Keresés

Részletes keresés

Landsmann_ Creative Commons License 2024.04.18 0 0 230

A gyógyszer csak tüneti kezelés. Nekem a majd 2 évig fennálló teniszkönyök kórság akkor múlt el, amikor kb 5 mázsányi fát láncfűrésszel felvágtam, aztán fejszével felhasogattam. Másnaptól kezdve csökkent a fájdalom és kb egy, másfél hét alatt teljesen elmúlt. Fontos a mozgás, hogy intenzívebb legyen a vérkeringés, de más jellegű legyen mint ami kiváltotta. Nyilván egy gyógytornász tudja ennek a mikéntjét, én csupán véletlennek tartom, hogy nálam az az egy napos munkafolyamat megoldotta a problémát. Most a vállam vacakol, de szerintem ott már némi kopás okozza a panaszokat. Gyakran hallom és érzem roppanni mozgás közben. Még nem jöttem rá ezzel mit kezdjek, orvoshoz nem megyek, mert kb annyi értelme lenne mint egy vajákos asszonyhoz menni. Nem tüneti kezelés kell, hanem a problémát megszüntetni.

Előzmény: Djuree84 (228)
Laci6802 Creative Commons License 2024.04.13 0 0 229

Szia.Nekem is volt teniszkönyököm,ugy 15 évvel ezelőtt fizikai terhelés következtében ,konmkrétan lapátolós munka következtében jött elő a fájdalom.Volt gyógysze,tapasz,fizikoterápia de egyik sem segitett,max egy pár napig volt jobb.Végül műtét lett belőle,de jó lett 

Előzmény: Djuree84 (228)
Djuree84 Creative Commons License 2024.01.19 0 0 228

Sziasztok!

Én is régóta küzdök golfkönyökkel, 4-5 éve, anno túlerőltettem, hirtelen sok fekvőtámasz meg edzés, akkoriban spartanoztam.

Mostanában bringázok, futni sem tudok már mert a térdem is szar. :(

Gondolom a szobai tekerés a görgőn nem volt jó a könyökömnek amitől megint kijött. Eléggé támaszkodni kell a bringán, nem olyan mint kint.

Diprophos-lidokain injekciókat kaptam, már vagy 5-öt, de nem használ csak pár hónapig.

Volt hogy 2 hét alatt 2-őt kaptam, ettől tuti elmúlik. Ahha persze...

De most jobban fáj mint eddig, aludni sem tudok, ha kinyújtom a karom majd beszarok, ha behajlítom akkor is. :(

Vettem Activon gélt de nem sok reményt fűzök hozzá.

Műtéttől félek. Aki megműttette annak milyen eredményt hozott? Teljesen rendbejött?

ÉS milyen torna gyakorlatokat ajánlotok? Esetleg youtube videó?

Zsanniii2022 Creative Commons License 2023.12.21 0 0 227

Sziasztok én nem rég találtam egy nagyon jó kezelést, lökéshullám neve, amit egy nagyon kedves, és felkészült szakember végez, és a teniszkönyökre is jó. Egy másik hasonló problémával küzdő munkatársam ajánlotta, és tényleg hihetetlenül jó. Teszek be egy leírást róla, hátha másnak is segít: lökéshullám terápia Budapesten.

Laci6802 Creative Commons License 2023.09.22 0 0 226

Nekem is műtötték,igaz már lassan 10 éve.Kb egy-másfél hónapig voltam otthon utána.De nem altattak hanem felkar tövébe kaptamminjekciót.

 

Előzmény: lindy3132 (224)
béla012 Creative Commons License 2023.02.14 0 0 225

Én is hónapok óta szenvedek! Nekem ami bevállt depo medrol injekció 3xheti felbontás! Youtuben vannak gyakorlatok meg tornák! Este reggel tornáztattam. Semmi esetre sem pihentesd. Ja és a tőgykenőcs nekem bevállt. Nagyon erős szaga van. Társaságba nem ajánlatos! 13000 körül van. 

lindy3132 Creative Commons License 2023.01.06 0 0 224

Sziasztok!

 

Sajnos évek óta küzdök teniszkönyök fájdalommal :(

Több mint 6- 8 injekciót kaptam már bele, de egy darabig jó utána kezdődik minden elölről. 

Most kiírtak műtétre,de nagy félek, megijedtem :(

Altatásban lesz kb. 15 perc azt mondta az orvos.

