Keresés

Részletes keresés

Tide1122 Creative Commons License 2014.11.26 0 0 11

Sziasztok, én most készülök december közepén 4 napra Larnaca, Ciprusra, jó tanáccsal el tud-e látni valaki? 

 

syssy48 Creative Commons License 2013.03.16 0 0 10

Szia Tundur! Mi most nyáron szeretnénk a Flamingo beach Hotelbe menni! Tudsz nekem pár infot írni róla? Előre is köszi Syssy

Előzmény: TUNDUR (5)
s900 Creative Commons License 2013.02.17 0 0 9

Tavaly voltam, rendben volt. A reptér a Lisztferihez képest kész felüdülés. 

 

Vgyuri Creative Commons License 2011.01.25 0 0 8

Én Limaszol-Paphos környékre szoktam járni 30-40 éveként. Most már időszerű lesz :-)

Előzmény: smakai (6)
Gregor83 Creative Commons License 2011.01.25 0 0 7

Voltam es valoszinuleg meg leszek is.

Előzmény: smakai (6)
smakai Creative Commons License 2010.01.20 0 0 6

Sziasztok!

Úgy látom ide sem jár, ide sem néz be évek óta senki.

Nem akarunk Ciprusra, Larnacába menni? Aki volt tavaly vagy aki készül írjon.

Üdv

TUNDUR Creative Commons License 2002.11.10 0 0 5
Visszajottunk.
A varos kozpontjatol valoban kb. 5 km a repter, azaz sok, de a Mackenzey Beach-tol, ahol mi laktunk, olyan 1,5 km-re van (gyalog 10 percre volt a repter keritese, ahonnan latni lehetett a leszallo/felszallo-palya betonjat.

Szerencsere a tenger felol csak leszalltak (egy delelott kivetelevel, amikor megfordult a szeljaras), a leszallas pedig nem tul zajos.
Viszont tenyleg jo egy kiados meze (vagy rostonsult kardhal vagy egyeb) utan uldogelni egy taverna teraszan es nezegetni a leszallo gepeket. Es termeszetesen koccintottunk az egeszsegedre!
Amugy a hotel teraszarol is nezegettuk.
Fantasztikus volt!

Es strandolni elmentunk Aya Napaba (is).

Előzmény: METYA (3)
TUNDUR Creative Commons License 2002.10.11 0 0 4
Koszi a tanacsokat!

Koccintunk majd az egeszsegedre egy jo kis borocskaval a meze utan es repulonezes kozben :)

Előzmény: METYA (3)
METYA Creative Commons License 2002.10.11 0 0 3
Egyértelműen sok.

Én soxor voltam ott, és a gépek szinte mindíg a tenger felől jönnek be, és a tenger felé mennek ki. A reptér közvetlenül a városka mellett van, a belváros talán nincs is 5 km-re.
Nyugodtan menj oda.
De jó is este egy kiadós mezze után ücsörögni egy kajálda teraszán és egy kis borocska mellett nézegetni a leszálló gépeket.
A legnagyobb forgalom hajnalban van a reptéren.

Imádnivaló hely, de strandolni Ayia Napa-ra menjetek.

Metya

TUNDUR Creative Commons License 2002.10.10 0 0 2
Nagyon koszi, kezdek okosodni!
Előzmény: gvarga (1)
gvarga Creative Commons License 2002.10.10 0 0 1
Bocs a másik lemaradt.

Előzmény: gvarga (0)
gvarga Creative Commons License 2002.10.10 0 0 0
Üdv!
A futópálya tkp. párhuzamos a parttal. Csak egy gagyi autóstérkép meg egy ILS emgözelítés
Ez lehet a fő leszállási irány ide van ILS csak...
De aki jobban ismert a repteret cáfoljon ha nem igaz...
Előzmény: TUNDUR (-)
TUNDUR Creative Commons License 2002.10.10 0 0 topiknyitó
Hello repulos/repteres szakik!

Ciprusra mennenk es talaltunk egy szallast Larnakaban ami minden szempontbol megfelelne, csupan az a problema, hogy ugy tunik, kozel van a repterhez. Megneztem a terkepen, kb. 5 km-re (a varosnak a Sos to feloli reszen, a MacKenzey Beach-en).

En nagyon szeretem a repuloket, jo lenne nezegetni, amint le- es felszallnak, de nem tudom, hogy ez ebbol a tavolsagbol lehetseges-e, illetve esetleg csak a zaj marad, aminek persze nem orulnenk (pl. a Malev gep ejjel szall le es hajnalban fordul vissza...) Vagy akkora a zaj, hogy inkabb a nezesrol is lemondanek...

Azon gondolkodtam, hogy bizonyara mindez sokban fugg attol, hogy a repter kifutopalyaja parhuzamos-e vagy meroleges arra a partszakaszra, ahol a repter, valamint a hotel van, es az sem mindegy, hogy keletrol nyugatra vagy eppen forditva szallnak fel (es le) a gepek, azaz a hotel felol kozelitik meg a repteret.

Minden infonak, tanacsnak nagyon orulnek.

Tundur

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!