Keresés

Részletes keresés

ugaireh Creative Commons License 2004.06.20 0 0 31
sziasztok,
szeretnek egy gepet krealni magamnak egy 9-es oraclevel, debian vagy redhat felett..
kerdesem az lenne, hogy mi az a minimalis konfig ami alatt hasznalhato is lesz?
gepet veszek. sima vinyora, 1 gb ramra, s egy intel procira gondoltam.. tulzottan sok lovem nincs... sulinet..
masik: ezt nem feltetlenul szeretnem en megcsinalni. mit kerhetnek tolem ha oracle installaciot kerek valakitol? termeszetesen szamla nelkul, diaknak, stb...
udv, ugaireh
btotyi Creative Commons License 2004.06.17 0 0 30
Példát találsz hozzá, de sajnos lehet hogy, azzal sem fog működni. Nekem tegnapelőtt közölte az instantclient a 8.0.3-as szerverre hogy, "no longer supported" :((
Előzmény: Münci (29)
Münci Creative Commons License 2004.06.17 0 0 29
Möszjők!

Ez ugyan nem Oracle9i, sem 8i de sajnos sürgös, ezért tettem ide be. Bocs!
Nagy az én bajom :-( Egy SuSe8.1 alá kellene bebiggyeszteni egy oracle klienst. Az ora server 8.1.7, Tru64-en fut. Az oracle honlapjáról letöltöttem az oracle-instantclient-basic-10.1.0.2-1.i386.prm -et. a ~jdbc.rpm-et és az ~sqlplus.rpm-et. Simán felmentek, a csomagkezelő szerint tökéletesen érzik magukat. Csak éppen a tnsnames.ora filet nem találom, tnsping parancsom nincs. Amit találtam, az a /usr/lib/oracle/10.1.0.2/client-ben néhány .class és egyéb file.
Hogy lehet paraméterezni a szervert, ha nincs tnsnames.ora? Hogy lehet kipróbálni? Egy futtatható filet találtam, az sqlplust. Azt lehet is futtatni, de rögtön hibaüzenetet kapok, hogy a TNS nincs beállítva :-(
Tud valaki segíteni? A dolog sajna sürgös. Az Oracle azt javasolta, hogy írjak TAR-t a metelinkre, majd válaszolnak - egyszer. Írtam, majd elolvasom a válaszukat.

Tisztelettel, Münci

gamorra Creative Commons License 2004.05.03 0 0 28
Sziasztok

Hogyan lehet az beépített TEST adatbázist hozzáadni a már telepített rendzserhez?

előre is kösz

G.

Nekem SuSE Enterprise Server 8 Oracle 9iR2 a - General purpose - baállításokkal, a leírás elolvasása után ;) felment.

Törölt nick Creative Commons License 2003.08.06 0 0 27
En is ott szalltam el vele(Suse8.1), de a kovetkezo install alkalmaval nem engedtem a parasztnak, hogy adabazist csinaljon, hanem ez a scriptes megoldast eroltettem es lass csodat, mukodik.:)
Egyebkent egyik kollegam nekiallt, hogy Debianra feltegye, szerintem csak az osz hajszalait szaporitja vele.:)
Előzmény: little747 (26)
little747 Creative Commons License 2003.08.05 0 0 26
Ahogy írtam 8.2-re nekem sem sikerült feltenni. Pont az adatbázist kreáláshoz kezdett volna hozzá, amikor elszállt. Sokat nem kísérleteztem vele, inkább visszatértem a 8.0-hoz.
Előzmény: Törölt nick (24)
little747 Creative Commons License 2003.08.05 0 0 25
A Oracle.
Előzmény: Törölt nick (23)
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.04 0 0 24
Hmmm..nekem a vilagert sem akart adatbazist csinalni. Csak ugy tudtam krealni, hogy scriptet csinaltattam a telepitovel a vege fele es azt kezzel inditva csinalt csak adatbazist.
Előzmény: little747 (22)
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.02 0 0 23
Mi volt 7.3? Az Oracle, vagy a SuSE?
Előzmény: little747 (22)
little747 Creative Commons License 2003.08.01 0 0 22
Helló!

