Keresés

Részletes keresés

Spanci Creative Commons License 2005.04.22 0 0 96

Nem iszom rövidet, Te:o)

Csak hosszúúúúúúúúúúút.

Előzmény: sneci (95)
sneci Creative Commons License 2005.04.22 0 0 95

Én egyáltalában semmihez sem értek (a cseresznye evésén kívül).

Megtanulhatnád már inni is!:)

Előzmény: Spanci (-)
sneci Creative Commons License 2004.07.12 0 0 93
Pulykahusi ádes-savanyú áklebenszmártással rizzsel.
Hárpia Creative Commons License 2004.04.25 0 0 92
:))))
Minálunk babám a málnásban is vannak szúrós tüskék, szerintem vigyázzá ott is:))
Előzmény: Spanci (90)
cac424 Creative Commons License 2004.04.20 0 0 91
Vigyázz nehogy ott meg a szomszéd csípjen meg.
Előzmény: Spanci (90)
Spanci Creative Commons License 2004.04.20 0 0 90
:oDDD
Kéhlek ahássan az ominózus darazsak engemet már többé amúgysem foknak megcsípni, mert a következő hétvégén két flakon szörnyedelmes rovargyilkolászló sprahival a párom üvöltve berohant a budiba és szétgyilkolászta az egész tetves kolóniát. Bár a rossz emlékek hatására azóta is a málnásba (szomszédé csak luk van a kerítésen) járok pisilni, viszont semmiféleképpen nem leszek többé megcsípve.
Előzmény: cac424 (89)
cac424 Creative Commons License 2004.04.20 0 0 89
Már látom a megoldást a problémádra:máskor törj egy száraz cseresznyeágat,szúrd rá a fél paprikát, ezzel az eszközzel hajtsd el a darazsakat és nyugodtan mehetsz a budira.
Így már azért egész komfortos lesz ugye?
Előzmény: Spanci (88)
Spanci Creative Commons License 2004.04.20 0 0 88
Kéhlek ahássan 1 db 2 cm-es (valamilyen állat által félig lerágott) paprikám termett. Ezenkívül kiszáradt a cseresznyefám. Le van szarva a telek.
A fabudiba meg megtámadtak a darazsak és összecsipkedték két helyen a könyökömet. Aszittem belehalok.
Le a telkekkel. Éljenek a díványok, illetve a medveszőrön fetrengések.
Előzmény: sneci (87)
sneci Creative Commons License 2004.04.20 0 0 87
Ezzel az ültetés dologgal most bogarat ültettél a fülembe!
Előzmény: Spanci (-)
Áfony Creative Commons License 2003.08.23 0 0 86
Én úgy tudom, hogy a cseresznye attól lesz kukacos, hogy a cseresznyelégy megszúrja.
De az okosabbak biztos fognak válaszolni.
Előzmény: komancs (85)
komancs Creative Commons License 2003.08.23 0 0 85
Bocs, hogy belekotyogok, én is csak 1 amatőr vagyok a kertészkedésben.

Nemrég azt olvastam valahol, hogy a cseresznye és a meggy kukacosodás ellen legjobb a korai fajtákat választani, mert azok hamarabb érnek mielőtt a kukac felébred téli álmából.

Egyébként, valahol a talajban telel, ezért ajánlatos a földet jó alaposan fertőtleníteni, az a leghatásosabb védekezés.

Moka25 Creative Commons License 2003.08.23 0 0 84
Sziasztok!:)

"Orommel" jelenthetem, a szilvank is kukacos. Es k#&@ sok lesz belole!
S.O.S., ki tudja, hogyan kell hazilag szilvapaleszt csinalni?!

