Keresés

Részletes keresés

gombóc63 Creative Commons License 2024.03.16 -3 0 4775

Éjszakás vagy? Ha a tünetek elviselhetetlenek jelezd az orvosnak és csere lesz. 

Előzmény: banánturmix97 (4774)
banánturmix97 Creative Commons License 2024.03.16 0 0 4774

Sziasztok!

 

Mirzaten 15mg antidepresszánst kaptam alvási nehézségre, illetve depresszióra... Tegnap (03.15.) reggel 6 óra körül vettem be egy szemet, hogy tudjak aludni. Délután 4 körül felkeltem, és azóta szinte az összes mellékhatást érzem... Szedáltság, szédülés, olyan mintha kívül lennék a testemből, végtagok zsibbadása, ájulás érzés.

 

Olvastam hogy igen sok idő a felezési ideje a gyógyszernek... Más is tapasztalt már hasonlót? Ilyen mellékhatásokkal nem lehet létezni. Azóta inkább nem vettem be többet, mert keddtől dolgozom. Addig remélem elmúlnak ezek a tünetek..

gombóc63 Creative Commons License 2023.11.03 -2 0 4773

Szia! Sajnálom, de csak megerősíteni tudlak, szomnológus...nem is tudom minek van. Nincs semmi hatásos kezelésük. Amit felsoroltál azon én is túl vagyok, nekem ugyan nem segített, mert megtanulni sem tudtam, de van akinek a relaxálás beválik. Sejtem ezeknek az embereknek nincs komoly alvásproblémájuk. nem akarlak elkeseríteni, de már csak a hókusz-pókuszok maradnak.Értem ez alatt pl. az alvástrénerek, alvásterapeuták. Sok pénzért megtudhatod a nagy semmit.

Előzmény: Bellavita21 (4772)
Bellavita21 Creative Commons License 2023.11.03 0 0 4772

Sziasztok, Párom hosszú ideje, nagyjából egy éve küzd alvásproblémákkal. Nehezen alszik el, hajnalig fent van, pár órát tud csak aludni. Kapott altatót, xanaxot, azokkal ezt 4-5 órára  ki tudja tolni, de nem akar gyógyszereken élni. Volt somnológusnál, semmi olyat nem mondott, ami áttörést hozott volna.  Nyugatóteák, természetes altatók, triptofán, orbáncfűtea, stb mind-mind megvolt és nem segített. Vkinek van vmi bevált praktkája?

gombóc63 Creative Commons License 2022.11.19 -1 0 4771

Szia! Épp 1 éve küzdök és minden rosszabb mint volt. Keress szomnológust, de csak magánban fogsz találni és semmire sincs garancia. 

Előzmény: Tiger1992 (4770)
Tiger1992 Creative Commons License 2022.11.19 0 0 4770

Sziasztok! Én is most vagyok 2 hónappal a covid fertőzés után. Nekem az első 2 hétben semmi bajom nem volt, de utána lett egy komolyabb hasmenésem. Fogytam is kb 3 - 4 kg -t egy hónap alatt. Viszont utána nekem is jelentkeztek az alvászavarok. Már lassan egy hónapja alig tudok aludni, nekem is frontint és társait írják fel, de én nem akarok ezekre rászokni. 

Én is szedtem orvosi utasításra favipiravir gyógyszert. 

Tud valaki segíteni, hogyan lábalt ki ebből a helyzetből? 

Köszönöm!

kis52 Creative Commons License 2022.02.14 0 0 4768

Igen az van. De mit csináljak ha egyszer a doki ezeket és így írja fel nekem.  Itt ahol lakom (kisváros), csak két pszichiáter rendel, mindkettő átjár ide hetente. Akinél most vagyok Ő hozzá azért mentem mert a másik január első két hetében szabadságon volt, de egyiket sem ismertem előtte, nem volt ilyen jellegű problémám.