Milyen utána a felépülés? Meddig nem tudok dolgozni? 

Köszönöm szépen a válaszokat?🤗

 

 

 

Laci6802 Creative Commons License 2022.10.19 0 0 223

Nekemic volt/vantenioszkönyök.Ha szoritó fogáskor fáj azalkar izom,vagy az ujjaknemmtudnak rendesen fogni/tartani akkorvan rá esély.An karodat magad elé emelve a konyökhajlatnál (jelen esetben felülről) nyomva hüvejkujjal érezhető fájdalommal jár akkor vaószinű.Nekem igy nézte meg a doki. Ha gyógyszer,tapasz,injekció stb nem segit,marad a műtét.Nekem műtötték,általánosságban jó lett,de ha pl. erőltetésre hamar fárad.

Előzmény: Normali (222)
Normali Creative Commons License 2021.12.19 0 0 222

Sziasztok

 

Körülbelül fél éve fáj a jobb kezem. Annyira, hogy egy kólát vagy telefont ha emelek fel már fáj, gyengül. Érdekes ha behajtom a kezem a mellkasomhoz, és úgy nyitom es szorítom össze a kezem, nem fáj erő is megvan/minimálisan fáj. De ha kinyujtva teszem ezt nagyon fáj és gyenge. Ha a könyökömön egy ponton a csontot megnyomom fellép a fájdalom/érzékenység. Újabban ahogy fogok vele vagy tevékenykedem kisebb munkát, olykor olykor bezsibbad az ujjam (mint mikor a könyökünkön eltaláljuk azt az ideget ami után benyilal egészen az ujjunkig. Nem tudom ez most tenisz vagy golfkönyök lenne? 

Kenegetem cartidol al de átmenetileg használ csak. Mit gondoltok, van valami javaslatotok? 35 éves

Déjvid Creative Commons License 2021.04.29 0 2 221

Csak azért írok, hogy ti is felgyógyulhassatok a teniszkönyök/golfkönyök szindrómából, mert ilyen jófej vagyok.

 

Röplabdázás miatt mindkét könyökömben kialakult a jobb oldalon erőteljesebben.

Az ízületek csatlakozásában éreztem, a hátsó részen. 2 hétig pihentettem, nem lett jobb.


Majd rövid bemelegítés után elvégeztem egy masszázst, ahol az összekötő izom a csontokhoz tapad.
Igazából egy rakat video van, mindegyik ugyanazt mutatja be, ezek csak példák..

https://www.youtube.com/watch?v=o8KLKhu3XFA&t=258s
https://www.youtube.com/watch?v=T1k2Sy1k8xc

De meg se kell őket nézni, elég, ha legalább 5 percig masszírozod a könyököd melletti teljes területet (néha nem kellemes, mert picit csípi a bőrt), azaz AZ EGÉSZ alkarod, majd kinyújtod a karod. 

Ha még mindig feszül, máshol kezded masszírozni. Majd megint kinyújtod, amíg nem fáj.

 

Lehet a feklart is masszírozni, bár nekem az nemigen használt.

 

Az alkart masszírozva gyorsul a vérkeringés, oxigénhez jutnak az izmok és elvileg 3-5 percen belül jobb lesz.

Csak ne add fel 1 perc után, mert nehéz belőni, hogy melyik izom feszül. 

 

A lényeg: a pihentetés (ahogy mindneki más is írja) nem igazán használt. Napi többszöri masszírozással kb 1 hét alatt felgyógyultam. A magyar egészségügytől ne várjatok csodákat. 

Pintuka Creative Commons License 2020.08.30 0 1 220

Sziasztok!

Nekem meggyógyult a teniszkönyököm! 3 éve eltört a csuklóm nagyon csúnyán, műtét, lemez, csavarok. Az edzést persze folytattam, majd kialakult a teniszkönyök. Begyulladt csonthártya 2x már szteroid ment bele, sokáig nagyon fájt, jártam vele mindenhová. Az orvosom azt mondta, ez egy életre szóló élmény marad. Ezután minden sporttal fel kellett hagynom, elkeztem jógázni itthon, és mindig könyökrögzítő pántot hordtam és nem kíméltem.  3 évig tartott, és most mondhatom, hogy a pánt nélkül is már elvagyok. Szedek kollagént, ízületvédőt rendszeresen. Kívánom mindenkinek gyógyuljon meg mielőbb!

