Keresés

Részletes keresés

Desi2 Creative Commons License 2017.07.05 0 0 515

Sziasztok!

Eladó felszerelés:   : (

Pilóta súly 85kg, testmagasság 186 cm.

 

(irány ár együtt 100e Ft)

- ernyő/Edel Saber

- mentő ernyő/Apco MD16

- beülő/UP21

- varió/Flytech 4010

Kiegészítőkkel együtt, hátizsák, tasakok, tartók. Minden megkímélt állapotban.

Az ernyőt "kutyázásra" javaslom, de egy porozitás mérés szerintem alkalmasnak mutatná kis dombozásra tanuláshoz.

Érdeklődés esetén hrprocc (kukac) gmail (pont) com

Köszönöm.

 

Nademégse Creative Commons License 2017.05.28 0 0 514

Üdv Sigyu!

Nemrég kezdtem keresgélni felszerelés iránt.

Ezt a beülőt mekkora magasságú és milyen súlyú pilóta használta?

Hol lehet megtekinteni? Üdv!

Előzmény: sigyu (472)
Corvus80 Creative Commons License 2015.12.10 0 0 513

Eladó  Digifly Archimede

Semmi baja minden rendben vele. Kb. 2-3 szor használtam.

Táskával, combra feltehető tok.

 

35000 FT.

 

Infó: http://digifly.asolo.hu/Archimede.html

AirWolves Paragliding Creative Commons License 2015.11.06 0 0 512

Kedves siklóernyősök!

 

Siklóernyős portálunkon lehetőségetek van felszerelésetek eladására:

 

www.airwolves.net

 

 

OSZERES.NET Creative Commons License 2015.08.02 0 0 511

Cumók eladva...

Th...

Előzmény: OSZERES.NET (510)
OSZERES.NET Creative Commons License 2015.06.05 0 0 510

UP Summit XC jó állapotban. "L"  2009. 11.havi ernyő eladó.
Magyarországon még nem repült.
Müszakilag bevizsgálva(minden szempontból megfelelő), de a papírozás az új gazdira vár az egyéb költségek miatt.
160.000Ft
IRÁNYÁR, vagy...
...esetleg beszámítok egy L-XL(próba függő) méretű, újszerű állapotú, kényelmes beülőt.

 

       

OSZERES.NET Creative Commons License 2015.06.05 0 0 509

Sziasztok!

Hátha:

AIRCOTEC ALIBI tip. variométer
Két fajta hang típust tud és három fajta magasságot tárol.
Kijelzőjén az emelkedést, vagy süllyedést jelző skála nincs, csak pici nyíllal és számmal jelzi.
Hátulján fém tartó van, mely hevederre, vagy csőre(sárkány) való rögzítésnél jól jöhet.
Eredeti német nyelvű használati utasítás meg van.

25000Ft

     

.ZsL. Creative Commons License 2015.03.17 0 0 508

Néhány fotó kedvcsináló lehetne.

Előzmény: Tiborsan (507)
Tiborsan Creative Commons License 2015.03.16 0 0 507

Sziasztok!

 

Nem tudom, jó helyre írok-e, de megpróbálom:

 

Van egy eladó Nova Raúl Rodriguez design hátizsákom kis belső zsákkal. Ha esetleg érdekel valakit, akkor írjon privátban!

 

Köszönöm!

 

Tibi

.ZsL. Creative Commons License 2015.02.28 0 0 506

Továbbított üzenet:

----------------------------------------------------------------------

 

Hahó-hahó!

Szeretnék megválni az első ernyőmtől, mert van másik!

Típus: Nova "Trend" 21
Kategória: DHV 1

Sebesség (trimm, átesés km/h): 38, 21
Siklószám: 5,2
Oldalviszony: 2,9
Évjárat:1990-től gyártották
Anyag: Skytex

Lásd még: www.para2000.org

 

Vélemények:
Pozitívum: Igazi tanulóernyő, könnyen startol, nagyon nyugodtan repül, könnyen kilebegtethető. Igen egyszerű szerkezet, komoly 2 hevederrel.

