Keresés

Részletes keresés

MARiO Creative Commons License 2004.04.19 0 0 35
És ki az a 8 név szerint?
Előzmény: Törölt nick (27)
krég Creative Commons License 2004.04.18 0 0 34
meg a demokrata különdíját
Előzmény: Megatron (32)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.18 0 0 33
az igényes igaz MAGYAR zene sosem remélhet többet, az is csoda, hogy egyáltalán kapott valamit

bezzeg az ifjúságot devianciába sodró huligánok zsiráfokat taroltak

Előzmény: Megatron (32)
Megatron Creative Commons License 2004.04.18 0 0 32
Ákos csak egy díjat nyert?? :(
Előzmény: Törölt nick (30)
krég Creative Commons License 2004.04.18 0 0 31
éljenek a kedves nyertesek!
Előzmény: Törölt nick (30)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.17 0 0 30
"Mérsékelt felhajtás mellett és a sírva vigadás jegyében zajlott tizenkettedik MAHASZ díjkiosztó gála. A hologramos zsiráf végleg eltűnt, a Hooligans duplázott, az Emil.Rulez pedig nem nyert, de hajtogatott egy papírrepülőt."

(velvet.hu

ismét a hamisítók állandó szidalmazása jegyében telt ez a remek és igényes díjátadás, szóval még nincsenek új bűnbakok, sajnos nagyobb botrány nélkül zajlott le az egész, kicsit félek tőle, hogy jövőre már Jeszenszky Zsoltot, Pierrót, és B. Tóth Lászlót sem fogja így érdekelni a dolog

Az év hazai rock albuma: Tankcsapda: Élni vagy égni
Az év hazai pop albuma: Ákos: Andante
Az év hazai rap vagy hip-hop albuma: LL Junior: A tűz mindig tombol
Az év hazai modern rock albuma. Hooligans: Szenzáció
Az év hazai hagyományos szórakoztató zenei albuma: Irigy Hónaljmirigy: ValóságShokk
Az év hazai felfedezettje: Emilio: Nagyon nagy világ
Az év hazai dala: Hooligans: Királylány

zsiráf helyett mikrofon, kibaszott eredeti ötlet

Misantrophy Creative Commons License 2003.03.12 0 0 29
Nekem nem fáj a fejem emiatt. Az egész magyar popszakma egy botrány.
Különben meg nem hinném, hogy a lemezkiadók éhenhalnának a CD vásárlások visszaesése miatt. Mindenki nagyon jól tudja, hogy a hanghordozókat kb. feleakkora áron is bőven lehetne nyereségesen értékesíteni. Nekem ne magyarázzon senki, hogy vegyek eredeti CD-t, a legtöbb magyar előadó lemezét ugyanis még átírni sem érdemes. Lehet, hogy a színvonalat kéne kicsit magasabbra helyezni, és akkor talán elgondolkodnának az emberek, mert többet kapnának a pénzükért - valódi művészi produktumot, szellemi terméket.
A legjobban a magyar kiadványok vérciki borítóin
látszik - persze a zene mellett - az igénytelenség, és a kaszálási szándék.
Mit látsz, ha szétnézel a magyar poplemezek között egy lemezboltban? Csupa ötlettelen, giccses, kétlapos borító, aminek az elején az előadók fényképén kívül semmi más nem szerepelhet.
Dalszövegekről, ilyesmikről nem is álmodhatsz.
Nem is értem, hogy asszisztálhatnak ehhez a "művészek", én a helyükben hevesen tiltakoznék,
ha ilyen szarságokba csomagolnák
a hangzóanyagomat!
Előzmény: Törölt nick (27)
Törölt nick Creative Commons License 2003.03.12 0 0 28
bocs, lefejelni helyett természetesen lefejeli
Előzmény: Törölt nick (27)
Törölt nick Creative Commons License 2003.03.12 0 0 27
ezért hagy fájó űrt maga után a gála idei elmaradása. vajon milyen botrány lett volna idén? dopeman lefejelni a fresh zenekart? király linda belesül a szavazatszámlálásba? jeszenszky zsolt az agykontrollos rutinjával elcsábítja a Hungaroton Records Kft. gyártási igazgatóját, Dr. Reis Istvánnét?