Előzmény: gombóc63 (4760)
kis52 Creative Commons License 2022.02.14 0 0 4767

Az orvos nevét is elküldöm ha adsz email címet, a teljes leleten lefényképezve ha gondolod. Érthető okokból ide nem akarom kiírni, sem kitenni linkben.

 

Előzmény: r.tonyo4 (4763)
kis52 Creative Commons License 2022.02.14 0 0 4766

Nem kamu, ha nem hiszed el hát tessék. Lefényképeztem. Itt a link:

 

http://keptarhely.eu/view.php?file=20220214v01xulp3k.jpeg

 

Reggel, délben 0.25 mg frontin, este 0.5 mg xanax sr,  szükség esetén 1 tabletta Imovane.

 

Nem értem részedről miért kell ennyire lekezelően reagálni bármire amit írok. Nem unatkozásképpen jöttem ide a fórumra.

Előzmény: r.tonyo4 (4761)
zsorsz Creative Commons License 2022.02.14 0 0 4765

23-éjfélig kell kihúzni, akkor van úgy hogy 06- ig alszom, de a nappali szunyálásokról nem tudok leszokni.

Előzmény: érdeklődő+ (4743)
gombóc63 Creative Commons License 2022.02.14 -1 0 4764

Ja...most értelmezlek:-)

Előzmény: r.tonyo4 (4763)
r.tonyo4 Creative Commons License 2022.02.14 0 0 4763

ilyen orvos nem létezik

Előzmény: gombóc63 (4762)
gombóc63 Creative Commons License 2022.02.14 -1 0 4762

Nem arra céloztam, hogy kamu, hanem milyen orvos az aki....?

Előzmény: r.tonyo4 (4761)
r.tonyo4 Creative Commons License 2022.02.14 0 0 4761

szerintem semmilyen, kamutörténettel állunk szemben

Előzmény: gombóc63 (4760)
gombóc63 Creative Commons License 2022.02.14 -1 0 4760

Hűha, van nálad azért egy kis katyvasz....melyik pszichiáter ad Xanaxot és Frontint egyszerre?!

Előzmény: kis52 (4759)
kis52 Creative Commons License 2022.02.14 0 0 4759

Nekem is ugyan ez volt a Zopygennel, azonnal kiütött, de hajnalban felébredtem és alvásminőségben nekem nem hozta még a kezdeti frontint sem. Viszont most frontinnal és nélküle is elalszom. Mennyiségben meg elalvástól 3 óra hosszat majd visszaaludva részletekben valamennyit.

Az én pszichiáterem egyébként simán felírta az altatót a nyugtató mellé, meg xanax sr-t a frontin mellé úgy hogy nappal frontin este xanax.

Egyébként azért is gyanakszom idegrendszeri(ivermectin) kiváltó okra , mivel két hete véres ondó(ilyenem sem volt még soha ezelőtt, ugyanúgy mint az alvásgond) és prosztatagyulladás is gyötör, ami megint lehet sok mindentől, baktériumtól, stressztől, idegrendszeri problémától. Antibiotikumot már szedem, de még nincs javulás.

Előzmény: r.tonyo4 (4758)
r.tonyo4 Creative Commons License 2022.02.14 0 0 4758

az orvos Zolpidemet irt fel, ami kezdetben működött, de a használat alatt a rövidtávú memóriámat agyonvágta és bár azonnali elalvást biztosított, hajnalban korán felébredtem, teljesen ébren. Esélytelen volt a visszaalvás.

Utána lendormint irt fel, amitől kicsit féltem, mert benzo származék, de végülis ez bevált. Az éjszaka átalvásában segít, most már csak felet veszek be, de ha nem veszem be, akkor is tudok aludni. 

Előzmény: kis52 (4757)
kis52 Creative Commons License 2022.02.14 0 0 4757

Azt hogy covid csak azután gondoltam miután az antibiotikum nem hatott. Antidepresszánst eszembe sincs szedni és nem is volt. Az hogy mi a kiváltó ok azt csak feltételezni lehet. Az egy dolog hogy az ivermectin okozhat neurotoxikus mellékhatásokat, de hogy ezt milyen vizsgálat igazolja azt nem tudom. Neurológusnál még nem voltam mert még nem jutottam be, két hónap várakozási idő miatt.

