Keresés

Részletes keresés

harm2 Creative Commons License 2003.05.23 0 0 24

Gratuláélok fiam, ezt saját fejedből írtad, vagy könyvből másoltad? Mindegy, húzzál innen vissza a putriba a magad fajtához de nagyon gyorsan!

pici_atti Creative Commons License 2003.05.22 0 0 23
Na mi van?Anyuci meglátta,hogy vered a faszod és most durci vagy?Van egy ötletem:Nyald ki anyádat,hátha megbocsát!
Előzmény: harm2 (22)
harm2 Creative Commons License 2003.05.22 0 0 22

Ez egy 135 mm-es M42-es optika? Mert ez a topik erről szól. Ha igen, akkor örömmel látunk itt, de úgy látom nem erről van szó. Akkor meg mi a fasznak foodolsz szét három topikot kisköcsög, he?? Nincs annyi íkúd, hogy egyedül felismerd a fotós adok-veszek topik való neked??!?

Előzmény: pici_atti (21)
pici_atti Creative Commons License 2003.05.21 0 0 21
Sziasztok!!!

ELADO egy Yashica Minitec AF tipusu fényképezögép dobozzal,leirással,tokkal!
MONDJATOK ÁRAT!!

harm2 Creative Commons License 2002.03.12 0 0 20

És ez a tisztítás otthon is megoldható, vagy szervízbe kell vinni az obit?

Előzmény: aattila (19)
aattila Creative Commons License 2002.03.08 0 0 19
Ez bizony így igaz. Én speciel nem használom. A Yashica objektívek általában jók, kérdés, hogy a géped be tudja-e nyomni az erősebb müködésü rekeszt. Nyisd ki a gép hátlapját, állítsd be a legrövidebb záridőt és a legszükebb rekeszt. Ha ekkor is csak egy egészen kis nyílást látsz akkor rendben. A Praktica objektívek közös problémája a rekesz lassulás - ragadás - ez könnyen tisztítható, de állandó probléma.
A.
Előzmény: HGyuri (18)
HGyuri Creative Commons License 2002.03.08 0 0 18
Ja, akkor leírom, amit tudok:
Ha feltesztek egy kétszerező telekonvertert ( a közgyűrű kifejezést csak makro közgyűrűre használják), akkor mind a blendét, mind a fókusztávolságot megkétszerezi. Pl: 2,8/135+2x konverter = 5,6/270mm
Mindíg ront az objektív rajzán, de egyes típusoknál alig alig (Canon-Leica)
Létezik még 1,4x konverter, és talán még 1,7x is.
Előzmény: Hard (16)
HGyuri Creative Commons License 2002.03.08 0 0 17
Hát én az ilyen kétszerezőknek nem nagyon vagyok barátja, de ez az én abberációm. Inkább egy makró közgyűrűre szavazok ;-)
A 135-össel sok mindent meg tudsz majd oldani, így nem nagyon hiszem, hogy nagy szükség lenne a kétszerezőre. Ezeket az optikákat meg nem ismerem, így inkább nem nyilatkozom...
Előzmény: harm2 (15)
Hard Creative Commons License 2002.03.08 0 0 16
Hát in ebben a témában olyan hihetetlen nagy mértékű tudással rendelkezem, hogy jobb ha nem adok tanácsot. Engem is érdekel, hogy mit mondanak az okosok. (Nekem AF-es Minoltám van. Ennél is érdekelne, hogy mivel jár az közgyűrű használata.)
Előzmény: harm2 (15)
harm2 Creative Commons License 2002.03.08 0 0 15

Akkor már csak a kétszerező közgyűrű célszerűségét kéne kitárgyalnunk...

HGyuri Creative Commons License 2002.03.07 0 0 14
Rendben! :-)
Előzmény: harm2 (13)
harm2 Creative Commons License 2002.03.07 0 0 13

Köszi, de már megtaláltuk a futárt, egy bizonyos Dunda személyében. Csak hogy milyen kicsi a világ: ez a fószer nekem munkatársam volt Szegeden, Hardnak pedig most munkatársa Budapesten. :-)

Előzmény: HGyuri (12)
HGyuri Creative Commons License 2002.03.06 0 0 12
én Szeged és Budaörs közt ingázok minden héten. Ha akarjátok, keressetek meg, és eljátszom a futár szerepét. Legközelebb hétfőn leszek fent.
Előzmény: Hard (10)
harm2 Creative Commons License 2002.03.06 0 0 11

Ha már ezt ilyen szépen letárgyaltuk, már csak az a kérdés, hogy egy kétszerező közgyűrű mennyit ront a kép minőségén; mert ha nem sokat, akkor esetleg beruházok rá. Ha meg észrevehetően ront, akkor... Tulajdonképpen nem hinném, hogy olyan nagyon meg kéne kétszereznem azt a 135-ös obit... Tapasztalatok?

