Keresés

Részletes keresés

18-09 Creative Commons License 2007.05.10 0 0 401
hogy is van az a mondás?:) az utas az aki a megállóban áll, aki fut az sportol, aki integet az meg búcsúzkodik:D
Előzmény: Törölt nick (400)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.03 0 0 398
Múltkor csoportal felszálltunk az egyik buszra a Batyin, mire a sofőr ilyeneket mondott a hangosba, "hogy van más busz is rajtam kivűl", meg hasonlókat, elég bunkón hangzott...
FVV-1100 Creative Commons License 2006.08.30 0 0 397
Én ugyan nem buszsofőr vagyok,de,ha AKKOR,OTT lettem volna,bizony lehet,hogy szemközt köpöm a sofőrt!!!
Az ilyen hernyók miatt ítélik el az egyébként 10tességesen dolgozó többi vezetőt!
Ennyit a primitivitásáról az illetőnek!!!
Előzmény: exBPO-700 (395)
eMM Creative Commons License 2006.08.30 0 0 396
Miért is nem úgy van mint az ánglius buszokon hogy elektromos rámpa csúszik le,hogy fel tudjon gurulni a kerekes székes?(mi csak lestünk csóri magyarok hogy nahát!)
És nem egy olyan taxi van amelyik gond nélkül szállítja is ha már olyan gazdag az illető.
Előzmény: exBPO-700 (395)
exBPO-700 Creative Commons License 2006.08.30 0 0 395

Lelketlen pesti buszsofőr

 

Napi Ász - 2006.06.08.30.

 

Azt hittük, az esélyegyenlőségben nagy lépést tettünk előre: az új pesti buszokon alacsony padló, a középső ajtónál rámpa segíti a kerekesszékeseket. Már ha a sofőrnek nem derogál azt kétszer is lehajtani. A 9-es busz vezetője csak külön szólásra kelt fel ültéből:

- Most emiatt veszítsünk perceket, holott vannak ott hárman is, akik beemelhetnék a kocsit! - dühöngött.

Miért is ne éerezze magát még kirekettebbnek a kerekes székes?

SíntörőSkót Creative Commons License 2006.03.02 0 0 394

Felszállok a villamosra 6 körül, kint mínuszok.. látom, hogy a vezető megy át a másik végébe, gondolom félreállok. Erre megáll és azt mondja nekem a majdnem teljesen kihalt járművön:

"Elárulok egy érdekes dolgot -sic!-... azt szoktuk csinálni, hogy beállítjuk önműködőre az ajtókat, és ha egynél szálltok fel, akkor nem lesz hideg.. mert nekem jó ott a fülkében..." lehet ám, hogy nem szó szerint idéztem, de kb. 80% a szöveghűség :))

Majdnem utánaszóltam, hogy nem szokott-e fórumozni az Indexen? :)) De inkább megsemmisülten csak annyit motyogtam, hogy.. "Tudom.." Egy fiatal srác volt egyébként.

 

Persze igaza lenne, ha nem szerelték volna ki az ajtókból az önmaguktól becsukódó funkciót ;) Bár tudom, azért is az utasok a hibásak, mert rácsukódott az orrukra.

'Tudom', hülyék az emberek.. :)))

 

Az még hozzátartozik a sztorihoz, hogy miután a vezető srác elment, utánanézve láttam, hogy minden ajtó nyitva van, csak egy maradt csukva, a legvégén.. erre 1 fél perccel később kinyílik.. egy kéz jelenik meg a kapaszkodón, de nem száll fel a fazon.. hanem kis gondolkodási idő után felszáll egy másik -már nyitott- ajtón és leül az őáltala kinyitott mellé közvetlenül(!!!).. közben álomittas fejjel rám néz, mert nem érti, hogy min vigyorgok ennyire, aztán magába fordul.

 

Na, az ilyenek miatt nem szedtem volna ki az automata funkciót.. inkább kiírom, hogy "kérjük nyúljon a piros fénybe, akkor nem záródik! nem kell orra esni!"

persze tudom, ez offtopik, mert mit tehetnek erről a sofőrök.

Csak kiírtam magamból a mérgemet.. mélyen emberi módon ;)

Tudod.. "anyám!" :)))

 

Üdv!