Negatívum: gyenge siklószámmal rendelkezik (viszont célraszálló versenyen sokat segíthet a rossz siklószám!:))),

aki "B" hevedert akar húzni rajta, az meg fog lepődni, hogy hátsó hevedert húzott...

 

Tudom, tudom, nem mai darab már, viszont igazi ereklye!

Ha esetleg valakinek pont erre lenne szüksége, mindenképpen jelezzen!
Hálás köszönet!
Szép napot!

Diána Pongrácz

https://www.facebook.com/diana.pongracz?fref=nf

 

-NOMAD- Creative Commons License 2015.02.18 0 0 505

Cocoon továbbra is eladó 35.000Ft FIX áron.

Érdeklődni mailben. Képek a megválaszolt posztban. 

Előzmény: -NOMAD- (484)
zimi78 Creative Commons License 2014.12.04 0 0 504

Hát, a regényemben egyenlőre csak egy légkörben siklóernyővel közlekedő űrautó van, amely térugráshoz féreglyuk-generátort használ, ami Quambiummal üzemel. A Quambiumot Quambium-ércből nyerik, amit Zanubián bányásznak, iszonyatos körülmények között. A könyvben ismét megjelenik majd Zork tábornok, aki egy spéci téridő-generátorral felszerelt űrjárgánnyal röpköd, osztva az áldást mindenfelé.

Ebben a regényemben a siklóernyőzés kevésbé lesz előtérben, ami nem azt jelenti, hogy nem mutatok be egy-két spéci siklóernyős ketyerét. Egyszerűen csak az előző regényemben érintett klasszikus scifi űrutazás-téma lesz ezúttal kidomborítva, mivel főhősünk egy ismeretlen, új világot fedez majd fel.

Ennek a regénynek már ismerem a végét, tudom hova akarok eljutni a sztorival, most már csak az okoz némi fejtörést, hogy az előre megadott oldalszámba beleférjen az a sok csavar, ami még várat magára. Merthogy az előző rész fordulatosságát szeretném ebben a sztoriban is megtartani, mert véleményem szerint csak akkor lehet az olvasót a könyvhöz szögezni. Ezt a véleményemet pedig csak tovább erősítették az olvasói visszajelzések, így muszáj lesz megtartanom a többszörösen áttételes történetvezetést. Remélem sikerül ebben is felülmúlnom az előző sztorit - beleadok, amit lehet.
A történet ezúttal sokkal drámaibb hangvételű lesz, emellett borongósabb, sötétebb díszletekkel megfestett környezetben játszódik majd. 

 

A következő rész jövő nyárra várható, mert emellett melózok is, meg repülök/nék is, hogy a családot ne is említsem.

Elöljáróban ennyit a könyvről.

Én továbbra is off-nak tartanám ezt a témát, mert mégiscsak mellőzzük az ernyőeladást a topicba írt hsz-einkben. Az pedig tuti, hogy ernyős üzletelést soha semmilyen könyvemben nem szeretnék folytatni, inkább gusztustalankodjanak ezzel a dílerek tovább. Én csakis az általam már feleslegessé vált ernyős cuccokat adtam, és adom el a jövőben, a dílerkedést rábíznám a dílerekre...
Persze ha sikerül szereznem vagy egy tucat neutrínósugárzással meghajtott hátimotorort, ígérem azzal kivételt teszek és Galaktikus Forintban számolva is áron alul adom oda minden kedves megrendelőmnek, legyen az kúsita, gord, vagy pángeai alakváltó! És ha valakinek esetleg garanciális problémája támad, javaslom, hogy forduljon Hang Szóróhoz, az Alumíniumflakon kapitányához, vagy Kucsma-csacsához, az elsőtiszthez. Ők majd elkísérik a delikvenst a Garázs-billogra, ahol Drótvödör és Lüke Szájbergyerek azóta is családi vitát tartanak, színes lámpákkal hadonászva maguk körül....

Előzmény: .ZsL. (503)
.ZsL. Creative Commons License 2014.12.04 0 0 503

Nem off itt, amit siklóernyősök eladó felszerelés kapcsán egymással megvitatnak...