Abban viszont teljesen igazad van hogy butaság volt az ivermectin és az antibiotikum szedés is. Egyébként az alvás miatt nem pánikoltam és most sem, csupán a nem alvásban kimerültem fizikailag és nyilván ez már idegileg is kihatott. Ami miatt megijedtem az a nehézlégzés volt, de ez rá kb két hétre  teljesen megszűnt.

Megkérdezhetem hogy neked akkor milyen gyógyszer vált be?

Előzmény: r.tonyo4 (4756)
r.tonyo4 Creative Commons License 2022.02.14 0 0 4756

feltételezted, hogy covid, ami egy vírus, akkor meg mi a francért szedted az antibiotikumot ? És honnan szerezted? Ha valaki vírussal fertőződik (akár a coviddal), akkor azt bakteriális felülfertőződés követi, de nehézlégzés emiatt biztos nem alakul ki. Esetleg a a vírus megtelepedett hörgőkben, max az okozhatott nehézlégzést. 2-3 nap alatt túl lettél volna rajta, még akkor is ha covid. Szóval ez a netről rendelt ivermectin igencsak butaság volt, mint ahogy az volt az antibiotikum szedése is. Feltételezem, hogy az alapproblémmáddal orvos nem is látott.

Az meg, hogy már az antidepresszánsoknál tartasz, lelked rajta. Örvénybe léptél, ami le fog húzni. 

 

Nekem is volt alvászavarom, hetekig 2-3 órát aludtam éjszakánként, kétféle gyógyszert is felirattam, az egyik nem vált be, a másik bevált. De hogy emiatt pánikoljak, na ne.

Előzmény: kis52 (4753)
gombóc63 Creative Commons License 2022.02.14 -1 0 4755

Leírtam amit leírtam, de jelenleg azt szedek amitől jobban leszek és amit orvos tanácsol. Nem fogom megvárni, hogy teljesen kipurcanjak. Igen, a szorongáscsökkentőhöz hozzá lehet szokni, de nem mindenkinél egyforma az idő, amíg ez bekövetkezik. Van már tapasztalatom a régmúltból és azt is tudom, hogy le lehet tenni, annak főleg aki nem csak ettől várja a csodát.

Azt pedig rosszul tudod, hogy antidepit nem kellett volna felírnia, ezt a fajta alvászavart sajnos ezzel tudják kezelni. Lehet szenvedni vagy szót fogadni és nem évekig szedni, hanem a leghamarabb megszabadulni tőle. Látom magamon hova süllyedek a kimerültségtől, hát köszönöm ebből nem kérek. Nem vagyok depressziós, de másfél hónap alatt kialakult a szorongás a nemalvástól.

Előzmény: kis52 (4751)
érdeklődő+ Creative Commons License 2022.02.14 0 0 4754

Szerintem arra próbált utalni, hogy legközelebb a háziorvosnál kéne kezdeni a nehézlégzéssel vagy egy patikában a vény nélkül kapható gyógyszereknél. Akkor is, ha a ho-ok néha használhatatlannak tűnnek. Érdemes egy esélyt adni a hivatalos útnak első körben.

Jó eséllyel az ilyen nehézlégzés elmúlik magától is, ha úgy kezeled, mint egy kicsivel durvább influenzát. Ha súlyosbodik, megint csak ho. vagy 24 órás ügyelet.

Előzmény: kis52 (4753)
kis52 Creative Commons License 2022.02.14 0 0 4753

Megfázásos tünetekkel kezdődött, majd nehézlégéssel és miután az antibiotikum nem hatott kezdtem szedni az ivermectint. Tehát nem ok nélkül, mivel feltételeztem hogy covid.

Időrendben pedig közvetlen az ivermectin szedésekor kezdődött az alvásprobléma. De ezt már mind leírtam.