Szabó_56 Creative Commons License 2020.07.22 0 0 219

Proactive LAB néven megtalálható a Facebook oldala, a XVII. kerületben van.

Előzmény: Kecso993 (217)
bandika69 Creative Commons License 2020.05.29 0 0 218

Hello!

Valaki használta már a Tenease gépet ha igen mi a tapasztalat érdemes meg venni?

Kecso993 Creative Commons License 2020.01.28 0 0 217

Szia!

 

A manuálterapeuta nevét is meg tudnád mondani?

 

Köszönöm!

Előzmény: Szabó_56 (197)
kormos* Creative Commons License 2020.01.17 0 0 216

Nekem ez segített, érdemes kúraszerűen szedni és a pihentetés. Illetve tavaly télen tens izomstimuláció.

http://tendoactive.hu/

ghepard Creative Commons License 2020.01.17 0 0 215

nagyon jól van ott minden leírva. Csak egy dolog az, amit én másképp csinálok - az meg a mennyiség. Én ennek a sok gyakorlásnak a töredékével dolgozom, 7 évig naponta csak kb 2 percet edzettem keményen. Az utóbbi fél évben azt a kemény edzést feltoltam 4 percre naponta - de a kulcs az a technika, amit az előbb leírtam. Ez vitte fel a reakcióidőmet is - olyan időket produkálok 68 éves fejjel, amik vetekszenek a legjobb fiatalokéval. Csak ámulok.....

Előzmény: leveste (212)
ghepard Creative Commons License 2020.01.17 0 0 214

szerencséd csak annyiból volt, hogy úgy alakultak a terheléseid, hogy volt úgymond ellenterhelés is a kérdéses részen. Igazad van,  a teniszkönyöknél is ki lehet tapogatni azt a pontot, nekem a gerely miatt alakult úgy. Azt hittem, hogy nálam nem fog kialakulni, mert próbáltam már előre úgy edzeni - de nem sikerült. Aztán jobban gondolkodtam ezen és pár nap alatt rendberaktam - mégpedig úgy, hogy egyetlen edzést és hétvégi dobálást sem hagytam ki. Na most a bal kezednél is lett valami ilyesmi, de valahol bent van a fájdalom góca, nem tudod kitapogatni se pontosan - és nem tudsz vele mit kezdeni.

 

Én most már azt mondom, nem is kell - gyakorlatilag mindegy, hogy hol van a testben. Van egy technikám, amivel talán Neked is sikerülhetne. Ez meg gyakorlatilag a fordítottja, amit mondjuk gondolna az ember, meg az orvosok próbálnak. Kell az ellenterhelés is, de a fő segítség az egész testtől jöhet. Na most az van, hogy egy rész nagyon fáj, nincs ott megfelelő keringés, gyulladás lép fel, nő a nyomás, ez meg cseszi az agyadat is stb stb. A testben rengeteg izom, meg ín, meg csont meg miegyéb van - azok meg tudnak egyet mást. Vesd be mindet egyszerre egyidőben és figyelj, hogy mi fog történni.

 

Nagyon egyszerű technika, de még egy testrész teljes bénulását is 100%-osan rendbe lehet tenni pár hét alatt. Kemény meló azért, de egyszerű. Ez abból áll, hogy veszel az orrodon egy mély levegőt, majd kifújod - na és most jön a neheze. Nem veszel újabb levegőt, hanem megfeszíted az összes izmodat (a test kb 40%-a izom), nem egyszerű, mert valami 600 van (de amit tudsz) - és próbálod remegtetni (emiatt az orrodon fog még nagyon lassan távozni a levegő). Ha kellően meg tudod mindet feszíteni, akkor gyakorlatilag maguktól remegni fognak - de olyan szintem, hogy kívülről nem is láthatóan. De ami most zajlik a testben - na az nagyon érdekes. Én például már eljutottam odáig, hogy 120 másodpercig bírom ezt a kemény melót. Aztán veszek újabb levegőt és újabb ciklus. Persze kisebbekkel is lehet. Én ezt már fél éve csinálom nagyban. Hogy hogyan jöttem rá erre és miért folytatom, azt pár topikban már leírtam (refluxosban, cukorbetegség, élhetünk 150 évig, krónikus prosztatgyulladás meg 1-2). Ez gyakorlatilag mindent feljavít a testben, hogy miért az ott megírtam.

