Keresés

Részletes keresés

Csokis Creative Commons License 2007.05.26 0 0 61
Hasonló cipőben járok, mint az előttem szóló. 4 felnőtt, 3 gyerek (1, 1, 2 évesek) részére keresek nappali + 2 szobás szállást a déli parton, július első hetére (július 1-6, esetleg június 30-július 6.). Gyerekeknek nem kell ágy, mert egy a szülőkkel egy ágyban alszik, kettőnek meg visszük a saját, kinyitható ágyát.
Rákerestem a neten, vagy tragikusak vannak (leputtyant, ezer éve nem látott még festőt sem), vagy már foglaltak. Az lenne az ideális, ha földszintes lenne, hogy ne hulljanak alá a lépcsőkön (a két egyéves felmászni már nagyon tud, de lefelé még kicsit sem), lenne árnyék a kertben, és nem 2 km-re lenne a strand. Nem tudtok valamit?
Fiestagirl Creative Commons License 2007.01.19 0 0 60
Tudom, hogy már későn írok, de tudtál volna valami jót?
Előzmény: lilalila (59)
lilalila Creative Commons License 2006.07.16 0 0 59
Neked mi az olcsó?
Előzmény: Fiestagirl (58)
Fiestagirl Creative Commons License 2006.07.14 0 0 58
Sziasztok. nem tud valaki olcsó 4 fős szállást (külön álló kéglit) Köszike
Vízálló Creative Commons License 2006.07.12 0 0 57

Szia!

 

A kérdés az, hogy nívós éttermet keresel, vagy ehető kaját. :-)

 

Ha nívósat, akkor a Fogas Éttermet javaslom a buszpályaudvarral majdnem szemben, ha a jó kaja a cél, akkor nincs ötletem. Én siófoki vagyok, de ha jót akarok enni, akkor inkább felmegyek Budapestre, pl Sushizni. :-)))

 

Az alant ajánlott listából az Aranyszarvas, a Borostyán, és talán a Piknik a legjobb.

Előzmény: gant (54)
Thernitibi Creative Commons License 2006.07.12 0 0 56
(Eredetileg ide szerettem volna tenni a lentebbi hozzászólást.)

Érdeklődnék, hol lehet (a déli parton) olyan kibérelhető házakat nézegetni, amelyek közvetlen a vízparton vannak?
MB. Creative Commons License 2006.07.04 0 0 55

Kérlek.

25-26 éve nem Siófokon élek, akkor a Csárdás volt felkapott hely. Azóta sokat változott a világ, ez az info a semminél több.Az igazi persze a mostani Siófokiak véleménye lenne.

Előzmény: gant (54)
gant Creative Commons License 2006.07.04 0 0 54
Köszi a választ, de ezzel épp a személyes tapasztalatokat nem tudtam meg. Én pl rögtön rá tudom vágni, hogy ahol lakom ott melyik az a két három étterem. ami a legjobb. Kérlek titeket, hogy személyes tapasztalatokat írjatok meg.
Előzmény: MB. (53)
MB. Creative Commons License 2006.07.03 0 0 53

Gasztronómia Siófokon. (ha rosszul választasz csak magadat szidhatod)

:-))

Előzmény: gant (52)
gant Creative Commons License 2006.07.03 0 0 52
Sziasztok!
Hétvégén megyünk Siófokra és érdekelne, hogy szerintetek melyik a legnívósabb étterem Siófokon?

Előre is thx
OsztjaPenkó Creative Commons License 2006.06.25 0 0 51
A füredi Agro hotelről egyszerűbben tájékozódsz, ha felhívod őket, árakat, szórakozási lehetőségeket(hotelen belül) ők tudják a legjobban. Szerintem normális hely. Halászléügyben próbáld a Halászkertet, ott mindig friss pontyból készül, ezt tudom. Ha esetleg strandolni mész, ott, vagy a parti sétányon biztosan kapsz hurka-kolbászt-pecsenyét. Sajnos a gombákat elbontották, ott már nem találsz. Borospince ügyben lehet időpontot egyeztetni, a tourinform irodákban találsz infot. Finom borok( a teljesség igénye nélkül): olaszrizling, muskotály, szürkebarát, kékfrankos,stb. Minden pincének sajátos borai vannak. Ha a bor a fő szempont, akkor a borhét idejére gyertek Füredre. Akkor mindent kipróbálhattok egy helyen(borok, hurka, kolbász), plusz ilyenkor szokott lenni a csopaki, ill. az almádi borhét is. 
Előzmény: szandi001 (50)
szandi001 Creative Commons License 2006.06.25 0 0 50
Aki tud, az legyen olyan kedves és aggyon tájékoztatást a füredi Agro hotelról, hol lehet finom halászlét enni Füreden, vannak-e, és ha igen, akkor hol, olyan helyek, ahol lehet hurkát, kolbászt kapni, és végül pedig hol vannak hangulatos kis boros pincék????? Mi a jellemző a balatoni borra, és milyen finom borokat lehet kapni, kostolni? Na jó sok kérdés, nem is biztos hogy tudtok segíteni!:-)
Nemyrok Papyron Creative Commons License 2001.08.21 0 0 49
BUX,

Imre borozó lecsekkolva, a hajóról kiszállva árgus szemekkel figyeltük, hogy mikor látjuk meg :-)) Télleg nagyon jó!!! A zsíros kenyér is abszolút bejött, meg persze a jó kis szürkebarátocska is ;-))) Az örökkévalóság számára le is vagyok fényképezve a bejárata előtt!! :)))))

N.P.