Sajnos nem volt netem, így most válaszolnék, mivel én voltam/vagyok az a (csúnya, szőrös) fiatal srác.Valóban az ajtóműködtető panelon átkötötték a kapocslécen az automata visszacsukást, mert volt 1 babakocsis, egy vak és egy idősebb néni, akiket odacsukott (értsd megilyesztett) az ajtó.Sajnos az utasok intelligenciaszintje igen alacsonynak tűnik, vagy csak szimplán nemtörődömek,de a vállalat őket szolgálja ki ergo lebutítja a villamosokat.A ráckevei héven a kollegák csak résnyire nyitják ki az ajtókat, majd az "N" gomb segítségével leürítik az működtetőhengereket, így az utasok nyitják és utána (FIGYELJ!!!) szintén kézzel behúzzák maguk után, mindkét végállomáson a fűtési idényben.

Arra hogy bunkó voltam nincs mentségem.Általában ha fotóznak, lelassítok, ha van a kocsi iránt érdeklődő még a kajaidőmben is szívesen látom, megmutatom, amit tudok elmagyarázok a járművekkel kapcsolatban.Sajnos néha már elegem van a T utasoktól kapott beszólásokból, mutogatásokból és hasonlókból és ez nem mindig jókor csapódik ki.Remélem még találkozunk és élőben is sikerül elbeszélgetnünk.

S.

Előzmény: glycerin (383)
glycerin Creative Commons License 2006.01.22 0 0 393

találkoztam egy sofőrrel, aki láttam, hogy 10 méterre vagyok a megállótól.. rohanok felé.. hátam mögött stop tábla, szintén 10 méterre, ahol úgyis meg kell állnia, de nem lassított 60-ról, csak ment neki a stoptáblának.. amikor széttárt kézzel (a szemben lévő megálló 20 várakozó.. csonttá fagyott utasának nem kis örömére) elkezdtem méltatlankodó arcot vágni (ez nehéz volt a kapucni és a kabátgallár takarásában) és napraforgóként követni a sofőrt, ahogy elzúgott mellettem a busszal, padlófékkel a stoptábla féktávolságában :) és miközben valamit visszaszólt.. a szájáról olvastam, megállt a táblánál.. és mivel határozottan - majdhogynem szuggesztívan mentem az ajtaja felé.. szerencsére kinyitotta :)))) yeah!! és felszállhattam. és megköszönhettem.

a pohár félig tele! ;))

trolibusz Creative Commons License 2005.12.23 0 0 392
ez 415-ös
Előzmény: Grimbi (390)
glycerin Creative Commons License 2005.12.21 0 0 391
Háhá!! Mégis nyertem..? :))
Előzmény: Grimbi (390)
Grimbi Creative Commons License 2005.12.20 0 0 390
szerintem menj el szemészetre, az a rajz 415-ös és nem 412-es.
Előzmény: GABORBP (388)
glycerin Creative Commons License 2005.12.20 0 0 389
Jó-jó, de hasonlít! :)) Köszi a szakértést :)
Előzmény: GABORBP (388)
GABORBP Creative Commons License 2005.12.20 0 0 388
A 176-oson nem ilyen jár, hanem 415-ös. Ez 412-es, és pl. a 67-esen jár.
Előzmény: glycerin (387)
glycerin Creative Commons License 2005.12.20 0 0 387
Mi nem nyert? Egész mondatokban légyszi'! :)
Előzmény: GABORBP (386)
GABORBP Creative Commons License 2005.12.20 0 0 386

"A rövidujjú ing meg a 176-os buszon volt, ami egy újfajta busz, a kisebb fajtából... nem tudom a típusát, de ilyen:"

 

Nem nyert.

Előzmény: glycerin (385)
glycerin Creative Commons License 2005.12.20 0 0 385

Kiegészítés:

 

3-as villamossal utaztam, ott volt a beszélgetős sztori és ott bekapcsolta a fűtést a vezető.. ma reggel.

 

A rövidujjú ing meg a 176-os buszon volt, ami egy újfajta busz, a kisebb fajtából... nem tudom a típusát, de ilyen:

 

busz:)
Előzmény: Grimbi (384)
Grimbi Creative Commons License 2005.12.20 0 0 384

A körúti villamosok utasterében nincs fűtés, a vezetőfülkében van, de csak addig amíg ott van a járművezető, amikor visszafog hideg fülkébe ül be, és még mindig vannak eléggé szellős fülkék.