 

Na most ugyebár az is jó kérdés, hogy miért nem pattognak szét az ereim, miért nem loccsan szét az agyam? Ja, s miért segít meg gyakorlatilag mindent?  Ekkor ugyebár bent hatalmas lesz a nyomás és hatalmas az anyagcsere, rendkívüli gyors feszülés és ernyedés (30-50 másodpercenként). A válasz egyszerű, azt is meg lehet azokban a topikokban találni - elég ha rákeresel az én utóbbi 10-20 hozzászólásomra.

 

Elhiszem, hogy ezt nehéz elhinni, de valahogy így lehet ez - persze egy ember tapasztalata még nem lehet mérvadó. De nekem nagyon is az....

Előzmény: Landsmann_ (211)
ghepard Creative Commons License 2020.01.17 0 0 213

persze, hát ez az, ezt szajkózom én is....

Előzmény: Szabó_56 (210)
leveste Creative Commons License 2020.01.16 0 0 212

Sziasztok sorstársak! 

Találtam egy nagyon jó írást, ajánlom mindenkinek:

http://confidenceandpower.hu/2019/12/07/golfkonyok-teniszkonyok-vajon-mi/

 

Landsmann_ Creative Commons License 2020.01.13 0 0 211

Részemről a pihentetés abból állt, hogy láncfűrésszel felvágtam vagy öt mázsa fát, aztán fejszével felhasogattam. Azt hittem másnap a hátsómat sem tudom kitörölni, úgy fog fájni. De nem fájt jobban. Sőt, egyszer csak azt vettem észre, hogy 3-4 nap múlva egyáltalán nem fájt és azóta sem. :) Bizonyos terhelés nem árt, hanem segíti a gyógyulást. Csak hát ugye tudni kell mi az ami gyógyít és mi az, ami nem. Nekem szerencsém volt. Azóta sem fáj. Fáj viszont a bal, de nem a könyököm, teljesen máshol gyakorlatilag a könyökhajlatban valahol belül. Nem lehet kitapogatni a fájdalmat. A teniszkönyöknél kívülről is rá lehetett tapintani a fájdalmas pontra. Na, itt nem tudok. Ez csak úgy fáj belül terhelésre, néha egész vállig. De leginkább a hajlatban. Már 1-2 kilós súly megfogásakor is. Ha bal kézzel fogom a telefont, pár perc telefonálás után nem tudnám kinyújtani a karom, úgy fáj. Még nem jöttem rá mi a franc ez. Addig meg nehéz bármilyen gyógymódba kezdeni. Értelmét nem látom orvoshoz menni. A teniszkönyökkel voltam, de attól sosem jött volna helyre a kezem.

Előzmény: Szabó_56 (210)
Szabó_56 Creative Commons License 2020.01.13 0 0 210

Szerintem nem mindegy, hogy milyen terhelés miatt alakult ki a betegség. Nálam pont a megfelelő terhelés volt az, ami a gyógyuláshoz vezetett, pihentetéssel sose gyógyult volna meg.

Előzmény: hudi895 (208)
ghepard Creative Commons License 2020.01.03 0 0 209

Amit írsz, az lehet javíthat. De hogy a francba - a test nem tudja maga legyőzni ezt a gyulladást? Ha jól csinálod simán le tudja - nekem is volt, kegyetlen bizony, de simán elmúlt. Pedig szentségül terhelem, továbbra is. Ha meg nem jól csinálod és újra fogod nagyon terhelni - akkor megint begyulladhat, így akkor semmit se segít az injekció sem. Ha meg jól csinálod, akkor nem kell injekció sem és be se gyullad....

Előzmény: hudi895 (208)
hudi895 Creative Commons License 2020.01.02 0 0 208

Teniszkönyök!

Akinek volt már, az tudja.. pokol DE lehet tudok segíteni:

 

Jó tanácsom!

Ha úgy érzed, ilyened van: MÁR tegnap jelentkezz ORTOPÉDIAI SZAKRENDELÉSRE!!!! 

