Keresés

Részletes keresés

zvajda Creative Commons License 2004.04.12 0 0 105
Egy kivételes emberről egyre több vita jelenik meg újra.Én sok mindenben nem értettem egyet vele,de sok meglátását helyeseltem(akkori főnökeim néha nagyot néztek)Mostanság újra elmerengek azon ki mit tett és hogy?Hogy látjátok ennyi év után Antall József néhai min.elnök "államalakító próbálkozásait"?

Kivételes szerencséje, nem is szerencséje, jutalma volt a nemzetnek, hogy sok más közép- és kelet- európai állammal ellentétben egy kivételes adottságú férfiú vehette kézbe az országépítést akkor, amikor a semmiből kellett megalkotni a jogállamot, amikor negyven év jogtiprás után kellett közigazgatást teremteni, törvényeket hozni, a demokrácia játékszabályait újraírni, s nem ódon paragrafusokat leporolni, hanem korszerű, élő kereteket teremteni. Mihez? Hogy működjék az ország, hogy élhető legyen a szabadság, hogy rend legyen a rendetlenségben, hogy kezelhető legyen a berendezkedés, hogy az egyén érvényesüljön a tömegben, s a tömeg ne polarizált egyedekből álljon. Hogy választás lehessen és választottak, hogy kormány legyen és ellenzék, hogy független bíróság legyen, hogy törvényhozásban szülessenek a törvények, s ne pártirodákban, hogy ellenőrizhetőek legyenek a közpénzek elköltői, hogy alkotmányossági kontroll alatt álljon a parlament. Mit még? Mindent, mert semmi sem maradt a proletárdiktatúra kamrájában, s kellett egy csődgondnok, aki tudta, mit és hogyan kell csinálni. S ha Antall nem lett volna, ugyan ki lett volna képes arra, amit ő tett? Most mindenki gondolatban mondjon neveket, s képzeljen hozzá arcokat, s képzelje hozzá mindehhez 1990-et. Mert más dolog ma tudni, és más dolog ma ítélni.
.............................

Hibázott-e Antall József? Természetesen csak a diktátorok hibátlanok, mert az ő hibáik megnevezhetetlenek. Ma azt mondjuk, másként tehette volna ezt vagy azt. Lehet, de utólag könnyű okosnak lenni. Hibázott a megfelelő emberek kiválasztásában? Biztos, de csak azt lehet kinevezni, aki odaáll és vállalja. Hogy sokan voltak alkalmatlanok? Igaz, s ez politikai kultúránk azóta tartó siralma, politikusaink alkalmatlansága szellemi és/vagy erkölcsi téren.

oszibá Creative Commons License 2004.02.01 0 0 104
azért nem panaszkodhatok, ha a másokét nézem.
Előzmény: mamicska (103)
mamicska Creative Commons License 2004.02.01 0 0 103
Így már értem.Nem vetehet fel a jólét.

Üdv.Kösz a választ.

Előzmény: oszibá (102)
oszibá Creative Commons License 2004.02.01 0 0 102
Na az a 20 az kettő de ennyi idő telt el még bevánszorgott az ablak
Előzmény: oszibá (101)
oszibá Creative Commons License 2004.02.01 0 0 101
Megvolt a 30 év 20 hónap és a jogosultságom 50 %-ra és a leszázalékolás után kaptam meg végleg a 100 %-ot.
Előzmény: mamicska (98)
oszibá Creative Commons License 2004.02.01 0 0 100
Volt elég bajom, és Kecskeméten vizsgáltak, nem ismertem senkit, így fizetnisem kellett senkinek.
Ja és az országosról adták be a papirt, nem is én.
Előzmény: Törölt nick (96)
mamicska Creative Commons License 2004.02.01 0 0 99
Válasz?
Előzmény: mamicska (98)
mamicska Creative Commons License 2004.01.31 0 0 98
oszibá,nem csalafintáskodol most egy kicsit?Fordítva szokott ez lenni.Hol voltál Te még 92-ben a korhatártól?Ahol én.Hacsak,hacsak...nem volt kedvezményre jogosító munkaviszonyod.Nem is tartozik ez rám,csak Te néha becsapós vagy!!!Vagy viccelsz.
Jó napot!
Előzmény: oszibá (95)
Mijo Creative Commons License 2004.01.31 0 0 97

Ja hogy te nem láttad, hogy én erre itt válaszoltam :).

