Keresés

Részletes keresés

Zarándi Creative Commons License 2024.04.23 0 0 4879

Milyen a hangulat a városban, megyében?

e_dora Creative Commons License 2019.04.29 0 0 4878

Köszi szépen! Megnéztem a google-ban, panelházak vannak a helyén.

Előzmény: sínbohóc (4877)
sínbohóc Creative Commons License 2019.04.29 0 0 4877

Közben megtaláltam: a Rókus utcával párhuzamos utca volt, kb a mai Rókus sétány vonalában.

Előzmény: e_dora (4875)
sínbohóc Creative Commons License 2019.04.29 0 0 4876
Előzmény: e_dora (4875)
e_dora Creative Commons License 2019.04.29 0 0 4875

Sziasztok! Száz éves, családi iratokat böngészve találtam egy pécsi címet, de már nem létezik Kiskereszt utca. Nem tudja valaki az új nevét, vagy hogy van-e ilyen adatbázis? köszi

KissMe Creative Commons License 2016.01.08 0 0 4872

Szia! Nem tudom, olvasod-e még, de ezt a mai hirdetések között találtam a bama.hu oldalon:

"Felveszek asztalost, kertészt és segédmunkást. Önéletrajz: mobilepites@gmail.com"

Szóval Pécsett keresnek kertészt. Más kérdés, hogy mondjuk mennyit fizetnének?

Előzmény: sysy76 (4865)
KissMe Creative Commons License 2016.01.01 0 0 4871

No, amit másodszor ajánlottam, azért 15,9 milliót kérnek. És még nem is alkudtál :)

Előzmény: sysy76 (4870)
sysy76 Creative Commons License 2016.01.01 0 0 4870

Nézelődök én is környéken de ott már elég drágák. Itt ezért 16 m kapok.

Előzmény: KissMe (4868)
KissMe Creative Commons License 2016.01.01 0 0 4869

Ez még jobbnak tűnik. Ahogy az egyik képen látszik, innen tényleg gyalog is el lehet járni dolgozni/vásárolni pl. Metro-ba, Tesco-ba, Praktiker-be, Decathlon-ba (folyamatosan hirdetnek állásokat) sőt, a 6-os út Barcs felé kivezető szakasza mellett lévő ipartelepen működő bármelyik céghez. A Rácvárosi úton (innen kb. 4 km-re) iskola és óvoda is van.

Még egy eladó ház Patacson

Előzmény: sysy76 (4859)
KissMe Creative Commons License 2016.01.01 0 0 4868

Találtam pl. egy ilyet. Kívülről nem valami szép, de legalább nem túl drága, és még alakítható saját ízlésre is. :)

Eladó ház Patacson

bendeguz90 Creative Commons License 2016.01.01 0 0 4867

Azért ez elég-khm-ideális leírás volt a városról :D

Előzmény: Leadfoot (4857)
KissMe Creative Commons License 2016.01.01 0 0 4866

Azt most megmondom, hogy ennyit egyikőtök sem fog keresni. Semmilyen munkával. De sok dolog olcsóbb, mint a főváros környékén, azokon lehet spórolni. Pl. gyalog járni munkába, iskolába. A Zsolnay negyed környékén nincsenek jó munkahelyek, a házak ezért is olcsók. Ha ház, akkor a Patacs nevű városrészben nézzetek körül, ahhoz közel ipari üzemek és kereskedelmi egységek is vannak (rengeteg sok).

Előzmény: sysy76 (4865)
sysy76 Creative Commons License 2016.01.01 0 0 4865

Az is érdekelne hogy kb milyen fizetések vannak a párom most művezetőként szakmunkás végzettséggel 180 ezer ft ot keres.

 

sysy76 Creative Commons License 2016.01.01 0 0 4864

Az jó csak kérdés keresnek e munkatársat , igen az eladói állásokkal ez a baj , sajnos reggel 6 kor sokszor már nincs itthon 5 re épp hogy beér a gyerekekért de csak megoldódik .

Előzmény: KissMe (4863)
KissMe Creative Commons License 2016.01.01 0 0 4863

Egy másik volt gimis osztálytársam férjének öntözőrendszereket forgalmazó és telepítő cége van, ők kertépítéssel is foglalkoznak, itt Pécsett, és a környékén.

