Keresés

Részletes keresés

Wolfsburg.GTi Creative Commons License 2013.06.24 0 0 27

Eladó Polski Fiat 126-os első-hátsó tuning lökhárító! 

 

Felfogatási pontok közötti távolságok: 

Hátsó lökös: 139,5 cm

Eső lökös: 77 cm

128,5 cm

Belső szélességek:

Első lökös: 115 cm

Hátsó lökös: 113 cm

Külső felszíni sérülések az első lökhárítón, valamint a hátsó lökhárítón egy vékony repedés! 

 

Csak egyben! 

Irány ár: 40ezer Forint!!

 

Szállítás megoldható, kérésre küldök több képet!

 

e-mail címem publikus

 

        

  

john_venk Creative Commons License 2006.12.03 0 0 26
Itt egypár szép Virtuál Tuning:
12
43

Itt meg még sok!!!!
locsemege Creative Commons License 2006.07.26 0 0 25
de a tanult képleteket nem tanították meg alkalmazni

Ez sajnos az oktatás gyengesége, nem a tanulóké. Volt idő, amikor szakirányú középiskolában tanítottam, s fizika érettségin egy soros rezgőkörrel kapcsolatos feladatot az osztály fele! nem tudott megoldani, holott ezt elektronikából elsősként megtanították nekik. Egyszerűen úgy voltak vele a fiatalok, hogy ez fizika, tehát csak a fizika órán tanultakat alkalmazhatják, eszükbe sem jutott, hogy ez a szakmájuk, ennél jóval bonyolultabb dolgokat is megoldottak már. Nekik jóval nagyobb eszköztáruk, ismeretük volt a megoldáshoz, mint pl. egy gimisnek. :(( Nagyon elképettem, mert az jutott eszembe, hogy ezek alapján a munkahelyükön sem fogják majd alkalmazni a tudásukat, mert akkor meg éppen nem elektronikus áramkörök óra van. Olyan ez, mintha valaki csak magyar órán tudna írni, olvasni, a tanterem elhagyása után képtelen lenne rá. Mondom, ez nem a te hibád, a gyakorlatiatlan oktatás bűne. Nincs lelkiismeret furdalásom, nem alapozó szaktárgyakat tanítottam, hanem felsőbb évfolyamokban.
Előzmény: geostacionarius (24)
geostacionarius Creative Commons License 2006.07.26 0 0 24
Igen, tanították hogy R=U/I, de aki sima gimibe járt, az sajnos sokszor enyit tud róla, de mást mondok, a CISCO hálózati akadémia tanfolyamát végzem, 2 szemesztert fejeztem be eddig, mellette programozó képesítésem van, és egy ilyen egyszerü dolgot mégsem tudtam magamtól megoldani, így utólag átlátom, és egyszerü a dolog, de a tanult képleteket nem tanították meg alkalmazni. Az országban ez még rengeteg helyen így van sajnos, de ez már egy másik topik témája.

Még egyszer köszönöm az infót, ki is mentettem jegyzettömbbe, mert jól jöhet még máshol is.
Előzmény: locsemege (23)
locsemege Creative Commons License 2006.07.26 0 0 23
Örömmel segítettem, hidd el. Ha nem így lett volna, nem tettem volna. Ugyanakkor a második mondatodban érzem az iróniát. Valójában csak azon értetetlenkedtem, hogy ezt szerintem nem csak a szakirányú iskolákban tanítják, hanem mindenütt. Ezért is lepett meg, hogy nem tudtad magad is a megfejtést. Én megígérem, hogy legközelebb nem teszek feléd epés megjegyzéseket, cserében viszont örülnék, ha szakirányú kérdéseidet bátran feltennéd itt. Jó eséllyel valaki úgyis válaszol, s esetleg mások is tanulhatnak ebből.
Előzmény: geostacionarius (22)
geostacionarius Creative Commons License 2006.07.26 0 0 22
Nagyon szépen köszi a segítséget, nagyon jól levezetted, ebből aztán nemcsak megtudtam amit akartam, hanem meg is értettem.

És bocs, h kérdezni mertem, mert nem értek mindenhez, többé nem fordul elő igérem.
Előzmény: locsemege (21)
locsemege Creative Commons License 2006.07.25 0 0 21
Azért kérdeztem, mert esetleg használhatnád az ismereteidet. Nézzünk egy példát. Legyen egy ventilátor névleges üzemi feszültsége 12V, az ehhez tartozó áramfelvétele mondjuk 100mA. Tegyük fel, ez a ventilátor 8V-ról 70mA-t vesz fel. Ebben az esetben a potenciométerre 12V - 8V = 4V feszültség jut, a rajta folyó áramerősség 70mA. Ohm törvényét alkalmazva az ellenállás értéke 4V / 0.07A = 57.14ohm. Tehát nagyságrendileg olyan 68ohmos potira szavaznék. Természetesen meg kell határozni a potméterünk disszipációját is: 4V * 0.07A = 0.28W. Ennél azért jelentősen illik túlméretezni. Valami ilyesmit keress: 68ohm, 2W.