Látom megélénkült a fogalom. :-)
Végülis a 9i+Suse8.0 mellett kötöttem ki.
A tavalyit a Suse8.2-re már nem sikerült telepítenem. Közben megküldték a márciusi kiadást is, ezt még nem próbáltam.
Telepítés előtt mindenképpen be kell állítani egypár dolgot ami a leírásban benne van (osztott memória, felhasználó miegyebek). Amúgy fél gigabájt memória alatt neki sem érdemes kezdeni a telepítésnek.
Ha az előkészületek (jól) megtörténtek, akkor néhány kérdést megválaszolva simán feltelepül, és az adatbázist is megcsinálja.
A tapasztalatok biztatóak. Kb. 30 szoros sebességnövekedés a régi 7.3-hoz képest a programok futtatásakor (kliensek nem változtak). Persze ebben a vas is alaposan benne van :-).

Előzmény: Törölt nick (17)
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.01 0 0 21
A grafikus felület indítására meg az oemapp parancs szolgál.
Pl. az oemapp console indítja a konzolnak nevezett eszközt ahonnan szinte mindent meg lehet csinálni, amire admin oldalról szükséged lehet (ugyanez indul az oemapp dbastudio-ra is)
Előzmény: Törölt nick (20)
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.01 0 0 20
Ja... meg hülyeségeket írkálok itt össze...
Még jó, hogy itt a szerverem :-)

ALTER USER usernév IDENTIFIED BY jelszo;

Előzmény: Törölt nick (19)
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.01 0 0 19
Koszi szepen.:) Sokat segitettel.:)
Előzmény: Törölt nick (18)
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.01 0 0 18
1. kérdést nem biztos, hogy értem.
Ha arról van szó, hogy van egy kész SQL script, amit le akarsz futtatni, akkor az sqlplus nevű utility-t kell elindítani, majd @script-neve.sql

2. Usert felvenni, ha nincs kéznél a grafikus cucc (ami elvileg felmegy a szerverrel, de nem tudom, hogy kell indítani), akkor user létrehozása:
CREATE USER user_neve ... ;
Bővebben a doksiban.

Jelszót módosítani az
ALTER USER usernév SET PASSWORD jelszó;
paranccsal lehet (természetesen ezeket is sqlplus-ból)

- elég rég volt vele dolgom, lehet, hogy nem 100%-ig pontos a szintaxis.

Előzmény: Törölt nick (17)
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.01 0 0 17
Haliho. En is most imadkoztam fel az Oracle9i-t Suse 8.1-re. Azert imadkoztam, mert valahogy teljesen hulyen indultam neki a dolognak es kemeny 3 nap alatt tudtam csak egy rohadt adatbazist krealni alatta. Viszont egyket dolog meg indig nem teljesen vilagos, amiben segithetnetek(Oracle lamer vagyok)

1. Hogyan lehet egy scriptet(CREATE TABLE, stb.) belokni ala?
2. Hogyan lehet uj usert hozzaadni, modositani passwd, etc.

Minden valaszt elore is koszonok.:)

Törölt nick Creative Commons License 2003.07.31 0 0 16
Játék alatt azt kell érteni, hogy amikor a munkahelyemen bevezettük, akkor valamin tanulni is kellett és az éles adatbázison nem volt túl célszerű ;-)
Előzmény: Xsnow (15)
Xsnow Creative Commons License 2003.07.31 0 0 15
Jáccottál? 8)

És jó volt játéknak? Tarthatnál élménybeszámolót.

Előzmény: Törölt nick (14)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.31 0 0 14
Nem futtatom, csak jáccottam vele.
Az enyém 8-as, meg 7-es és VMS-en fut ;-)
(egyébként SuSE-n próbáltam)
Előzmény: Xsnow (13)
Xsnow Creative Commons License 2003.07.31 0 0 13
Égszínkék Mosogatórongy, Te milyen Linux on futtatod az Oraclet ?
Xsnow Creative Commons License 2003.07.29 0 0 12
Thanx. 8)
Előzmény: Törölt nick (11)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.28 0 0 11
Megvan a 8-asban is emlékeim szerint, csak ha jól emlékszem, kicsit( :-) ) bugos.
Meg azt nem tudom, hogy az OEM konzol már benne van-e, vagy csak a konfiguráláshoz szükséges eszközök.
A 9-esben viszont benne van minden.
Tehát a szerver mellett ott a kliens is, csak meg kell találni, hogy milyen aliast gyártott pl. a konzol indítására. Ez viszont ott van a doksiban.