 

Rövidujjú ing. Hát én tudnék neked több sofőrt is mondani, akik télen is rövidujjú ingben vezetnek, más meg amikor beül a buszába szétfagy. Volt egy fickó akivel rendszeresen utaztam a szolgálatin, az épp arról panaszkodott, hogy anya ráparancsolta a kis nyári dzsekit, én meg már sállat tekertem a nyakamra. Visszatérve a -7 fokra, akkor már a víz sokszor el se éri az üzemi hőfokot se. Jó lenne ha ezeket a buszokat egy kicsit karban is tartanák.

Előzmény: glycerin (383)
glycerin Creative Commons License 2005.12.20 0 0 383
Köszi! :) Bocs, hogy nem tudtam pl. azt, hogy "az Ik 200-asokon jó lenne a fűtés, ha:

a. nem csapvízzel töltenék fel a a hűtőrendszert, és emiatt vízköves és a hőleadás a normál állapothoz képest elég csekély." de hiszek benne, hogy még nevelhető vagyok ;)

 

Amúgy nem kell elhinni, de ezt saját szememmel láttam, nem ingujjból előkapott :) szemfényvesztéses hallucináció volt. Kérlek hidd el!

 

"ugyanez nem mondható el az utastéri fűtésről, amik felét valamikor kiépítették a nehéz időszakban, így takarékoskodtak az áramon. " na, ezt meg honnan tudjam?? Jó, tudom gonosz módon tettem fel a kérdést... de megkaptam a választ, tehát sikerült, bocsánat!

 

"ő lehúz vele egy műszakot, és végig fagyoskodik. " ez szomorú...:( mit tehettek ellene?

 

Jó, köszönöm, hogy nem anyáztál, mostmár tisztábban látok :)

Mégegyszer: nem vitázni akartam, csak provokatívan rákérdeztem!

 

***

Egy ma reggeli sztori:

 

Felszállok a villamosra 6 körül, kint mínuszok.. látom, hogy a vezető megy át a másik végébe, gondolom félreállok. Erre megáll és azt mondja nekem a majdnem teljesen kihalt járművön:

"Elárulok egy érdekes dolgot -sic!-... azt szoktuk csinálni, hogy beállítjuk önműködőre az ajtókat, és ha egynél szálltok fel, akkor nem lesz hideg.. mert nekem jó ott a fülkében..." lehet ám, hogy nem szó szerint idéztem, de kb. 80% a szöveghűség :))

Majdnem utánaszóltam, hogy nem szokott-e fórumozni az Indexen? :)) De inkább megsemmisülten csak annyit motyogtam, hogy.. "Tudom.." Egy fiatal srác volt egyébként.

 

Persze igaza lenne, ha nem szerelték volna ki az ajtókból az önmaguktól becsukódó funkciót ;) Bár tudom, azért is az utasok a hibásak, mert rácsukódott az orrukra.

'Tudom', hülyék az emberek.. :)))

 

Az még hozzátartozik a sztorihoz, hogy miután a vezető srác elment, utánanézve láttam, hogy minden ajtó nyitva van, csak egy maradt csukva, a legvégén.. erre 1 fél perccel később kinyílik.. egy kéz jelenik meg a kapaszkodón, de nem száll fel a fazon.. hanem kis gondolkodási idő után felszáll egy másik -már nyitott- ajtón és leül az őáltala kinyitott mellé közvetlenül(!!!).. közben álomittas fejjel rám néz, mert nem érti, hogy min vigyorgok ennyire, aztán magába fordul.

 

Na, az ilyenek miatt nem szedtem volna ki az automata funkciót.. inkább kiírom, hogy "kérjük nyúljon a piros fénybe, akkor nem záródik! nem kell orra esni!"

persze tudom, ez offtopik, mert mit tehetnek erről a sofőrök.

Csak kiírtam magamból a mérgemet.. mélyen emberi módon ;)

Tudod.. "anyám!" :)))

Előzmény: Grimbi (382)
Grimbi Creative Commons License 2005.12.19 0 0 382

Jó lenne, ha a tényeket is figyelembe vennéd, nem pedig csak beszólsz valamit, aminek semmi köze a valósághoz, de jóadag rosszindulat van benne.