Udv:
Moka

Spanci Creative Commons License 2003.06.13 0 0 83
Vajon ez mitől függ? Mi nem permeteztünk és egy db kukac sincs a meggyünkben. Sőt, a cseriben sem volt. Annál több a krumplibogár, de nem az a csíkos, hanem valami másmilyen gusztustalanság.
Előzmény: alsotekeres (82)
alsotekeres Creative Commons License 2003.06.13 0 0 82
Sajnos hiába permeteztem le a meggyet is várágzás után, most mégis tele van kukaccal. Látom már, hogy jövőre legalább kétzer kell permeteznem.
Előzmény: fintorgó (79)
fintorgó Creative Commons License 2003.06.12 0 0 81
Nincs mit! :))

Előzmény: Moka25 (80)
Moka25 Creative Commons License 2003.06.12 0 0 80
Koszi szepen a segitseget!:)

Azota megkostoltuk a cserkot is... husos...:(((

Előzmény: fintorgó (79)
fintorgó Creative Commons License 2003.06.11 0 0 79
A cseresznyét és a meggyet akácvirágzáskor szoktuk megszórni Bi 58-al, ez felszívódó, 21 napos, nincs esélye a csresznyelégy kukacának kifejlődni.
Nincs is benne kukac, garantáltan vega! :))
Előzmény: Moka25 (78)
Moka25 Creative Commons License 2003.06.11 0 0 78
Szia!:)

Koszonom szepen a tanacsokat!
Szerencsere csak a meggyunk korai (teny, hogy nem tul savanyu, szoval meg tudom erteni a kukacokat), nagyszemu, jo sotetre erik:) A cserkoval nem lesz gond, szvsz most hetvegen nekieshetunk szedni.
En csak azt az egyet nem ertem: Apukam otthon Gyorben nem egy permetezobajnok. (Szokoevben egyszer ha permetez.) Es otthon meg SOHA nem volt kukacos, se a meggy, se a cseresznye... Hogy csinalja?! No persze, leveltetuben nincs hiany otthon se:)

Előzmény: alsotekeres (76)
Moka25 Creative Commons License 2003.06.11 0 0 77
Szia Endru!

A leveltevek elleni szerre gondolsz?
Zolone 30, 1/2 tasak az 5 literes permetezobe. Ja meg egy kupaknyi Nonit, nedvesitonek.

Előzmény: endru (75)
alsotekeres Creative Commons License 2003.06.11 0 0 76
Szia!

Sajnos most nem jut eszembe annak a szernek a neve, amivel tavasszal permeteztem a kukacok ellen, így most csak általánosságban adnék tanácsot. A lényeg, hogy tavasszal a virágzás után egyből le kell permetezni a fákat felszívódó rovarölő vegyszerrel. Fontos, hogy ne késlekedj vele, mert ezeknek a szereknek ált. 21 nap a várakozási idejük, így a korai cseresznyénél ez az idő belecsúszhat az érésbe.
A saját tapasztalatunk az, hogy tavaly szinte az összes cseresznyénk és meggyünk kukacos volt. Az idén tavasszal permeteztünk és a korábbi cseresznyét egész jól meg tudtuk védeni, csak a legutoljára leszedettek között volt kukacos. Az utána következő cseresznyénél (ami most érik) már csak kb. 50-60%-os sikert tudtunk elérni. A meggyünk most kezd érni, így én is kíváncsi vagyok ott, mi a helyzet. Azt már elhatároztam, hogy jövőre a később érő fáknál az első permetezés után kb. 2 héttel megismétlem a kezelést. (Célszerű felírni valahova a virágzási és az érési időt, hogy ne legyen gond a 21 napos várákozási idővel). A vegyszerről csak annyit, ha ősszel, vagy tavasszal bemész egy gazdaboltba, biztosan fognak ajánlani valami használhatót. A lényeg, hogy felszívódó legyen.

Előzmény: Moka25 (74)
endru Creative Commons License 2003.06.10 0 0 75
Áruld el milyen szert használtál?
Még nem láttam olyan meggyet amelyik annyira kukacos lenne. Néha egy eltévedt kukac előfordul... Biztos nagyon finom a meggyed.
Előzmény: Moka25 (74)
Moka25 Creative Commons License 2003.06.10 0 0 74
Szervusztok!

Reg jartam erre, ennek oromere tobbfelet is kerdezek!:)

Kepzeljetek, sikerult kiirtanom a levelteveket!:)
Lepermeteztem oket este, reggel meg mindig ott voltak, de zold helyett mar barna szinben pompaztak. Wow!:)

Mas:
vegre megerett a meggyunk. Nagy orommel leszedtuk, de utana rogton kiderult, hogy olyan kukacos, hogy alig lehet vele vmit kezdeni. Apro, feher kukackak, meg kiszedni is alig lehet, olyan kicsi.
Mit tegyek, hogy jovore eheto meggyunk legyen?

