Keresés

Részletes keresés

gavrilo82 Creative Commons License 2020.12.01 0 0 579

KSziasztok! Közben kb 20 kicsi ciprus /5-7 cm/ lett elültetve egy ladaba...Kiváncsi leszek megerik e a tavaszt...Garázsba tettem őket, bár nem teljesen zárt...

 

A nagyobb /50 cm/ ciprusoknak mekkora fagy az ami kárt okozhat? Mert a hétre mondanak -5-8 fokokat, viszont nem tudok lemenni betakarni a tövüket... Be kellene már,gondolom... Egyébként milyen magasan szoktátok?

 

Köszi szépen és virusmentes napokat mindenkinek!

wieder Creative Commons License 2020.08.05 0 0 578

Legalább 1 méterre ültetném a kerítéstől, ház faltól, hogy körbe lehessen járni nagy korában is, és metszegetni lehessen a kilógó ágakat

Előzmény: gavrilo82 (577)
gavrilo82 Creative Commons License 2020.08.04 0 0 577

Köszönöm szépen... úgy fogom csinálni.. ..

Most viszont vettem par darabot, kerites kekle ulternek parat, meg ház elé, keeitestol milyen messze ultessem ? utcai kerítés, esztétikai szempontból kerdezem főleg... 

 

avslamint a haz ele ele is tervezek ültetni, de ott van egyik oldalon /előkert/ egy fekete fenyő... Mellette jol mutatna a hsz előtt? vajon

 

wieder Creative Commons License 2020.08.02 0 1 576

Lakásban semmi esetre sem teleltetném, hanem egy fűtetlen garázs az tökéletes. Mivel örökzöld azért nem árt neki egy kis fény is, ablak közelében.

Sőt ha nem jeleznek elő fagyot, vagy csak minimális -5 fokig éjszakára, akkor kint is lehet hagyni, mondjuk a fal tövénél, mert ott mindig párfokkal melegebb van. Ja és mivel örökzöld azért mérsékelten, fagymentes időben locsolni is kell.

Előzmény: gavrilo82 (575)
gavrilo82 Creative Commons License 2020.07.20 0 0 575

Köszönöm szépen a segítséget....

 

Télre lakasban lehet tartani?Birja? 

Vagyha nem  egy futetlen garázs vagy mit kell neki biztosítani meg? Fenyes hely vagy sotetebb  is elég...?  Kikelt 3 darab 😃😃😃 ilyen 4 cm magasak eddig 😃

Előzmény: wieder (574)
wieder Creative Commons License 2020.07.14 0 1 574

A gondozása sem bonyolult, én cserepes korában is csak locsolgattam, tápozni sosem tápoztam őket. Kiültetve, meg csak az első évben locsoltam, utána már egyáltalán nem. Mondjuk évente megszoktam nyírni a kiálló ágakat, hogy sűrű, tömött és karcsú legyen.

wieder Creative Commons License 2020.07.14 0 1 573

Én egy évig neveltem cserépben, utána tavasszal kiültettem olyan 30 cm-esek voltak. Őszre már kb. 1 méter. Utána ha jó helyen vannak akár évente 1 métert is nőnek.

Édesanyámékhoz is vittem egyet, de 4 év alatt kb. 5 méteres lett és mivel mellette egy méterre volt a házba bejövő villanyvezeték, ezért féltek a szüleim, hogy vihar esetén eltépi a vezetéket, ezért kikellett vágni. Ezt csak azért írtam, ha egy jó védett helyet találsz neki, akkor pár év és igen magas lesz.

gavrilo82 Creative Commons License 2020.07.14 0 0 572

valójában probalkozni szeretnék vele... szereztem par tobozt... üllői úton vn egy telek, kilog az utcára a ciprusok agai....

 

De nehez gondozni? Lassan nőnek? Télre nit kellene csinálni velük?

köszönöm szépen a választ

ciprus02 Creative Commons License 2020.07.09 0 1 571

  A magoncok között elég nagy a szórás, ha biztosra akar menni, érdemesebb dugványozni, akkor pont olyan lesz, mint az anyanövény. 

wieder Creative Commons License 2020.07.08 0 1 570

Magvetésben nem gondolkodsz? Én amikor anno vetettem, abbol a 2/3 karcsú lett. És annyi volt, hogy ajándékoztam mindenkinek. Valőszinű összel, vagy tavasszal lesznek beérett magjaim.