Kereskedelemben érettségivel pedig aránylag egyszerű munkát találni, csak az időbeosztással lesz gond, mert a kisboltok és multik reggel 6-tól vannak nyitva, az Árkádban és a környékén a butikok pedig 9-10-től, de este 6-7-8 óráig, tehát a gyerekek iskolába, óvodába juttatásában mindenképpen kell segítséget kérned pl. a férjedtől.

Előzmény: sysy76 (4859)
sysy76 Creative Commons License 2016.01.01 0 0 4862

Hogy mondjam itt ezen részen olyan mintha kitettek volna egy lakatlan helyre , vannak szomszédok ugyan de minek , nem piszkálnak de itt mindent lehet aalapon ezt meg is teszik, fűtenek ami épp van , aminek füstje szaga is van , nyáron is mert a melegviz is igy van nekik, a buszon konkrétan pici gyerekkel a karodban ácsoroghatsz ,nagy pocakkal is terhesen , mert aki tegnap még vigyorgott rád és elbeszélgettetek az ott akkor fel nem állna és stb. Én pesti vagyok 23 évig éltem ott ott nőttem fel , de ez a közöny ez a szinvonal még ott se divat . Beljebb jobb de mi sajna nem ott lakunk.

sysy76 Creative Commons License 2016.01.01 0 0 4861

Nagyon jó gödön élni csak nem ezen a részén , de bentebb a központjában vagy a duna fele olyan árak vannak amire nekünk sose volt pénzünk :)

 

Előzmény: KissMe (4858)
sysy76 Creative Commons License 2016.01.01 0 0 4860

Mi is néztünk statisztikákat és nem láttuk mi sem rossznak a város helyzetét , a nevezetes gyilkosságról ami volt nem rég én úgy gondolom hogy még pesten éltem (ÉN OTT SZÜLETTEM) mikor volt az aranykéz utcai robbantás , konkrétan pár hónappal előtte ott dolgoztam nyári munkán a mekiben. Semmivel nem lettt ettől rosszabb a város . A munka meg én úgy vagyok ha akar az ember talál de azért félünk kicsit , itt 6 éve lakunk innen nekem nem jön össze a munka , a kivándorlás hát igen de sose fogunk magyarhonban anyit keresni sajnos mint a határ másik oldalán , ingatlan adó itt is van . De azért megnyugtató amit írtok , megjegyzem mikor ide jöttünk a kicsi lányom 7 hónapos volt igy a párom keresett csak munkát , 2 évig nem talált.

Előzmény: Leadfoot (4857)
sysy76 Creative Commons License 2016.01.01 0 0 4859

A párom kertész , kertépítő cégnél van , van különböző gépkezelő jogosítványa én kereskedlmi érettségivel eladói munkát keresnék de innen ahol most lakunk képtelenség beérni időre, mire a 3 gyerkőcöt elviszem suli ovi addigra már a vonaton kéne ülnöm de nem tudok . A zolnay negyedet néztük ott van jó pár eladó ház de messzebb is találtunk és igen mi is kokkoljuk a googleval az utcákat házakat :D. 

Előzmény: KissMe (4856)
KissMe Creative Commons License 2016.01.01 0 0 4858

Érdekes, egy volt gimis osztálytársam végül Gödön kötött ki, ő szereti, bár gyereke nincs. Nálam most egy másik környék esélyes, de erősen gondolkodom, sok más ok miatt is.

Előzmény: sysy76 (4855)
Leadfoot Creative Commons License 2016.01.01 0 1 4857

Nyilván elfogultan mondom a következőket. A város szép, változatos, hangulatos. A rendszerváltás óta ha lassan is, de folyamatosan fejlődött szépült (infrastruktúra, közterek, stb.). A kulturális élet adott, az egészségügy országos viszonylatban nem rossz, az ingatlanárak nincsenek az egekben (ellenben ingatlanadó van), sok és jó iskola van (általánostól egyetemig), a tömegközlekedés vállalható, bőven van lehetőség szórakozásra, vásárlásra .