Előzmény: BUX (10)
Nemyrok Papyron Creative Commons License 2001.08.21 0 0 48
ja, és még..:

Szigligeten egy kis kocsmázás: 2 üveg dreher, egy hubi, egy hatalmas fagyikehely, 3 deci tonik és egy Presidente koktél: 1940 ft..asztem leesek a székről, kábé másfélszeresére számítottam.. :-)
Vacsi a Balatonparton: 3000 pénz.

Szóval nem drága. Csak meg kell találni a megfelelő helyeket.
üdv: N.P.

Előzmény: Nemyrok Papyron (47)
Nemyrok Papyron Creative Commons License 2001.08.21 0 0 47
Szisztok :)

megjöttem! és meglepve tapasztaltam, hogy Keszthely egyáltalán nem drágább, mint Bp., sőt, sok tekintetben még olcsóbbnak is mondható!
Kettőnknek összesen 48E Ft ment el, ebben szállás, kaja, badacsonyi hajó (és bor ;-) túra, sümegi kirándulás, múzeum, esténkénti borozás-sörözés, kétszeri strandolás volt benne.
A közelben volt egy Match, ahol pl. a kaukázusi kefír olcsóbb volt mint a Kaisersben :)
A vendéglátósok meglepően kedvesek, a kedvesség csak a jegyárusokból hiányzik :(
Csak néhány ár-tapasztalat: sör (üveges dreher) 200-250; házisör: 190/korsó; bor (badacsonyi szürkebarát: 60/deci; strandbelépő: 250/nap (nem a Városi, hanem egy városszéli, szállástól kábé 150 méterre..); Marcipán múzeum cukrászdájában: marcipános torta (nagggyyyyon fincsi!!) 170; jegeskávé: 400; fagyikehely (ugyanitt, és ez volt a legnagyobb döbbenet) 430..

Polly Pudlipötty Creative Commons License 2001.08.20 0 0 46
off:
:))) Lellén belefutottam néhány német túristába a Penny's-ben sorbanállás közben. éppen hőguta fenyegetett, ráadásul leépültem kicsit az előző esti bulitól... hülye kis csitrik mindenfélét pakoltak a kosarunkba, meg bélyeget ragasztottak a hátamra... brutál. próbáltam kommunikálni, aminek az lett a vége, hogy kicsit vészterhes hangon közöltem velük: "szpík inglissh or dááj!"
vették a lapot, átálltak egy másik sorba.
on.
Előzmény: NaNe (45)
NaNe Creative Commons License 2001.08.20 0 0 45
+1 dolog a Balatonról.

A német túristák.

- hangos böfögés az éttermekben
- fikázva ételt túrkáló vendégek
- három csillagos siófoki szálloda ablakából repülő teli ásványvízes üvegek, fém X lábú ruhaszárító állvány.
- Reggelig tartó tajt részeg üvöltés kórusban az utcán, szállodában, és a Balatonban.
- Ablakok, ajtóüvegek betörése biliárd golyóval, dákóval
- szabálytalan, olykor életveszélyes autós közlekedés, parkolás
- A szántódi hypermarketben tartott téliszalámi kostoló után húsdarabokkal teleköpködött padló jelzi a német túristák csapásait - a többi vásárló és az eladók legnagyobb megrökönyödésére.
- Zokszó nélkül eléd állnak a pénztárnál, üzletek előtti sorokban, benzinkútnál.
- Ha a járdán veled szemben közlekednek, biztosan nem adnak elsőbbséget, félre kell állnod, még ha gyerekkel mész is.
- Liftbe ők szállnak be és szállnak ki először
- A szemetet, csikket, üres flakonokat, ételmaradékot gátlás nélkül szórják a zsebükből, asztalról, kocsi ablakából a földre, fűre, padlóra.
- Köszönni nem tudnak (még németül sem). Egy kivétel volt (ő még németül tudott), annak külön tiszteletem.

HEnci Creative Commons License 2001.08.20 0 0 44
Megnyugtathatlak, ez az összehasonlitas sokszor forditva müködik Bp. es a "videki" nagyvarosok között...
Előzmény: Nemyrok Papyron (37)
fönök Creative Commons License 2001.08.20 0 0 43
Budatava?
Előzmény: konzolos (42)
konzolos Creative Commons License 2001.08.20 0 0 42
Hát én most jöttem vissza B.Almádirol
Faház,1 hét 16500- vacsorával.(Europa tábor 2001,nincs szezondrágitás!)Jövöre állitolag Siofokon is lesz...
Elvileg a legolcsobb szálláslehetöség a balcsin.
A strand cool,derékig érö viztöl indul,majd 50 méternél már 140 cm.Tiszta,büz és hinár mentes viz.
Vizibicikli drága:1200
Viszonylag sokan vannak a strandon,de nem volt tolongás.
Az árak elég huzosak voltak viszont.
5-en kajáltunk heck-et,meg üditö,sor-cirka 4 rongy volt,azt hittem hanyatt esek.
Kürtöskalács 300 volt.
2 literes kola 600...
Strandon magyar szot nem lehetett hallani természetesen,de jo hangulat volt ettöl föggetlenül,és nem tömegnyomor.
jánlott hely.