Apropó: van még néhány régi, olcsó, de használható ernyő nálam, amit a tulajdonosai eladnának. Akit érdekel, jöjjön, nézze meg, válogasson és próbálja ki helyben, majd próbálja meg az alkudozást is a tulajjal. Habár szerintem 15-20 ezer Ft-ből aligha van mit alkudozni.

 

Nincs abban semmi különös, ha egy regény végét előbb írod meg, mint a közepét vagy az elejét. Hallottam már ilyenről, sőt elkövettem én is, habár azok még nem kerültek kiadásra, és alighanem fiókban is marad a kéziratuk. Tekintettel ennek a topiknak a témájára, esetleg szóba jöhetne a regényeidben az ernyőkkel üzletelés is. Akár siklóernyőkkel, akár antigravmező-árnyékolókkal, vagy az Univerzumot kitöltő tömény neutrinósugárzást összegyűjtő és űrhajtásra felhasználó ernyőről, aminek pszichofizikai elvét a század második felében találja fel a főszereplőd, vagyis Zimonyi kapitány egyik unokája.

Előzmény: zimi78 (502)
zimi78 Creative Commons License 2014.12.03 0 0 502

A könyvem nemrég olvasta egy történész is, akinek épp a 2. világháború német harci járművei a specialitása, abból is a rakétahajtás és esetleges náci űrrepülés lehetőségének vizsgálata. Amit én pár éve szimplán valaki szenzációhajhász poénjának gondoltam, azt most a történész fejesek egyszeriben elkezdték valóban lehetségesnek tartani....
Na, mindegy. Szóval kéztördelve vártam, hogy mikor olvassa el, aztán kapom a koppintást a fejemre, hogy micsoda sületlenségeket írtam...
Erre közölte velem, hogy 3,5 óra alatt elolvasta, mert nem bírta letenni... Aztán két tárgyi tévedésre hívta fel a figyelmemet, aminek később utánanéztem a saját szakkönyveimben és csodák-csodája nem én tévedtem! Hatalmas kavicsok gördültek le rólam, és egészen megnyugodtam, hogy talán mégsem traktáltam a T. Olvasóimat hülyeségekkel. :-D

Ezek után sokkal könnyebb lesz folytatni Adam Zimonyi történetét, aminek nagyjából első harmada már megíródott. Ezúttal főhősünk még az előző történetnél is extrémebb helyzetben találja magát, és még az író se tudja, csórikám hogy fog kikeveredni ebből a kutyaszorítóból...

Ahhoz a tervemhez azonban mindenképp tartani szeretném magam, miszerint a trilógia egyes kötetei a scifi-irodalom három legismertebb témaköre előtt tiszteleg. Aki olvasta az első kötetet, az tudja, hogy abban az időutazás témáját elevenítettem fel, kissé sajátos történetemmel...
Van még két kötet, két nagy témával és számtalan kalanddal. Ja, a minap jutott eszembe a trilógia befejezésének egy nagyon frappáns megoldása. Kár, hogy még a középső kötet első harmadánál tartok...

Bocsi mindenkitől az offért....

Előzmény: .ZsL. (501)
.ZsL. Creative Commons License 2014.12.03 0 0 501

Na, akkor bízzunk a szebb jövő évben, és akkor majd hajrá!

Kíváncsian várjuk az újabb regényedet. Az előzőből már csak néhány példány van nálam:

 