 

Az elmúlt években történt pár olyan bűncselekmény, ami országos szinten is komoly visszhangot kapott, és páran elkezdték szajkózni, hogy Pécs a "bűn városa", a "magyar csikágó", meg hasonló dolgokat. Kimondom: BAROMSÁG. Nem állítom, hogy nincsenek problémás területek, de semmivel sem rosszabb a helyzet, mint bárhol máshol az országban (Budapesthez képest meg egyenesen kitűnő), és ezt a statisztikák is alátámasztják.

 

A munka igazából szerintem a legneccesebb. Persze attól függ, mit akar dolgozni az ember, és mennyiért - minimálbérért, nevetséges pénzekért robotolás persze van, olyan állást lehet találni. Az okokba nem mennék bele, mert az már politika, azt meg hagyjuk a polidilire, de én nem számítok rá, hogy 5-10 éven belül javul ilyen téren a helyzet. Nem csoda, hogy komoly méreteket öltött az elvándorlás (Budapestre és külföldre is).

 

Előzmény: sysy76 (4852)
KissMe Creative Commons License 2016.01.01 0 0 4856

Amit én el tudok mondani: 7 évig laktam Pécsett, de az sem most volt, 2001. novembertől 2008. májusig, én, mint egyedülálló, húszas éveimben járó nő nagyon szerettem. Ha a barátnőimmel koktélozni mentünk, az éjszakai busszal hazajutottam, vagy ha mégsem, akkor taxival is viszonylag olcsón, a lakástól karnyújtásnyira buszmegálló, posta, mindenféle boltok, gyógyszertár, étterem, kocsma, cukrászda, háztartási gép szervíz, sőt, iskola, óvoda is található (bár nem voltam érdekelt az ügyben, de mégis). És ez Pécsnek szinte minden részén így van, a családi házas övezetekben is. Persze a pécsiek mindig válogatnak, aki mondjuk Uránvárosban lakik, szinte biztos, hogy nem elégedett a szomszéd utcában található ovival/sulival, és egy szakkör vagy idegen nyelv miatt a város másik végébe járatja a gyerekét, de szerintem ez máshol is így van. 

Szerintem mostanában egy kicsit zsúfolt a város, főleg a belső kerületek. Túl sok az autó, túl nagy a forgalom, drága a parkolás, ha lehet egyáltalán helyet találni. Én a belvárost szinte teljesen kerülöm, ha mégis muszáj mennem, akkor próbálok olyan időszakban, amikor csekélyebb a forgalom, vagy külső (pl. vasút melletti) parkolóban hagyom az autót, és buszozok vagy gyalogolok.

Az emberek kedvesek, ez nem vitás, sok-sok programot szerveznek gyerekeknek, felnőtteknek, van színház, bábszínház, koncertek, és városon belül tömegközlekedéssel is aránylag kényelmesen el lehet jutni mindenhova. Bár a pécsiek mindig szídják a buszokat, kritizálják az útvonalakat és a járatsűrűséget. :)

Ha ingatlant vásároltok, és nem béreltek, akkor azért érdemes a környéken jól körülnézni. Megértem, ha a távolság miatt ez nem könnyű, de ha ingatlanügynökség legalább egy utcanevet kiad, akkor a Google utcaképen is látható, hogy milyenek az utcák, a házak. Láttam már olyan Google utcaképet, amin jól kivehető a házra kitett "Eladó" tábla, és a 2012-ben készült felvétel óta ez nem is változott, ugyanazt a házat most is hirdetik.

Én egyébként mindig a város környékén laktam, oda jártam óvodába, iskolákba, szórakozni, és több munkahelyem is volt. Mostanában is nézegetem az álláshirdetéseket, IT-szektorban rengeteg munkaerőt keresnek, illetve különböző szakmunkákra (bolti eladó, kőműves, fémipari munkák). Ti milyen területen dolgoztok most, mit keresnétek?

 

Előzmény: sysy76 (4852)
sysy76 Creative Commons License 2016.01.01 0 0 4855

Szia

 

Mi gödön élünk most . Van iskola de ahol mi élünk az eléggé kiesik 4 km erre van és hát mi már nem oda járunk , sajnos leromlott nagyon. De van sződligeten , dunakeszin gödön is van több. eléggé kiesik a házunk mindentől de pestre pikk pakk bejutsz. Albérlet nem nagyon van de ki lehet fogni. Eladó lakások vannak a lakóparkban , nekünk ház kell amik dráőgábbak mint ami nekünk lesz ha sikerül eladni.