Mustafa HalifaX Creative Commons License 2001.08.20 0 0 41
Amikor mi mentünk le, éppen nemjó idö volt, úgyhogy hamar haza is jöttünk... de a körülmények igy is borzasztónak tüntek.
Szerintem a viz megvétele a boltban még okés. Kaját aszt vinni kell. Felpakolni pár félkilós konzervet (káposzta, sólet, kinek mi), kis májkrémkonzervet, margarint, akármit. Max kenyeret meg Túrórudit kell ott venni. A vizbe nem bemenni mert pisi.
Ja, üditö: vinni kell egy palack Olympos citromlevet, oszt lehet adagolni a helyben vett vizhez.

Mustafa

No Angels Creative Commons License 2001.08.20 0 0 40
Én úgy csinálom, hogy el?z? este berakom az ?dít?t a mélyh?t?be. Aztán az másnap szépen kienged a strandon. Általában délután is hideg még. Szóval strandon soha nem veszek ?dít?t.

Nem régiben Zánkán ebedéltem. Nos, nem is f?ztek valami jól, és drága is volt.

NaNe Creative Commons License 2001.08.20 0 0 39
Egy hete mondta a rádió, hogy menekülnek a vendégek Keszthelyről, mert iszonyat iszaphegy az egész öböl. A rothadó növényektől és iszaptól a parton bűz terjeng.
Állítólag nem várható változás, mert 27 négyzetkilóméternyi jó vastag iszapot kellene kikotorni, és nincs aki finanszírozná. (A strand tulajdonosok nyakába akarják varrni a teljes költséget.)
A vízszint 30-40 cm-rel alacsonyabb, mint a normális. A déli parton mág százötven méterrel a parttól is fél lábszárig ér a víz. Siófoknál a strandon egy kis sziget is képződött. A strandhatárt jelző bólyáknál a vízszint nincs egy méter.

És visszatérve az árakhoz:

Kürtős kalács biciklis romától vásárolva a parton 500 Ft

Előzmény: Nemyrok Papyron (30)
whisper Creative Commons License 2001.08.09 0 0 38
A mi támigatott szállásunk 3800Ft/nap/fő volt faházban, de ebben volt napi 3x étkezés is.
Előzmény: Nemyrok Papyron (36)
Nemyrok Papyron Creative Commons License 2001.08.09 0 0 37
megnyugtatlak, ez az összehasonlítás bőven működik Bp. és "vidéki" nagyvárosok között is..a falvakról nem is beszélve.
Előzmény: Tantus (35)
Nemyrok Papyron Creative Commons License 2001.08.09 0 0 36
június még biztos nem számít főszezonnak ;)

akkor tájékoztatásképpen: koliár (3 ágyas, mosdó, konyha a folyosón..) 2490 Ft, diáknak 1290.

Előzmény: Csokis (34)
Tantus Creative Commons License 2001.08.09 0 0 35
És akkor gondoljátok el, milyen klassz azoknak, akik itt laknak... Én csak a fejem kapkodom, amikor máshová utazunk, hogy mennyivel olcsóbb minden. Nem csak nyáron, év közben is.
Rámegy a gatyánk is a gyönyörű tihanyi kilátásra!
Csokis Creative Commons License 2001.08.09 0 0 34
Kicsit furcsa, amit irtok, mert juniusban mi 1500/fo/ej arert laktunk Vaszolyban ugy, hogy egy sajat hazat kaptunk konyhaval, nappalival, tokkal, vonoval. Az teny, hogy egy langosert valami 150 Ft-ot elkertek, de utana az aracsi strandon egy keszeg + savanyusag + fott kukorica + ket uveg asvanyviz nem erte el az ezrest. Vagy csak makom volt? Azert nem hiszem, mert a Balaton-felvideken ket kulonbozo etteremben is ketezer forint alatt ebedeltem/vacsoraztam itallal egyutt, borravalostul, es a furedi kikoto pizzeriaja sem volt valami haj, de draga (pizza, csapolt sor). Ez utobbi raadasul juliusban volt, tehat boven szezonban.
Nemyrok Papyron Creative Commons License 2001.08.09 0 0 33
én is azt hittem..de whis már felvilágosított, hogy a pesten 55 ft-os ásványvíz sima boltban 160 körül van.. :(

legfeljebb kiisszuk a tűzcsapokat ;-)

Előzmény: trebb (32)
trebb Creative Commons License 2001.08.09 0 0 32
Szerintem rendes boltban (pestiesen Közértben) tudtok olcsóbban is venni ásványvizet mint a strandon... :o)
Előzmény: Nemyrok Papyron (31)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!