Keresés

Részletes keresés

qury Creative Commons License 2001.10.29 0 0 7
Ha ssh-t használok a webminhez az menyire biztonságos?
gamorra Creative Commons License 2001.10.29 0 0 6
Hát ha már nála van a Notebookja, és telfonja is van, akkor már inkább egy közvetlen modemes bejelentkezést támogatnék ( RAS ) , és dolgozzon azon keresztül, árba ez ugyanannyi, de kicsit biztonságosabb.,
Gamorra
Tamska Creative Commons License 2001.10.29 0 0 5
:-)
tulajdonképpen végs? esetnek azt nevezném, ha adódik valami gond és a rencergazdi éppen 100km-re utazik és épp nála van a notebookja :-), és akkor ezen a módon megjavítja amit köll... mint végs? eset mert nem tudjuk ivárni, hogy idejöjjön, holnap :-)
(h? de lustik, kényelmesek vagyunk)

Előzmény: gamorra (4)
gamorra Creative Commons License 2001.10.27 0 0 4
Belső Lanon én is szoktam használni.
WEben keresztül leszögezem, hogy gyakorlatilag képtelenség?
Mit neveznél végső esetnek, ha már nem müködik az Internet?

Gamorra

Előzmény: Tamska (3)
Tamska Creative Commons License 2001.10.27 0 0 3
A távoli adminisztráción a gépt?l távol esetét gondoltam, azaz egy bels? LAN esetében, bár nem mondom megfordult a fejemben, hogy ha t?zoltás kell akko esetleg végs? esetben weben keresztül. Azzal mondjuk egyet értek, hogy a hálózatos fogalmak ismerete nem árt. :-)
Előzmény: gamorra (2)
gamorra Creative Commons License 2001.10.27 0 0 2
Üdv!

Szerintem is jól használható, egyszerűbb dolgokat hatékonyan lehet vele megoldani, persze a használatához nem árt "némi" rendszeradminisztrátori tudás.

A távoli adminisztrációt, ugye nem ugy értetted, hogy a Weben keresztűl távolról adminisztrálgatod a géped! Ez egész egyszerűen TILOS! Vagy akkor titkosítási háttér kell hozzá, mint a ami az NSA-nak van.

Összefoglalva: Szerintem jól használható eszköz, ha az emberenk több Unixra/Linuxra kell felügyelnie.

Gamorra

Dalai Lámer Creative Commons License 2001.10.27 0 0 1
Jé, már a linux fúrumban is lett hozzászólásom?! Na, ahhoz vagyok csak igazán lámer! :o))
Dalai Lámer Creative Commons License 2001.10.27 0 0 0
Tessék?
Előzmény: Tamska (-)
Tamska Creative Commons License 2001.10.27 0 0 topiknyitó
wwww.webmin.com

Keresgéltem a topicok között, de nem talátam olyat amely a webminnel foglalkozna.
Nekem jók a tapasztalataim desktop területen ui. tökéletesen tudom adminisztrálni a jelenlegi Mdk 8.0 disztribúciómat.
Talán ajánlható akár kezd?k figyelmébe is mivel részben magyarított, másfel?l egy böngészóvel remekül használható. Szeretném a profik véleményét is kikérni, hogy vajon ?k egy-egy komoly felhasználási területre használják-e illetve ajánlják-e a használatát? Érdekelne, hogy van-e aki távoli adminisztrálásra használja?

Szóval, akkor most szerintetek: jó? rossz? megbízható? veszélyes? láma?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!