Előzmény: KissMe (4854)
KissMe Creative Commons License 2016.01.01 0 0 4854

Szia! Örülök, hogy írtál ide! Már nagyon rég volt forgalom ebben a topicban, de a te témád most nagyon jó, köszönet érte! Nekem van egy kérdésem, mielőtt bármit is írnék a városról. Honnan jöttök? Már csak azért érdekel, mert én pedig innen kb. 200 km-re kaptam egy állásajánlatot, és nagyon gondolkodom, hogy elfogadjam-e, de többek között az a problémám, hogy nem vagyok ismerős a környéken, nem tudom, találnék-e albérletet, iskolát a kisfiamnak, stb. Szóval engem Pest megye déli része érdekelne. :)

Előzmény: sysy76 (4853)
sysy76 Creative Commons License 2016.01.01 0 0 4853

Az kimaradt hogy lefogunk menni de 206km re lakunk most ez nem olyan egyszerü .

sysy76 Creative Commons License 2016.01.01 0 0 4852

Elég rég irt ide bárki de én szeretnék kérdezni tőlletek, áruljuk a házunkat és Pécsre szeretnénk költözni.

Vannak ismerőseink akik óva intenek ettől , mondván hogy nincs munka nem jó a közbiztonság stb. Ugyan akkor a másik fele azt mondja nagyon jó ott élni kedvesek az emberek és igen is aki akar talál munkát . 3 kicsi gyerekkel költöznénk tehát valóban nem mindegy mi is a helyzet , a város nagyon tetszik az iskolákról is sok jót olvastam és hát számunkra nagyon jó árban találtunk házakat (nem sok pénzből gazdálkodhatunk) , a párom ott volt katona beleszeretett a városba de ez idestova 20 éve volt . Segítséget kérnék tőlletek akik ott élnek .

Pro -kontra ki mit gondol? Elég sok mindent olvastam cikkeket , statisztikákat én úgy látom ezekből nem olyan vészes a helyzet egy -két éven belül fellendűl Pécs megint , ezt érzem ezt gondolom de lehet tévedek .

RealCorpus Creative Commons License 2015.09.13 0 0 4851

'47 óta Pécshez tartozik, nem hiszem, hogy lett volna ott azóta ilyen nevű utca, mivel a belvárosban van egy. Persze korábban lehetett, s meg is maradhatott valameddig.

Előzmény: finom_rakottkrumpli (4849)
stevebi Creative Commons License 2015.06.12 0 0 4850
finom_rakottkrumpli Creative Commons License 2014.07.02 0 0 4849

Üdv mindenkinek.

Nem tudja valaki, hogy volt e Mecsekszabolcson Hunyadi utca, és ha volt, azt hogy hívják most?

Előre is kösz.

chhaya Creative Commons License 2014.05.26 0 0 4848

Sziasztok!

 

Elsősorban a Japán és Kelet-Ázsia világa iránt érdeklők figyelmébe szeretném ajánlani a következő eseményt – illetve azoknak, akik szeretik az animéket, mangákat, vagy csak egy jó nyári programot keresnek… :)

 

Idén nyáron először lesz megrendezve a Nippon Expo Pécsett, egy animeconhoz hasonló rendezvény, a PAF (Pécsi Anime Fanclub) jóvoltából. A cél a színes, tradicionális japán kultúrára bemutatása, ennek megfelelő változatos programmal (lesznek japán kulturális előadások és kiállítás, origami és ikebana workshopok, teaszertartás), de természetesen a hagyományos conos dolgokat is megtalálhatjátok (vásár, cosplay verseny, ddr táncszőnyeg, stb)

 

Mindenkit szeretettel várunk, aki érdeklődik Japán és Kelet-Ázsia világa iránt. :)

 

https://www.facebook.com/nipponexpo.hu

 

Helyszín: Pécs, Expo Center (Megyeri út 72.)
Időpont: 2014. június 28.
Belépő: 1.500 Ft

 

Nagyon megköszönöm, ha esetleg reklámozzátok az érdeklődő ismerőseitek között. :)

 

Nippon Expo program

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!