Remelem, a cserko nem lesz kukacos, mert ha igen, nagyon merges leszek! Jo kis germersdorfi!:)
Es ha mar cseresznye: most, hogy mar pirosodik, surubben nezelodok felfele:), eszrevettem, hogy az egyik ag oldalan vmi gombafele novoget. Fel-tanyer alakuak, szep termetes darabok, 3-4 is van beloluk. En az ilyesmit jobban komalom, ha a fuben no:) Eleg, ha levagom, vagy be is kell kenni a helyet vmi csodaszerrel?

Elore is koszi a segitseget!:)
Udv:
Moka

Moka25 Creative Commons License 2003.06.03 0 0 73
Koszi a tippet:) De ehhez kicsit sokan vannak... vagy csak nekem nincs eleg idom? Minden relativ;)
Előzmény: Spanci (72)
Spanci Creative Commons License 2003.06.03 0 0 72
Ha más nincs, két köröm között összekő őket nyomni:o)))) Vagy légycsapóval csapkolódni, mint egy őrült:o)))))
Előzmény: Moka25 (71)
Moka25 Creative Commons License 2003.06.03 0 0 71
Szia Feri:)

Koszonom a hibaelemzest!:))
Probalom megadni a valoszinusegeket hozza:)
nem oda fújtad, ahova kellett
No ez elofordulhat!:)) A level hatuljara kell fujni, ugye?
nem elég dózisban
Ezt nem hiszem. Szepen kiszamoltam en, hogy mennyi kell.
nem azt a szert
Ezt passzolom. A zacsira az volt irva, hogy szivo kartevok ellen. A leveltetu az szivokartevo, nem?
Bar nekem egyelore ugy tunik, leginkabb en szivok...;)

a tetvek szeretik a szert
Huha, na puff neki. Foszforsaveszter-szarmazek, Zolone 30 a neve.
döglött volt a szer
Erre nem gondoltam:( Hazamegyek, megnezem a szavatossagot. De hat csak nem soznak ram a boltban lejart permetszert?:-O

Holnap estere tuztem ki a kovetkezo szenaszot. Drukkoljatok!:))
(Lehet ilyen hamar ujra permetezni?)

Előzmény: rferi (70)
rferi Creative Commons License 2003.06.03 0 0 70
Hát ez elég nehéz kérdés!
Lehetséges válaszok:
nem oda fújtad, ahova kellett
nem elég dózisban
nem azt a szert
Kevésbé lehetséges válaszok
a tetvek szeretik a szert (nem vicc, régen a Decistől döglöttek a krumplibogarak, most meg érte....)
döglött volt a szer
....
Előzmény: Moka25 (68)
Lord Iffy Creative Commons License 2003.06.02 0 0 69
én meg kib@sztam a gazzal meg kib@sztam az esővel is. lenyirtam fünyiróval.:O)))
Moka25 Creative Commons License 2003.06.02 0 0 68
Sziasztok!:)

Penteken megtartottam a leveltetu-irto szeanszot.
Hat eleg erdekesre sikeredett:))
Az csak egy dolog, hogy hosszabbitot meg nem sikerult szerezni es meg a letrarol sem ertem el mindent, de masnap reggel (es azota is) a tetvek ugyanugy ott buliztak a leveleken...
Pedig azota nem is volt eso. Csak most. Vegre:)
Mit csinaltam rosszul?
Udv:
Moka

rferi Creative Commons License 2003.05.30 0 0 67
Jöhettek hozzám is felesbe.
Van vagy másfél mázsa a fán, és nincs időm leszedni...
Előzmény: Spanci (66)
Spanci Creative Commons License 2003.05.30 0 0 66
Háháháááááááááááááááá (ez egy delejes, gúnyos kacaj volt)
Átvertük a fatert. Aszontuk neki, hogy nem megyünk ki, csak hétvégén. Végül tegnap kimentünk a birtokra - és őt soványdisznóvágtában megelőzve - leszedtük az érett cseresznyéket:o)))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!