Keresés

Részletes keresés

Amocsok Creative Commons License 2002.12.19 0 0 403
Ez a topic konkrét esetről szól. Tehát maradjunk ennél az esetnél! A "rendőrállam" mit hazudott és mit csúsztatott az ügyben?
Előzmény: Kaszap Mátyás (402)
Kaszap Mátyás Creative Commons License 2002.12.19 0 0 402
Egy rendőrállamra pont az jellemző, hogy a törvénytelenséget a jogszerűséggel próbálják azonosítani, és ha lebuknak, gyáván hazudnak, pofátlanul csúsztatnak.
Előzmény: Amocsok (386)
méregkeverő Creative Commons License 2002.12.19 0 0 401
Csak nem ideges vagy? :o)))
Miért baj, ha szeretném látni, pontosan milyen szövegről van szó?
Előzmény: Törölt nick (397)
Venyerin Creative Commons License 2002.12.19 0 0 400

Egyébiránt nem érzem általánosításnak, hogy ha adott témában hazugságon kapok valakit, akkor abban az ügyben a továbbiakban nem hiszek neki. Szerintem egészen természetes.

Előzmény: Törölt nick (398)
Venyerin Creative Commons License 2002.12.19 0 0 399
Pontosan annyit ismerek el ténynek, amit a szóvivő mondott.
Soha nem is montam mást, lendületes paranoid barátom.
Előzmény: Törölt nick (398)
méregkeverő Creative Commons License 2002.12.18 0 0 395
Hadd lássam végre az átvételi nyilatkozat, és az elkobzott iromány scannelt változatát!!!!!!!

Egy hét is kevés bescannelni?

Előzmény: Törölt nick (393)
Venyerin Creative Commons License 2002.12.18 0 0 394
Már bocs, de a topikindító kevés tényállításaiból egy ("Elkobozta tőle a
kétszáz plakátot") csípőből hamis volt.

Ha a többi infó is ilyen pontos...

Előzmény: Törölt nick (393)
Amocsok Creative Commons License 2002.12.17 0 0 392
Minden lufi pukkanós fajta, ha túlméretezett tüdő van hozzá.
Tényeket komolyan, mindannyian. Én még hozzátenném: minegyiket, és csak a tényeket.
Előzmény: Törölt nick (390)
Venyerin Creative Commons License 2002.12.17 0 0 391
Így van, a tényeket.
Viszont a valóság igen dinamikusan alakult itt a topicban, hogy finom legyek...

Azt gondolom, hogy a vizsgálat a lényeg, a többi duma. Itt nekünk gőzünk sincs a tényekről, oldalfüggetlenül.

Előzmény: Törölt nick (390)
Amocsok Creative Commons License 2002.12.16 0 0 389
(382)-ben írottakkal egyetértek.
A lufi kellőképpen fel van fújva.
Ígéretet kaptunk, hogy az ügyet kivizsgálják. A vizsgálat eredményén persze majd megint lehet vitatkozni. Remélem, a halálbüntetés visszaállításának követeléséig azért nem jut majd el.
A "rendőrállam" a címben szerepel. Ha valaki nem írja mondandója elé, hogy Off, hozzászólásával annak valós vagy valótlan voltát erősíti. Tudom, ez nem feltétlenül szándékos. Én számtalanszor elismertem, hogy valakik elbaltázták a dolgot, de rendőrállamról, terrorról, a bolsik visszatéréséről pánikolni, hát az kicsit túlzás.
Előzmény: Fine Tune (387)
Árgirus Creative Commons License 2002.12.16 0 0 388
OK!

Nem minden ember bunkó, de minden bunkó ember.:-D

Előzmény: Amocsok (385)
Fine Tune Creative Commons License 2002.12.16 0 0 387
Nem mondtam azt, hogy rendőrállam van, nyilvánvaló, hogy a demokrácia törvényei léteznek. Csupán arra akartam rávilágítani, hogy a közgondolkodásnak is ki kell állnia a demokrácia mellett akkor is, ha egyébként a preferált kormány alatt történt a gikszer. =Főleg, ha az ember fennen hirdeti, hogy liberális nézeteket vall) Mert ha a mi érdekeinket tekintjük, akkor azt nem a Vásárhelyi fantombízottság védi meg, hanem az, hogy mindent szóvá teszünk.
Előzmény: Amocsok (386)
Amocsok Creative Commons License 2002.12.16 0 0 386
nzl. válasz erre | adatok | e-mail 2002-12-16 18:51:26 (378)

Magyar Nemzet( fasiszta, náci, szélsőjobboldali izé ) írja:
"Levelet küldött Szászfalvi Lászlónak(MDF), a parlament emberi jogi, kissebségi és vallásügyi bizottsága elnökének R. Gy., akitől elkobozták a rendőrök csütörtökön a tegnapi tüntetés szórólapját-értesült lapunk. A bizottsági elnök úgy nyilatkozott: amennyiben megkapja azt, az ügyet a bizottság elé fogja terjeszteni. A Budapesti Rendőr-főkapitányság közleményt adott ki, amelyben tudatják: miután meghallgatták az üzlet alkalmazottját, megállapították, hogy sem bűncselekmény, sem szabálysértés nem történt. A sértett feljelentést tett, panaszát ki fogjuk vizsgálni- zárul a közlemény."

forrás: Magyar Nemzet, Budapesti kiadás, 2002. december 16., hétfő

Én meg azt magyarázom napok óta, hogy egy rendőrállamra nem az a jellemző, mint amit a fenti idézetben olvashatsz.
Persze, ha nem akarod elolvasni, akkor ne tedd!