Nyilván az ivermectint hiba volt beszedni, de miutána napokig nem tudtam aludni, onnantól már kényszerpálya volt a nyugtató, mivel mindenhol azt írják fel. Karácsony és újév elején meg egyébként sem lehet szakrendelésekre bejutni, főleg nem másfél hónapos várakozási időpontokkal.

Te amúgy mit csináltál volna ha már napok óta nem alszol és kezdesz kikészülni?

 

Előzmény: r.tonyo4 (4752)
r.tonyo4 Creative Commons License 2022.02.13 0 0 4752

tehát nem egészen két hónapról beszélünk, ami űgy kezdődött, hogy a netről rendeltél ivermectint ok nélkül. Ez idő alatt az ügyeleten szereztél frontint, elmentél tüdőröntgenre, a pszichiáter antidepresszánst írt fel+ kaptál altatót.Mindezt Covid idején, karácsony és újév körül. Majd kilyukadsz oda, hogy ivermectin lehet, hogy nem kellett volna, + bekapsz 1 szem melatonint. 

 

Tartalmas és tanulságos két hónapod lehetett. 

Előzmény: kis52 (4744)
kis52 Creative Commons License 2022.02.13 0 0 4751

Szorongáscsökkentőt ne szedj,mert amelyik altató hatással bír azokhoz  2-4 hét alatt hozzászoksz. Amelyikhez meg nem szoksz hozzá, mint például Spitomin, az meg nem altat. Mondjuk nekem is inkább Spitomin kellett volna vagy Grandaxin, mert most se nem alszom rendesen, se nem lesz egyszerű abbahagyni a frontint.

Antidepit én is 5 napig bírtam, de eleve fel sem kellett volna írnia a pszichiáternek mert csupán az alvásmegvonásból adódóan merültem ki idegileg, a szorongást meg a frontin okozza ha nem szedem vagy csökkentem miután már rászoktam.

 

Előzmény: gombóc63 (4750)
gombóc63 Creative Commons License 2022.02.13 -1 0 4750

Szia! Mintha magamról olvasnék, leszámítva az antibiotikumot és csak az alvástémánál maradva. Klimax túl vagyok, de a változókorral anno megjelent az átalvási zavarom, Ezt egész jól átvészeltem az elmúlt 12 évben, főleg, hogy 2 éve Gabagammát kaptam krónikus fájdalomra, és ez segítette az alvásomat. A következő mondatom csak feltételezés, nov. 26-án megkaptam a 3. oltásomat, 2 Szputnyik után egy Pfizert. És végem lett! Nem tudom máshoz kötni. Gabagamma ide és oda megborult az alvásom. Éjjel 5-ször legalább felébredtem, volt, hogy 1-3ig forgolódtam. Mivel az egész december így telt letettem ezt a gyógyszert, minek, ha nincs meg a pozitív mellékhatása. Innentől, vagyis január 1-től lejtmenet. Hajnali 3-ig nem tudtam elaludni, majd 4-ig egy röpke felületes alvás, aztán 2 óra szintúgy . Napi 3 óra felszínes alvással kimerültem, reggel 7-kor már bőgtem a konyhaasztalnál. Nappali alvás kizárt, sose ment. Stresszmentes, nyugodt, kiegyensúlyozott az életem, egyszerűen nincs ok. Relaxálni nem tudok. Orvosi segítséget kértem, alvásszakértő neurológushoz mentem, hát.....egy antidepresszáns és altató van a kezükben. Valamint azok a bogyók, amit szerintem ilyen esetben már mindenki megpróbált. Valeriana, Melatonin, esetleg L-triptofán. Egyik se jött be. Antidepit 5 nap alatt letettem, mert rosszul voltam tőle, maradt az altató. Jelenleg kipurcant a pszichém, kaptam szorongáscsökkentőt és pszichiáterhez irányított. Nem tudom mi lesz, mert tény, nem tudom megmondani mi bajom, de nem érzem jól magam.

