga!
Ismerős?
SinNombre Creative Commons License 2004.06.14 0 0 97
Sok sikert mindenkinek a szép virágos kerthez. Az enyém a képeken látható.

képecske1

képecske2

képecske3

képecske4

képecske5

képecske6

variaga Creative Commons License 2004.05.28 0 0 96
:-)))
Előzmény: KILGORE TROUT (95)
KILGORE TROUT Creative Commons License 2004.05.28 0 0 95
Más. Ma láttam egy csuda dolgot. Ahogy az autóval megyek befelé dolgozni, látom az út szélét és egy parlag te3rületet le gépi kaszáztak. Viszont egy-egy foltban, ahol feltünően sok mezei virág, pipacs volt, azokat jól körűl kaszálva meghagyták. Nagyon jól nézett ki!!!
KILGORE TROUT Creative Commons License 2004.05.27 0 0 94
Kutyából nem lesz szalonna, a természet előbb utóbb visszaveszi azt ami az ővé :)
Előzmény: variaga (93)
variaga Creative Commons License 2004.05.27 0 0 93
Szegény unokatesód! Pedig a rét rendességének vagy rendetlenségének talán vannak fokozatai:-))))
No és ki nyírja azóta a golfpályát?:-)))
Előzmény: KILGORE TROUT (92)
KILGORE TROUT Creative Commons License 2004.05.26 0 0 92
Egy kis történettel engedjétek meg, hogy a topicnyitó témához szorosan kapcsolódjak.

Unokatestvérem oly szerencsés lett, hogy vett egy kis kertes házat. Rokon lelkek vagyunk :) Jól kitalálta, hogy egy nagy sz@rt fogja ő a keret "elrontani", jól elgazosodott, elhagyagolt kert volt, igazi rét. Nagyon klassz! Temérdek mezei virág és mindeféle szép.

Na de aztán jött a tudatos kertész fater és mindennek löttek. Vakarta a fejét, hogy sokba lesz ez, mert nem volt teljesen tükör sík a terep, nehéz lesz belőle golfpályát csinálni, de pénzt, időt és energiát nem kimélve sikerült neki :( A szomszéd is nagyon lélegzett, mert végre nem jönnek át a gazok.

Pedig tényleg szép volt és a gyerek is szertte kergetni a pillangókat ...

rferi Creative Commons License 2004.05.26 0 0 91
Félő, hogy bepárál.Vagy kihullik a mag a lukon.Vagy üvegházhatásban megég a termés.Mindenki papírt ajánl.Nem prószáltam még nejlont....
Előzmény: variaga (90)
variaga Creative Commons License 2004.05.26 0 0 90
És ha kifurkálom, mint a bolti virághagymáknál van?
Előzmény: rferi (89)
rferi Creative Commons License 2004.05.26 0 0 89
A nejlon nem jó!!Befülled.
Tegnap fényképezésen voltam pipacs és búzavirág témában.Még a gépben vannak, de nagyon izgatott vagyok...
Előzmény: variaga (88)
variaga Creative Commons License 2004.05.26 0 0 88
Éppen ez az idei találmány, hogy nem! Mióta rferi felhívta a figyelmem a búzavirágra, azóta lépten nyomon látom:-)))
A papírzacsis gondolatot tovább fejlesztem kifurkált zacskóra, mert azon át látom, hogy milyen állapotban van. Köszi a tanácsot, megfogadom.
Előzmény: Tozatu (87)
Tozatu Creative Commons License 2004.05.25 0 0 87
Ne tépd le előbb,ott muszáj megérnie,mert akkor nem lesz életképes.Legfeljebb húzz rá papírzacsit,hogy ne fújja el a szél.A magra azt szokták mondani,hogy nem biztos,hogy olyan lesz,mint az anyanövény,de egy próbát megér.
Ma gondoltam Rátok,mert mentünk Szolnokra és gyönyörűséges volt a 4-es mellett a tengernyi pipacs,szarkaláb és katóka.Kár,hogy a búzavirágot kipermetezték a világból.
Előzmény: variaga (86)
variaga Creative Commons License 2004.05.25 0 0 86
Rajtam nem múlik, ha még akkor is felismerem:-)))
Hasonló témában lenne kérdésem: a kökörcsin 3 virágját hagytam elvirágozni és naponta nézegetem az ablakban, hogy mikor érik be a magja. A kérdés, hogy van-e értelme a magját lesni, lesz-e belőle valami? Két virágból egy egy vitorla áll ki, mintha a magok közül egy nagyobb lenne a többinél. Vagy csak az lesz mag? Félek, nehogy egy reggel amikor nézném, már csak a hűlt helyüket lássam az ablakban egy szeles éjszaka után. Szóval mikorra érnek be a magok, és beérnek-e ha idő előtt leszedem és pl. a párkányon érlelem az ablakon belül? Amikor meg már lesz magom, mikor kell elvetni?
Egyébként a töve is osztódik lassacskán.
Szaktanácsért cserébe adok szívesen magot:-)))
Előzmény: Tozatu (85)
Tozatu Creative Commons License 2004.05.24 0 0 85
És szedjetek majd bőven,mert felcsigáztatok.Úgy tudom augusztusban lehet vetni.Sajnos több éve kisérletezem,hogy megragadjon a kertben a sárga,de még nem sikerült.Taramiram küldött magot,megpróbáltam most is vetni,de még csak talán egy kelt ki,ha a tücskök meg nem eszik.
Előzmény: rferi (84)
rferi Creative Commons License 2004.05.24 0 0 84
Ha levirágzott, akkor most magot érlel.MAjd vissza kell menni a magért, és akkor jövőre otthon....
Előzmény: variaga (83)
variaga Creative Commons License 2004.05.24 0 0 83
Szomorú hír: elvirágzott a lila ökörfarkkóró, és hiába kerestem csak egyetlen darabot találtam, az is az útból nőtt ki, a gyökerét nem lehetett kiásni, így nem hoztam el. Majd jövőre:-))))

Lent viszont sikerült szednem, és a búzavirágokat kiültettem az iskolába, ahol szépen él a pipacs és remélem a kamilla is jól fogja magát érezni.

Előzmény: rferi (82)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!