Psoti, az Eleven Hold hegedűse szerint "az eladott cd-ik négyszerese van a rajongók tulajdonában" - végülis kapóra jön nekik ez a bűnbakképzés, legalább elhitethetik magukkal, hogy többen hallgatják őket, mint ahányan megveszik a hülye albumaikat

Előzmény: Misantrophy (26)
Misantrophy Creative Commons License 2003.03.12 0 0 26
Jó ez a cikk! Megerősíti azt a feltevést, miszerint az Arany Zsiráf egyenlő - a lemezkiadók és az általuk futtatott "művészek"
(hogy ebben a témában a Fresh nyilatkozik, mint zenészek, azért egy kicsit megdöbbentő) egymás faszát szopják. Ehhez minek gála? Néhány sör után én is azt mondhatom a haveromnak, hogy mondjuk Te vagy a legjobb dobos a városban, csak azt nem közvetíti a TV. Ennyit a szakmai odaítélésről, hogy a korábbi botrányokat ne is említsük.
Előzmény: Törölt nick (23)
moonshadow Creative Commons License 2003.03.12 0 0 25
Az meg is érdemli, hogy leköpjék aki egy ilyen tehetségtelen pöcsfejhez képes odavinni dedikáltatni a xar cd-jét.
Dopeman ezzel elég jelentős önkritikát gyakorol.

Ha a mahasz pl egy weblapon biztosítana fájl elérést és a számok darabját adná mondjuk 10-20 forintért, akkor szerintem mindenki megvásárolná és megugranának a bevételeik is.

Kapjanak már a fejükhöz, hogy minek vásárolja meg az ember a cd-t amikor úgysem használja, csak egyszer amikor betömöríti a számítógépre a zenéket.
Utánna meg porosodik a polcon.

Törölt nick Creative Commons License 2003.03.12 0 0 23
az aranyzsiráf saga-2003 folytatódik:

Dopeman (aka Pityinger László): leköpöm, aki másolt CD-vel jön (Index-cikk)

Egy ilyen jelentős témában természetesen Bunyós Pityu is megszólalt:

"A Mahasz döntése hibás, nem védi sem az előadók, sem a kiadók érdekeit - nyilatkozta Bunyós Pityu. - Hiába osztják ki a díjakat, ha a gála elmarad, nem lesz akkora súlya az eseménynek. Ráadásul kétlem, hogy ez bárhogyan is hatna az illegális letöltésekre és cd másolásokra. A gála elmaradása miatt a zenészek ismét károsulnak, hiszen túl azon, hogy zenéiket illegálisan másolják, és letöltik, még azt az elismerést sem kapják meg, amit eddig - tette hozzá az előadó."

Törölt nick Creative Commons License 2003.03.11 0 0 22
nem baj, most úgyis megveszem ezeket az albumokat, nehogy jövőre is elmaradjon a rendezvény
Előzmény: Supernovablaster (21)
Supernovablaster Creative Commons License 2003.03.11 0 0 21
Én Liszter Sanyit se.
Szemét köcsög netezők méltatlanul diszkriminálják Fásy apánk felfedezettjeit!
Előzmény: Törölt nick (13)
Törölt nick Creative Commons License 2003.03.11 0 0 20
igazad lehet. amióta letöltöttem a best of communism III albumot egyre snájdigabb fiúnak tűnik Thürmer Gyula
Előzmény: Törölt nick (15)
szopiszuri Creative Commons License 2003.03.11 0 0 19
nem szívesen értek egyet veled, de Bukowszky Albert valóban elmebeteg.
Előzmény: HoKr (17)
HoKr Creative Commons License 2003.03.11 0 0 18
Ezt. Természetesen.
Előzmény: HoKr (17)
HoKr Creative Commons License 2003.03.11 0 0 17
Te milyen hülye konspirációs gyík vagy :).

Szerinted Jeszenszky Zsoltinak ki a papája? Szerinted ő kire szavazott? Ez a tudatos népbutítás dolgot el is hiszitek, vagy csak jól hangzik?

Előzmény: Törölt nick (15)
timcsili Creative Commons License 2003.03.11 0 0 16
őszintén: hiányzik ez nekünk? akkormeg nemmindegy? jeszenszky zsolt tévés-rádiós ténykedése után meg nem mondja már nekem meg mit ne töltsek le.
Törölt nick Creative Commons License 2003.03.11 0 0 15
Egyébként nem teljesen mindegy, hogy a vétek vagy a junájtid legújabb nyálfolyását boltban veszik, vagy letöltik ingyér? Hát nem az a lényeg, hogy csak minél több szemetet szórjanak ránk, minél mélyebbre nyomjanak le, minél több idióta szaladgáljon ebben az országban és szavazzon a proletárdiktarúrára?!
Törölt nick Creative Commons License 2003.03.11 0 0 14
Szánalmas ez a mahasz. Szánalmas.
Törölt nick Creative Commons License 2003.03.11 0 0 13
nem is értem, mi ez a nagy szenvedés a mahasz részéről, nem is találtam bunyós pityu mp3-at :)
Előzmény: majomkola (12)
majomkola Creative Commons License 2003.03.11 0 0 12
Jeszenszky Zsoltnak, meg a többi ingyenélő szarházinak üzenem:

Továbbra is használom a kazaat, a soulseeket, a winmx-et, csak most egy kicsit jobban örülök, ha lejött egy mp3, mert tudom, hogy ezzel kárt okozok nektek! Szopjatok lovat!

