Keresés

Részletes keresés

Avicsovics Creative Commons License 2019.03.18 0 0 106
Evita1 Creative Commons License 2012.05.22 0 0 102

Létezik ilyen?? Végignéztem. Létezik ilyen ab.klinika? Olyanokat tudnék irni..

Evita1 Creative Commons License 2012.05.22 0 0 101

Egyszerűen még csak 8percet néztem meg,de szörnyű... Főleg a 2éves kislányom hogy itt van mellettem...

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.05.03 0 0 100

Ez nagyon megrázott, úgyhogy gondoltam, keresek egy megfelelő topikot, ahol megoszthatom:

afintha Creative Commons License 2010.10.19 0 0 99
A betegjogi kepviselovel beszelnek ezugyben.
Előzmény: kíváncsi-1 (98)
kíváncsi-1 Creative Commons License 2010.10.19 -1 0 98

Veszprém Megyei Csolnoky Ferenc Kórház! Gratulálunk!

10. hét előtt nem szakítanak meg terhességet. Hol van ennek jogalapja? Kinek az érdekét szolgálja? Megtehetik ezt egyáltalán? Nem az a célszerű és logikus, hogy a nem kívánt terhességet minél előbb megszakítsák? Miért kell egy nem kívánt terhességet 10 hétig hordani és ezzel arra kényszerülni, hogy a rosszullétek miatt akár a munkahelyen ne tudjon a nő helyt állni. Hogy ki, miért akarja a terhességét megszakítani, magánügy. Nyilván jó ok van rá.

Nagyon szeretném tudni, hogy jogukban áll-e ez?!

Evita1 Creative Commons License 2010.01.28 0 0 97
Sajnos mindig lesz akit érint a téma. De sokan akár igen,akár nem mellett döntenek felelötlenül döntenek...De sajnos már az ember már ha megtette az késő bánat,s utólag könnyen sirnak..
Előzmény: mirjam777 (96)
mirjam777 Creative Commons License 2010.01.21 0 0 96
eléggé elhalt ez a topik, pedig beszélgethetnénk továbbra is az abortuszról azokkal, akiknek most aktuális ez a probléma...
Evita1 Creative Commons License 2008.12.12 0 0 95
Sziasztok Fórum látogatók!
Éncsak azt kérdezném hogy kár e ide valaki akinek feltehetném a kérdéseimet? Remélem igen,mert izgat a dolog..
bobbee Creative Commons License 2007.07.27 0 0 94
Sziasztok!

Elolvastam a fogamzásgátlásról és az abortuszról írt véleményeket....hát sajna asszem mint sokaknak nekem is megvan a magam kis saját, különbejáratú...
Először is: a felvilágosítás sztem nálunk egyszerűen még mindig a béka segge alatt van és sajna ebből kifolyólag sok a félreértés és ebből kifolyólag a kellemetlenség.
Hozzáértő embereknek be kellene látniuk végre h nem elég csak azt elmondani a gyerekeknek h van óvszer és esemény utáni tabletta, hanem azt is h hogyan használják, v inkább ne használják ezeket. Az esemény utánival pl akkora hormonadagot kap egy ifjonc leányzó h a fogamzásgátló tabletta (talán néhány évnyi szedése ..persze nem tudhatom konkrétan hisz nem vok orvos...) sem olyan durva.
Én spec. 3 nagy gyerekkel rendelkezem már és eü okokból nem szedhetek gyógyszert. Hatalmas élvezet ha az ember azon aggódik felnőtt fejjel h mit is csináljon és hogyan.
Gondoltam én kis naiv, h elköttetem a petevezetékemet, mivel már nem akarok szülni, és ezt ugye meg is tehetném a gyermekeim száma és a korom miatt,
DE: amíg férjnél voltam, kellett a férjem hozzájárulása is a műtéthez. El is indítottam a dolgot, ami azzal jár h egy nyilatkozat, aláírások, majd 3 hónap után megerősíteni a szándéknyilatkozatot és lepengetni (akkor...) 70.000 Ft-of. Ám közben elváltak útjaink, tehát ugrott a dolog.
A párommal együtt élünk egy ideje és a legnagyobb óvatosság mellett is becsúszott egy terhesség. Elmentem a papírokat intézni és ott döbbentem le, mert amikor rákérdeztem erre a dologra a hölgytől közölte h olcsóbb lenne most együtt a kettő, mert így (persze itt ahol most élek "csak" 40.000 ) "csak" 35.000 lett volna együtt.
A bánatom ellenére örültem h végre,
DE: mivel a válásomat csak most mondták ki így anno kellett volna a férjem beleegyezése is hozzá, holott már majd 1 éve nem is éltünk együtt.
Tehát...egyszerűen kiakadok a bürokrácián és azon h egy nőt csak egy eszköznek tekintenek ami biztosítja h legyen mit csinálni.
Bocsika ha vkinek esetleg más a véleménye, de sztem baromira van mit fejlődnünk még...
Sziasztok
wantbaby Creative Commons License 2007.06.27 0 0 93

 

Dideki és Alicecsodaországban!