(bocs, nálam a terminál picit mást jelent ;-) )

Előzmény: Xsnow (10)
Xsnow Creative Commons License 2003.07.28 0 0 10
"valaho alaposan el vagy tévedve ami az Oracle-t illeti." Ezek szerint.

Na: van ugye a "Oracle8i Enterprise Edition Release 3 (8.1.7) for Windows 2000/NT" ez megy a szerverre.A szerver megy a spájzba.Másik számítógép W2K bent a szobába (terminal).Arra feltesz "8.1.7 Client (included in EE and SE downloads)" Aztán network assistans8 connect server és Álé.

Namost ugyanezt akartam kipróbálni PingWin el.S ezért sikítok client ért.

Mer lejött a "Oracle8i Enterprise Edition Release 3 (8.1.7.0.1) for Linux, with OPS" s setöbb sekevesebb.Ezér kérdeztem ,hogy itt nincs client?

Előzmény: Törölt nick (9)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.26 0 0 9
Milyen terminálra? :-o
Szvsz te valaho alaposan el vagy tévedve ami az Oracle-t illeti.

Van egyszer a szerver kit különböző platformokra.
Ebben már benne vannak mindenféle grafikus cuccok (management eszközök)
Viszont nem mindenhol van grafikus megjelenítési lehetőség a szervereken.
Nem mindenhol szeretik, ha pl. a DBA op.rendszer szinten matat a szervereken napi rendszerességgel.
Esetleg X-es klienst nincs lehetőséged feltenni a windowsos gépre. Erre találták ki többek közt a windowsos klienst. (desktopon egyelőre a windows a legelterjedtebb)

Legalábbis nekem úgy tűnt, a 9-es szerverhez kapott grafikus eszközök megegyeznek a windowsos kliensként felrakható szoftverekkel.

Előzmény: Xsnow (8)
Xsnow Creative Commons License 2003.07.26 0 0 8
Égszínkék Mosogatórongy

Tehát elég az amit az alább megadott oldalról letöltöttem ? De akkor azt nem értem ott miért reklámozzák a windozeres client et?

"Egyébként installkor megkérdezi, hogy mit akarsz felrakni." Az ok akkor a server oldal lesz tiszta.És egy terminálra?Mit rakjak?Vagy az benne van a linuxos telepítőben és ezért nincs külön kliens?

Előzmény: Törölt nick (7)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.26 0 0 7
Mondjuk a 9-esben már megvan ez a pár admin program is, mivel színtiszta java az egész.
A 8i-ben nem emlékszem, volt-e működő konzol - úgy emlékszem, nem igazán.
Egyébként installkor megkérdezi, hogy mit akarsz felrakni.
Előzmény: Xsnow (6)
Xsnow Creative Commons License 2003.07.26 0 0 6
Égszínkék Mosogatórongy

Nos Windozernél úgy van ,hogy fentvan az oracle a szerveren.A user gépekre + fel kell rakni egy client progit ami beállítja a konnekciót + schema managert + sqlworksheetet meg ami kell még ...

Namost úgy gondoltam linuxéknál is így működik.S ha igen akkor hol a client?S ha nem akkor meg linuxéknál ez ,hogyan van? 8-/

Előzmény: Törölt nick (5)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.25 0 0 5
Milyen kliensre gondolsz?
sqlplus van benne ;-)
Előzmény: Xsnow (4)
Xsnow Creative Commons License 2003.07.25 0 0 4
Űdvözlöm a Topikot És a Fun okat.

Letöltöttem a Oracle8i Enterprise Edition Release 3 (8.1.7.0.1) for Linux,
with OPS a
http://otn.oracle.com/software/products/oracle8i/htdocs/linuxsoft.html
oldalról.

De client nek azt javasolja töltsem le a 8.1.7 Client for Microsoft
Windows 95/98/2000/NT

Linuxhoz nem kell kliens program? Ha kell honnan tölthető le?

little747 Creative Commons License 2002.09.18 0 0 3
Helló!

Végre eljutottam a 9i (9.2.0.1.0) installálásáig. A telepítés Suse 8-ra történt. Minden gond nélkül felment és elindult. Néhány dolgot azért így is kézzel kellett módosítani, de működik.

NevemTeve Creative Commons License 2002.07.26 0 0 2

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!