Fontos megjegyeznem, hogy ez csak egy példa, a valós adatok tükrében számolhatsz csak pontosan. Ha nincs a ventilátorra írva, a mérés is jó eredményt adhat. De a szemlélet is: ne a megaohmos tartományban keresd a megoldást, hanem a néhány 10 ohmosban.

(Melyik középiskolában nem tanítják meg az Ohm-törvény alkalmazását?)
Előzmény: geostacionarius (20)
geostacionarius Creative Commons License 2006.07.25 0 0 20
Igen, hallottam, azért kérdezem, hogy hány OHMOS potenciométereket érdemes használni. Tudod, mert többféle van, általában az E12 ellenállás értéksornak megfelelőket lehet kapni, én nem tudom, mekkorákat használnak, ohm, kiloohm, esetleg megohmosakat, persze ezt nem hiszem.
Előzmény: locsemege (19)
locsemege Creative Commons License 2006.07.19 0 0 19
Ohm törvényéről hallottál már?
Előzmény: geostacionarius (18)
geostacionarius Creative Commons License 2006.07.19 0 0 18
Hy. Valaki meg tudja mondani, hogy a gép elejére szerelhető ventillátor fordulatszabályzóknál kb milyen ellenállású potenciométereket szoktak használni?
sanko76 Creative Commons License 2006.03.30 0 0 17
Eladó Octáviára hátsó szárny-spoiler. Német, teljesen új, festetlen, 3 pontos felfogatás, csavarokkal, ragasztóval. Irányár 23.000 Ft. Alkuképes.

 

Érdeklődni 06704575166. e-mailban képet küldök. címem sanko76@freemail.hu

Esetleg cserébe octávia könyöklő érdekel, érték egyeztetéssel. Csak kiváló állapotú érdekel !

MiSA Creative Commons License 2003.09.20 0 0 16
Köszi, meg fogom keresni.

A gép sebességének tesztelését a PCMark2002-re bítam:

CPU: 4688 Mem: 3315 HDD: 962
CPU: 6898 Mem: 7040 HDD: 1042
http://service.futuremark.com/compare?pcm=1429671
http://service.futuremark.com/compare?pcm=1500588

RAM ugyanaz, csak alaplap és processzor más.

Előzmény: mr_ricsi (15)
mr_ricsi Creative Commons License 2003.09.19 0 0 15
A RAMra nem tudok semmit ajánlani. (Nincs infóm ezzel kapcsolatban.)
A Hardver (tippek...) topicon kérdezd SPetit, ő boltos, és még némi kedvezményt is ad neked az Indexes ismeretség okán. ;-)

"memória sebességben 120%-al növekedett."
Ez hogy jön ki, ha még csak egycsatornásan használod? (Egyébként inkább a RAM mérete, mint a sebessége kritikus számodra.)

Előzmény: MiSA (14)
MiSA Creative Commons License 2003.09.18 0 0 14
Vásárlás előtt meggyőző érv volt hogy az ASUS ezt találta írni: "New power design supports Intel next generation Prescott CPU"
Sajna vásárlás utána jelent meg a cikk, hogy a későbbi Prescott új foglalattal fog kijönni. Talán az első szériás marad s478-en. Mindegy nem is ez a lényeg, a következő egy évre biztos megfelelő lesz ennek a számítási teljesítménye.

sATA ezek után terveimből kihúzva, talán nyárra lesz valami tényleges újdonság.

A jelenlegi rendszer a régihez képest CPU-ban 50%-al, memória sebességben 120%-al növekedett. Egyenlőre ugyanazt a RAM modult használom. Szerintem ez elég jelentős sebességkülönbség. Ahogy írtad, a RAM ill. HDD lehet nálam kritikus, ezen sikerült is segíteni.

Dual-ban még gyorsabb lesz ráadásul egy bővítéssel lesz gyorsabb és duplázom a kapacitást. Tényleg az nForce is kínál AMD-hez DulaDDR-t, azok nem muzsikálnak ennyire jól.

Nem válaszoltál a RAM beszerzéssel kapcsolatos kérdésemra. Ha nem publikus a cím, szívesen várom e-mailben.