Hard Creative Commons License 2002.03.06 0 0 10
Sajnos mostanában nem tudok róla, hogy arra kéne mennem, és a Dunda sem megy a héten. Azt monta, hogy le tudja juttatni és ott megnézheted. Az ár mindenképpen négyszámjegyű. Szerintem nézd meg és megbeszéljük.
Előzmény: harm2 (9)
harm2 Creative Commons License 2002.03.06 0 0 9

1) Szeged (ha jársz egyáltalán errefelé)

2) Hogyé' adod?

3) Mail szintén ment

Előzmény: Hard (8)
Hard Creative Commons License 2002.03.06 0 0 8
Mail ment.
Elég sokat járok vidéken munkaügyben. Ha megírod merre laksz, lehet, hogy tudunk találkozni.

Üdv.: Hard

Előzmény: harm2 (7)
harm2 Creative Commons License 2002.03.06 0 0 7

Küldheted a számot, küldheted, köszi szépen; csakhogy kb. 180 km van közöttünk.

Előzmény: Hard (6)
Hard Creative Commons License 2002.03.06 0 0 6
Ez enyém sutty és már ott is van !!! Bár ennek is van fitymája,és az is suttyog rendesen. :-)
Most elindulok a Király utcába szétnézni, úgyhogy mobilon elérsz. A számot küldöm emilben.
Előzmény: harm2 (5)
harm2 Creative Commons License 2002.03.06 0 0 5

És nálad is lassan vánszorog vissza a blende nyitott állásba, vagy sutty, és már nyitva is van?

Előzmény: Hard (3)
harm2 Creative Commons License 2002.03.06 0 0 4

Csakhogy én szegedi vagyok.

A "lesifotózás" nálam nem azt jelenti, hogy a Tisza egyik partjáról át akarnék fotózni a túlparti nudistára, hanem olyan portrék, ahol az alanyom nem veszi észre, hogy őt fotózom; vagy ha észre is veszi, nem mászok bele a pof... izé orcájába.

Hard Creative Commons License 2002.03.06 0 0 3
Nekem van egy 135/2.8-as eredeti Praktica objektívem. Szerintem elég jó állapotban van, és sokkal olcsóbban odaadom, mint amit te írtál. (Elromlott a gépem, és semmire nem tudom használni az optikát.) A Blahánál dolgozom, és itt van nálam. Ha kell megnézheted.

Üdv.: Hard

Előzmény: harm2 (1)
vincent_vega Creative Commons License 2002.03.06 0 0 2
Szerintem sok az a 14 egy ilyen obiért. Mintha 8-ért láttam volna valahol hirdetni. Persze függ az állapotától, meg hogy mennyire kell neked. :)
Nézz meg használtcikk-kereskedéseket, mondjuk a legtriviálisabb a Soóst.
Lesifotózáshoz meg akkor inkább egy 200/4 tünik jó alternativának.
na hajrá
vincent
Előzmény: harm2 (-)
harm2 Creative Commons License 2002.03.06 0 0 1

Nekem pedig sok nullám bánja, ha rosszul választok. :-)

Előzmény: mr.sanders (0)
mr.sanders Creative Commons License 2002.03.06 0 0 0
a 0-val egyenértékű az, amennyit tudnék segíteni ebben a témában..
harm2 Creative Commons License 2002.03.06 0 0 topiknyitó

Sziasztok!

A problémám, amire pár gondolatot kérnék tőletek, a következő. Praktica utánzat (Revue ML) keletnémet SLR gépemre szeretnék venni egy 135 mm-es teleobit (portréfotózás, "lesi"fotózás). Találtam két használt obit, egy Yashicat és egy -az eladó szerint- eredeti német, Pakticára való obit. (ez utóbbinak a nevét sajnos elfelejtettem; hiába no, hát minden nem maradhat meg a buksiban.) :-) A kérdésem a következő: szerintetek melyiket volna érdemesebb megvenni? Árban egyformák (14.000-13.900). Nekem a Yashica tetszik jobban, mert csak. Vagy igényesebben van megcsinálva, vagy nincs úgy lehajtva. A német obin van egy -hölgyek, szemeket becsukni- huzogathato fityma, :-) mely tán napellenző lenne, csak hát már a saját súlyától előrecsúszik, lötyög, kotyog. A blende fényméréskor beugrik ugye, a fénymérés végén azonban szép lassan, csigatempóban tágul vissza, mintha folyadékkésleltetéses volna. Ez normális, vagy hiba?

Összességében a Yashica obi szimpibb, a másik meg lehajtottnak tűnik. Azonban mivel lehet, hogy a látszat csal -és a Yashica obi feldizajnolt gagyi-, ezért kérdezlek benneteket. Mindkét obi 135/2,8-as.

Mégegy dolog. Ugyanott van kétszerező közgyűrű is, 6.400-ért. Állítólag ritka darab Prakticahoz -persze a boltos helyében én is ezt mondanám. :-) Mennyire ront egy ilyen a kép minőségén, illetve érdemes-e megvenni. Mondjuk külön 200-300-as obit nem veszek, az tuti.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!