Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

vince Creative Commons License 2002.05.02 0 0 12
Én nem is tudtam,hogy Budapesten ennyi VW bolt van :-)) Legalább 10 helyen voltam, de végül a Hella bolt lett a nyerő. Tényleg nem olcsó, de legalább sikerült ugyan olyat szerezni. Színe szaga, mindene tök ugyan olyan. Köszönet mindenkinek, aki segített.
vince Creative Commons License 2002.04.24 0 0 11
Lehet, hogy így van (az eredeti tulajdonos, egy holland szalónból hozta el), de akkor ez a fajta búra miért nincs benne w VW gyári számítógépes katalógusában. na mindegy, valahogy most már csak megoldom.
Előzmény: folkszi (10)
folkszi Creative Commons License 2002.04.23 0 0 10
Hello!
Ha emlékeim nem csalnak, Hollandiában volt minden autó ilyen oldalindexxel felszerelve.
vince Creative Commons License 2002.04.23 0 0 9
Köszönöm a segítségeket.
Elindulok a megadott tippek nyomán (tegnap nem volt időm Helláékhoz bemenni), valami használhatót csak találok.
Igérem beszámolok az eredményről :-)
BLASIUS Creative Commons License 2002.04.22 0 0 8
Hello!

Az én 244-es Volvomon is ez a fajta oldalsó index van. Valaki előző tulaj kikötötte, így nem műxik. Gyárilag nem volt rajta, de már több másik ilyen típuson, de már más autókon (Omega meg Passat is) láttam.
A gyanúm; valahol olvastam, hogy az Olaszországban forgalomba helyezett kocsikon kötelező az oldalsó index, lehet, hogy olasz származásúak ezek.

Clarvoyant Creative Commons License 2002.04.22 0 0 7
www.audiklub.hu oldalon a szerviz alatt vannak a bontok.Audi/VW bontok, a Hungaria Krt-it ajanlom.A bontosok lattak mar eleg trefas dolgokat, amerikait/nem amerikait,bontanak is mindent ami Audi/VW, ok biztos megmondjak lehet-e gyari vagy sem.
Előzmény: vince (-)
Thomaster Creative Commons License 2002.04.22 0 0 6
Aha, hasonlít arra a Hellára amit említettem... és megkérdeztem őket, van nekik, 2721 Ft/db. Legrosszabb esetben, ha nem kapsz pont olyat mint a tied, ebből lehet kettőt venni.
Előzmény: Janibacsi (5)
Janibacsi Creative Commons License 2002.04.22 0 0 5
No, ime a rajz:o))


Jano

Janibacsi Creative Commons License 2002.04.22 0 0 4
Küldd el nekem a képet, belinkelem ide a topicba!

Jano

Előzmény: vince (2)
anarchy Creative Commons License 2002.04.22 0 0 3
pedig jo lenne valami látvány anyag, mert a leírásból nehéz elképzelni.
vince Creative Commons License 2002.04.22 0 0 2
Kösz a tippet, benézek oda is.

Közben újabb szerelő, újabb tippje: Mégis lehet, hogy gyári az indexem, mert ez egy amerikai piacra szánt, úgynevezett "széleslökhárítós" modell. Eddig nem tűnt fel, de most, hogy nézegetem a többi Passatot, tényleg szélesebb, vastagabb az én lökhárítóm.

Rajzot sajna csak e-mailben tudok küldeni, mert az internet hozzáférésünk oly gyatra, egy szabad tárhelyre, se tudom felrakni, lassúság okán, így sajnos nem tudom képként elhelyezni a topicban.

Ami jellemző: nincs az indexen semmi ami egyenes lenne. Csupa gömbölyített forma. Hosszúkás, mint egy emberi szem. Oldalt van egész elől.

Előzmény: Thomaster (1)
Thomaster Creative Commons License 2002.04.22 0 0 1
Nézd meg a Hella Hungáriánál, XIII. Klapka u.7, du.4-ig vannak nyitva. Akár teherautó/busz alkatrész is lehet. Előttem van a katalógusuk... pont olyat nem találtam, amilyet írsz, de ha ott jársz, nézd meg a katalógus (2000/2001-es) 5.111 oldalán a 2BM 001 313-001 tételt. Krómkeretes univerzális oldalindex, 93x28x26 mm, cseppforma, habár a teteje sík... Egyvalamire azonban készülj fel: nagyon drága a cég.
Előzmény: vince (-)
avantage Creative Commons License 2002.04.20 0 0 0
Hat lehet, hogy en nem vagyok vizualis tipus, de a szovegbol nem igazan tudom felvazolni milyen is.

Foto vagy legalabb egy preciz rajz nem artana.

Előzmény: vince (-)
vince Creative Commons License 2002.04.20 0 0 topiknyitó
Kedves, Nagy Megfejtők segítsetek!

Az én kedves autóm sok sok év után koccant – így derült ki, hogy az általam gyárinak tűnő kerékdob elején, azaz oldalt-elől lévő index nem gyári (valószínűleg az eredeti gazdája utólag szerelte fel).
Az autó egy 1985-ös VW passat(hosszú csónak), de abból is a kipofozott fajta, aminek a ködlámpája elöl egyenes.
De igazából ez valószínű nem lényeges mert az összetört index úgy tűnik köszönő viszonyban sincs a VW gyár egyik szerkezetével sem.
Semelyik szervíz, és bolt nem tudott ilyen VW indexről.
A kulcsszó a csepp: hosszúkás szépen gömbölyödő, hátrafelé elhúzott csepp. Elöl-hátul felfogható csavarral. Hétfőre ígérem megrajzolom.

A nagy kérdés: milyen autónak lehetett ilyen első-oldalsó indexe, és be lehet-e szerezni valahonnan ilyet. Nekem az évek során annyira megtetszett, hogy most nem akarok más formájút oda tenni, ráadásul a lemezen luk maradna.

Az egyik helyen azt mondták tiszta amerikás feeling ez a csepp. Talán ez nyomra vezet.

Még egyszer a lényeg: teljesen kerekített minden része. Kb 8 cm hosszú, 4 cm széles, 3 cm-re emelkedik ki a lemezből, és a búra elején-hátulján van csavar (természetesen narancsárga műanyag.
Ha van tippetek, szívesen várom.

Egy kétségbeesett "Félszemű" Passatos

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!