Előzmény: Fine Tune (384)
Amocsok Creative Commons License 2002.12.16 0 0 385
Kedves Árgirus!

Nem először zárod ilyen frappánsan rövidre a beszélgetésünket. Ebből csak arra következtethetek, hogy nekünk valami miatt valóban nincs sok beszélgetni valónk, ezért én nem fogom keresni a társaságod.
Mondhatnánk persze, hogy jópofa a stílusod, de a valóságban attól még bunkó.
Elhúzhatsz a francba.
: )

Előzmény: Árgirus (381)
Fine Tune Creative Commons License 2002.12.16 0 0 384
Ezt magyarázom nekik vagy egy hete, de inkább megmagyarázzák. Aztán akkor csodálkoznak, amikor hajnalban becsöngetnek értük:)
Előzmény: Árgirus (381)
Árgirus Creative Commons License 2002.12.16 0 0 381
Mind1.
(ha nem utasítod el zsigerből, hogy 2 rendőr várjon BÁRKIT, BÁRMIKOR 1 fénymásolás miatt; akko nekünk nincs miről beszélgetnünk)

Jóccak!

Előzmény: Amocsok (359)
Venyerin Creative Commons License 2002.12.16 0 0 380
Igen, mind a tizenpárezer rendőr naponta és személyesen számol be a kormánynak. Gondolom ezt akartad hallani...
Előzmény: Fine Tune (379)
Fine Tune Creative Commons License 2002.12.16 0 0 379
Értetted a fenét. Nem rendőrségi vezetőkről, hanem politikusokról beszélek. Ha senki nem mondja azt, hogy járjanak az ilyen fénymásolatok után, örülnek a rendőrségen, hogy nem kell ilyen faszságokkal foglalkozni.
Előzmény: Venyerin (378)
Venyerin Creative Commons License 2002.12.16 0 0 378
Elsőre is értettem, viszont nem értek veled egyet. Erőteljesen túlbecsülöd annak apár vezetőnek a szerepét a rendőrség napi munkájában.
Előzmény: Fine Tune (377)
Fine Tune Creative Commons License 2002.12.16 0 0 377
"Írnám, hogy valahol ez még mindig Kádár rendőrség, de az a helyzet, hogy ezért a helyzetért azok a rendőrséget irányító politikusok a felelősek, akik beleszarnak a közbiztonságba, viszont marha érzékenyek arra, hogy ne legyen ellenzék."

Ide beidéztem neked, az első mondatomat tehát akkor fuss neki mégegyszer.

Előzmény: Venyerin (375)
Fine Tune Creative Commons License 2002.12.16 0 0 376
Na ja. Petőéknél olyan gyakori volt az adókommandó, hogy kissé gyanús székházüzletüket is simán lebonyolíthatták. Ez a "jön az adókommandó" kb. olyan volt mint a 23 millió román vendégmunkás, Eörsiék, Petőék ijesztgették ezzel (amikor épp el voltak nyomva) a jónépet szinte az összes csatornán. Ja és akkoriban nyugodtan fénymásolhattak is a nagy diktatúrában.

Egyébként jellemző szadeszos hozzászólás a tied, egy igazi liberális ilyenkor felháborodna, hogy mi az, hogy nem fénymásolhatok szabadon. De bizonyára feltünt, hogy egy ilyen liberális érzelmű országban alig jutottatok be a parlamentbe:)


Előzmény: SZEMENSZEDETT HAZUGSÁG (374)
Venyerin Creative Commons License 2002.12.16 0 0 375
Hülyeségeket bszélsz. Ez pontosan ugyanaz a rendőrség, mint a tavaszi. Nem Salgó megy ki az esetekhez, még csak nem is tud a döntő többségükről, legfeljebb utólag.
Előzmény: Fine Tune (373)
SZEMENSZEDETT HAZUGSÁG Creative Commons License 2002.12.16 0 0 374
Igen, ha a szadesz van ellenzékben, akkor egy-egy kritika után legfeljebb az adókommandó jelenik meg azon nyomban ...
Előzmény: Fine Tune (373)
Fine Tune Creative Commons License 2002.12.16 0 0 373
Írnám, hogy valahol ez még mindig Kádár rendőrség, de az a helyzet, hogy ezért a helyzetért azok a rendőrséget irányító politikusok a felelősek, akik beleszarnak a közbiztonságba, viszont marha érzékenyek arra, hogy ne legyen ellenzék. Tulajdonképpen a szadeszosoknak szerencséjük van, mert amikor ők ellenzékben vannak, akkor mindig olyan kormány van hatalmon, akiket szabadon kritizálhatnak és akiktől fénymásolhatnak tonnaszám. Amikor viszont ők vannak hatalmon, akkor az ellenzék gyülölködő, elmebeteg, antiszemita, stb, tehát veszélyes ha fénymásolni akar valamit.