Előzmény: gavrilo82 (569)
gavrilo82 Creative Commons License 2020.06.24 0 0 569

Sziasztok! Azt szeretném megkérdezni, hogy karcsú, oszlopos kis ciprusokat /magonc is jó/ nem ad el valaki? 20-50 centis méretre gondoltam....

Vagy valaki tud segíteni hol/kitől lehet beszerezni baráti áron? /1000-15 00 Ft/db köröl/

 

köszönöm szépen

wieder Creative Commons License 2020.06.22 0 0 568

Én még 1-2 évig nem hagynám kint télen, mert bejön egy -20 körüli hideg, az biztos kivégzi, egy fütetlen garázs tökéletes neki.

A gondozása nem túl bonyolult, semmi extra. 

Előzmény: gavrilo82 (567)
gavrilo82 Creative Commons License 2020.06.16 0 0 567

Sziasztok! Ültettem magokat szabad földbe, pár ki is kelt..... Még tervezek ültetni...Hogyan kell gondozni őket? Maradhatnak majd télre is kint a földben? Valamint melyik nő gyorsabban, ha magrol vetem vagy ha dugvány?

 

más:  Nekem amit vettem tavaly /2 db/ cupressus sempervirens - csak ennyi volt ráírva....nem az a nagyon tömöt karcsú az már látszik...Melyik tipus lehet esetleg tipp? /folyiban vettem / Milyen széles lesz vajon? Csak azért /is kérdem, mert a faltol egy méterre ültettem a ház elé, de akkor még azt gondoltam karcsú lesz mint a totem /olyat szerettem volna/....uh. ha tul szeles messzebb ültetném, mert így idővel az ablakbol a kilatast rontja majd azt gondolom... :)

Köszönöm szépen 

wieder Creative Commons License 2020.04.14 0 1 566

A gyökérzetük miatt lehet 1 méter, mert bojtos gyökérzetük van, kárt nem fog tenni az épületben. Viszont azért nagy szélben igencsak kileng és verni fogja a homlokzatot.

Én anno magokat kaptam és több kikelt mint szerettem volna, szelektáltam a karcsú példányokat. Kb. 10 évesek és olyan 5-6 méteresek.

Kemény teleken néha van egy kis lombfagyás, de tavasszal hamar kinövik (az idei tél enyhe volt nem látszik semmi sérülés)

Előzmény: lapinagile (565)
lapinagile Creative Commons License 2020.04.05 0 1 565

Sziasztok,

Most viszonylag sok helyen látok kertészetekben, gondolom olasz import, keskeny ciprusokat.
Esetleg valaki tudja a különbséget a Cupressus sempervirens ,"Totem" és "Pyramidalis" között ?

Keresgettem neten, nem egyértelmű. De mintha a pyramidalis gyorsabban nőne és kevésbé fagyérzékeny... Jól látom? Mekkora a gyökerük? Ház mellé 1 méterre ültethető?

Köszi

unartis: Creative Commons License 2020.01.17 0 0 564

3.) csoporthoz: nem idén, hanem 2019 nyár végén lettek a kertbe ültetve :)

Előzmény: unartis: (562)
unartis: Creative Commons License 2020.01.17 0 1 563

Balkonládába szoktam vetni, ezek egy másik barátom által hozott magból lettek Görögországból:

 

unartis: Creative Commons License 2020.01.17 0 1 562

Hoztam néhány fotó a sajátjaimról, ezeket mindet magról vetettem:

1) Ez egy ismerősömtől kapott magból van, amit Olaszországban szedett:

 

Ezt az olasz ciprust 2015-ben vethettem,  2016-2017-es telet mindenféle védelem nélkül vészelte át több testvérével, a tesói kihullottak, na nem a télen, hanem a hideg tél utáni tavaszon ami nagyon száraz volt, hiába öntöztem őket, mindig száraz volt a talajuk :(, ez az egy élte túl, mai fotó róla kicsit be van deresedve.

 

2)Ez az Arizona ciprus is egy ismerőstől kapott magvetésből lett:

Ez egy Arizona ciprus ezt is magról vetetem, jól megnőtt, a szomszédomba adtam másik magoncokat, az egyik gyönyörű sudár, ennél is oszloposabb lett, arról fogok visszakérni dugványnak valót, mert megpróbálom dugványozni, olyan szép típus, amúgy hatalmas a szórás az Arizona magoncai között, mert  széles alacsony növekedésű egy másik szomszédomnál(azt is én vetettem).