 

Mi az, hogy csak úgy el kell felejteni?!

1 babát nem lehet csak úgy elfelejteni!!!bármekkora is!

azt még +érti az ember, ha élettel összeegyeztethetetlen sérülés/betegség miatt veteti el az ember, na de mi az, hogy többe kerül 1 gyerek felnevelése, mint 1 abortusz?

még a norm. minőségű, tehát legkevesebb hormontartalmú fog.gátlók is olcsóbbak egész évre, mint 1 megszakítás!!!

gondoljatok már bele! a fog.gátló durván 20.000, az abortusz + 27.000!

akkor miről beszélünk?

 

Törölt nick Creative Commons License 2007.06.26 0 0 92

Szia! Köszi, hogy leírtad. Minden így történt. A tesómmal.

Őt lelkileg nem nagyon viselte meg, ahogy észrevettem. Mintha fel se fogta volna. Meglátjuk, ha hazajön holnap.

Neked minden jót!

Előzmény: Nikitaa (90)
Nikitaa Creative Commons License 2007.06.26 0 0 91
Magyarországon még nem engedélyezték azt a tablettát, mert az északi országokban rengeteg vérzést okozott, sőt, volt aki bele is halt!

Egyenlőre örüljünk, hogy nálunk van lehetőség abortuszra, és a mai technikával még biztonságosabb, mint régen volt!
Előzmény: Törölt nick (89)
Nikitaa Creative Commons License 2007.06.26 0 0 90
Sziasztok!

nemrég volt abortuszom ( az első, még nem szültem), így gondoltam megosztom itt, hogy mire kell/lehet számítani.

amikor megtudja az ember a nőgyogyitól, hogy terhes, elküldi vértesztre,aztán ultrahangra, ami 100%-os(sztem). ekkor kap egy papírt, amivel a családsegítő szolgálathoz kell fordulni, akiktől telefonon időpontot kell kérni. Érdemes a pároddal együtt menni. Ha az ember fiatal, kb elég az, ha látják, hogy értelmes emberi lény vagy, felfogod a dolog súlyosságát, és azt kell mondani, hogy még nincs meg az egzisztencia és a pénz egy család alapításához, de később természetesen szeretnél gyereket. Én egy elég normális nőt fogtam ki, nem kellett neki magyarázkodni, persze vannak olyanok, akik rá akarják beszélni az embert, hogy tartsa meg. ezért fontos a határozott, ámde kedves fellépés. ő kitölti a papírokat és elmondja, hogymi a teendő. érdemes utánaérdeklődni korházban dolgozó ismerős nőgyógyásznál, hogy elvállal-e, mert nem kis lelki és fizikai trauma (sztem). a kórházban a bejelentkezés napján felszúrnak a méhbe egy szárított alga tűfélét, ami kitágít másnap reggelre. előtte nem szabad enni, mert aztán hányás és rosszullét lesz belőle!!! másnap reggelig nyugodtan kell viselni az enyhe menstruációs fájdalmakat, be lehet venni a szokásos fájdalomcsillapítóból is, ha muszáj.

aztán másnap reggel felkísérnek a műtőbe, ahol az előző napihoz hasonló módon felfektetnek a műtőasztalra, kapsz altatót és már csak a szobádban ébredsz fel. utána még pár órát kötelező pihenni, és ha minden rendben van, lehet menni haza.

nálam nem volt semmilyen probléma, és nem is igen gyakori, ha tényleg mindent úgy csinálunk, ahogy mondják.

fontos még, hogy volt, akinek az orvosa nem írt fel betadine kúpot a műtét előtti fertőtlenítés céljából. pedig fontos, hogy elkerüljünk minden bajt! és a műtét után is kell szedni vmi tablettát a fertőzések elkerülésére, de ezt majd az orvos tudja.

Tényleg vigyázzatok nagyon, figyeljetek oda, mert nem éri meg semmi sem ezt az egészet!
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.13 0 0 89

Sziasztok!

 

Az lenne a kérdésem, hogy a magzatelhajtó tablettát alkalmazzák-e már Mo-on? És hogy mi a helyzet az abortuszbizottsággal? Van-e még olyan?

Fontos lenne a válasz.

 

Előre is köszönöm!

 

embim

maczimse Creative Commons License 2005.05.25 0 0 88

Sziasztok!