Előzmény: zimi78 (500)
zimi78 Creative Commons License 2014.12.02 0 0 500

Szia Laci!
A "Szerkesztő úr" mostanában nem repülget - sajnos. Új munkahely, meg kell felelni, meg a motor is hosszabb távú szervizelésre szorult, egy rendetlenkedő gyújtótekercs körüli bonyodalmak miatt. Sajnos voltam olyan hülye, hogy megbíztam az újratekercselésben, és 2 kényszerleszállás kellett hozzá, hogy rájöjjek; nincs mese, gyári kell!
Szóval -jóbaráti segítséggel- rövidesen kész a motor, illetve géppark-bővítésre is sor kerülhet, de ez még a jövő zenéje.
Bejött ez a fránya esős-borongós december, így csak annyit írhatok, az idei tervek füstbe mentek, vagy csak részben valósultak meg. Nem úgy alakult az év vége számomra repülés szempontjából, ahogy szerettem volna, de sebaj, jövőre újult erővel, motorral vágok neki a fellegjárásnak. És, hogy ne érje szó a ház elejét, azt a tandíj-dolgot javítottam a paramánia-honlapon.
Jövőre a gyalogrepülést hanyagolni szándékozom, szeretném egyre jobban begyakorolni a hátimotoros repülés minden fortélyát és gyűjteni a jövőbeli motoros távokon szerzett szép élményeket - csak, hogy az élményekből újabb könyvre fussa! :-)

Előzmény: .ZsL. (497)
.ZsL. Creative Commons License 2014.12.01 0 0 499

Szeged Hírös város, de nem olyan nagy, hogy ne találnád meg Auner Amadét, aki a helyi oktató. Csörléssel oktat a környék sík vidékein, aztán időnként hozzánk hozza a szakosztály tagjait, hogy dombról is megtanuljanak repülni, mert az egészen más, és aki siklóernyős akar lenni, mindent meg kell annak tanulni...

 

(És ügyesnek is kell lennie. De ha mégsem sikerül a fentiek alapján megtalálnod, akkor keress rá a "aunAIR - Szárnyprofil Siklóernyős Oldal"-ra!)

Előzmény: Gáborka1985 (498)
Gáborka1985 Creative Commons License 2014.12.01 0 0 498

Szegedi vagyok. Nálunk nincsenek nagy dombok! :) Itt is van valahol ilyen jellegű tanfolyam? Előre is köszi!

.ZsL. Creative Commons License 2014.11.30 0 0 497

Az előbb ajánlott honlapon van egy-két elavult dolog (pl. a tandíj), mert a Szerkesztő Úr inkább repüléssel tölti az idejét (már amennyi marad neki a családja és a munkahelye mellett), és hol "gyalog", hol hátimotorral röpköd, néha nálunk, máskor meg Eger mellett, ahol lakik, olykor pedig külföldön a csapatunk többi tagjával.

 

Ha publikus lenne az e-mailed, küldenék egy "Tájékoztató csomagot", amiben a most érvényes oktatási és egyéb körülmények szerepelnek, valamint az elméleti és gyakorlati tananyag, a vizsgakérdésekkel együtt. Nem lényegtelen, hogy az oktatási időszakban az oktatód felszerelését használhatod, többféle típust is az ügyesedéseddel párhuzamosan, így mire levizsgázol, áttekintő képed lesz a siklóernyőzés lényegéről, és arról is, hogy milyen ernyő való Neked az alapfokú vizsga utáni első évekre.

Előzmény: Gáborka1985 (494)
.ZsL. Creative Commons License 2014.11.30 0 0 496

Ernyőforgalmazással nem foglalkozok, de mégis előfordulnak nálam a korábbi tanulóim által eladásra félretett ernyők, többnyire olcsón. Először azonban tanuld meg a szükséges alapokat, és vizsgázz le, különben nem tudod, mibe vágsz bele. Az oktatás nálunk nem tandíjas, hanem becsületkasszás: a gyakorlónap végén annyit dobsz bele, amennyit a nap sikeressége alapján méltányosnak találsz. "Istenhátamögötti" helyen van a legjobb hazai oktató domb, de nem véletlenül!

Lásd még: paramania.5mp.eu

Előzmény: Gáborka1985 (494)
Zöldfülű84 Creative Commons License 2014.11.30 0 0 495

Mindegyikkel lehet dombról repülni kicsit is nagyot is. :)

Az oktatód tud segíteni az első ernyőd kiválasztásában. Egyedül nem ajánlatos belevágni. A Klubbodban nincs cserebere?

Gáborka1985 Creative Commons License 2014.11.29 0 0 494

Sziasztok! Siklóernyőt szeretnék venni! Kezdő vagyok. Olyat szeretnék amivel dombról lehet repülni vele egy picit. Ja és nem árt ha olcsó :). Előre is köszönöm!