 

3) Olasz ciprus magoncok, idén lettek kipikírozva, egy 3. ismerőstől a saját kertjében nevelt ciprusairól kapott magból:

Még igencsak kicsik, mert 15-20 cm alattiak!

 

 

unartis: Creative Commons License 2020.01.17 0 1 561

Keszthely fórumtárs már évek óta nem aktív itt az index fórumon, sajnos!

 

Érdemes olyanokat megkérni, hogy hozzanak, vagy adjanak magot akik járnak mediterrán országokban(vagy oda készülnek), vagy van már termő típusú ciprusa itt Magyarországon, ami magot terem. Nálam még kicsi ciprusok vannak  a legnagyobb is csak 1.2-1.5 méter körüli magasságú.

Előzmény: gavrilo82 (556)
unartis: Creative Commons License 2020.01.17 0 1 560

 Szia

Tudom, hogy a kérdés nem nekem szólt, de ha nem gond válaszolok.  Tavasszal szoktam vetni, pl márciusban a szabad levegőn hagyva. Általános virágföldet használok, lehetőleg tőzegszegényt, amit homokkal keverek össze 2:1, 3:1 arányban, amit egy balkonládába teszek  bele, jól beöntözöm, erre tiszta kisütött homokot szórok(sütőben szoktam kisütni, mert sterillé teszi). Erre szórom rá a magokat amit ismét a kisütött homokkal takarok, a szabadban hagyom eső érheti(jó ha özönvízszerű esne akkor érdemes eresz alá tenni). májustól bújnak a kis magoncok, nyár véghén érdemes szét pikírozni(lehetőleg egy esős napon).

Előzmény: gavrilo82 (555)
unartis: Creative Commons License 2020.01.17 0 1 559

...természetesen képekkel fűszerezve, illetve minden egzotikus növénycsodának a nevelési helye fel lenne tüntetve.

Előzmény: unartis: (558)
unartis: Creative Commons License 2020.01.17 0 1 558

Mostanság eszembe jutott egy olyan honlap ötlete, ami magyarországi egzotikus/mediterrán növény indexként működne, tehát ahol ilyen növényt nevelnek,  azt google térképén meg lehetne jeleníteni, a honlap csak össze fogná ezeket a találatokat.  például európai ciprusok pontos hely koordinátái lennének felvéve, közterületeken látható és a magánkertekben növő példányoké is, a kiültetés időpontjával.

Előzmény: Bandhi (554)
unartis: Creative Commons License 2020.01.17 0 1 557

Szia! A tő körül a talajt érdemes körbetakarni avarral, hogy ne fagyjon át mélyen.

Előzmény: gavrilo82 (553)
gavrilo82 Creative Commons License 2019.12.22 0 0 556

Szia! Irtad snno, hogy adnl magot...Meg érvényes a felajanlasod? Szeretnek megprobalkozni a szsporitasssal. Szélesebb típust talaltam itt a Budapest Üllői út mentén, fe azt a karcsú asszem totem nevüt sajnos nem...Pedig olyat szeretnék nevelni... :)

Előzmény: Keszthely1 (326)
gavrilo82 Creative Commons License 2019.12.22 0 0 555

Hello! Az érdekelne, hogy miként csinaljam a magrol valo szaporitast. Koszonom szépen :)

Előzmény: *Csabesz* (296)
Bandhi Creative Commons License 2019.10.21 0 0 554

Üdv! Keresem Magyarország legszebb/legnagyobb ciprusfáit, lehetőleg képeket is róla. Ki, hol, mit látott? Köszönöm!

gavrilo82 Creative Commons License 2019.10.19 0 0 553
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy a kis-30-40 cm, frissen kiultetett ciprusoknak kell valami teli fagyvedelem??? köszi szépen/tovek takarasa,stb/
unartis: Creative Commons License 2019.09.01 0 0 552

Tehát nagy valószínűséggel még nem!

Előzmény: gavrilo82 (550)
unartis: Creative Commons License 2019.09.01 0 0 551

Majd meglátjuk mennyit nőnek még, mert a 10 cm-t sem érték el, így nem lehet tudni a  növekedési habitusukat egyenlőre.

Előzmény: gavrilo82 (550)
gavrilo82 Creative Commons License 2019.09.01 0 0 550
jol van, erdekel...tavasszal.mar lesz ugye?
Előzmény: unartis: (549)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!