 

Azt olvastam valahol, hogy vmi hatóság vmilyen törvény értelmében adhat engedélyt az abortuszra? Az tényleg igy van?

hatalmas aranyos Creative Commons License 2004.02.26 0 0 87
"Nem te vagy az egyetlen férfi, aki használja."
Miért? Ez nem egyszerhasználatos, mint az injekcióstű?
Előzmény: AliceCsodaországban (49)
csupaszabo Creative Commons License 2003.03.11 0 0 86
Alice! Akkorát nevettem a hozzászólásodon, hogy leestem a székről és kis híján megfulladtam!
Előzmény: AliceCsodaországban (45)
KeKKSZike Creative Commons License 2002.11.17 0 0 85
Küldtem Neked e-mailt...
Előzmény: AliceCsodaországban (84)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2002.11.17 0 0 84
Nem baj Kekkszike, lesz ez még így se. (Ne félj, nem fogsz kidurranni emiatt, én még nem talákoztam nemi gerjedelemtől szétrobbant férfiak tetemcafatjaival... :-) )
Előzmény: KeKKSZike (83)
KeKKSZike Creative Commons License 2002.11.16 0 0 83
Köszi, megvagyunk! Most voltunk 12.-én fél évesek! Csak most szomi vagyok, mert... nem nyárig biztosan nem kezdi el szedni a tablettát, mert nem akarja, páran azt mondták neki,hogy fiatal (16 éves) és hogy nem lenne hjó Neki! Ez most azt jelenti,hogy addig nem nagyon fogunk szeretkezni... nyah,mind1! Én ne erőltetem, sűrgetem a dolgot!
Előzmény: AliceCsodaországban (82)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2002.11.16 0 0 82
Megvagyok! És veled, meg a leányzóval mi van?
Előzmény: KeKKSZike (81)
KeKKSZike Creative Commons License 2002.11.16 0 0 81
AliceCsodaországban: Szia! Hogy vagy?
KeKKSZike Creative Commons License 2002.10.24 0 0 80
Nem,még nem volt... nem tudom,hogy mikor fog elmenni! :) De most egy darabig,szal nem annyira sűrgős,mert elég gondom volt mostanság! És vhogy nem kívánom annyira a dolgot! :D nah,mind1
Előzmény: AliceCsodaországban (79)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2002.10.24 0 0 79
Na mi van, volt a barátnőd nőgyógyásznál? Minden rendben van?
Előzmény: KeKKSZike (78)
KeKKSZike Creative Commons License 2002.10.24 0 0 78
Igazad van... Én is csak viccből mondtam, azt hogy ebben a "mai világban"! :D
Apuéktól sokszor lehet hallani,hogy "bezzeg az én időmben"! :DDDD
Előzmény: AliceCsodaországban (77)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2002.10.23 0 0 77
"...ebbe a mai világba" - ez a világ ugyanolyan mint a régi világ, annyi a különbség, hogy a nemi életet szabadabban kezelik - kissé túl szabadon is úgy vélem. Ne váltogasd sűrűn a partnereidet, csak olyanokkal feküdj le akit szeretsz, tartsd tisztán magad és védekezzetek a nem kívánt gyerekáldás ellen, ez minden.
Nincs itt az apokalipszis, mindössze túl vagyunk egy technikai forradalmon, és emiatt az életünk sokkal pörgősebb, ezért ehhez kell alkalmazkodni. Figyeld mit mondok, meglátod, hogy mennyire fogsz majd szörnyűlködni, mikor meglátod majd a saját gyerekeid világát! Le merem fogadni, hányszor fogod mondani, hogy "bezzeg az én időmben!" :-)
Előzmény: KeKKSZike (74)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2002.10.23 0 0 76
Kekkszike, ha ilyesmi csak egy kicsit is gyakrabban megesne, mint 1:10.000.000-hoz, akkor az egész ország sebes szájjal járkálna... :-)
Előzmény: KeKKSZike (75)
KeKKSZike Creative Commons License 2002.10.23 0 0 75
Úgy gondolom,hogy... ha nem használnak óvszert, akkor lehetséges,hogy ilyesmi fertőzést kapjon vki egy sráctól? :)
Előzmény: KeKKSZike (74)
KeKKSZike Creative Commons License 2002.10.23 0 0 74
Nekem is furcsának tűnt, szal én se tudtam elképzelni,hogy a lánynak azért fáj a veséje, mert a fitúl elkapott vmilyen betegséget orális úton! Szal ez nekem se függ össze, csak hát a fene tudja... :D Ebbe a mai világba!

És szerinted nem orális úton el lehet kapni ilyesmi fertőzést?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!