Hidd el, a többi, csak időpocsékolás ( kenőcsök, fájdalomcsillapító, izületi gyógyszerek power ball, lökéshullámterápia)az egész egy nagy kamu, pénzkidobás, időpocsékolás

 

 

Amíg vársz, hogy bejuss az ortopédiára:

Pihentesd

mozgatás, csak vízterápiás mozgatás( víz alatt, a az izület tehermentesített 1-2 perc max.)

fáslizd-kipróbálhatod a teniszkönyök pántot, de ne várj sok javulást, van akinek jó lehet

fájdalomcsillapítónak talán ( fastum gél) az összes többi, csak ha a doki már lehúzta a gyulladást.(utána: ördögcsáklya krém)

NE TERHELD feleslegesen, MERT gyulladás van ( aki így ásózik, edz, stb., annak jelzem gyulladás van, ráadásul valószínüleg azért alakult ki ez, mert valamilyen mozgással túlterhelted a könyök részt)

Amúgyis, ha az alternatív gyógykezelés, gyógyszerek nem hatnak, begipszelik a kezet, hogy pihentesd!!!erről ennyit

 

Lehetőleg az injekciót válaszd, ha van mód ilyenre: könyökbe adja, ha eltrafálja a gyulladt gócot, AZT érezni fogod... :P

De utána jó lesz!!! első nap lehet pici láz, más mellékhatás nincs ( diprophos)

 

Műtét:50/50 hogy sikerül... + amit egyszer elvágnak, soha nem fog ugyanúgy visszagyógyulni.. azt csak, ha már nem bírod a poklot.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

micaamica Creative Commons License 2019.10.10 0 0 207

Viszont árulnak egy  otthoni változatot, ami nem fájdalmas, viszont hatékony. Azt érdemes kipróbálni. Mondjuk nem olyan a teljesítménye, és naponta 3x használni kell, de megéri. Különben a rendelői lökéshullámos készüléknek is lehet változtatni az erősségét, csak nem veszik a fáradtságot erre...

Előzmény: hanyiistók (201)
Laci6802 Creative Commons License 2019.09.22 0 0 206

Maga az injekció beadás valóban fájdalmatla...de utána már nem annyira kellemes. Anno én is kaptam ,bementem gondolván csak egy injekció,rádásul autóval mentem. Hazafelé olyan volt a kezem mint ha béna lett volna és fájt becsületesen ,semmit nem tudtam megfogni ,bal kézzel váltottam sebességet és kormányoztam is. A 2. és 3. injekcio már nem okozott ennyi problémát.. Végül is műtét lett avége és azóta jó.

 

Előzmény: hanyiistók (203)
Landsmann_ Creative Commons License 2019.05.23 0 0 205

Ja, még egy dolog, amit kifelejtettem. Megoszlanak a vélemények a gyulladást illetően, hogy pihentetni, vagy mozgatni kell. Például egy gyulladt izületnél ha mozgásban van, azon a területen jobb a vérkeringés mintha folyamatosan pihentetve van. A jobb vérkeringés miatt a gyógyszerek könnyebben el tudnak jutni az adott helyre, illetve a gyorsabb vérkeringés el tudja szállítani onnan a gyulladás következtében keletkező anyagokat. Én a saját tapasztalatom alapján azt látom, hogy a mozgásterápia gyorsabb megoldást eredménydez mint a sok pihentetés. Biztosra veszem, hogy az általam alkalmazott módszer külön-külön nem lett volna ilyen hatásos. De így együtt elég jó kombinációnak bizonyult. :)

Előzmény: Landsmann_ (204)
Landsmann_ Creative Commons License 2019.05.23 0 0 204

Ami még segíthet, az az ortézis, ami kimondottan teniszkönyökre való. Én azt is használtam. Ennek éppen az a lényege, hogy ahol az izom az inakon keresztül a csonthoz tapad, az a rész van gyulladásban. Azért, mert mozgás közben ahogy az izom megfeszül, természetes módon próbál eltávolodni a csonttól. No, ez az ortézis ezt a részt a helyén tartja. Egyébként ennek használatával már az első pillanattól csökken a fájdalom, mert nem engedi a szöveteket eltávolodni a csonttól. A helyén tartja és csak hosszirányban tud elmozdulni. Az ördögcsáklya krémmel naponta 3-4 alkalommal is kentem. Az ortézis reggel 7-től lefekvésig rajtam volt. Így dolgoztam, semmi kímélet, pedig mondta a doki. Mikor volt az az ominózus favágás, azt hittem másnap reggel fel sme bírom emelni a karom. De nem. Némi izomláz volt a vállamban, de a könyököm nem fájt jobban. Eltelt még vagy 2 nap és megszűnt a fájdalom.Azóta sem fáj. Mikor novemberben eltakaróztam a robogóval, megzúzódott a térdem. Mondja a háziorvos, pihentetni kell. Kérdezi az aszisztens, felvegyen táppénzre, mondom nem kell. Majd pihentetem mint a könyökömet. Erre rákérdezett a doki, hogy pihentettem. Mondom favágással és hasogatással. Azóta nem fáj. Csak nézett, nem mondott rá semmit. Mondom, majd a térdemmel elsántikálok én a pult mögött. Kicsit lassabban, de kiszolgálom a vevőket. :)