Előzmény: Thernitibi (55)
oszibá Creative Commons License 2004.01.30 0 0 95
Az eset nem konkrétan így esett, 92 december 31. én 00 órakor, na ez most korán, vagy későn van? És elsőször nyugdíjas lettem aztán százalékoltak le.

Előzmény: mamicska (88)
Mijo Creative Commons License 2004.01.30 0 0 94

Hmmm, nnnna, drága Cccsiccsim, jányos avaromban didddegekk-dadddogokkk itt össze, majd vissza, korrrrekcség kedvijé mongyuk el csak igy nnnna, egy más köszt szólván, hogy vannak kérdések, melllikek nem a gatyáshmmmnnnaaa dolga :(((..., nnna mindeszt mácsak a történelmi hűsség kedvijé isss. Ostand ha valami hmmm, nem teccő, elehet húzni a Söndörgő zenekar koncertyire :)! Nnnna, ugyi világos mindez, vagy hmmmm, ha mégsemmm, akkor mint IRL-t az IRL híjjjjál maj föl, osztanmaj IRL-fonikusan megbeszéjük. Nnnnaa!

Virtuális hmmm, Birodalomalapító I. nnna Mijo

Előzmény: Thernitibi (55)
mamicska Creative Commons License 2004.01.30 0 0 90
Töredelmesen bevallom én voltam szaksz.biz.DE!!!!A főnökség jelöltjével szemben "közfelkiáltással" szavaztak meg!Sajnos nagyon utáltam.

Ezt már háromszor köpte vissza a gép.Na újra!

Előzmény: zvajda (72)
mamicska Creative Commons License 2004.01.30 0 0 89
Töredelmesen bevallom én voltam szaksz.biz.DE!!!!A főnökség jelöltjével szemben "közfelkiáltással" szavaztak meg!Sajnos nagyon utáltam.
Előzmény: zvajda (72)
mamicska Creative Commons License 2004.01.30 0 0 88
Én is előrehozottba mentem,mert már utáltam fizetni a járulékokat + az adót!Amúgy is mnimálbéren voltam bejelentve,ergo a nyugdij is csak nyögdíj,amit magamban mindig megszorzok kettővel a nem fizetett járulékok miatt.Így többnek látszik!
Te elég korán meneteltél el,az csak leszáz.lehetett.Az nekem nem sikerült,még a cukrommal sem.
Előzmény: oszibá (70)
oszibá Creative Commons License 2004.01.29 0 0 86
CSIPPI válasz erre | adatok | e-mail 2004.01.29 10:28 (38)
"Hát tessék kiegészíteni!:)
Mi nők meg a jó üzleteket a fordrásznál, kozmetikusoknál és a műkörmösnél szoktuk kötni:"

Ez igaz, alá tudom támasztani, ma áthívtak a fodrászhoz (odébb mentem 1 ajtóval) és mondta, hogy a minapi Pécs – Mohács közötti úton történt balesetben elhunyt nő falubelim volt és pincér, sajnálom.
Mint kiderült, meghalt még egy falumbeli, ráadásul több napjaj, úgy találtak rá. (60 pár éves volt)

"hmm bár ha most belegondolok némelyek az anyakönyvezető előtt -"

Van erre, sok jó példa, és még több rossz.

oszibá Creative Commons License 2004.01.29 0 0 84
"Netán csapos vagy?
Hmm bár most ha belegondolok okos ember vagy Te:)) mondjuk hazakíséred a "vendéget" és az ajtaja előtt gyorsan aláírsz vele egy életbiztosítást.)))) aztán belököd az asszonya karjaiba:)))"

A mondás szerint / a jó üzletek kocsmában köttetnek/ és van benne valami.
Életbizti? Az nem az én műfajom, csak, ha a delikvens nagyon ragaszkodik hozzá.