méregkeverő Creative Commons License 2002.12.16 0 0 372
1982-től az akkori munkahelyemen egyre több mátrixnyomtatót helyeztünk üzembe. Egyikről sem küldtünk írásmintát sehova...
Előzmény: Gajdos Péter (300)
SZEMENSZEDETT HAZUGSÁG Creative Commons License 2002.12.16 0 0 371
Okos Péterke!
Tudod, a lényeg ott van, hogy ha valaki randalírozik, hogy rendőrt hívjanak, akkor a rendőr foglalhat le bűnjelet, és ez sajnos akkor is jogszerű, ha neked és a hozzád hasonló botránygyárosoknak ez éppenséggel nem tetszik.
Maradtatok volna nyugton.
Ennyire fontos nektek a műbalhé, a hisztériakeltés?
Ettől fog összetartani a magyarság?
Ettől épül majd kicsi országunk?
Hol itt a logika?
Előzmény: Kempinski Péter (368)
McAtti Creative Commons License 2002.12.16 0 0 370
majd = majdnem
McAtti Creative Commons License 2002.12.16 0 0 369
a rendőrség szerepét nem látom (kijöttek, nem csináltak semmit, jelentést nyilvánvalóan kötelező írniuk,
Tudod, elhinném, ha a holdról jöttem volna. De nem. Pár hete este gurultam hazafelé, előttem a sor nem megy a piros lámpánál, üsd agyon, tépd ki hangok, erős mozgás az első autók körül. Aztán sávot váltok, elmegyek mellettük: két autó, közte egy vérbefagyott, szvsz agyonvert ember, a két autónál izmos kisebbégiek, egyik épp a kezét törli meg, majd kendőt visszadobja kocsiba... Én mereven figyelem, majd bemegyek a villamos alá - neki zöld lett közben :-((
Aztán leállok a közelben, mert azok a 120 kilós iqbajnokok már nagyon néztek, hogy mit nézek. A tükörből még láttam a helyet, ott tettek-vettek - kb. 8 percig hívtam a 112-őt, nem vették fel, mondom, agyon nem veretem maga, elindultam, de folyamatosan telefonáltam, 15 perc múltán vették fel. (Kb. 10 percig láttam a környéket, rendőr, mentő NEM jelent meg. El nem hiszem, hogy csak én telefonáltam volna este 8 körül, mikor legalább huszan látták.)

Tudnod kell, hogy ma már a rendőr NEM megy ki, ha valakit ölnek. Egyetlen dologgal lehet kicsalogatni: azt kell mondani, hogy itt valaki a fasisztákat élteti. Akkor kimennek. Ez van, a többség ezt választotta.

Attila

Előzmény: Gép-ész (367)
Kempinski Péter Creative Commons License 2002.12.16 0 0 368
...csatolták hozzá a röplapot, amiről még elismervényt is adtak, noha az értéke nulla

Nem az értéke a lényeg, barátom. Hanem az, hogy más tulajdonát elkobozták. Az, hogy ez a darab papír hány fillért ér, ez esetben teljesen indifferens.

A jogsértésen van a lényeg. Tényleg: hol vannak ilyenkor a jogvédők? Hol a Nyilvánosság Klub? Hol vannak a rendőri önkény ellen protestáló liberálisok?

Előzmény: Gép-ész (367)
Gép-ész Creative Commons License 2002.12.16 0 0 367
Ha nem értetted meg az érveimet, akkor nagyon sajnálom. Sajna én ebbe a vitába kicsit belefáradtam, de egy mondatban a te kedvedért mégeccer összefoglalom: a fénymásolós egy feljelentgetős idióta, a rendőrség szerepét nem látom (kijöttek, nem csináltak semmit, jelentést nyilvánvalóan kötelező írniuk, csatolták hozzá a röplapot, amiről még elismervényt is adtak, noha az értéke nulla), ezután az illető hazament, fogott még egy röplapot, elvitte fénymásolni, lemásolta ezer példányban, kiragasztotta / szétosztogatta, oszt jóvan. Azt hiszem erre az esetre határozottan áll a "rendőrállam gyengébb nálam" szöveg, mert ilyen gyengécske rendőrállamot a történelem még nem látott. Na jóccakát, elmentem aludni.
Előzmény: Törölt nick (366)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!