Törölt nick Creative Commons License 2003.03.11 0 0 11
csak fölverekszi még magát!

Előzmény: Nausea (10)
Nausea Creative Commons License 2003.03.11 0 0 10
Felháborítónak találom, hogy Bunyós Pityu Polgármester Máma Mulatunk c. lemeze csak a 22. helyen van.
HoKr Creative Commons License 2003.03.10 0 0 9
Alig térek magamhoz. Engem ez a hír tényleg sokkolt. Mondjuk nem úgy, ahogy ők szerették volna.
Előzmény: Törölt nick (8)
Törölt nick Creative Commons License 2003.03.10 0 0 8
vess egy pillantást a mahasz-slágerlistákra
Előzmény: HoKr (7)
HoKr Creative Commons License 2003.03.10 0 0 7
Ez a legszebb:
"MAHASZ sem foglalkozik azzal a gondolattal, hogy rábírja az internetszolgáltatóat: keskenyítsék a sávszélességet, vagy vezessenek be adatforgalmi korlátot."

Mellesleg soha életemben nem töltöttem le semmit, ami a MAHASZ érdekeltségeit bántaná, mégis megfosztanak a gálától. Mondom nektek, fasiszták.

(Lehet, hogy tényleg értelmi fogyatékosok vezetik a MAHASZ-t?)

Előzmény: Törölt nick (5)
Törölt nick Creative Commons License 2003.03.10 0 0 6
lemaradt egy </i>, biztos a bűntudatom miatt
Előzmény: Törölt nick (5)
Törölt nick Creative Commons License 2003.03.10 0 0 5
a kis dzsesszi tudja:
"Az Artisjus nem figyeli az internetet, ellenben a Magyar Hanglemezkiadók Szövetségének (MAHASZ) "nyomozócsoportja" -- melynek tagjai folyamatosan ellenőrzik a piacokat, lemezboltokat -- a hazai weboldalakon is rajta tartják a szemüket. Mint Jeszenszky Zsolt, a MAHASZ munkatársa lapunknak elmondta, bár a magyar piac kisebb, így a fájlcserélő szolgáltatások és a webről letölthető mp3-ak miatt -- összegben kifejezve -- nem éri a hazai kiadókat akkora veszteség, mint a tengerentúlon, ám épp a szűk piac miatt jobban megérzik a kieső bevételeket a magyar kiadó- és terjesztő vállalkozások.

Noha arról, hogy az internetes keresztül mekkora veszteség éri a hazai kiadókat és terjesztőket, még csak becsült adat sincs, Jeszenszky elmondása szerint a kifejezetten internettel összefüggő esetek a nyomozócsoport munkájának felét- harmadát adják. A MAHASZ meglátása szerint bár az internet -- különösen a szélessávú hozzáférés-típusok -- Magyarországon kevésbé elterjedt, a felhasználók mégis aktívabbak a tőlünk nyugatabbra csereberélgető júzereknél. Ezt az Európa keleti és nyugati fele közti eltérő mentalitással, fogyasztói kultúrával magyarázza: míg nyugaton még csak-csak előfordul, hogy megvásárolják az előzőleg mp3-ban megszerzett albumot, ez hazánkban már kevésbé valószínű.

A nehezen becsülhető, mégis jelentősnek tartott veszteségek dacára a MAHASZ sem foglalkozik azzal a gondolattal, hogy rábírja az internetszolgáltatóat: keskenyítsék a sávszélességet, vagy vezessenek be adatforgalmi korlátot. A szövetség stratégiája inkább az, hogy az interneten biztosítsanak hozzáférést a hazai kiadók által menedzselt együttesek számaihoz jogtisztán, mp3 formátumban. Ennek megvalósulása azonban messze van -- legkorábban 2003 második felében körvonalazódik majd a jogtiszta mp3-ak letöltőhelyének létrehozása."
2003.január 9. hsws-mag

HoKr, te V-Tech-es vagy, ezért elfogult :D

Előzmény: HoKr (3)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!