Előzmény: mr_ricsi (13)
mr_ricsi Creative Commons License 2003.09.18 0 0 13
Az Intel 3,5GHz körül újabb procifoglalatot fog bevezetni, így a jövőbeni építkezés proci vonalon elég kérdéses.
A dualDDR-nek csak Intel alatt van értelme, az AMD-nél nyugodtan maradhatott volna a "sima" DDR.

Jelenleg a sATA egy pofátlan parasztvakítás. Ugyanis ha azonos vinyó mechanikát sATA felülettel hoznak ki, az csak nagyon minimálisan lesz gyorsabb (1-2%), és mindezért 30-50%-kal magasabb árat kérnek.
Talán csak azt a pozitívumot lehet felhozni, hogy el lehet felejteni az undorító 80eres szalagkábeleket.
Majd akkor lesz érdemes sATA vinyót venni, ha azonos áron adják, mint a pATA-t.

Előzmény: MiSA (12)
MiSA Creative Commons License 2003.09.17 0 0 12
Tuning csak próba volt, most is gyári órajelen megy minden. Ha 20% tuningot még stabilan elbír a gép, akkor 10-15% még teljesen biztonságos szerintem és ez csak egy kötségtakarékos megoldás. Jó backup-stratégia miatt nemhiszem hogy egy-két napnál több munka elveszhetne, de inkább nem kockáztatok.

>majd csak a jövőben tervezed azokat a vásárlásokat meglépni, ami ezeket megoldaná
Úgy gondolom hogy az alapok a legfontosabbak, amire lehet később építeni DualDDR, SerialATA. Ez az előző rendszerben egyik sem volt elérhető, de most elfogyott a keret a további fejlesztésre.

Akkor kérdezek konkrétabbat, hogy mire lenne szükségem:
- hol lehet gyors DDR-RAM-ot kapni (256MB, minimum 400MHz CL2), nem is legyen túl drága: 10-15e nettó nagyker környékén.
- jelenleg milyen SerialATA winchester érdemes vásárolni, vagy érdemes még várni egy kicsit?

Előzmény: mr_ricsi (11)
mr_ricsi Creative Commons License 2003.09.17 0 0 11
Tényleg nem értelek! Leírtad az problémádat (lassan induló alkalmazások, lassú taskváltás), és majd csak a jövőben tervezed azokat a vásárlásokat meglépni, ami ezeket megoldaná. De minden -nem szorosan összefüggő- dolgot kicseréltél????

Szintén nem értem, hogy munkára használt gépnél miért erölteted a túlhajtást? Ha játék közben fagy le egy tuningolt gép, az a bosszúságon kívül nem jár nagy kárral. De ha valakinek a napi(heti, havi, éves) munkája veszik el emiatt, az Ft-ban is kifejezhető kárt okoz. Emiatt nem szokták a munkaPC-k tuningját javasolni. Ha mindenképpen szükség van a nagyobb teljesítményre, akkor meg kell venni a gyorsabb procit (esetleg duálba 2-t), a több és gyorsabb RAMot, a 2 vinyót RAIDbe, stb.

És nehéz úgy javasolni valamit, ha nem értem, mire van szüksége a kérdezőnek. (És -szvsz- más sem érheti. Talán ezért ilyen kicsi ezen a topicon az élet.)

"Ennyi erővel a P200-on is szépen fut a Word, nemigaz?"
Így igaz, de a leírt feladataidra kicsit talán kevés lenne. :-)

Előzmény: MiSA (10)
MiSA Creative Commons License 2003.09.16 0 0 10
Ennyi erővel a P200-on is szépen fut a Word, nemigaz? :)

Ezek szerint nem értettél meg. Sokan azt hiszik hogy egy gépen csak játszani lehet, és az a fontos hogy hány fps-t produkál a gép. Csupán azért írtam hogy "irodai alkalmazás", hogy a GameGuruk kíméljenek a GeForce8 és egyéb beszólásaival.

Előzmény: mr_ricsi (9)
mr_ricsi Creative Commons License 2003.09.16 0 0 9
És még egy ATI5900-as videokártya minimum 256MB RAMmal elengedhetetlenül szükséges, hogy az irodai alkalmazások elviselhető sebességgel fussanak...
Előzmény: MiSA (8)
MiSA Creative Commons License 2003.09.15 0 0 8
Igen, a RAM és a winyó is tervbe van véve. RAM pár hónapon belül, winyó szerintem csak nyárra lesz meg.
SerialATA-t sajna még nem teszteltem sk, talán egy WD Raptor lesz az áldozat...
Előzmény: mr_ricsi (7)
mr_ricsi Creative Commons License 2003.09.15 0 0 7
"én itt arra gondoltam hogy, levelezőprogram, sok böngészőablak, zene és pl: egy CD kicsomagolása RAR-ból egyszerre."
Ha van elegendő memória, akkor ez az XP1900-nak sem kottyan meg.