Előzmény: hanyiistók (203)
hanyiistók Creative Commons License 2019.05.23 0 0 203

Én úgy tapasztalom, hogy az orvosi eljárás hozza meg a megoldást. Reumatológia, el kell szépen menni, sajnos házilag nehéz megszabadulni ettől a problémától.  Ez három, hetente egyszer beadott injekció, ami a lökéshullám kezeléssel ellentétben egyáltalán nem fájdalmas, nem a fájó részbe adják, hanem mellé, meg is lepődtem mennyire fájdalmatlan, viszont fantasztikusan hatásos, és egy levél gyógyszer, amit egy hétig kell szedni. Az injekciótól gyakorlatilag azonnal megszünnek a fájdalmak, másnapra méginkább. Először tudom hónapok óta fájdalom nélkül kinyújtani a könyököm.

A másik ami lényeges, éppen a pihentetés. En sok  mindent, munkát, terheléseket  csináltam vele, és éppen a kalapálás, favágás amit nagyon nem szeretett,  de mindig erősődő fájdalom volt a könyököm válasza rá, ami egy napig is intenzíven kitartott utána. A pihentetés viszont nagyon enyhítette a tüneteket. Az orvos is felhívja a figyelmet a pihentetésre, különben vissza lehet esni. 

Én három hónap után rájöttem, hogy magam nem tudom mindezt rendbetenni, hiába a nyújtas, gyógytorna, bármi, nem múlnak el a makacs tünetek. 

A lökéshullám terápiára ez az orvos is, határozottan kijelentette, hogy hatastalan, ellenben jó sok pénzt ott lehet hagyni ezeknél a hokuszpókuszoló sarlatánoknál, ráadásul embertelen kínzás az egész kezelés, tíz percig püfölik légkalapáccsal a gyulladt területet. Annak kene csinalni aki kitalálta ezt a sarlatán baromságot, de a fejét is a falba kellene verdesni. Ráadásul telehányták vele a netet, ahogy teniszkœnyœkről akar indormálódni valaki, azonnal a hirdetéseikbe botlik. 

Aki még isvégigszenvedte a négy alkalmas kezelést, és úgy gondolja, hogy használt valamit, annak leginkább az egy hónapig tartó pihentető, kímélő életforma a magyarázat, amire nyomatékosan felhívják a figyelmet, különben semmit nem ér ahogy mondják. Hát amúgy sem ér smmit, lehet inkább árt, egy gyulladt terület pofozása. 

Előzmény: Landsmann_ (202)
Landsmann_ Creative Commons License 2019.05.21 0 0 202

Nekem az ördögcsáklya krém segített sokat, de ami meglepő volt számomra, körülbelül 5 mázsányi fa felfűrészelése láncfűrésszel és a fa felhasogatása tette fel az i-re a pontot. Azóta nem fáj a könyököm. Több mint fél év telt el,  semmi nyoma a fájdalomnak. Előtte legalább másfél, két éve kínlódtam vele.

Előzmény: hanyiistók (201)
hanyiistók Creative Commons License 2019.05.21 0 0 201

Sziasztok! 

Én is szenvedek három hónapja a teniszkönyökkel. Mindenkinek felhívom a figyelmét, hogy a neten agyonreklámozott lökéshullám terápiának ne dőljetek be, szart sem ér, és iszonyat fájdalmas! Ezt persze elhallgatják. Nem véletlen, hogy az orvosok szkeptikusak ezzel a kezeléssel kapcsolatban, sőt, állítják, hogy nem sok jót hallani róla.

A berendezés egy kicsi légkalapács, amivel elkezdik püfölni a gyulladt, amúgy is iszonyat fájdalmas területet, kemény legény aki kibírja, van aki elájul a fájdalomtól. Senkinek nem ajánlom.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!