 

Az ilyen beszólásokra csak annyit illik mondani röviden és tömören, hogy "anyád", nincs értelme vitázni.  Mégis megpróbálom a lehetetlent:

 

Magánvélemény:

 

1. Azért megnézném én melyik busznak a vezetőfülkéjében lehet szaunázni, mikor a (busz)sofőrök 90%-a is köpköd, hogy majd megfagy a vezető fülkében. És joggal. És amíg te mondjuk max 20 percet ülsz az adott buszon, ő lehúz vele egy műszakot, és végig fagyoskodik.

 

 

2. Az Ik 200-asokon jó lenne a fűtés, ha:

a. nem csapvízzel töltenék fel a a hűtőrendszert, és emiatt vízköves és a hőleadás a normál állapothoz képest elég csekély.

b. azt a maradék csekély hőt, amit a radiátor lead, illene az utastérbe fúvatni, ha lenne mivel, mert a ventillátorok is tönkre vannak menve, általában az első jó, ami azt jelenti, hogy a lukacskákon amit látsz, kb 30 cm sávban kilehel egy kis meleget.

 

Villamos.

A vezető fülkékben általában jók a fűtések, ugyanez nem mondható el az utastéri fűtésről, amik felét valamikor kiépítették a nehéz időszakban, így takarékoskodtak az áramon. És tegyük hozzá, nem minden típuson van az utastérben fűtés. És van olyan típus is, aminek még a vezető fülkében sincs fűtés.

 

 

Előzmény: glycerin (381)
glycerin Creative Commons License 2005.12.19 0 0 381
Vajh minek van a fűtés kapcsoló a buszon/villamoson kedves sofőrök? Vagy fűtéstilalom van? -7°C az még semmi? Bicskanyitogató, hogy odafagyok és közben egyesek meg ingujjra vetközve szaunáznak a pilótafülkében...
vrobee Creative Commons License 2005.12.02 0 0 380
Ne haragudj, de most nézem a menetrendet, és van korábban busz, az 57-es, ami 4:30-kor indul Hűviből, és 4:46-ra ér vissza. Ezzel eléred az eggyel korábbi 56gy-t, és rohanás nélkül beérsz.
Előzmény: ironmarian (376)
vrobee Creative Commons License 2005.12.02 0 0 379
Én felkelnék korábban, de nincs busz.
Pontosabban 3/4 órával korábban van egy 956-os, 4:00-kor kezdi az 57-es hurkát, és 4:28-ra van a Moszkván. Gondolom, ez nem nagyon vigasztal...

Ha nem érem el az 5h 56gy-t, akkor 27 percet kések. Mások is késnek, ha lekéssük.
...
Az meg a buszvezető hibája volt, amit akkor csinált.


Pedig itt tényleg az a helyzet, hogy vagy pontos a buszvezető, de akkor lekési a csatlakozást, vagy siet, de akkor meg lekésitek a buszt.
Ha a megállóból korábban indul, nem vár meg, akkor bejelentheted a cégnél. Akkor egy dolog tuti, hogy a sofőrt lecseszik, prémiumelvonás, legközelebb megy szép szabályosan, lekésitek az 56gy-t. Szóval nem a sofőrön múlik a dolog. :(

... most is írtam levelet. Semmi. :-(
Nem is válaszolnak, vagy sablonrizsa?
fvm Creative Commons License 2005.12.02 0 0 378
szerintem elsö az, hogy az emberek a legjobbat kapják a bkv-töl, kényelem, az udvariasságot nem irom le, mert az ebbe az országba csak elvétve jellemzö sajnos, már velem is elöfordult, hogy egy bkv-busz az orrom elött csapta be az ajtót, de szerencsére a következö busz hamar jött... bunkó söföröket én nem is alkalmaznék, meghát lehet ellenk panaszt tenni, de nem mindig jár az eredménnyel.
glycerin Creative Commons License 2005.11.23 0 0 377

tényleg.. ez valami íratlan(?) szabály a bkv sofőröknél, hogy szakadó esőben/hóban/fagyban/sáskajárásban sem állnak be a megállóba, hanem 20 méterrel előtte zárt ajtóknál olvasnak-alszanak vagy csak kiszállnak és elmennek (tudom; "hugyozni"), hogy pont az indulás időpontjában, esetleg később egy kicsivel visszatérjenek és felvegyék a jégkocka/szétázott utasokat??