"Nem kelljen percekig várni mire bejön egy új ablak."
Ehhez főként gyors vinyó és sok memória kell.

"Nem kelljen percekig várni mire bejön egy már megnyitott ablak."
Ehhez pedig főként sok memória.

Előzmény: MiSA (6)
MiSA Creative Commons License 2003.09.14 0 0 6
Sziasztok, elég rég írtam. Sajna itt nem sok okosságot tudtam meg előre, de mostmár mind1. Ahogy terveztem megvettem az alkatrészeket. ASUS P4P800 alaplap, P4 2.8/512/800 HT-s, RAM-ra sajna nem maradt keret, úgyhogy egy DDR400 CL3-al :( Ez át fog alakulni (remélem minél gyorsabban) 2db DDR400 CL2-re.
Ami először volt nálam proci 2.6-os 3.0-ig testeltem szépen ment vele. Most a 2.8-as 3.4-en még stabil (fesz emelés nélkül), 3.5-ön szerintem az AGP miatt fagy. Sajna FSB emelés mellett nem tudom a PCI/AGP-t csökkenteni, vagyis visszább venni hogy nem pörgesse túl.
Végülis elég jól teljesít a gép, csak a dual channel ram kellene bele nagyon

mr_ricsi: én itt arra gondoltam hogy, levelezőprogram, sok böngészőablak, zene és pl: egy CD kicsomagolása RAR-ból egyszerre. Nem kelljen percekig várni mire bejön egy új/már megnyitott ablak. Egyébként az ex gép egy AthlonXP 1900+ volt, KT400-as chipsettel.

Ami nagyon bejön az, hogy rettentő csöndes lett! Régiben is fordulatszabályzós venti volt, de ebben tényleg csöndben marad a gép. 50-55 helyett 30-33 fok, épp hogy pörög a venti, nagyon bejön!
HyperThreading is jól produkál, de azért nem annyira mint a reklámszlogenekben.

Halott_mikrofon Creative Commons License 2003.08.01 0 0 5
na ugyi :) mr. ricsi rulz ;)
Előzmény: mr_ricsi (4)
mr_ricsi Creative Commons License 2003.07.31 0 0 4
Már meg ne haragudjatok, de tuning "irodai alkalmazások gyors futtatására"????
Egy Duron1000-es alapban, és kész! (Vagy egy celeron900)

Nagy adatbázisoknál nyerő lehet a nagyméretű memória, de minek a duál csatorna?

Vagy 2 kézzel is gépelhetsz, ha hyperthreadinges a proci? :-)

murray Creative Commons License 2003.07.31 0 0 3
:-))Rumkirály rlz!:-)
sajna a P4 témát nem ismerem!
biztos hogy szükség lenne rá??
Halott_mikrofon Creative Commons License 2003.07.31 0 0 2
mit vetitessz a te gépeden minden szaggat ;-)))))))))))))))))))))))))))))))))
Előzmény: rumkirály (0)
Halott_mikrofon Creative Commons License 2003.07.31 0 0 1
te miről beszélsz ember, megint beszivtál? olvastad hogy mire kell????
ha tuningolni akarsz akkor csak vizzel azzal lehet a legjobban ;-)
Előzmény: rumkirály (0)
rumkirály Creative Commons License 2003.07.30 0 0 0
366@450 ezt gyorsan cseréld ki 550re mer nekem is olyan van
a 2.4es jol tuningolhato 3 fölé sőt...
csak nem árt hozzá 433-as jó! minőségü RAM
meg Abit IC7-et tudnám javasolni
Előzmény: MiSA (-)
MiSA Creative Commons License 2003.07.29 0 0 topiknyitó
Sziasztok!

Tuning témával kapcsolatban várnék hozzászólásokat.

Konkrétam ami engem érdekelne, 1-2 hónapon belül kicserélném a gépem lelkét (alaplap+proci+ram). Számomra elsődleges az irodai alkalmazások gyors futtatása. Kinéztem egy ASUS i865PE-s alaplapot, hozzá P4 800FSB Hyper-Threadinges procit, és 2db DDR400 CL2-es RAM-ot. Kérdésem, melyik procit lehet jól tuningolni? P4-el nincs semmilyen tapasztalatom. Olyasmire gondolom mint annó 366@450 vagy 566@850.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!