oszibá Creative Commons License 2004.01.29 0 0 82
a plafony?
Előzmény: Törölt nick (78)
oszibá Creative Commons License 2004.01.29 0 0 81
Aztat nem mondanám, csak jóval ritkábban. (de minek? ja , hát a munka miatt)
Előzmény: zvajda (76)
oszibá Creative Commons License 2004.01.29 0 0 77
Idönként, de piszok gyórsan le kell menteni, akkor van esély , hogy megmarad az utókornak.
zvajda Creative Commons License 2004.01.29 0 0 76
Nem is jársz kocsmába!
Előzmény: oszibá (75)
oszibá Creative Commons License 2004.01.29 0 0 75
akkor apukád szerencsés ember, én a nap 24 órájában dolgozok, néha már felüdülés, ha külsőmunkán vagyok, mehetek kocsmába, természetesen szigorúan munka ügyben.
oszibá Creative Commons License 2004.01.29 0 0 73
A vers jó, az ember örül mikor élete sínen, van, de néha nem árt figyelni a vonatott is.
Előzmény: Tiborcsik (31)
zvajda Creative Commons License 2004.01.29 0 0 72
Nem volt közöttetek sem tanácselnök sepárttitkár sefőmufti ?Millen társaság ez:o)))))))))))Azistálát.:o)))))))Mi ez a hétköznapiasság?
oszibá Creative Commons License 2004.01.29 0 0 70
Igazad van mamicska én is nagyon, örülök a nyugdíjnak, biztonság kedvéért kicsit elibe is mentem, így sikerül az, hogy a 12-dik nyugdíjas évemet taposom, hogy a nyugdíjintézet örül-é neki? Azt nem tudom.
Előzmény: mamicska (37)
oszibá Creative Commons License 2004.01.29 0 0 69
Jóvan-na néha reggelíni is kell.
Előzmény: Törölt nick (67)
Tiborcsik Creative Commons License 2004.01.29 0 0 63
Ez is Index-történelem.
:(
Előzmény: mamicska (62)
mamicska Creative Commons License 2004.01.29 0 0 62
Itt már tényleg hülyének nézhet az ,aki beleolvas.Kitől kérdeztem a macsókákat?Forduljunk orvosunkhoz...?

érdekes foglalkozás lehet az " ügyeletes hülye " !

Előzmény: mamicska (41)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.29 0 0 60
Kedves Tibi!

Örülök, hogy jól vagy, köszönöm én is remekül.

Nos, én soha nem vitattam, sőt le is írtam, hogy a mijo volt, aki kapcsolatai révén elérte, hogy legyen ez a fórum. Viszont az is tény, olvasd vissza az eredeti mijo féle inditó szöveget, hogy az ötletgazda én voltam.

Egyébként, hogy is került a csizma az asztalra?

Megjegyzem, hogy nem valós email címed szerepel a nevednél!

Előzmény: Thernitibi (55)
Thernitibi Creative Commons License 2004.01.28 0 0 55
Kedves Zoli

Talán még igazad is lehetne ezzel az utánzó majomkodással, ha nem lennék olyan, amilyen. Lehet, hogy már nem emlékszel, de én mindig is ilyen voltam. Sőt, soha nem akartam különb lenni a Deákné vásznánál, és még sőt, pontosan tudom, hogy honnan jöttem hova tartozom, soha nem akartam más bőrben tetszelegni, tőlem idegen Janus arc mögött élni. Úgy néz ki kedves Zoltánom, egyelőre jól érzem magam ebben a bőrben.

Nagyon tetszik még ez a "Bajai régió alapító tag" duma. Való igaz, vezető szerepet vállaltál a neten való "sajátneves" fórumozás bevezetésében elterjedésében, ami Kumin Feri szerint komoly fórumtörténeti eseménynek számít.
De! A Mijo volt az, aki kapcsolatai révén kieszközölte, hogy az Index fórumai között megnyíljon a saját névvel vállalt "Bajai régió" önálló fórum. Ezért Zoli egyszer majd mond meg azt is a barátaidnak, hogy a Mijo közbenjárása nélkül ez a hely talán nem jöhetett volna létre, ezért is furcsa hogy veled együtt egyesek, pont őt akarják itteni "mozgásában" korlátozni.

Előzmény: Törölt nick (14)
Tiborcsik Creative Commons License 2004.01.28 0 0 43
No, én el aludni, mert reggel piszok korán indul a józan robot.
Köszönöm nektek ezt a pár meghitt percet.
Jóéjt: Tib

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!