 

vagy valóban csak az empátia hiánya?

Előzmény: ironmarian (376)
ironmarian Creative Commons License 2005.11.23 0 0 376

Ha 'normálisan' megy a busz hajnalban, akkor van, hogy 5h előtt 3 perccel leérünk Hüvibe. Miért van 6 perc különbség egyes soförök vezetése között?

Állandóan rágjuk a BKV fülét, hogy állítsák vissza az eredeti menetrendet, most is írtam levelet. Semmi. :-(

Én felkelnék korábban, de nincs busz. 5.30-ra megyek dolgozni a Margitszigetre. Ha nem érem el az 5h  56gy-t, akkor 27 percet kések. Mások is késnek, ha lekéssük.

Az meg a buszvezető hibája volt, amit akkor csinált. Majdnem rámcsukja az ajtót, többiek a nyomomban, őket nem engedi felszállni...? Néhány vezetőt elküldenék egy kis inteligencia osztásra!

Vagy pl.:  Állunk a Moszkván a végállomáson, ömlik az eső. Tőlünk 10 méterre megáll az 56gy, miután leszálltak az emberek. Ajtók természetesen zárva, ő előveszi az újságot és olvas. Mi meg ázunk, fázunk. Csupán egy kis inteligencia kell hozzá, egy kis emberiség, hogy beálljon, és felszállhassunk. Arról nem is beszélve, hogy a ronggyá ázott emberek mindent összevizeznek, a szagokat meg már nem is mondom. Olvasni meg ott is tudna.

Mai újságban van, hogy a BKV a tökéleteset akarja adni. Így nem fog menni!

Előzmény: vrobee (375)
vrobee Creative Commons License 2005.11.23 0 0 375
Nem teljesen értem: A 257-es elvileg 5:01-re ér be Hüvibe, tehát az 56gy busz menetrend szerint már elment, a villamos meg csak 5:07-kor indul. Tehát nem a buszvezető hibája, legfeljebb ha 6 percet késik.

Irtál már a BKV-nak, hogy ha lehet, akkor biztosítsák a csatlakozást?
Előzmény: ironmarian (374)
ironmarian Creative Commons License 2005.11.23 0 0 374

Tegnap hajnalban bemutatta a középső újját a soför a 257-es buszon, miután szóvá tettük, hogy késett, és ezért lekéstük a csatlakozást az 56-osra.

Mindennaposak itt a rohanások hajnali 5-kor. Volt már baleset is belőle. Becsúszott az induló busz alá egy nő, mert az orra előtt bezárta az ajtót. Egyszerre tízenegynéhányan rohantunk a buszhoz, én még felugrottam, de a többiek orra előtt zárult az ajtó. Nehéz lett volna 10 mp-et várni. Ott álltak a megállóban mikor a busz elindult.

Ez a 257-es reggel az első busz. Régen 5 perccel előbb volt az indítása, és érkezése Hűvibe. Most 1 percen múlik, hogy elkésünk munkából, vagy nem. 30 percenként jár a 257-es, 15 percenként az 56-os.

 

Meg kell halnia valakinek, hogy végre visszaállítsák a menetrendet?

 

Bazsi75 Creative Commons License 2005.11.22 0 0 373
Sziasztok!

Ma délután az egyik fekete 93-as (BPI-646) elől olyan viszonylattáblával közlekedett, hogy a megállók voltak kifele. Ez ennyire bonyolult?? Vagy 50-50%?? Vagy belesz@rás??
glycerin Creative Commons License 2005.11.20 0 0 372
A lényeg: nem gondoltam, hogy ellentmond egymásnak a kettő.
Előzmény: Peto (370)
Peto Creative Commons License 2005.11.19 0 0 371
A lényeg lemaradt: szerencsére vasárnaptól tényleg jár a villamos, de így sem lesz sokkal sűrűbb hajnalban.
Előzmény: Peto (370)
Peto Creative Commons License 2005.11.19 0 0 370

Én is belinkelem neked a honlapon lévő menetrendet; nézegesd, mi van írva 5.20 körül (akkortájt szoktál az Élessarok felé járni):

http://bkv.hu/villamos/3v.html és http://bkv.hu/villamos/3vvissza.html

Előzmény: glycerin (368)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!