Előzmény: kis52 (4744)
érdeklődő+ Creative Commons License 2022.02.13 0 0 4749

Akkor valóban kinyíródhatott a bélflórád. Én benyomnék még egy Normaflore-t. Meg utánaolvasnék, táplálkozással hogyan állíthatom helyre a rendszert. Már az is sokat számít mikor, mennyit eszik az ember, túl sokat, túl keveset? Ez olyan, mint egy terápia, amit saját magadnak építesz fel, és figyeled, mi használ és mi nem. Lehet, hogy kialakult egy bélgyulladás, bármi lehet.

Tényleg lehet csúnyaságokat olvasni az Ivermectinről. Én a helyedben könnyebben felszívódó vitamin komplexeket is keresnék, és főleg B vitaminokat, neuro komplexek, Milgamma Neuro, Neurogerlon, nekem van egy LXR nevezetű, ami bevált, de az nem kapható mindenhol. (bár annak utánanéznék-kérdeznék, hogyan passzolnak ezek a pszichobogyókhoz)

K.vasokat pihennék, stressz csökkentés, relaxáció, autogén tréning, pár hónapig, ahogy lehet. (olyan aktív pihenés is, mint pl. kirándulás, séta, jön a tavasz) Minden klisét, amit szoktak írni, táplálkozás, életmódilag, egy kicsit komolyabban venném. Utánaolvasás...

Előzmény: kis52 (4747)
kis52 Creative Commons License 2022.02.13 0 0 4748

Nem tudom másoknak milyen az alvásuk, de nekem ahogy elkezdődött hogy nem tudtam aludni, eleinte minden apró éjszakai zaj idegesített, mintha a hallásom érzékenyebbé vált volna, és mindenre szabályosan felriadtam a félálomból amiben általában töltöttem az éjszakákat. Például a falióra ketyegése is elviselhetetlen volt, éjszakára kiszedtem belőle az elemet.

kis52 Creative Commons License 2022.02.13 0 0 4747

Antibiotikumot először egy kúra/3 szem zytrocint szedtem( ezt még probiotikum nélkül, de ezt még bírtam hasmenés nélkül) majd egy nap kihagyás után doxycyclint 2x1-et kezdtem szedni, ezzel párhuzamban pedig már az ivermectint is ( itt már normaflore-al, de hiába , a doxy-t 3 nap után abbahagytam( ez 6 szemet jelent) mert már  olyan hasmenésem volt hogy feleslegesnek láttam tovább szedni. Az ivermectint még beszedtem a maradékot. Pár nap múva rendbejött a gyomrom, de az alvásomnak viszont lőttek.

Előzmény: érdeklődő+ (4746)
érdeklődő+ Creative Commons License 2022.02.12 0 0 4746

https://www.eletmod-magazin.com/probiotikumok/alvas-minosege

Nekem hirtelen a bél-agy tengely jutott eszembe. Az antibiotikumok kinyírják a bélflórát. Próbálkoznék táplálkozás változtatással is.

Nekem speciel az a probiotikum jött be, ami a "max instant", nem írom le ide a nevét. AB kúra közben nem szedtél valamit? Emésztéssel minden rendben?

Előzmény: kis52 (4745)
kis52 Creative Commons License 2022.02.12 0 1 4745

Az kimaradt hogy természetesen nappal sem tudok aludni, nem csak éjjel. Még akkor sem ha éjjel semmit nem aludtam, csupán nagyon kimerült, fáradt vagyok következő nappal, de valami ébren tart akkor is. Pedig próbáltam hogy kerékpározok, sétálok, levegőn vagyok , lefárasztom magam stb. , de hiába. Persze mostanra már a gyógyszer megvonási tünetek is jelentkeznek hozzá sajnos szóval mostmár nem lenne egyszerű kipróbálni hogy mi van ha nem veszem be a gyógyszert. Most már csak  apránként tudnám csökkenteni az adagot.

Amúgy valahol olvastam hogy inszomniára nem jó melatonit szedni, nem tudom ki hogy van vele vagy mi az igazság? Én lefekvés előtt két órával be szoktam venni 1 mg melatonint.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!