Feco32 Creative Commons License 2014.09.03 0 0 493

Köszi Zimi!

Örülök, ha tetszett. :)

Előzmény: zimi78 (492)
zimi78 Creative Commons License 2014.09.02 0 0 492

Ez jóóó hirdetés! :-)
Betegre röhögtem magam! Köszi a poént! :-)

Előzmény: Feco32 (489)
Feco32 Creative Commons License 2014.09.01 0 0 491

Köszi!

Én írtam. :)

Előzmény: Zöldfülű84 (490)
Zöldfülű84 Creative Commons License 2014.09.01 0 0 490

Pont olvastam délután énis. Gondoltam csak azért írok neki egy sms-t mert eredeti volt :)

Előzmény: Feco32 (489)
Feco32 Creative Commons License 2014.09.01 0 0 489

Képek a 9x-en.

 

Piroska és a Freex.

 

Húúúzd meg! Mondta a nagyi Piroskának, aki serényen felhúzta a FreeX Spear kupoláját.
-Ez szépen feljön, pedig alig fúj! Lelkendezett Piroska.
-Nagyi! Mennyi lehet ennek a porója?
-Hát, kisunokám, nem tudom, de ha ide húzod a közepét, megmondom! Szívtam már eleget életemben, ez se lesz probléma. Na, ide vele! Sluuuuuuck! Ez bizony kevés, mint Lajos tornacipőjében a friss levegő!
-Mégis mennyi? Kérdezte Piroska.
-15! És most JDC-t mértem, de ha beverek két alma páleszt, mindjárt Kretschmert fogok mondani!
-És nagyi! Repülhetek vele?
-Frászt! Elviszi a kis tested, mint a rongyot! Ez böszme: 100kg-tól 130kg-ig terhelhető, ráadásul DHV2-es.
-Azért kupolázni jó, nem?
-Persze! Megboldogult Lajos is ezt tette 1998-ban, mikor új volt az ernyő.
-Jó, akkor hajtsuk össze! Szólt Piroska.
-Várj csak kicsim! Ezt figyeld! Válaszolta nagyi. Indzs bindzsi álebindzsi, hexn, pexn, púderexn!
És az ernyő hip-hop, magától össze hajtódott.
-Látod ezt? Ez a schwarz ereje! Ezt még a Lajostól tanultam!
-Melyik Lajostól, nagyi?
-Hát, a Skywalker Lajostól!
:)))

zimi78 Creative Commons License 2014.08.31 0 0 488

Na, ez így korrekt.

Előzmény: .ZsL. (487)
.ZsL. Creative Commons License 2014.08.31 0 0 487

Ne viccelj, a kettő együtt esetleg megér 30-at, annyit is csak azért, mert jók a karabínerek. Ezek nagyon régi típusú beülők, hiába látszanak vadiújnak. Manapság senki se vesz effélét, csak vastag protektorosat (akár habszivacsos, akár felfúvódó) klasszikus siklóernyőzéshez, vagy ennél sokkal egyszerűbbet speedrider-célra.

 

Nekem egyébként tetszenek, de sajnálnék ilyen jó állapotúakat befogni a kisdombos oktatáshoz, amihez mellesleg vastagabb protektor illene. Esetleg elhozhatod Fedémesre, amikor épp sokan vannak itt (pl. a köv. hétvégén), és kiteheted közszemlére "Eladó" felirattal, hátha akad, akinek épp ilyen kell. Fotó alapján azonban nem szokás vásárolni, hanem 2-3 lesiklásos próba után, hogy kiderüljön, mennyire kényelmes és biztonságos (nem túl labilis-e) repülés közben, vagyis hogyan reagál az ernyővel együttműködve pl. a rádőléses fordulókra, hogy lehet beleülni start után, és kiülni leszállás előtt; nem túl szoros-e, vagy nem túl lötyögős-e a pilótája számára.

Előzmény: -NOMAD- (486)
-NOMAD- Creative Commons License 2014.08.30 0 0 486

55e Ft / db-ra gondoltam.

Előzmény: -NOMAD- (484)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!